Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

Dalej, dalej... na co czekasz? ;] do 70 stopni śmialo

ale cos czuje ze znowu bedzie trzeba napeicie podniesc

 

btw delta 400w utrzyma go?

 

12.30 na linii +12 to w normie pod obciazeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt za Ciebie nie zadecyduje czy podkręcać dalej czy dać napięcie powyżej x.xx ;) te tempy "ciut" zaniżone

ja wiem doskonale o tym, ale glownie chodzi mi o to czy moze sie cos przypalic?

 

w sumie teraz proce bardzo tanie wiec jakiejs wielkiej straty by znowu nie bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem doskonale o tym, ale glownie chodzi mi o to czy moze sie cos przypalic?

 

w sumie teraz proce bardzo tanie wiec jakiejs wielkiej straty by znowu nie bylo

Człowieku. Od kilku lat są już stosowane zabezpieczenia... Ją odpalilem kompa tylko z pasta i 89 było i działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku. Od kilku lat są już stosowane zabezpieczenia... Ją odpalilem kompa tylko z pasta i 89 było i działa :)

ale o to mi chodzi ze jakby zasilacz nie wyrobil?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e2160 1,45v 9x378 (3,4) Real Temp 60st

 

OCCT wywalił się po 30sek, szukam najwyższego stabilnego taktowania dla 24/7,

zmniejszyć, bo proc już wiecej nie da rady, czy jechać z vcore (do ilu), bo jeszcze zapas 10st do 70 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e2160 1,45v 9x378 (3,4) Real Temp 60st

 

OCCT wywalił się po 30sek, szukam najwyższego stabilnego taktowania dla 24/7,

zmniejszyć, bo proc już wiecej nie da rady, czy jechać z vcore (do ilu), bo jeszcze zapas 10st do 70 ?

Przez 30 sekund nie zdazy sie nawet nagrzac... zwieksz vcore... bo pewnie i tak masz vdroop duzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok testowalem grami, 3dmarkiem, orthosem (po tym ostatnim temp. wzrosla do maks. 63 (rdzenie)

 

czy to nie za duzo?

 

w idle jest ok. 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, moja kolej, otóż mam to co mam w sigu, ale jak juz wspominałem w innym topicu ustawienia mi sie nei zapisały i jechałem na stockowym 1,6ghz. dzisiaj po długich próbach udało mi się dobić do 3,2ghz, niestety, nie stabilne, co dziwne, odpaliłem go na vcore - 1.325v LOL. i tak obnizałem fsb przechodząc kolejno przez 3,16 3,1 3,0, obecnie jade na 2,8 stabilne, orthos leci juz 3,5h. i tu moje pytanie, co zrobić, zeby te 3,2ghz było stabilne? więcej papu? coś innego? proszę o rady

 

edit: aha, jeszcze jedno, do czego właściwie służy super pi?

Edytowane przez @hxc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli podbijanie V dla ramu/cpu nie poprawia stabilnosci nastepnym napieciem jaki powinienes podbic jest wlasnie NB

im wyzsze FSB tym NB potrzebuje wiecej, wplyw na to ma rowniez rodzaj dzielnika dla mem oraz moj ulubiony tyming czyli PL

to tak w duzym skrocie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem E2180 - szczęśliwym bo udało mi się podkręcić procka do 3,1GHz przy napięciu 1.4V. Test Large w Prime95 25.6 bez błędów przez 20h.

Temperatury w stresie:

Core1/2: 50-51

CPU: 55-59

Pomiary w Speedfan. W czasie grania temp CPU nie przekracza 51 stopni. Zastanawiam się czy kręcić dalej. Konieczne będzie podniesienie napięcia, gdyż przy testowaniu 3150Mhz bez zmiany napięcia orthos wywalał się po kilku minutach.

Edytowane przez HeavyMetalGuy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm siedze na tych 3.0 ghz , napeicie 1.35675 w biosie

 

temp core 0 i core 1 w idle 37-40 stopni , natomiast pod obciazeniem ok. 55-60

 

przy katowaniu orthosem jest juz 70-72 stopni i na tym poziomie sie stabilizuje

 

to byla temp. core 0 i core 1 natomiast temp samego proca jest zawsze o ok. 3 stopnie nizsza

 

 

co Wy o tym sadzicie? wiecej krecic nie zamierzam, ale czy te temp. sa dobre? znaczy czy nic sie procowi nie stanie

 

 

rewizja proca- M0

Edytowane przez fuqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm siedze na tych 3.0 ghz , napeicie 1.35675 w biosie

 

temp core 0 i core 1 w idle 37-40 stopni , natomiast pod obciazeniem ok. 55-60

 

przy katowaniu orthosem jest juz 70-72 stopni i na tym poziomie sie stabilizuje

 

Czy mierzone ? Bo co program to inne wskazania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wstawilem z boku obudowy wentyl na 5v wtlaczajacy powietrze do budy (centralnie nad wiatrakiem procesora) i teraz mam w idle 27-28 (sic!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czytalem wiele te stron tego tematu ale nie wyjasnilo mi to za duzo wiec pytam :-)

mam e2180 podkrecony do 300 x 10, core volt wedlug cpu-z:1,344 w idle, kolo 1,35 w biosie. pamieci działają: na 375Mhz (wedlug cpu-z) FSB:DRAM 4:5 ( bylo wczesniej 1:1 ale jak zmienilem nie widze roznicy i nie wiem po co to za bardzo)

5/5/5/12 ustawione dla kosci (ddr2 800MHz), chłodzenie Silver Arctic 5, i boxowy wiatrka.

Ostatni raz podkręcałem procka 3 lata temu ;p więc od tego czasu wiele się zmieniło

Temperatura:

bezczynnie: 32/34

stres: 71C (max, po godzinie orthosa nie było więcej)

Smarowałem drugi raz pastą (wczesniej wyczyscilem proca i boxa) ale nie widze ani zysku ani strat więc chyba optymalnie jest posmarowany.

Obudowa jest zamknięta.

71C to i tak troche dużo, czy dołożenie w obudowanie 2x 80x80 wiatraków pomoże? próbowałem obniżyć napięcie na procku ale nie działał jakoś stabilnie no chyba, że coś źle ustawiłem

przy ustawieniach 300x9 temperatura spada do 68/68 w stresie a idlu tyle samo raczej.

Ramy kingstone: 1,8V (lub 1,9) ustawione, FSB: 1,9v

Co radzicie by działało to optymalnie i w miare chłodno?

Najlepiej prosiłbym o jakieś ustawienia lub podpowiedzi. Może za jakiś czas przerzuce się na chłodzenie Frezzerem 7(czy jak mu tam bo widze ze duzo osób ma i ma niskie temperatury)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...