Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie na badziewnej g31 też jest oc na wierzchu ale po tym ctr ... ukazuje się opacja dzielników memek , napięcia i alphy ;P i wyłącz obniżanie mnożnika w idle :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Performance Enhance ustawiłem na Standard - nic to nie dało, tak samo na Extreme.

 

pcie freq na specjalnie zrobiłem na 100MHz, żeby mi sie przez przypadek nie podniosło, ale ok ustawiłem na AUTO.

 

Raczej zatwierdzam. Zapisuję przez F10 lub normalnie przez Save & Exit Setup. Zawsze jak wchodzę do biosu to mam ustawione tak jak chcę. Czyli że sie nie resetują ustawienia. <_<

 

C1E wyłączone

Edytowane przez andixad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Tyle to ja mialem na boxie na @2.68GHz :P teraz mam Karakorum to temp w @2.68 GHz spadl 20st a @2.92GHz o 10st.

Kwestia proca , sprawa losowa. U mnie na Ninjy jak mowilem > 59-61 , na Boxie 71-72. Z tym , ze bos nie smiga na tyle ile wentyl od Ninjy , hehehe.

 

Wszystko zależy od tego czy czapa jest prosta jeśli czapa będzie wklęsła to na zbicie temp najlepszy będzie lappping ...druga sprawa do wiarygodność czujnika/ programów

Przyznam sie szczerze , ze nie sprawdzalem czapy proca. Na boxie 71-72. Of koz to tez tak moze nie do konca jest prawdziwe mimo pomiarow core tempami. Czemu? Bo jesli sie nie myle to 65 albo 68 na cepie = zalacza sie termal proca i komp powinien zrobic shutdowna , a przy boxie nie robil. Dziwna sprawa. Sprawdzalem czy to w ogole dziala - bez coolera wylacza sie w czasie jakis 3 sekund w sumie juz pod biosem. Olac to , mam na Ninjy nizsze przy CT i o to szlo , a jakby nie bylo...nie ma identycznego proca.

 

Przy okazji cos jeszcze. Przypomnial mi sie post Dziubka bodajze. On z PDC tez przy Ninjy lapal niby 70 stopni , gdy ta byla chlodna. Natomiast na Quadzie mial cos kolo 55 i Ninja juz byla nagrzana. Sam mialem okazjie macac coolera , ktory mial 49-55 stopni - to juz wyraznie czuc , "zar" z kompa. Tymczasem u mnie jest po prostu mrozna sytuacja :D

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ja jak przestawię na 3 Ghz i 1.35V (cpuz) to temp oscylują już w granicach 65-70 ale pasywnie chłodzony fryzjer wcale na to nie wskazuje ;) chyba te czujniki są o kant d... albo i coś źle przewodzi, tylko co - pasta as5, podstawka miedziana, wyszlifowanie dałoby ale tylko niewielki spadek.

 

Więc albo czujniki albo czapa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj na 250 czy coś się zmieni

Dałem na 250 i jest to samo, więc czy daje mniej czy więcej to sie nic nie dzieje. Czy coś jeszcze musiałbym wyłączyć?? Edytowane przez andixad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pcie freq na specjalnie zrobiłem na 100MHz, żeby mi sie przez przypadek nie podniosło, ale ok ustawiłem na AUTO.

w temacie o P31 była rozmowa, gdy jest na auto, to można wyżej FSB puścić i wszystko dobrze działa, a na sztywnym 100 podkręcanie kończy się wcześniej ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w temacie o P31 była rozmowa, gdy jest na auto, to można wyżej FSB puścić i wszystko dobrze działa, a na sztywnym 100 podkręcanie kończy się wcześniej ;]

No ok, mam auto.

 

Zmiana vtt do podkręcenia z 200 na 266 jest chyba nie potrzebna??

Czy w C.I.A.2 i EIST mam coś specjalnie ustawiać??

Edytowane przez andixad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@andixad

To jest wina płyty i/lub pamięci - sam mam GA-P35-DS3 rev.2.1 - jest to ta sama płyta co GA-EP35-DS3 - i wiem, że ta płytka potrafi coś takiego odwalić. Zdarzyło mi się to tylko na biosie F13i ale możliwe, że na starszych nie testowałem wystarczająco długo, bo bios zaktualizowałem zaraz po zakupie płyty. Na dodatek ta płyta nie przepada za niektórymi dzielnikami pamięci - moja nie lubi na pewno 3.33. Dodatkowo jak przesadzę z OC pamięci to płytka potrafi wywalić taki numer jak u Ciebie - w biosie wszytko poustawiane a w Win standard... Na początek dołóż V na pamiątki/poluzuj timingi albo zostaw je na auto/zmień dzielnik pamięci. Jak to nie pomoże to zrób reset biosu zworką na mobo. Aha u mnie cały czas są włączone C1E i to drugie od zmiany napięcia i wszystko śmiga jak należy - przeglądam stronki/słucham muzy proc ma mnożnik 6x (zamiast 9) i napięcie ~1,2V, włączam SuperPi i mam mnożnik 9x i Vcore 1,325V. FSB cały czas 351MHz.

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...napięcie ~1,2V,

~1,2V - czego to masz napięcie, vtt??

 

ustawiłem na 9x351MHz, jedyne co sie zmieniło to mnożnik. Ogólnie procek teraz chodzi na 1,20GHz(6x)-1,80 GHz(9x)

Trzeba chyba biosa zmienić, bo tak nie ujade. <_<

Który leprzy F3b czy F3d?

 

edit:

zmieniłem na F3d i jest to samo :mur:

Edytowane przez andixad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

~1,2V - czego to masz napięcie, vtt??

 

ustawiłem na 9x351MHz, jedyne co sie zmieniło to mnożnik. Ogólnie procek teraz chodzi na 1,20GHz(6x)-1,80 GHz(9x)

Trzeba chyba biosa zmienić, bo tak nie ujade. <_<

Który leprzy F3b czy F3d?

 

edit:

zmieniłem na F3d i jest to samo :mur:

~1,2V to napięcie na procu jak zadziałają te funkcje oszczędzające energie C1E i coś tam jeszcze(to co odłącza fazy czy jakoś tak)... Wówczas proc śmiga na 6x aktualnie ustawione FSB w biosie.

Edytowane przez karol-s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

@andixad

Tez kiedyś tak miałem jak przesadziłem z podkręcaniem. Nie pomogło wgrywanie biosu ani reset zworką. Dopiero wyczytałem żeby odłączyć kompa od prądu na kilka minut... pomogło :)

 

@ath

ja zmieniałem. Do płyty (gb p35c-ds3r) mialem easytune 5. W tym czyms dało sie zmienic. Szkoda, ze nie ma innego programu z "normalnym" layoutem, bo wyglad easytune odstrasza...

 

Skoro juz tu piszę, to wspomnę o moim e2160. Kupiony w styczniu/lutym w apollo.pl, żaden selekt. SPI 1m przeszedl na 3.79ghz vcore 1.58v, orthos stable 3.6 przy 1.55v. Na codzień 1.8ghz (9x200) przy vcore 0.9v, w cpu-z 0.864v, oczywiscie full stable:) Zdziwiłem się że aż tyle mogłem zjechać z napięciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez kiedyś tak miałem jak przesadziłem z podkręcaniem. Nie pomogło wgrywanie biosu ani reset zworką. Dopiero wyczytałem żeby odłączyć kompa od prądu na kilka minut... pomogło :)

właśnie, to też pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hah,

 

Po zmianie pasty z tej domyślnej Karakorumukowej na AC-MX2, temp spadła o 5 stopni do 27 w idle na 1.43V & 3100Mhz. W stresie w TAT trzyma się na 57 stopniach.

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniejszy mnożnik - mniejsze taktowanie - mniejsze napięcie - mniejsze zapotrzebowanie na prąd.

Też tak sądzę. Jak by tak nie było, to zmniejszanie mnożnika nie miałoby większego sensu.

Nie da się go zmniejszyć do np. 5x??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...