Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

Nie patrzcie na tydzien, rok czy serie prockow bo to nie ma znaczenia, kazdy procek kreci sie inaczej, wlasnie tego doswiadczylem !!! Jak cos mam pare fajnych sztuczek na sprzedanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ; )

Gdy daje 355x9 To komputer mi się resetuje gdy właczam 3Dmarka ... Zwiększyć napięcie lub coś? Co doradzacie ? : P Obecnie mam 345x9. Przy oczywiscie normalnym napieciu. Da się go jakoś podkręcić więcej? tzn zmieniajac napięcie lub coś w tym stylu ? System Memory mam na 2.0. Chlodzenie procka BOX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwiększ napięcie o jakieś 0,05V-0,075V

tylko nie o 0,5V :D

Obecnie mam

Normal CPU Vcore na 1.31250V to mam dać 1.36250/1.38750 ?? Wole sie upewnic :- )

---

Dobra dałem 1.36250 i 355x9 co daje 3.19GHz, zaraz biore się za testy.

Edytowane przez Goglin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, na jakim napieciu wam stabilnie chodzi procesor podkrecony do 3.2GHz. Ja mam obecnie 1.36250V i chodzi stabilnie ( kilka h grania i 0 zwiech ) i nie wiem czy to napiecie nie jest za duze...- 355x9 A jezeli jest dobre napiecie to atakować wyrzej procka? Tzn dac 365x9 ? ; ) Do jakiego MAX. napiecia mozna go podkrecic? Tak zeby sie nie spalil ; D

Oczywiscie chodzi mi o E2160

Temp w windowsie 35*C ( caly dzien komp juz chodzi ) w grach do 45-7

Edytowane przez Goglin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze pamietam to 3,2 robil na czyms pomiedzy 1,4-1,45

na boxie najlepiej trzymac sie ponizej 1,5V

To jezeli obecnie mi chodzi na 1.38 To moge wiekszac i podkrecac wiecej? podejdzie ? : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goglin próbuj próbuj :) pamietaj jednak o monitorowaniu temperatury procka ;)

Wlasnie ... w grze ( teraz gram od 3h ) i temp do 53 dochodzi. Czyli jednak kupic cooler jakis Freezer i jechac dalej ? : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

mam zamiar zakupić sobie właśnie płytkę z tematu i ten oto procek: http://www.allegro.pl/item368042823_najtan...z_nowy_oem.html

i też zastanawiam się nad E6400 za 200zł.

Jak myślicie czy ten procek będzie dobry: seria i cała reszta?

I czy opłaca się dopłacić 80zł do E6400 czy jednak nie?

bo jak kupie tego za 108 to będize kręconko na maxaaaaa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

mam zamiar zakupić sobie właśnie płytkę z tematu i ten oto procek: http://www.allegro.pl/item368042823_najtan...z_nowy_oem.html

i też zastanawiam się nad E6400 za 200zł.

Jak myślicie czy ten procek będzie dobry: seria i cała reszta?

I czy opłaca się dopłacić 80zł do E6400 czy jednak nie?

bo jak kupie tego za 108 to będize kręconko na maxaaaaa :D

bylo juz maglowane iles razy. wydajnosc minimalnie wieksza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem :D czyli znam wasze zdanie :) NIE OPŁACA SIE tak ? a odnośnie tej aukcji to jak myślicie opłaca się znaczy ta seria nie jest jakaś felerna jak wogóle jakieś takie są?

Możesz klikać. Trochę szczęścia i będziesz miał fajnego cpu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goglin do 70C (pod obciążeniem) można jechać nie ważne na jakim chłodzeniu, ale jesli chcesz miec chłód i wysokie takty to warto zastanowic sie nad zmianą boxa

Można też pomyśleć nad zdjęciem czapki :wink: , w moim przypadku po zdjęciu czapki i zmianie pasty na clp temp w stresie spadły ok 10stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic. Dzis sprobuje o 10mhz go podkrecic ; ) Obecnie mam 3.2 I bez zadych zwiech po wiekszym napieciu. ; ) Chce sprobowac gdzies tak na 3.6-3.8 : P Zeby 8800GTS 512 mogl pokazac na co go stac : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic. Dzis sprobuje o 10mhz go podkrecic ; ) Obecnie mam 3.2 I bez zadych zwiech po wiekszym napieciu. ; ) Chce sprobowac gdzies tak na 3.6-3.8 : P Zeby 8800GTS 512 mogl pokazac na co go stac : )

to bedzie raczej trudne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...