Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

btw - pytanie z innej beczki

 

jak sie ma wydajnosc e2180 kreconego na 3.0GHz do e7200 kreconego co najmniej na tyle samo ?

 

oplaca sie przesiadac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj 1,37- masz stabilniej i cieplej

daj 1,36- masz troche chłodniej, przechodzisz poziom w grze, checkpoint był 10 minut temu i reset xD sam doświadczyłem klika razy tego i to nic przyjemnego zaufaj mi:)

gore

I dlatego zaleca się (zdecydowana większość użytkowników tak robi) testowanie stabilności procesora Orthosem. Jak przejdzie Orthosa to nie ma prawa się później wyłożyć na niczym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gore

I dlatego zaleca się (zdecydowana większość użytkowników tak robi) testowanie stabilności procesora Orthosem. Jak przejdzie Orthosa to nie ma prawa się później wyłożyć na niczym.

Masz w zupełności rację, ale jeżeli dobrze rozumiem > większe napięcie na procku skraca jego życie w jakimś stopniu i zwiększa temperaturę, która też skraca życie.

Więc czy nie lepiej mieć procesor sprawny dłużej? // pewnie koniec końców ustawie większe v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o minutę ciszy....

 

Mój najwspanialszy, najukochańszy, najwydajniejszy E2180 zmarł 2 godziny temu. Śmierć nastąpiła w wyniku odniesionych obrażeń, jakie zabójca zadał mu żyletką. Okrutny oprawca pastwił się długo, odcinając kawałek po kawałku, milimetr po milimetrze CZAPKĘ bezbronnej ofiary.

Dołączona grafika

 

Ofiara zmarła po odcięciu 3/4 silikonu. "Coś mnie tknęło i przed ukończeniem cięcia postanowiłem sprawdzić, czy procesor się obudzi. Niestety :(

Nie zniechęcony tym smutnym faktem ciąłem dalej, aż rozczłonkowałem ofiarę. Moim oczom ukazał się niesamowity rdzeń!" - stwierdza zabójca.

Dołączona grafika

 

Sekcja zwłok wykazała, że ofiara została poważnie uszkodzona już na samym początku cięcia. Przecięciu uległy niezwykle delikatne ścieżki znajdujące się na powierzchni procesora. Uszkodzeń w sumie było 3. Do nagiej miedzi :razz:

 

Smutek nastał w mym domu, albowiem straciłem przyjaciela, który wiernie mi służył przez 6 miesięcy. Nie poddawał się mimo napięcia 1,45V i boxowego coolera, który pozwalał mu się czasem rozgrzać do 80*C.

 

Pokój jego duszy:(

 

(że też mnie kuXXa podkusiło :mur: )

 

Powiem tak, nie widzę możliwości zdjęcia czapy bez uszkodzenia procka. Między czapą a pcb jest tak mała przestrzeń, że żyletkę ledwo co wcisnąłem. Może w innych prockach to łatwiej idzie.

Aha, na rdzeniu była sucha jak papier pasta termo, która moim zdaniem gorzej przewodziła niż kał kota. Po dotknięciu odpadła jak zeschnięty ser.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andrew DC

w tym poradniku który ktoś linkował tu było napisane żeby bardzo uważać i nie zniszczyć ścieżek na procku, ja to do testów najpierw kupię sobie jakiegoś e2140 :wink: bo mojego mi szkoda

 

na fotce widać że szlifowałeś wczesniej ihs'a dało Ci to coś odnośnie temperatur? bo u mnie może ze 3-4 stopinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakupiłem kolejnego 2180 :razz:

 

Niestety trafiłem na padaczkę. 3.0 robi dopiero na 1.45V. Seria : SLA8Y , czyli słaby.

 

Na 3.2 nie mam szans. Wall fsb na 350mhz.

 

Jak pech to pech.

 

tez mam serie SLA8Y i 3.0 robi na 1.35 , temp w normie, czekam na wymiane pasty termo i sprobuje dalej pojsc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam serie SLA8Y i 3.0 robi na 1.35 , temp w normie, czekam na wymiane pasty termo i sprobuje dalej pojsc

Potrzebuje pomocy. Przeczytałem sporo różnych poradników oraz pooglądałem kilka filmików na youtube o OC, i nigdzie nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. Mianowicie - tak jak Fuqs mam teraz stabilne 3Ghz na 1.35V (wcześniej 3.1Ghz na 1.4V) i chciałbym spróbować więcej, ale nie dochodząc z napięciem aż do 1.4 (przynajmniej nie przy FSB 310Mhz) - przy 1.4V temp na rdzeniach dochodzą do 65 stopni. Zastanawiam się tylko czy pomoże w tym przypadku podniesienie napięcia na NB lub SB?

Co dokładnie daje podniesie napięcia dla tych dwóch elementów?

Czy jeżeli moje MoBo ma w specyfikacji 1333Mhz magistrali to mogę tę wartość przekroczyć?

Jeżeli tak to zapewne trzeba będzie gdzieś podnieść napięcie?

Pytam bo może uda mi się przekroczyć 3.1Ghz zmniejszając mnożnik, a wtedy na bank przekroczę 1333Mhz na magistrali mobo.

Edytowane przez HeavyMetalGuy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że każdy procesor chodzi trochę inaczej. Ale średnio: na ile można podręcić e2180 bez zmiany napięcia?

 

 

Pozdrawiam.

Większość sztuk chodzi bez problemów na 2.66GHz bez zmiany napięcia. Wystarczy przestawic FSB na 266 i tyle...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem dla porównania P31-DS3L na 965P-S3 i zauważyłem coś dziwnego jak na P31 w biosie def vcore dla E2140 wyświetlało 1.325v tak teraz na 965P jest 1.375v i po podkeceniu E2140 do 2.66Ghz bez zmiany napięcia speedfan i everest pokazują 1.39 v o co chodzi? Czy przy ustawieniach auto płyta sama podnosi/obniża napięcia?

Edytowane przez izded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem dla porównania P31-DS3L na 965P-S3 i zauważyłem coś dziwnego jak na P31 w biosie def vcore dla E2140 wyświetlało 1.325v tak teraz na 965P jest 1.375v i po podkeceniu E2140 do 2.66Ghz bez zmiany napięcia speedfan i everest pokazują 1.39 v o co chodzi? Czy przy ustawieniach auto płyta sama podnosi/obniża napięcia?

Możliwe, że tak jest. Ustaw stałą wartość w biosie (np. 1.325v) i zobacz jakie wartości bedzie pokazywał cpu-z wtedy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, jakim programem mozna sprawdzic temperature ale podczas grania? chodzi o to zebym nie musial w okienku gra czy cos tylko mogl zobaczyc wykres temperatury jaki byl w np. ostatnich 2 godzinach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw - pytanie z innej beczki

 

jak sie ma wydajnosc e2180 kreconego na 3.0GHz do e7200 kreconego co najmniej na tyle samo ?

 

oplaca sie przesiadac?

Pozwolę sobie przytoczyć posta MariuszDW z 74 strony tematu o Crysisie.

Jest to co prawda e8200 ale różnica 10fps.

 

W kwestii silniczka tej gry i udziału proca - kolejny epizodzik w moim konfigu: nowo nabyty E8200

 

Dla przypomnienia starsze wyniczki (Vista DX9 HIGH/1280x1024):

 

X2@2.8Ghz - 27fps

E2140

@2664 - 32.26fps

@3000 - 35.91fps

 

E8200

@3000 - 45fps

 

Dodatkowo 1024x768 Custom

E2140@3000 - 50fps

E8200@3000 - 65fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logi są po to żeby sprawdzić np. największe wzrosty temperatury. A podczas grania nie będziesz cały czas gapił się w róg ekranu.

co nie zmienia faktu ze realtemp jest najlepszy :)

post-146246-1214221654_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo, dodam iż GameMode jest tylko sensowny z opcją "always on top" :D bo tak niestety nic nie widac. a Wyniki nie przeszkadzają w grze i bardzo dobrze jest bo w czasie rzeczywistym widze co się dzieje na ekranie i na procku :P

toteż w Crysis na Max detalach przy 25FPS z AAx2, temperatura to 60C (w orthos na maxa to 70C) więc nie martwię się już tak na zapas :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój przyjaciel robi 3Ghz dopiero przy 1.415, a 3240 przy 1.465 i tak się zastanawiam czy zostawiać go na 3240 ponieważ temperatury sięgają czasami ok 70-73stopni. Czy lepiej wstrzymać się z bólami i kupić Coollaboratory Liquid Pro oraz ulepszyć nieco chłodzenie budy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachciało mi się znowu pobawić.

 

1.5 Bios

1.47 Real

1.44 Stres

 

67 stopni po 20 minutach przy temperaturze otoczenia 30 stopni (lato :D) w Orthosie na 3150, na 3.2 już wychrzania.

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachciało mi się znowu pobawić.

 

1.5 Bios

1.47 Real

1.44 Stres

 

67 stopni po 20 minutach przy temperaturze otoczenia 30 stopni (lato :D) w Orthosie na 3150, na 3.2 już wychrzania.

U mnie na podobnych napieciach (albo nawet o jeden krok nizszych) smiga na 9x370 bez problemu. Tez mam cieplo (26 stopni) i na procu 71 stopni (karakorum na 1000obr).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...