Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Zaczne od mojego skromnego konfigu :)

CPU: Intel E2140 1,6GHz @3,2 Ghz (400x8) Vcore: 1,475V rev. M0

Płyta: Gigabyte GA P31-DS3L

Pamieci: 2x1GB A-Data EXTREME DDR2 800+ kości Micron D9GCT @ 960MHz 5;5;5;15 @ 2,3V

 

no i mam wall'a na cepie :mur: fsb choćby o 1 Mhz wyżej i płyta nie wstaje, a jak wstanie to na default ;| czy mam sie uważać za szcześciarza czy mój wynik jest przeciętny i mam cepa padake?? ;>

 

Wynik superPI przy Pamieciach @1000MHz 5;5;5;5 @ 2,4V

Dołączona grafika

 

 

CPU-Z Validator

 

dodam że przy EVGA GeForce 8800 GTS 320bit 320MB @ GPU 648Mhz; Shaders 1512 Mhz; Memory 945 Mhz

mam 11 230pkt w 3Dmarku06 :D

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Lordofthesoul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wybitny przeciętniak icon_wink2.gif

Wybitny? To chyba nie widziałeś prawdziwych padak :wink: 3,2ghz to nie jest źle, a zdarzają się i proce co robią np...2,8ghz@1,5v albo takie co mają walla na FSB 320-330 i to są padaki dopiero :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym? :)

Orthos jeszcze sobie leci ;>

Bardzo fajny proc spoko wynik i to bez katowania jakims chorym napieciem.

Chociaz i tak ktos ci pewnie zaraz napisze ze bez 10 godzin orthosa na priority 10 to sie nie liczy :D

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ma mi się raz na sto godzin zrestartować komp z powodu takiej niestabilności to ja bym takie ustawienia zostawił ;)

Trzymając gościa na skrajnym napięciu 1.325V przy 3 GHz orthos sypie mi się za każdym razem przy 15 minucie. Co z tego, jak Crysisa przeszedłem na takich ustawieniach specjalnie po to, żeby sprawdzić, czy procesor się zdestabilizuje. Wszystko było stabilne. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym? :)

Orthos jeszcze sobie leci ;>

Testoje sie na Prio 9 przynajmniej :huh: na 10 bym zalecal :D bo na 3 to kazdy by tak lecial... :lol: Edytowane przez Ns5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testoje sie na Prio 9 przynajmniej :huh: na 10 bym zalecal :D bo na 3 to kazdy by tak lecial... :lol:

Jasne :wink: powinni nawet zrobić Prio 20 o takim obciążeniu gdzie zegar systemowy robi 60 sek. w godzinę :lol: (dla maniaków co by siedzieli 10h przed kompem i wpatrywali się w test ) :wink2:

 

Ja testuje każdy podzespół Orthosem minimum 2 godz, więcej nie trza bo i po co <_< , reszta wychodzi w praniu i nie mam restartów od kupna.

Ważne żeby przestrzegać zasady small ftt dla proca i blend dla pamięci , large gdy small i blend sa stabilne

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały czas testuje niższe ustawienia :)

 

boli mnie troche coldboot no i to ze pamieci przy 1000Mhz chcą 2,4V :D ale chyba do codzienniej pracy je na 800 puszcze żeby ich nie katowac ;)

sie ciesz, ze mozesz utawiac 2.4 ja jak ustawic wiecej niz 2.15 to albo restarty albo same bledy w memtescie i nie ma znaczenia mhz :( poprostu moja plyta albo moje memorki wiecej niz 2.15 nie trawia co mnie boli bo proc leci ladnie a memki na default :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Zaczne od mojego skromnego konfigu :)

CPU: Intel E2140 1,6GHz @3,2 Ghz (400x8) Vcore: 1,475V rev. M0

Płyta: Gigabyte GA P31-DS3L

Pamieci: 2x1GB A-Data EXTREME DDR2 800+ kości Micron D9GMT @ 960MHz 5;5;5;15 @ 2,3V

 

no i mam wall'a na cepie :mur: fsb choćby o 1 Mhz wyżej i płyta nie wstaje, a jak wstanie to na default ;| czy mam sie uważać za szcześciarza czy mój wynik jest przeciętny i mam cepa padake?? ;>

 

Wynik superPI przy Pamieciach @1000MHz 5;5;5;5 @ 2,4V

cały czas testuje niższe ustawienia :)

boli mnie troche coldboot no i to ze pamieci przy 1000Mhz chcą 2,4V :D ale chyba do codzienniej pracy je na 800 puszcze żeby ich nie katowac ;)

Po pierwsze na bank nie są to mikrony jesli kupiłeś od polskiego dystrybutora , podaj mi numer serii to powiem Ci czy jest to dobra czy słaba seria a-dat.

 

Albo źle ustawiasz ram na tej plycie albo masz faktycznie jakieś padło te Ramy.

 

Co do proca ustaw najpierw ram stabilnie z rezerwą i kręć sam procesor bo mam przeczucie że pamięci przeszkadzaja Tobie w OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne ze moj w2160 na standardowych ustawieniach ma 80 stopni w stresie 50-60 w idlu ? boxowy cooler bo sie kasa skonczyla oczywiscie zmienie jak bede podkrecal ale z miesiac chcialem na tym, nic mu nie bedzie przy takiej temp ? jaka jest max bespieczna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka sytuacja:

E2160 rev. M0 - 3,04ghz @ 1.360V (z cpuz) stabilny, bez problemów, idle 33', stress max 73'

ten sam tylko że 3,15 @ 1.376 (jakoś nawet jak ustawiam w BIOSie wiecej to nie chce iść wyżej :?), system ok, ale orthos leży po niecałych 4 minutach...

wyższe FSB+ wyzsze vcore (do fsb 390 sprawdzałem) - wstaje, ale albo bsod albo zwiecha gdzieś między ładowaniem systemu, a uruchamianiem czegoś (różnie było)

 

Teraz pytanie: koniec stabilności procesora na 3,04, czy da sie coś jeszcze zrobić? jak tak to co? (sorry za pytanie ale wcześniej nie kręciłem aż tak procesora nigdy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

E2xxx/E4xxx (przeciętne modele) powyżej 3.0G potrzebują sporo papu dlatrgo jesli masz 3.05G na 1.36v to do 3.15G nie zdziwiłbym się jakbyś 1.45v musiał wrzucić. Tempy w idle za duże ( słaby przewiew w budzie ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka sytuacja:

E2160 rev. M0 - 3,04ghz @ 1.360V (z cpuz) stabilny, bez problemów, idle 33', stress max 73'

ten sam tylko że 3,15 @ 1.376 (jakoś nawet jak ustawiam w BIOSie wiecej to nie chce iść wyżej :?), system ok, ale orthos leży po niecałych 4 minutach...

wyższe FSB+ wyzsze vcore (do fsb 390 sprawdzałem) - wstaje, ale albo bsod albo zwiecha gdzieś między ładowaniem systemu, a uruchamianiem czegoś (różnie było)

 

Teraz pytanie: koniec stabilności procesora na 3,04, czy da sie coś jeszcze zrobić? jak tak to co? (sorry za pytanie ale wcześniej nie kręciłem aż tak procesora nigdy)

wg. mnie za mało papu jak napisali koledzy wyżej, a z chłodzeniem jest coś nie tak... może pasta już za stara?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobił 3,15 @ 1.392v

wyżej póki co system nie wstaje albo bsod po chwili

 

Stara pasta odpada - arctic silver 5 który ma 2 dni (jak cały komp zresztą)

Spróbuje złożyć chłodzenie na nowo, może to coś da :?

 

EDIT:

pasta na nowo nałożona, najniższa temp 32'... :| zresztą tak od początku nawet bez oc było...

Max temp po 20 minutach OCCT: 64', ale przez większość czasu wahania 57-60'

Edytowane przez Magic_LbN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka sytuacja:

E2160 rev. M0 - 3,04ghz @ 1.360V (z cpuz) stabilny, bez problemów, idle 33', stress max 73'

ten sam tylko że 3,15 @ 1.376 (jakoś nawet jak ustawiam w BIOSie wiecej to nie chce iść wyżej :? ), system ok, ale orthos leży po niecałych 4 minutach...

wyższe FSB+ wyzsze vcore (do fsb 390 sprawdzałem) - wstaje, ale albo bsod albo zwiecha gdzieś między ładowaniem systemu, a uruchamianiem czegoś (różnie było)

 

Teraz pytanie: koniec stabilności procesora na 3,04, czy da sie coś jeszcze zrobić? jak tak to co? (sorry za pytanie ale wcześniej nie kręciłem aż tak procesora nigdy)

Mój ma VID na 1.3250 i robi na tym 3ghz.

Do 3,2 potrzebuje juz 1,4v i obecnie na tym jadę, chociaż nie wiem czy warto.

Duża różnica jest w poborze prądu ? Jakie to są wielkości, bo jak 5zł więcej miesięcznie to wbijam w to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze na bank nie są to mikrony jesli kupiłeś od polskiego dystrybutora , podaj mi numer serii to powiem Ci czy jest to dobra czy słaba seria a-dat.

 

Albo źle ustawiasz ram na tej plycie albo masz faktycznie jakieś padło te Ramy.

 

Co do proca ustaw najpierw ram stabilnie z rezerwą i kręć sam procesor bo mam przeczucie że pamięci przeszkadzaja Tobie w OC.

 

sorry za laga ale nie wchodzilem na forum pare dni :)

 

na moich kościach pisze tak:

 

M2OAD9G3I4170INE58

DDR2 800+ (4) 1GX16

S/N: 804TU (ADQVD1A16)

 

Przy ustawieniach:

RAM @ 1000Mhz 5-5-5-15 i 2,4 V płyta w ogóle nie wstaje, na 2,5V jest w miare stabilne

 

EDIT:

 

łosz kurv... walnąłem sie w oznaczeniu ;) sorki :) mam kości D9GCT a nie D9GMT :)) tak czy siak.. straszne padaki...

aktualnie są na 850Mhz @4-4-4-12 @2,3V :| przy 2,2V mialem zwiechy systemu ;/

Edytowane przez Lordofthesoul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

EOT EOT

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=239450&st=120

tu masz temat o tych pamięciach, przeczytaj przynajmniej od tej strony którą podałem do końca . Dobrze będzie jak poczytasz całość to na pewno się Tobie trochę rozjaśni.

Jak chcesz wiedzieć cos więcej to pisz w tamtym temacie żeby tu nie śmiecić.

 

Żeby nie pisać dwa razy tego samego tyle komentarza z mojej strony B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...