Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem kilka poprzednich stron i widze ze jest problem z temperaturami..

U mnie 2.66ghz 1,325v (dev) box i 56-58*C. W normie? :)

Core temp najnowszy.

Edytowane przez PawloHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, prosiłbym o odpowiedź

 

mam E2180 z podpisu

chodzi full stable na 10x320 przy 1,495V .... przy woltażu 1,525 nawet na 10x340 wstaje winda ... lecz juz nie da rady przejsc superpi ....

pierwsze pytanie, czy tak wysoki woltaż nie zaszkodzi mu ?

chłodziwo to pentak karakorum z shitową standardową pastą, w stocku mam 30*(12V) do 34*(5V), orthos max złapałem 63*(12V)

 

drugie pytanie odnosi sie już współpracy procka z płytą

nie moge zmniejszyć mu mnożnika :/

chciałbym móc lepiej wykorzystać możliwości płyty i ramu ....

 

czy ktos mógłby mi pomóc ?

bo jestem w kropce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam krece procka 2180 na 334 FSB. napiecie w mobo dalem na 1.45v a cpu i speedfan pokazuje 1.432v, jednak po 6 minutach w orthosie restartuje sie komp a temperatura w orthosie dochodzi max do 75 stopni chlodzenie box,czy moge jeszcze zwiekszac napiecie i czy temp nie za wysoka troche??? pamieci 5:6 dzielnik,a czym mozna jeszcze zmiezyc napiecie proca oprocz cpu- spedaa, oraz napiecie pamieci czym mozna zmiezyc ????za odp dzieki :wink:

 

 

 

 

 

 

 

-----------

mobo-msi p-35 neo2-fr cpu-2180 box @3.34ghz ram-2x1gb goodram 800cl5 gpu-galaxy 8600gt psu 350w

kkkkk.bmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam krece procka 2180 na 334 FSB. napiecie w mobo dalem na 1.45v a cpu i speedfan pokazuje 1.432v, jednak po 6 minutach w orthosie restartuje sie komp a temperatura w orthosie dochodzi max do 75 stopni chlodzenie box,czy moge jeszcze zwiekszac napiecie i czy temp nie za wysoka troche??? pamieci 5:6 dzielnik,a czym mozna jeszcze zmiezyc napiecie proca oprocz cpu- spedaa, oraz napiecie pamieci czym mozna zmiezyc ????za odp dzieki :wink:

 

 

 

 

 

 

 

-----------

mobo-msi p-35 neo2-fr cpu-2180 box @3.34ghz ram-2x1gb goodram 800cl5 gpu-galaxy 8600gt psu 350w

75 stopni lepiej nie przekraczać, wiec na razie nie voltuj więcej, chyba że jakiś chłodniejszy dzień będzie :lol2: Napiecie proca najlepiej sprawdzać cpuz, ewentualnie jeszcze można everestem. Pamięci to chyba sie programowo nie da, ale tyle co ustawisz w biosie tu będzie realnie, na memkach nie ma droopów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

75 stopni lepiej nie przekraczać, wiec na razie nie voltuj więcej, chyba że jakiś chłodniejszy dzień będzie :lol2: Napiecie proca najlepiej sprawdzać cpuz, ewentualnie jeszcze można everestem. Pamięci to chyba sie programowo nie da, ale tyle co ustawisz w biosie tu będzie realnie, na memkach nie ma droopów.

 

Jedna sprawa mnie zastanawia jak mam fsb 266 i v cpu na 1.26v to w programie speedfan vram jest 2.10v jednak jak zmienie fsb na 334 i v cpu na 1.45 to w tym ze programie vram jest juz 2.35v a w biosie mobo v ram jest ustawione na auto czy jest mozliwe ze jesli zwieksze vcpu to zwieksza sie tez automatycznie vram???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i moze dlatego po 6 minutach restartuje mi kompa w orthosie bo dla pamiatek jest zaduze napiecie???/

Jak kręcisz proca to żeby wykluczyć ram, ustaw dzielnik 1:1, napięcie na pamięciach tez ręcznie jakie potrzebują, nie auto.

Wytestujesz proca to pobawisz sie pamięciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kręcisz proca to żeby wykluczyć ram, ustaw dzielnik 1:1, napięcie na pamięciach tez ręcznie jakie potrzebują, nie auto.

Wytestujesz proca to pobawisz sie pamięciami.

No tak ale pamieci mam 800cl5 wiec jesli fsb 334 to do 400 im jeszcze troche brakuje a co do mobo jak moge zmienic na inne v ram zamiast auto w mobasku msi p-35 neo2-fr???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale pamieci mam 800cl5 wiec jesli fsb 334 to do 400 im jeszcze troche brakuje a co do mobo jak moge zmienic na inne v ram zamiast auto w mobasku msi p-35 neo2-fr???

W każdym razie dzielnik tak by nie przekraczały swoich nominalnych ustawień na czas testowania proca. Czyli dla fsb 333 dzielnik 1:1.2

Ustawianie v ramu - Tam gdzie masz napięcie ramu i PageUp / PageDown.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie dzielnik tak by nie przekraczały swoich nominalnych ustawień na czas testowania proca. Czyli dla fsb 333 dzielnik 1:1.2

Ustawianie v ramu - Tam gdzie masz napięcie ramu i PageUp / PageDown.

 

No dzieki :wink: ustawilem FSB 300 i napiecie 1.34v i proc w orthosie w tescie Blend-stress CPU and RAM dzialal ponad 2godz i 48min dzielnik ramu 1:1 ,1.8V jednak speedfan pokazuje vram 2.20V <_< Jaki test najlepiej wybrac w tym orthosie i chyba 1 godz starczy dla stabilnosci?????oraz Jaki najlepiej dzielnik ustawic jezeli FSB bede mial na codzien 300mhz bo przy tym juz jest max w orthosie 68-70 wiec jesli niezalatwie lepszego chlodzonka to narazie tyle starczy i jeszcze sproboje zjechac z napieciem ponize 1.34v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzieki :wink: ustawilem FSB 300 i napiecie 1.34v i proc w orthosie w tescie Blend-stress CPU and RAM dzialal ponad 2godz i 48min dzielnik ramu 1:1 ,1.8V jednak speedfan pokazuje vram 2.20V <_< Jaki test najlepiej wybrac w tym orthosie i chyba 1 godz starczy dla stabilnosci?????oraz Jaki najlepiej dzielnik ustawic jezeli FSB bede mial na codzien 300mhz bo przy tym juz jest max w orthosie 68-70 wiec jesli niezalatwie lepszego chlodzonka to narazie tyle starczy i jeszcze sproboje zjechac z napieciem ponize 1.34v

test blend na proiority 9, najlepiej 8h, bo czasami po 6-tej godzinie sie potrafi wywalić.

Co do dzielnika, to kręcisz nim ramy, czyli nie ma najlepszego ustawienia. Nie chcesz kręcić pamięci to ustawiasz tyle żeby nie przekraczały swojej nominalnej szybkości i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wy voltujecie te procki u mnie na 1.376V jest 3.2Ghz stabilne :P (E4300) co do testowania to po co 8 h ? nudzisz sie w domu ? ja zapodaje FFTs na 1h i po tym czasie dolanczam Super pi na 32M i zostawiam na 30 min jeszcze jak sie nie wysypie to jest ok :D (zawsze sie sprawdza ;] )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od tego czy ktoś chce mieć stabiloność czy "stabilność"... Ja jestem za katowaniem maks 4h choć zazwyczaj nie mam na to tyle czasu. Jezeli raz do roku wysypie mi sie z jakiejs gry z powodu tej niestabilności to jakoś to przeżyje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanko o niemożliwość zmniejszenia mnożnika z x10 na mniejszy ....

 

topic o abicie już jest prawie martwy, a tu widze że się jeszcze coś kręci wokół procków ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wy voltujecie te procki u mnie na 1.376V jest 3.2Ghz stabilne :P (E4300) co do testowania to po co 8 h ? nudzisz sie w domu ? ja zapodaje FFTs na 1h i po tym czasie dolanczam Super pi na 32M i zostawiam na 30 min jeszcze jak sie nie wysypie to jest ok :D (zawsze sie sprawdza ;] )

 

 

 

to ktory wybrac test bo 2180 3.0 ghz mam na 1.34v

jest tam ich 6 do wyboru w othosie ja testuje na blennd -stres CPU and RAM

czym sie roznia pozostale moglby ktos napisac ??? i ktory najlepiej??? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od tego czy ktoś chce mieć stabiloność czy "stabilność"... Ja jestem za katowaniem maks 4h choć zazwyczaj nie mam na to tyle czasu. Jezeli raz do roku wysypie mi sie z jakiejs gry z powodu tej niestabilności to jakoś to przeżyje ;)

Przy mojej Plycie glownej nie ma stabilnosci nie wazne czy D9GMH nowki selekcjonowane da sie na 200MHz Real i 1.8V @ cl5 i procka superselekta E8200/E8400 skreci sie na 1GHz przy 1.25V to i tak sie wysypie po tygodniu 2-ch :D zawsze tak mam :D jedyna oznaka niestabilnosci to bledy w texstorach w BF2 :P w tedy wiem ze memy sa zle ustawione :P komp jest stabilny ale musi od czasu do czasu wywalic BS'a albo sie zresetowac (obojetnie jakie takty i napiecia niezaleznie od obciazenia net/gry zawsze sie wysypie :damage_wall: :lol2: ) trafilem na zajebisty egzemplaz plyty :D trza kiedys bedzie zmienic... Edytowane przez Ns5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wy voltujecie te procki u mnie na 1.376V jest 3.2Ghz stabilne :P (E4300) co do testowania to po co 8 h ? nudzisz sie w domu ? ja zapodaje FFTs na 1h i po tym czasie dolanczam Super pi na 32M i zostawiam na 30 min jeszcze jak sie nie wysypie to jest ok :D (zawsze sie sprawdza ;] )

LOL, to mi Orthos CPU Stress przez 8 godzin nie wywalił błędu a OCCT po 21 minutach się wykrzaczył... musiałem podbić lekko napięcie i już było cacy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z cyklu czemu mam lipne temp :lol: na wodzie ofc

:D

ma ktoś może zwodowanego jakiegoś e2xxx bez czapki że bloczek się styka bezposrednio z rdzeniem? ciekawe czy wtedy są też takie głupie tempy?

Arni nie chciał bys oskalpować swojego? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokaż mi na swoim procku jak się skalpuje intele to się zastanowię :lol: btw amd skalpowałem ale z intelem może być nieciekawie ze względu na lutowany rdzeń do ihsa ;-/

 

btw fajnie widzieć gdy temp pokazywane przez 2 programy to tak jakby mieć włączoneg stressa [Real Temp 2,6] i idle [Core Temp 0,99]

Edytowane przez Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...