Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwna sprawa z moim prockiem. Wcześniej testowałem na biosie 1004 i nie mogłem fsb powyżej 407(uznałem, że to wall), na 408 już co bym nie robił, to i tak był niestabilny, a na 409 to już ciemność...

Dziś wpakowałem bios 1306 i coś mnie tknęło żeby pokombinować. Ustawiłem 410 i wstał, potem 425 i tez wstał. Zna ktoś jakieś wytłumaczenie ? :damage_wall:

 

W sumie nie wiedziałem gdzie to napisać, czy tutaj, czy w temacie p5q - zdecydowałem się tutaj :-)

Edytowane przez bartolini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka to już uroda biosów. U mnie więcej niż na 340x9 nie wstaje cpu :lol:

 

Nie wiem co jest grane, przechodzi orthosa lekko na 6h na 1.43V na 3GHz, a w CS:S sypnie czasem bsodem, podobnie w gierce Summer Athletics. Na napięciu 1.44V i 1.45V to samo, też czasem sypnie bsodem. A rev CPU to M0. Śmiać się, czy płakać? BTW nie podnosiłem napięcia powyżej 1.45V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Odpalasz przykladowo:

 

355 - idzie

356 - idzie

357 - detka

358 - detka

360 - idzie bez problemow

361 - detka

365 - idzie

 

Dziury FSB mobasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni dzien z E2140 3.2ghz @ 1.32V jutro E8400 moze ktos chce kupic mojego E2140 :rolleyes:

powiem ze średnia ta sztuka - moja lepsza B-)

3.5GHz full stabilnie przy 1.55v ale jednak stabilnie. Przy juz sporo bardziej rozsądnym i bezpieczniejszym na codzien [choc w sumie 1.55v przy dobrym chlodzeniu nie jest jakims niebezpiecznie wysokim napięciem dla E2xxx] i raczej nieszkodliwych przy konkretnym :D Pentagramie Karakorum napięciu 1.50v mam na codzień 3.4GHz. Temparatury w spoczynku na poziomie 34 stopni x2 [przy 3.4 i 3.5 - bez różnicy czy jest 3.4 czy 3.5GHz ustawione - tempa ta sama].

 

Za max 2 miesiące mój E2160 będzie sprzedawany - wiec jak ktoś chetny to pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia, nie sprawdzałem. Ale sztuka taka sobie, 3ghz przy 1,325-1,35v

 

 

Wystarczy przekopać temat wyszukiwarką by znaleźć odpowiedź.

lol, tylko jedną znalazłem, ale te wartości już przekroczyłem :D Edytowane przez Marecki306

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3,33 ghz i 1.36v e2200 to dobry wynik? oczywiście full stable

 

chłodzenie tr ultra 120a + acutake 120mm, temperatury nieco ponad 50 stopni

 

pamięci a-daty, dzielnik 1:1, timingi 4-4-4-12, 2v(nie za mało) i teraz robią 606mhz. jedno co mnie niepokoi to to, że winamp mi się wywala jak go uruchomię ;/

Edytowane przez kronox55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że temat zamarł...

 

 

Mam drugiego PDC 2180 w innym kompie i tam też jest 98GTX... pytanie. Ma chodzić 375x8 1.325V czy warto dać mu 363x9 1.525V? Czy te ~270MHz da duży wzrost? W 3DMarku06 jest to 150pts w teście CPU, jednak że napięcie sporo większe no i co za tym idzie - temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nono moj e2160 mnie zaskoczyl , wczesniej konczyl sie w okolicach 3.15-3.2 i nawet ustawienie 1.45 V nie pomagalo zwieszal sie w od razu po zalodowaniu do windy albo po kilku minutach orthosa.

A po zmianie pamiatek skubaniec zabootowal sie bez problemu na 3.25 przy 1.42 z biosu (1.35V+5% liczac metoda DFI) i zaczal liczyc orthosa po kilkanascie minut (wiecej nie sprawdzalem bo byla 24.00 :) ).

 

Dzis wieczorem poprobuje ile maks mozna z niego wycisnac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój stary E2140 robil 3.2ghz 1.32V nawet niezla sztuka była :) aż żal było mi sie z tym cepkiem rozstawac, a teraz mam E8400 4ghz@1.36V :mur: :lol2:

Ja bym powiedzial rewelacyjna 1.32 to moj ma z fabryki takie napiecie :)

 

Apropo to czy core temp 0.99 dobrze pokazuje temprerature na prockach L2 ? (Tjunction =100) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mój e2160 robił 3.5GHz 1.52v full stable [ system ładował nawet przy 3.9 1.6v], aż żal było go sprzedac ale teraz mam E6850 @ 4.3GHz i ból po utracie E2160 zniknął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...