Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zwykle mam problemy z wyszukiwaniem ;) Jako że rozpoczęło się lato, warto nie męczyć procesora kiedy nie potrzebna jest wysoka wydajność. Próbuję przy 1680MHz (6x280) obniżać jak najbardziej napięcie i na razie doszedłem do 1.000V, jednak ciekawi jak niski vcore i przy jakim taktowaniu udało się Wam uzyskać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja się na szybko zapytam, dorwałem e2180 na płytce gigabyte p965 s3 rev. 3.3 ma sześciofazowe zasilanie, zasilacz mam spoko, ogólnie parę procków już podkręcałem, problem w tym że procek nie idzie więcej jak na FSB 278, próbowałem oczywiście zwiększać napięcia, obniżać mnożnik, nie pójdzie nawet na 6*300, płyta raczej spokojnie wytrzyma o wiele wyższe FSB, tym bardziej że procek robi te 2,75 na standardowym napięciu, bez wysiłku, czyżby wall na procku tak szybko ?? może taki "zbuk" mi sie trafił ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja się na szybko zapytam, dorwałem e2180 na płytce gigabyte p965 s3 rev. 3.3 ma sześciofazowe zasilanie, zasilacz mam spoko, ogólnie parę procków już podkręcałem, problem w tym że procek nie idzie więcej jak na FSB 278, próbowałem oczywiście zwiększać napięcia, obniżać mnożnik, nie pójdzie nawet na 6*300, płyta raczej spokojnie wytrzyma o wiele wyższe FSB, tym bardziej że procek robi te 2,75 na standardowym napięciu, bez wysiłku, czyżby wall na procku tak szybko ?? może taki "zbuk" mi sie trafił ??

bardzo mozliwe ze straszna padaka ci sie trafila...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle mam problemy z wyszukiwaniem ;) Jako że rozpoczęło się lato, warto nie męczyć procesora kiedy nie potrzebna jest wysoka wydajność. Próbuję przy 1680MHz (6x280) obniżać jak najbardziej napięcie i na razie doszedłem do 1.000V, jednak ciekawi jak niski vcore i przy jakim taktowaniu udało się Wam uzyskać?

Dołączona grafika

 

Na najniższym napięciu jakie mogę dać na p5b deluxe. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja się na szybko zapytam, dorwałem e2180 na płytce gigabyte p965 s3 rev. 3.3 ma sześciofazowe zasilanie, zasilacz mam spoko, ogólnie parę procków już podkręcałem, problem w tym że procek nie idzie więcej jak na FSB 278, próbowałem oczywiście zwiększać napięcia, obniżać mnożnik, nie pójdzie nawet na 6*300, płyta raczej spokojnie wytrzyma o wiele wyższe FSB, tym bardziej że procek robi te 2,75 na standardowym napięciu, bez wysiłku, czyżby wall na procku tak szybko ?? może taki "zbuk" mi sie trafił ??

 

Spróbuj dać dużo większe fsb, np. 330 Ja tez miałem taki problem z e2160. Między fsb 220-269 komp nie wstawał, później dałem 333 na tych samych ustawieniach co 230 i system normalnie się uruchomił i wszystko śmigało. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj dać dużo większe fsb, np. 330 Ja tez miałem taki problem z e2160. Między fsb 220-269 komp nie wstawał, później dałem 333 na tych samych ustawieniach co 230 i system normalnie się uruchomił i wszystko śmigało. :)

Wiem, dobrze radzicie, problem w tym że próbowałem i 400 i nic, obniżałem pamięci, podwyższałem napięcia, chyba raczej koniec procka, chciałem tylko zapytać czy spotkaliście się z takim przypadkiem, bo płytę raczej wykluczam, zmieniałem nawet biosy, słyszałem że te procki wydane najpóźniej to padaki co właśnie idą do 2,8 max :sad: może taki mi się trafił, jeszcze pokombinuje ale sukcesów nie widze, może trochę się pobujam z nim i zamienie na e5200 bo proc będzie chyba za słaby do grafy 4850 którą planuje nabyć po lecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim E2160 ponieważ na podkręconym procesorze nie chcę mi załączyć systemu tzn. ładuję się pasek i reset. Na takim samym ustawieniu chodziło mi rok i nie widziałem problemów a teraz nie działa. Zmieniłem płytę ale na niej działało normalnie aż do wczoraj. Przy wchodzeniu do mojego komputera miałem zacinki kursora a na odkręconym nie mam. Format był ale nie pomaga. Na def V i trochę podnieść to samo czyli reset. Na def 1.8GHz działa stabilnie. Jak to procesor to czy mogę go odesłać na gwarancję jeśli na def chodzi normalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak na takim napięciu komputer działa dłygi czas to widac terz juz potrzebuje wiecej, ale sprawdz metode opisywaną w tym wątku zeby wyciągnąc procka ze slotu wsadzic ponowienie i przesmarowac na nowo pastą - CLR CMOS - moze coś pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna rzecz bo teraz chodzi znowu na 3.15GHz 1.45V. Może to dlatego że SP1 do Visty mi zainstalował się? Albo pewnie będzie że pochodzi na tych taktach i znowu będzie świrował. Jednak sypnęło błędami i działa teraz 3.0GHZ

Edytowane przez DaMeX_EX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn to był moj procek i on latał na 3,35 przy 1,50v a jak mu go oddawałem to zrobiem szlifa i podkreciłem na 3,0 :)

 

ale mniejsza o to fakt faktem rzadki przypadek ze zkonczył sie tak szybko - moze przegrzał sie kiedys za mocno albo płyta miała za duze wahania napięcia i go uszkodziała

Edytowane przez yacub10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam PDC E2160 z płytą DFI LanParty DK P45 PLUS DDR3 + Aeneon Xtune PC3-12800. Pytanie, czy można zejść z mnożnikiem tego cpu np na x8? Pytam bo każda obniżka mnożnika procka kończy się błedm oc. Może czegoś nie wł. w biosie? Dlaczego chce obniżyć mnożnik? Żeby ddr3 miały co najmniej taktowanie 1600. Przy zegarze 3200Mhz (356x9) pamięci chodzą zaledwie na 1425Mhz.

plz help

 

EDIT: fsb wall 388 :/

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się pochwalę moim E2140

- 425x8 (3400MHz) @ 1.375V

- 440x8 (3520MHz) @ 1.45V (napięcia z biosu)

post-112981-1257630879_thumb.png

 

Nie chcę go męczyć powyżej 1.5V, zobaczę może jutro czy uda się na 1.5V z 3.6GHz powalczyć.

Trochu temp wysokie, a max procka tylko 85*C. Chłodziwo to Karakorum (po szlifie podstawki, jest ledwo ciepły) - wentyl Accutake PWM (na max ma jakieś 1400RPM, ale słabo dmucha), czapka też zeszlifowana (była oczywiście wklęsła), ale nic to nie dało praktycznie jeśli chodzi o temperaturki, ze 2*C może, pasta Zalman ZM-STG2.

Edytowane przez Cviek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około 41*C (przy otwartej budzie)

Zaczęła się walka z 3.6 i szybko się skończyła. Na napięciu 1.5V Orthos po 5min dobija temperaturkę rdzenia do 81*C. Póki lepszego wentylka nie dorwę (choćby oryginał z Karakoruma który leży w domu) to wyższego OC nie będzie.

Edytowane przez Cviek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...