Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

2 sprawy.

 

1. E2200 ma dobrą czujkę temp albo jest bardzo zimny.

Na WC przy 1.525v i 3.2Ghz pod Orthosem 60* na każdym jajku, idle 25/33 (EIST / C1E wyłączone) :)

 

2. E2200 którego mam w domu nie robi 3.4Ghz przy 1.525v (nawet do windy nie wchodzi) :lol:

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 sprawy.

 

1. E2200 ma dobrą czujkę temp albo jest bardzo zimny.

Na WC przy 1.525v i 3.2Ghz pod Orthosem 60* na każdym jajku, idle 25/33 (EIST / C1E wyłączone) :)

 

2. E2200 którego mam w domu nie robi 3.4Ghz przy 1.525v (nawet do windy nie wchodzi) :lol:

 

W sumie...

 

Box @ 3,05GHz

 

Dołączona grafika

 

Tez tempy fajne...

 

a 3,4GHz... to Orthos stable robi : NA BOXie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie troszke podkrecilem swojego E2160

na pierwszy ogien poszlo 3 GHz bo nie lubie sie bawic w male kroczki ;p

napiecia default'owe

 

pod core tempem + orthos 50 stopni

ale przy otwartej budzie

po zamknieciu temperatura gwaltownie rosnie

 

jakbym wkleil zdjecia budy to by mi ktos doradzil jak poprawic obieg powietrza ?

bo mam gigabyte 3d rocket a to chlodzenie do cichych nie nalezy :-)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie...

 

Box @ 3,05GHz

 

[/img]http://lancom.internetdsl.pl/Marek/Sale/305.jpg[/img]

 

Tez tempy fajne...

 

a 3,4GHz... to Orthos stable robi : NA BOXie!!!

Co ty porównujesz :D Selekta E2160 do E2200, ktory na 1.65v liczy 1m 3.6Ghz :lol: :mur:

 

A pamiętam jak kiedyś mieliśmy E2180, który robił 4Ghz 1m stable na 1.6v :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty porównujesz :D Selekta E2160 do E2200, ktory na 1.65v liczy 1m 3.6Ghz :lol: :mur:

 

A pamiętam jak kiedyś mieliśmy E2180, który robił 4Ghz 1m stable na 1.6v :rolleyes:

 

PATRZ NA TO !!!

 

Dołączona grafika

 

ZGROZA !!! (on liczy ORTHOSA Na 1,45v na 3,4GHz ale lapie fsbwalla)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To 3,4Ghz na 1,4475v to dobry wynik?? Mój 2180 robi tyle orthosa przez 2h i nie wywala błędu (priorytet na 9 i small FFTs - stress CPU) (w cpu-z pokazuje 1,4200v). Myślałem dotychczas, że to kiepski wynik :)

 

A nie trzymam tak bo temp przy boxie już wtedy dochodzą do 70-72 stopni.... co mnie zbytnio nie bawi... Jak coś chętnie zapodam screena tylko powiedzcie mi czy to dobry wynik :) bo jak mam sie błaźnić to szkoda mi roboty ;)

Edytowane przez kwiacynty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To 3,4Ghz na 1,4475v to dobry wynik?? Mój 2180 robi tyle orthosa przez 2h i nie wywala błędu (priorytet na 9 i test samego cpu) (w cpu-z pokazuje 1,4200v). Myślałem dotychczas, że to kiepski wynik :)

 

A nie trzymam tak bo temp przy boxie już wtedy dochodzą do 70-72 stopni.... co mnie zbytnio nie bawi... Jak coś chętnie zapodam screena tylko powiedzcie mi czy to dobry wynik :) bo jak mam sie błaźnić to szkoda mi roboty ;)

to bardzo dobry wynik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PATRZ NA TO !!!

 

ZGROZA !!! (on liczy ORTHOSA Na 1,45v na 3,4GHz ale lapie fsbwalla)

hmm stary co z tego ze masz prawie 3.4ghz jak procek wolny jak 3Ghz... jeszcze pamieci na ponad 1200mhz

raczej proc zwalnia powyzej 3.2ghz nawet na zamulonym systemie powinno policzyc na min 18 sek.

Edytowane przez meilbox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz temat o cielakach, jesteś w temacie o DC

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=247365

 

przeczytaj jeszcze raz co napisales , jezeli nie pomoze jeszcze raz pozniej walnij glowka w sciane jeszcze raz przeczytaj zobacz szkrina od sectora , przeczytaj jeszcze raz , walnij glowka ,

 

odpowiedz

 

dobrze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie zmotywowałeś... :) Niebawem screen...

A screena nie widac...

 

hmm stary co z tego ze masz prawie 3.4ghz jak procek wolny jak 3Ghz... jeszcze pamieci na ponad 1200mhz

raczej proc zwalnia powyzej 3.2ghz nawet na zamulonym systemie powinno policzyc na min 18 sek.

No niby... ale chcialem pokazac ze z celofanem nie ma porazki... jaka wszyscy z niego robia...

 

a ty chyba nie porownujesz PD do cielaka :| :damage_wall:

...

 

przeczytaj jeszcze raz co napisales , jezeli nie pomoze jeszcze raz pozniej walnij glowka w sciane jeszcze raz przeczytaj zobacz szkrina od sectora , przeczytaj jeszcze raz , walnij glowka ,

 

odpowiedz

 

dobrze ?

...

 

sector19 dal screena z celofanem... blednie cpuz rozpoznal proca ... 512 cache ;p na pierwszy rzut rowniez niedowidzialem ;p sry ! ;p

No celofan celofan to taka ciekawostka byla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A screena nie widac...

Dobra sprawa wygląda tak, że chyba przechwaliłem... na 1,4475v z biosu (1,41 w cpu-z) po 26 min reset ale temp dochodziła do 78-82 stopni (Small FFTs - stress cpu, priorytet 9). Więc to to może być przyczyną... Jak tylko sprawie sobie lepsze chłodzenie to przetestuje porządnie... Narazie mogę obiecać, że jutro albo jeszcze dziś wrzucę 3300MHz sądzę koło 1,36v stable... Wtedy temperaturki powinny być już znośne... Pozdro ;) i sorry za wkręt, ale naprawdę raz chodził 2h... a było to przed wymianą pasty na AS5 ;/ Jak narazie to w ogóle mam chyba gorsze temperatury przez AS5 ;/ (co innego, że ta pasta ma już rok i wziąłem ją od kumpla)

 

EDIT:

 

Tak więc proszę :) 3,3GHz na 1,400v z BIOSu... (1,36 CPUZ)

Dołączona grafika

Na napięciu oczko niżej (1,3875v) orthos wywalił się po 35min... jutro popróbuje ile maxymalnie da się wycisnąć na tym 1,4v... ;)

Edytowane przez kwiacynty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adamlop

 

Z tymi tempami przy pdc to wiecie jak jest, choroba wie jaka temp procek ma naprawde.

 

Poza tym, gry w wiekszosci przypadkow nie "rozgrzeja" procka do takiej temp jak orthos. O ile przy A64 o temp sie balem, o tyle tutaj stwierdzam, ze poki dziala i nie przekroczy tych powiedzmy 80*C wg wskazan programowych, to niech sobie chodzi. W razie czego zawsze jest gwara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo P4 ma poprawnie ,,zmontowany,, IHS który dobrze odbierał ciepło z jądra procesora a E21xx mają tego IHS-a źle spasowanego czyt. między jądrem a IHS-em znajduje się jakiś glut, w efekcie całe ciepło kisi sie w środku a tylko jego nie znaczna część przenoszona jest na IHS i z IHS-a na chłodzenie, dlatego zapewne znaczna część użytkowników narzeka że stressie ma powiedzmy temperature 78*C a radiator jest zimny/letni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo P4 ma poprawnie ,,zmontowany,, IHS który dobrze odbierał ciepło z jądra procesora a E21xx mają tego IHS-a źle spasowanego czyt. między jądrem a IHS-em znajduje się jakiś glut, w efekcie całe ciepło kisi sie w środku a tylko jego nie znaczna część przenoszona jest na IHS i z IHS-a na chłodzenie, dlatego zapewne znaczna część użytkowników narzeka że stressie ma powiedzmy temperature 78*C a radiator jest zimny/letni :)

czyli ukochany kapturek zamiast dzialac, to przeszkadza... jak ja uwielbiam te buble intela... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ni jak się to ma do rzeczywistości, ja trafiłem na np. bardzo zimną sztuke - 3 GHz przy 1,300V to w idle na jajach około 32c, a w stresie po 2h orthos około 55c - sonic tower na pasywie + 3x120mm w budzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam na Boxie 1,3250v 3ghz - idle 24st (speedstep+c1 wł.), stress 55st

Ale już 3,1ghz przy 1,35 to już 5st wiecej, do 3,2ghz potrzebuje 1,3875 ; a 3,4ghz robi na 1,45 przy czym już temp 71st. Jeśli box zimny, to nie wiem czy coś da zmiana chłodzenia :/

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/.../ w efekcie całe ciepło kisi sie w środku a tylko jego nie znaczna część przenoszona jest na IHS i z IHS-a na chłodzenie, dlatego zapewne znaczna część użytkowników narzeka że stressie ma powiedzmy temperature 78*C a radiator jest zimny/letni :)

Ciekawe - co się zatem dzieje z tym ciepłem, które nie zostaje przeniesione? Paruje czy jest teleportowane w postaci czarnej materii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

U mnie zbyt dużo zależy od temp pokojowej... teraz na 270x9 i 1.14 w stresie (tak pokazują programy a ustawienia płyty są na 1.175) nie przekracza 40, wczoraj wieczorem przy ciepłych grzejnikach było 53 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja nowa zabawka :rolleyes: kupiłem z mnożnikiem 10 żeby się zabezpieczyć przed padaką :wink:

 

Dołączona grafika

 

screena tego zrobiłem tak profilaktycznie a wysypał się przy tym napięciu na fsb 464, ale niewiem czy to wina procka czy czego innego bo szedłem kroczkami od fsb 340 w biosie było wszystko na def.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iekawe - co się zatem dzieje z tym ciepłem, które nie zostaje przeniesione? Paruje czy jest teleportowane w postaci czarnej materii?

Co dokładnie dzieje się z tym ,,pozostałym,, ciepłem to dokładnie nie powiem, kluczowa sprawa to glut użyty do zespolenia rdzenia z IHS-em, skutecznie hamuje on poprawne oddawanie ciepła, może źle wyraziłem to w poprzednim poście bo wnioskuje że...zrozumiałeś to w taki sposób że połowe ciepła zostaje przeniesione na IHS i z IHS-a na rdzeń a reszta się gdzieś ulatnia....może sie poprostu dziać tak że ta pasta czy co tam...znajdująca się pod IHS-em działa jako swoistego rodzaju izolator cieplny, wtedy wygląda to tak jakbyś na IHS-a napaćkał bardzo dużo pasty i założył radiator, wtedy efekt jest odwrotny do zamierzonego :wink: Może to poprostu też krzywe IHS-y...jednym jak widać trafiają sie zimniejsze sztuki i są to egzemplarze z poprawnie założoną czapką a innym trafiają sie grzałki. Na swoim przykładzie powiem że...mój E2140 z VID-em 1,2875v jest bardziej gorący przy niższym napięciu niż E2140 brata z vid-em 1,3250 i wyższym napięciu ;] Ktoś tu ściągał IHS-a z E21xx i o ile dobrze pamiętam to dało to bardzo dużo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zdjeciu IHS`a mozna by bylo sobie samemu pobawic sie jakas pasta albo inaczej pokombinowac, tyle, ze traci sie gwarancje... :( zaleznie od programu roznie mi tempy pokazuje. najczesciej przy obecnej kombinacji mam 48-50 na jajku (300fsb 1,3250v) oczywiscie z wylaczonym EIST.

Edytowane przez -=YoGi=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...