Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

po 1,5h Orthosa small, priority 8, temperatura proca mierzona coreTemp'em wynosi 41*C.

 

Chłodzenie z zestawu. Dobra temperatura czy zła?

 

Taktowanie na chwilę obecną stock, czyli 1800MHz

IMHO dobra (jeśli wierzyć czujnikom w tych prockach). nie wiem jakie temp ma mój procek na stock ustawieniach bo nigdy tak nie chodził ale tak jak w podpisie i karakorum @ 5V mam w idle 36-38 a w stresie koło 55-60 Edytowane przez Verter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka!

 

Mam takie pytanie, proc mój (e2160) osiąga 3,0Ghz przy 1,31V , więcej nie próbowałem ponieważ narazie jadę na box'ie.

I mam takie pytanie. Na płycie mogę zmniejszyć mnożnik. Kiedy ustawie sobie na 8 (normalnie 9) mogę pobawić się więcej pamiątkami (iż daje większe FSB na proc) ... czy można sobie tak zmieniać mnożnik ? Czy jest to na dłuższą metę złe. Aha jak będę się już chciał pobawić na max'a z procem żeby nie zadawać potem znowu pytań, to jakie max napięcie (dzienne) można ustawić. Czytałem że 1,35V. Aha i jak ustawiać Pci Freqency, czy jest to ważne ?

 

Wiem że dla Was to kolejne nudne pytanie ale możecie pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie , mozesz zmieniac mnoznik jak ci sie podoba , nei jest to zle

 

jak masz dobre chlodzenie ( a nawet srednie , byle lepsze niz box ) to IMO nie przekraczaj 1,45 przy pracy 24/7

 

co do pci to musisz powiedziec jaka masz plyte ( poszukac w odpowiednich topicach )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej chlopaki wykrecilem proca na 3.0 ghz i smigal swietnie orthos te sprawy a teraz jak wcisne menadzer zadan to wydajnosc pokazuje 80-83% z byle windows media player i gadu gadu co jest co moze go tak zamulac moze jakis wirus czy co sam juz nie wiem doradzcie:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem prockowi czapke... SIC! i radiator nie dosięgał do rdzenia (SIC!) no ale zauważyłem temperature 89*. Zalozylem ponownie czape (przed czym wyszlifowalem wszystko itp.) i mam temp nizsza o 4 stopnie :o Pewnie temperatura bez czapki byla by jeszcze nizsza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej chlopaki wykrecilem proca na 3.0 ghz i smigal swietnie orthos te sprawy a teraz jak wcisne menadzer zadan to wydajnosc pokazuje 80-83% z byle windows media player i gadu gadu co jest co moze go tak zamulac moze jakis wirus czy co sam juz nie wiem doradzcie:(

zobacz który to proces tak męczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E2160 9x334 1.328V i niestety Orthos wywalil sie po 23 min. temp. w stresie 60-63 stopnie.

RAM chodzi na 802MHz, 2V, dorzucilem tez papu na NB do 1.37V.

 

Ma ktos jakis pomysl, czyzby dalej za malo V na core ? (Chłodzenie BOX)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tak zrobiłem... ale komp sie nie odpalał a radiator i tak był nad rdzeniem (Freezer 7 PRO)

Bo całkowite zdejmowanie czapy to można zapodać pod wc , ja zapodałem clp pod czapką i jest 10stopni mniej w stresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Side > można zdjąć czapkę i zamontować cooler intelowski.

 

Jedyne co trzeba zrobić, to zdjąć docisk z socketu, wywalić kołki mocujące z BOX'a i zastąpić je śrubkami ze sprężynkami.

 

Ja będę się w to bawić za tydzień. Mam nadzieję, że zejdę z 75* na 60.

 

Ewentualnie założę czapę z powrotem po uprzedniej aplikacji AS5. CLP trochę się boję - chyba łatwo można ją rozlać poza rdzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dacie jakieś obiecujące screeny z poprawą temp to ja ściągnę też i dam na wc :D ogólnie to obmyśliłem już mocowanie : backplate>pcb>cienka blaszka trzymająca cepa >śrubka dociskająca śrubkę> blok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwasior500 wyglada na to ze ten windows media player 11 nawet jak zmniejszylem fsb teraz jest to samo format tez nie pomogl a uzycie pliku stron tam pod uzyciem procesora nieraz dochodzi nawet do 800 a bylo do 400 max zawsze <_< a procek 80-85% nieraz nawet wiecej jak dziala media player11,internet i gg tylko a wczesnie 18 % ledwi mial :angry: a mozecie sprawdzic proca 2180 obojetnie jaki zegar czy 2.6 czy 3ghz ile macie uzie procesora i pliku stron z wlaczonym gg,windows media player 11 i internet? za odp z gory dzieki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwasior500 wyglada na to ze ten windows media player 11 nawet jak zmniejszylem fsb teraz jest to samo format tez nie pomogl a uzycie pliku stron tam pod uzyciem procesora nieraz dochodzi nawet do 800 a bylo do 400 max zawsze <_< a procek 80-85% nieraz nawet wiecej jak dziala media player11,internet i gg tylko a wczesnie 18 % ledwi mial :angry: a mozecie sprawdzic proca 2180 obojetnie jaki zegar czy 2.6 czy 3ghz ile macie uzie procesora i pliku stron z wlaczonym gg,windows media player 11 i internet? za odp z gory dzieki :wink:

ja obstawiam że to gg tak Ci zmula kompa (ach ten świetnie napisany kod programu i te cudowne reklamy), najwyższy czas gg powiedzieć NIE i zainstalować normalny program (aqq)

 

ps. jakość dźwięku w wmp jest jak z puszki :P

eot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja obstawiam że to gg tak Ci zmula kompa (ach ten świetnie napisany kod programu i te cudowne reklamy), najwyższy czas gg powiedzieć NIE i zainstalować normalny program (aqq)

 

ps. jakość dźwięku w wmp jest jak z puszki :P

eot

 

 

ale to sie dzieje jak wlancze media playera i sprawdzalem nawet hijackthis.de byl jeden krzyzyk i nadal jest to samo a programy takie ino wlaczone jak ponizej

post-157238-1212874842_thumb.jpg

post-157238-1212875116_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to sie dzieje jak wlancze media playera i sprawdzalem nawet hijackthis.de byl jeden krzyzyk i nadal jest to samo a programy takie ino wlaczone jak ponizej

Widać na screenie że tyle proca to Ci zżera wmp więc wyłącz go zainstaluj normalny odtwarzacz który ma służyć do odtwarzania muzyki a nie przedstawiania animacji i pogarszania jakości odtwarzanego dźwięku. Ewentualnie jeśli to nie pomoże tzn że masz konflikt z jakimiś kodekami do dźwięku jak wyżej napisał Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj postanowiłem znów spróbować powalczyć z prockiem i tak samo jak przy poprzednich próbach po przekroczeniu granicy 3giga zaczynają się schody w grach. Zacznę od początku..

na 9x333 wszystko hula, jest ok, na 9x340 w mostwanted co jakiś czas uświadczam niemilego freeza (W tle gra foobar, nie przycina nic) Gra się poprsotu zamraża na kilka sekund po czym leci dalej.. dziwne.. Wykluczam problem zbyt male napięcie, to nie to, temperatury też są jak najbardziej ok. Zapomnialem wspomnieć, ze przy dajmy na to tych 9x340 Orthos działa długo i bez problemów, problem pojawia się tylko w grach.

Zrobiłem mały test i puściłem cpu na 8x375 (3Ghz) tutaj także pojawił się problem z freezem ( jak wspomniałem wczesniej przy 9x333 - 3Ghz nie występuje).

 

Czy macie moze pomysł o co tutaj chodzi?

 

Grafika jest niekręcona, i raczej wykluczam ją z kręgu podejrzanych... Ram nie przekracza swoich 800.

Edytowane przez Ardeni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak testujesz proca orthosem ? blend small ? u mnie jak testuje tylko proca na 3g to sie nie wysypuje ale jak z memkami to już sie wysypuje.Zasilacz jaki masz? Jakie temp a cepie? Zmierz Realtempem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie o mojej mobo doczytałem się, że to wina fsb które trzeba ustawić na stałe dla danej wartosci fsb CPU. Sprwdziłem, jest lepiej, teraz tylko musze dojsc do tego jaka to wartosc pci musi byc przy wybranym fsb cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj niedawno nabyty e2180 poszedl na 3.0 ghz , podnioslem mu "papu" na 1.35 (temp 52 1 rdzen, 54 drugi rdzen) , cooler standardowy

 

isc dalej czy to za wysokie juz temp. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...