Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

straszliwie malo ludzi bawi sie w Pi >.> jak zwykle do gadania wszyscy a do "roboty" nikt ech >.< az sie nie chce walczyć.

Ja miałem w ten weekend wykręcić jakieś czasy, ale dostałem takie Cruciale, że szkoda gadać.

Trafiłem na jednostronne D9GCT - nawet 1000 na 4-4-4-12 nie zrobią :/

A miałem jeszcze troche inną CW potestować :(

 

Odłączyłem wentylaor z boxa, ustawiłem cpu sztywno na 1.2GHz 1.15V i temp. w idlu wynosiła 40*C.

Jak na przeglądanie neta i słuchanie muzyki to jest dla mnie świetne ustawienie.

Edytowane przez Venom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

"i nie przekraczał 32 stopni ;P" - Ha... Ha... Ha... To ładną musisz mieć wichure w budzie lol :D

2x AC120x120 po ~1300-1400RPM każdy

płyta MSI K8N Neo4-Fi

czujniki chyba były okskoro fryzjer był zimny, po wyłaczeniu kompa przy podstawce był letni... taki proc, jechał na 1.2V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem na jednostronne D9GCT - nawet 1000 na 4-4-4-12 nie zrobią :/

a ja mam badziewne d9gmh :P dajesz z tym co masz.

 

PS:poprawilem ciut 16M@2.66GHz

2. 8'10.125 - Yogi311 - E2140 (8x333), Abit IP35 (P35), mem @555MHz 5-4-4-4 (dual DDR2) | SCREEN

 

 

ale ciagle 5s straty :< - kilku miesięczny system robi swoje T_T

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam badziewne d9gmh :P dajesz z tym co masz.

No dobra, wyciągam z szafki G.Skille, na CL5 ~630 benchable. Wynik nie będzie fajny ale co tam ;)

PS:poprawilem ciut 16M@2.66GHz

Zaktualizowane. Dociśnij tRFC i pobaw się tREF.

 

Będę wieczorem, teraz czeka mnie instalka 2k3.

Edytowane przez Venom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zacząłem się bawić w super pi :) I pierwsze co przychodzi mi na myśl.. taki fajny procek a tak dupne pamięci.. Moje Elpidy nie chcą wstać 450mhz 4-4-4-12 2,2V.. do tego na zmiany alphatimingów reagują za każdym razem odrzutem (inaczej mówiąc sys nie wstaje ;) ) a tak poza tym to też strasznie mizernie czasy mi wychodzą zrobiłem sobie teścik jak strone temu meilbox czyli 9x370, memy 444 4-4-4-12 i czas 18.480, a on narzeka na 18.140, a system jest wczorajszy.. Na razie najlepszy czas to 18.328 (1M oczywiście) przy 9x378 1.328v, memy 453 5-5-5-15 (bez głupich żartów proszę :) ) Jak coś lepszego wyciągne dam znać.

 

 

Ale to małe s[ciach!]ielstwo się grzeje :) Przy 3,6ghz 1,46v TT Big Typhoon jest już ciepły a temp w idle (które na 3ghz 1,2v pokazują po 40c na rdzeń) teraz w IDLU 53c, generalnie z całego kompa bucha ciepło

 

eh.. powyżej 410 fsb komp zaczyna szaleć, mnożnik się obniża podczas super pi z 9 do 6 i spowrotem (skacze sobie) VID skacze 1,175>1,075.. to jest przynajmniej dziwne ;) Volty też niesamowicie skaczą.. najpierw jest przy 3,7ghz 1,55v po czym przy zmianie mnożnika spada na 1,5v i tak sobie skacze jak reszta.. temp kosmiczne :o Bios w idlu przed chwileczką jak zmieniałem ustawienia na stockowe pokazywał 87c, a teraz core temp pokazuje 34 dla core 1 i 31 dla core 2.. Wiem, że choć to głupi sposób na mierzenie ciepła ale ;) BigTyphoon jest i tak wyczuwalnie chłodniejszy od TR Hr03-Plus, którego mam na grafie (w idlu 38c a temp grafy raczej są dobrze pokazywane) Więc nie wiem generalnie co o tym sądzić ;) Co może być przyczyną opisanych wyżej wygibasów? EIST wyłączony. Aha i postawiłem sobie za cel 4ghz na AC :)

Edytowane przez Black_war

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawka:

 

2.66

?. 7'59.032 - buuren - E2140 (6x444), DFI Blood Iron (P35), mem @555MHz 5-5-5-5 (dual DDR2) | SCREEN

3.2

?. 6'56.719 - buuren - E2140 (8x400), DFI Blood Iron (P35), mem @500MHz 4-4-4-4 (dual DDR2) | SCREEN

 

jeszcze coś tam można urwać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie ;] ja na 2.66 Cie nie dogonie ze wzgledu na Twoje 'FSB' :P a 3.2 jak mi sie bedzie chcialo to utne tą sek ze swojego wyniku ;d

 

later ^^

 

moj wynik odbiega sporo od waszych, z tymi geilami to sobie nie powalcze, wiec musze poczekac na nowe kostki...

tweakuj OS :wink: a nie gadasz.

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj do 2,66ghz wywalczyłem 8'23'032 ale na żalowych memkach :( Kingstony@530mhz@5-5-5-13 i alphy takie że szkoda gadać ;] Dajcie mi takie pamięci jak ma buuren to poniżej 8 minut zejde spokojnie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie ;] ja na 2.66 Cie nie dogonie ze wzgledu na Twoje 'FSB' :P a 3.2 jak mi sie bedzie chcialo to utne tą sek ze swojego wyniku ;d

Właśnie w 2.66 najwięcej do poprawy widze :)

btw. Tnij, będzie co gonić. Ja narazie nie zejde niżej bo czasu nie mam :/ (głupie poprawki)

tweakuj OS :wink: a nie gadasz.

+1

Wczoraj do 2,66ghz wywalczyłem 8'23'032 ale na żalowych memkach :( Kingstony@530mhz@5-5-5-13 i alphy takie że szkoda gadać ;] Dajcie mi takie pamięci jak ma buuren to poniżej 8 minut zejde spokojnie :wink:

A to moje pamięci jakieś super są ?? takie same ma Yogi311 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zacząłem się bawić w super pi :) I pierwsze co przychodzi mi na myśl.. taki fajny procek a tak dupne pamięci.. Moje Elpidy nie chcą wstać 450mhz 4-4-4-12 2,2V.. do tego na zmiany alphatimingów reagują za każdym razem odrzutem (inaczej mówiąc sys nie wstaje ;) ) a tak poza tym to też strasznie mizernie czasy mi wychodzą zrobiłem sobie teścik jak strone temu meilbox czyli 9x370, memy 444 4-4-4-12 i czas 18.480, a on narzeka na 18.140, a system jest wczorajszy.. Na razie najlepszy czas to 18.328 (1M oczywiście) przy 9x378 1.328v, memy 453 5-5-5-15 (bez głupich żartów proszę :) )

SP1M i tak nie ma rankingu... najnizyszy wynik na sp1m to 17.145.costammm proc na 3.4Ghz i memy na 1066 cl5 -5-5-15....

ale neistety sp16m i 32m wychodzi gorzej niz na 3Ghz i nie wiem dlaczego ... lol :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Sprawdziłem dzisiaj swojego proca na nowej mobo.Poprzedni Abit ip35 Pro pozwalał osiągnąć jedynie fsb 418 i byłem pewien ze moj E2140 ma scianę przy tej właśnie wartości.Dzisiaj juz wiem jak wiele zależało od płyty gł. i również to, że proc ma walla dopiero przy fsb 460.Oto screeny z dzisiejszych pobieżnych testówpost-146215-1203792875_thumb.jpgpost-146215-1203792962_thumb.jpg 1.45Vcore , 2.2Vdimm , NB 1.37V, EIST i C1E włączone, RAM wszystkie timingi AUTO. Jak na razie tylko próbka SPi 16m i mysle ze nie ma szansy na Orthos stable bez dodatkowych voltów na CPU.Będę walczył jeszce!!! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem sobie spokój z pi, przynajmniej do czasu zdobycia porządnych memek.

Czas 8.20 w LC2.66 przy 550MHz 5-5-5-5-15-40-7-14-11-3-8-3 wystarczająco mnie zniechęcił.

Co dziwne, zasiskanie alph tylko pogorszało czas :o

Edytowane przez Venom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to w wolnej chwili prosze o sprawdzenie, a przede wszytskim zapraszam do prawdziwego Lowclocka :-P

jutro puszcze, tylko ram na piątkach będzie bo czwórek nie opanowałem jeszcze przy takich mhz (~550+) ;)

 

ps. lowclock

 

edit.

@Yogi311, a tam, 7'19.xxx jest do wzięcia przy 3G :P

Edytowane przez buuren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testuje w tej chwili E2140 i mam dziwna przypadlosc procka. Plyta taka jak w podpisie.

Idze spokojnie na domyslnym napieciu do 8x360 MHz, ale jak juz przekrocze 360 to procek przy ponowmym uruchomieniu ustawia sie na swoje domyslne ustawienia 200 MHz i to nie zaleznie od zwiekszonego napiecia przy 1,4 jak i 1,5 dzieje sie to samo. Czy to jakas blokada procka czy co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nastepujący problem z e2160.

W core temp pokazuje mi napiecie na procku 1,325V i takie mam w biosie, a w abit eq pokazuje mi 1,29V, a w CPU-z natomiast 1,288V :D

OCB ? e1s i to drugą opcje do oszczedzania energi mam wylaczone. Proc chodzi teraz na 3000mhz stabilnie, na najmniejszym napieciu jakie mam do ustawienia(1,325V).

Plyta głowna to abit ip35-e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testuje w tej chwili E2140 i mam dziwna przypadlosc procka. Plyta taka jak w podpisie.

Idze spokojnie na domyslnym napieciu do 8x360 MHz, ale jak juz przekrocze 360 to procek przy ponowmym uruchomieniu ustawia sie na swoje domyslne ustawienia 200 MHz i to nie zaleznie od zwiekszonego napiecia przy 1,4 jak i 1,5 dzieje sie to samo. Czy to jakas blokada procka czy co ?

To FSB wall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...