Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

witam :rolleyes: krece proca na boxowym chlodzeniu jednak mam pare pytan do znawcow tematu bo chodzi mi oto zeby juz na codzien miec taka czestotliwosc 3ghz :rolleyes: tzn?

testuje juz ponad 3 godziny orthosem 2180 fsb 300 pamiec dzielnik 1:1 a test to Small FFTs-stress CPU a sa tam jeszcze inne do wyboru stress cpu and ram np wiec pytanka?

1-czy ten co teraz testuje jest dobry czy lepiej wybrac inny a jesli tak to jaki z nich, oraz ile godzin powinienem orthosem go meczyc jak zauwazylem na forum to wiekszosc pisze zeby 8 godzin bo niekiedy po 6 h moze sie wylamc <_<

2-ustawlem dzielnik do testu 1:1 i pamieci chodza na 300mhz chodz sa to 800mhz goodram cl5 jednak gdy ustawilem zeby chodzily na 400 i inny dzielnik po paru minutach sie wysypywal orthos wiec pytanko skoro na 1:1 smiga czy na codzien tez tak powinno byc ustawione czy lepiej zmienic dzielnik zeby wykorzystywac pelne 400mhz czy ma to duzy wplyw na wydajnosc skoro bedzie 300mhz tyle ze jak bylo 400 orthos sie wylamal wiec chyba nie zabardzo ???????

3-ustawilem w biosie napiecie 1320v cpu-z pokazuje jak widac nizej 1.960-1304v i temp w stressie na boxie(jeszcze w cieply dzien)nie przekracza 66stopni powinnienem jeszcze sprobowac go wykrecic wyzej na tym napieciu(np do 3.2ghz) bo jak v zwieksze to juz temp idzie powyzej 70stopni,moze sie trafila niezla sztuka ale jak zmienie chlodzenie to sie zobaczy :wink:

3-ile mozliwe jest z modelu 2180 korzystanie z zegara na codzien coniektorzy maja nawet 3.7ghz jednak odpowiednie chlodzenie heh jednak gdyby bylo odpowiednie chlodzenie i w stressie orthos nie przekraczal by 72 stopnie to czy napiecie bardzo by go krzywdzilo nawet 1.495 skoro by byl dobrze chlodzony?czy nie padl by po pol roku za odp z gory dzieki :wink:

post-157238-1214402873_thumb.jpg

post-157238-1214402980_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P1 włącz blend testa (Blend stress CPU and RAM), co do testowania to i po kilku dniach może wywalić ;) nie ma reguły, zaleca się minimum 2godz, ale więcej nie zaszkodzi

 

P2. ustaw inny dzielnik i daj papu na memki (na początek 2.1 dla testów)

 

P3. Te procki mają walnięte czujniki, wiec nie przejmuj sie tylko kręć, ma ktoś 3,7ghz na codzień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam :rolleyes: krece proca na boxowym chlodzeniu jednak mam pare pytan do znawcow tematu bo chodzi mi oto zeby juz na codzien miec taka czestotliwosc 3ghz :rolleyes: tzn?

testuje juz ponad 3 godziny orthosem 2180 fsb 300 pamiec dzielnik 1:1 a test to Small FFTs-stress CPU a sa tam jeszcze inne do wyboru stress cpu and ram np wiec pytanka?

1-czy ten co teraz testuje jest dobry czy lepiej wybrac inny a jesli tak to jaki z nich, oraz ile godzin powinienem orthosem go meczyc jak zauwazylem na forum to wiekszosc pisze zeby 8 godzin bo niekiedy po 6 h moze sie wylamc <_<

2-ustawlem dzielnik do testu 1:1 i pamieci chodza na 300mhz chodz sa to 800mhz goodram cl5 jednak gdy ustawilem zeby chodzily na 400 i inny dzielnik po paru minutach sie wysypywal orthos wiec pytanko skoro na 1:1 smiga czy na codzien tez tak powinno byc ustawione czy lepiej zmienic dzielnik zeby wykorzystywac pelne 400mhz czy ma to duzy wplyw na wydajnosc skoro bedzie 300mhz tyle ze jak bylo 400 orthos sie wylamal wiec chyba nie zabardzo ???????

3-ustawilem w biosie napiecie 1320v cpu-z pokazuje jak widac nizej 1.960-1304v i temp w stressie na boxie(jeszcze w cieply dzien)nie przekracza 66stopni powinnienem jeszcze sprobowac go wykrecic wyzej na tym napieciu(np do 3.2ghz) bo jak v zwieksze to juz temp idzie powyzej 70stopni,moze sie trafila niezla sztuka ale jak zmienie chlodzenie to sie zobaczy :wink:

3-ile mozliwe jest z modelu 2180 korzystanie z zegara na codzien coniektorzy maja nawet 3.7ghz jednak odpowiednie chlodzenie heh jednak gdyby bylo odpowiednie chlodzenie i w stressie orthos nie przekraczal by 72 stopnie to czy napiecie bardzo by go krzywdzilo nawet 1.495 skoro by byl dobrze chlodzony?czy nie padl by po pol roku za odp z gory dzieki :wink:

 

Ad1 jeżeli chcesz sprawdzić stabilność samego procka to tak. tylko zmień priorytet na powiedzmy 9

 

Ad2 Ustaw im na sztywno timingi w biosie i daj napięcie powiedzmy 1,9

 

Ad3 Wyższe napięcie teoretycznie skraca zywotność procka, ale zanim on umrze (oczywiscie w normalnych warunkach ok. 1,4V-1,45V na codzień i nienaganne temperatury) to zmienisz procka 3 razy jak nie więcej. Jeżeli nie bierzesz pod uwagę wydzielanego ciepła (za tym i cisza) oraz poboru prądu (koszty) to mozesz podniesc napięcie tak na 1,45 i śmiało jechac na codzień.

 

Edit:

Uhh M-Power myślałęm ze nikomu sie nie będzie chciało to ja napisałem:P

Edytowane przez Verter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawilem procesor jak w sygnaturce, wlaczam orthosa na prio 9, od razu restart, na prio 3 przechodzi ponad 4 godziny bez bledow,

zmieniejszylem mu taktowanie na 333x9 co daje rowne 3GHz, testowane wczesniej rowniez na prio 3, teraz sprobowalem na prio 9 i rowniez restart, zmienilem napiecie na 1.4 (wczesniej bylo 1.387V), blad po kilku sekundach,

zwiekszylem ponownie napiecie do 1.425V, rowniez blad w pierwszym tescie po kilku sekundach

to jakis blad programu czy procesor faktycznie jest niestabilny, dodam ze na ustawieniach 398x8 i napieciu 1.43V nie mialem zadnych problemow z dzialaniem systemu jak i z grami, programami itd.

temp to ok 62-64 stopnie

 

co z tym poczac, zwiekszac dalej napiecie czy dac sobie spokoj z tym prio 9 ?

Edytowane przez peve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawilem procesor jak w sygnaturce, wlaczam orthosa na prio 9, od razu restart, na prio 3 przechodzi ponad 4 godziny bez bledow,

zmieniejszylem mu taktowanie na 333x9 co daje rowne 3GHz, testowane wczesniej rowniez na prio 3, teraz sprobowalem na prio 9 i rowniez restart, zmienilem napiecie na 1.4 (wczesniej bylo 1.387V), blad po kilku sekundach,

zwiekszylem ponownie napiecie do 1.425V, rowniez blad w pierwszym tescie po kilku sekundach

to jakis blad programu czy procesor faktycznie jest niestabilny, dodam ze na ustawieniach 398x8 i napieciu 1.43V nie mialem zadnych problemow z dzialaniem systemu jak i z grami, programami itd.

temp to ok 62-64 stopnie

 

co z tym poczac, zwiekszac dalej napiecie czy dac sobie spokoj z tym prio 9 ?

 

Jeżeli na Prio9 nie przechodzi to znaczy, że jest niestabilny. Puść sam CPU stress i zobacz czy się nie wysypie, nie koniecznie musi to być procesor. Ustawiłeś Timingi i napięcie ramu oraz jaki dzielnik masz ustawiony. Ja zawsze dla pewności daje prio 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak :rolleyes: tylko jakos nie jaze z tymi pamieciami skoro mam tylko na 300mhz wiec nie przekraczam fabryczne 400mhz(800cl5) wiec czemu musze zwiekszac ,jest ustawione w biosie na auto wiec pewnie 1.8 v maja a jak ustawie na 1.8v recznie to i tak wszystko smiga no chyba ze jezeli chce miec 400mhz z innym dzielnikiem a fsb 300 oto chodzi no bo tak to mi nie przechodzi orthosa i po paru minutach mi go wywala a nawet ten Blend stress CPU and Ram to jesli mam dzielnik 1:1 ram 300mhz to tez przechodzi godzinami a jezeli zmienie tylko na inny dzielnik zeby bylo 400 mhz to nawet po zmianie recznie napiec wysypuje sie po paru minutach :rolleyes: no nie wiem ale mi sie wydaje ze jezeli mam pamiatki 800 mhz cl5 i krece fsb np powyzej 433mhz to dopiero wtedy sie zmienia dzielnik i kreci ram bo jezeli jest nieprzekraczajace 400 tyle co ja mam np 300 mhz to jest sens podnosic napiecia ramu i krecic go ,ale dzieki za odp :wink:

na ustawieniach fsb 300 dzielnik 1:1 300mhz ram napiecie procka 1.304v juz jade ponad 5 godzin orthosem i pewnie zaliczy i 8 godzin Small FFTs -stress cpu :rolleyes:

post-157238-1214411094_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem prawei 2 letnia przerwe z komputerami postanowilem zakupic E2180 wykrecilem stabilne 3,2 na napieciu 1,392 tak wskazuje CPU-Z bo w biosie ustawione jest na 1,43 na chlodzeniu Freezer temp po godz. sesi ORTHOSem max 64C mam plyte GA p31-DS3L pamieci to Geil Ultra teraz chodza na 890 4-4-4-12.

 

Jest to dobry wynik czy raczej prubowac cos leprzego wykrecic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem prawei 2 letnia przerwe z komputerami postanowilem zakupic E2180 wykrecilem stabilne 3,2 na napieciu 1,392 tak wskazuje CPU-Z bo w biosie ustawione jest na 1,43 na chlodzeniu Freezer temp po godz. sesi ORTHOSem max 64C mam plyte GA p31-DS3L pamieci to Geil Ultra teraz chodza na 890 4-4-4-12.

 

Jest to dobry wynik czy raczej prubowac cos leprzego wykrecic??

IMHO na codzień w sam raz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw orthos na prio 9 i wtedy zobacz :twisted:

 

no ustawilem na 9 prio po 2 godz sam wylaczylem i wzielem na prio 10 godzinke wiecej mi sie niechcialo czekac, ustawilem tez test cpu and ram i wszystko smiga a na prio 9 to 2 godziny to przyzwoity wynik bo chyba wiecej sie wysila na 9 prio niz na 1(tzn ile musi wytrzymac proc czasu na prio 9) temperatura low 27-30 stopni stress 66 nie przekracza ,wydaje mi sie ze trafila mi sie niezla sztuka i jak tak patrze to niektorzy 3ghz maja dopiero na napieciu powyzej 1.4v jak nabede lepsze chlodzenie to pojade wyzej z fsb ale ogolnie nie jest zle :wink: kolega ma therlmaltake V1 i spadla mu kilkanascie stopni temp w porownaniu do boxa

post-157238-1214422157_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ustawilem na 9 prio po 2 godz sam wylaczylem i wzielem na prio 10 godzinke wiecej mi sie niechcialo czekac, ustawilem tez test cpu and ram i wszystko smiga a na prio 9 to 2 godziny to przyzwoity wynik bo chyba wiecej sie wysila na 9 prio niz na 1(tzn ile musi wytrzymac proc czasu na prio 9) temperatura low 27-30 stopni stress 66 nie przekracza ,wydaje mi sie ze trafila mi sie niezla sztuka i jak tak patrze to niektorzy 3ghz maja dopiero na napieciu powyzej 1.4v jak nabede lepsze chlodzenie to pojade wyzej z fsb ale ogolnie nie jest zle :wink: kolega ma therlmaltake V1 i spadla mu kilkanascie stopni temp w porownaniu do boxa

 

Po 12 h w Orthosie masz jakieś 95% pewności, że procesor jest stabilny. 2h test nie przynosi miarodajnych wyników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 12 h w Orthosie masz jakieś 95% pewności, że procesor jest stabilny. 2h test nie przynosi miarodajnych wyników

 

 

no tak ale mialem 8h w orthosie stabilne na prio 1 a na prio 9 bylo 2 i moze wiecej ale sam wylaczylem,12 h to nie przy duzo a na ktorym z tych testow 12h?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale mialem 8h w orthosie stabilne na prio 1 a na prio 9 bylo 2 i moze wiecej ale sam wylaczylem,12 h to nie przy duzo a na ktorym z tych testow 12h?????

 

Ja ustawiam na Prio10, mi na prio1 chodził całą noc stabilnie, kiedy odpaliłem go na prio10 po 2h 48 minutach pojawiły się pierwsze błędy. Warto zapuścić na noc i mieć pewność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawiam na Prio10, mi na prio1 chodził całą noc stabilnie, kiedy odpaliłem go na prio10 po 2h 48 minutach pojawiły się pierwsze błędy. Warto zapuścić na noc i mieć pewność.

 

 

 

no ja na prio 9 okolo 3h i sam wylaczylem temp orthos max 75C pozniej nieco spadla do 70C napiecie najpierw bylo 1.324v-1.336v teraz zauwazylem w normalnym dzialaniu 1.336-1.352v , temp low 35C

jednak jak zalaczylem aresa to wzrost do 45Cnawet no takie skoki w menadzerze zadan do 65% uzycia proca ale niekiedy ale to chyba normlane po kreceniu ciut wiekszym niz 3ghz teraz mam winamp purepc wahania 3%do 10% jak wymienie na inne chlodzenie bede go cisnol powyzej 3.5 ghz na codzien a co jak przyzwoity to wytrzyma do nastepnej wymiany proca a jak nie to poprostu shit

ale pewnie na prio 9 lub 10 to tak jak by proc chodzil po 15h wiec jesli komus sie niechce dlugo czekac na sprawdzanie proca lepiej wyzsze prio i jesli wytarga te 3h to wiadomo ze bedzie dzialac stabilnie przeciez na codzien nic go tak nie wykorzystuje nawet gry mialem najwiecej z 50% w grze ,jedynie co ram to wykorzystuja nawet 2048mb niektore potrafia zjesc na saniadanko mi zjadla :wink:

najlepsze jest to ze np co zwiekszy sie v proca to orthosa dluzej przechodzi i chyba tak w nieskonczonosc moglo by byc na prio 9 jak mialem 1.3v 30 min wytrzymal jak dalem 1.32v 1h40min a jak 1.352 mogl ponad 3h chodzic ale sam wylaczylem oj jest zabawy z tym o/c aby tylko w przyszlosci socket 1366 tez sie tak fajnie krecl to by byl git :wink:

post-157238-1214600784_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już 5 dzień jadę na 24h 1.8v i 3.5, temp w idle 45 stopni w stresie wolę nie sprawdzać bo czar pryśnie.

1.8v to chyba 'troszkę' za dużo :E prockowi i płycie na pewno to na zdrowie nie wyjdzie, chyba nie warto tak katowac o pare Mhz...

 

 

bushidoblade - staraj sie uzywac przecinków i buduj normalne zdania, na tym forum panuje taka zasada, że wszyscy starają się pisać w miare poprawnie, ułatwia to porozumiewanie się z innymi userami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bushidoblade - staraj sie uzywac przecinków i buduj normalne zdania, na tym forum panuje taka zasada, że wszyscy starają się pisać w miare poprawnie, ułatwia to porozumiewanie się z innymi userami ;)

 

 

 

no tak niekiedy mi się tak napisze ,lub pomylic literke nie dać przecinka takie tam i niechce mi sie niekiedy pisac

ł,ć,ś,ż,ó,ę,ą :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Kupiłem tydzień temu E2160 OEM nówkę za 150zł w esc.pl . i jestem bardzo zadowolony. :) Widziałem że na stykach procka były leciutko odcisnięte ok 3 punkciki od pinów podstawki. Pomyślałem sobie no tak, procek albo używany albo po wstępnej selekcji. :) Ale po złożeniu kompa miło się zaskoczyłem. Na płycie GA-EP35-DS3R bez ruszania Vcore procek spokojnie odpala bez na FSB333=3.0GHz, VIstax64 rusza bez problemu, gierki itp super stabilnie śmigają :D , nie katowałem go Orthosami i czy Prime95 a różnymi użytkowymi aplikacjami....

 

DO tego jego temperatura w średnio wentylowanej obudowie imo bardzo zadowalająca jak na osiągi :), w Idle 26/28C a po wyjściu z jakiejś nowszej gierki 3D 31/32C, na procku kupionym za ok 70zł Freezer 7 PRO z włączoną auto regulacją obrotów czyli 1200-1300RMP zamiast 2500 :). EIST i C1 wyłączone...

 

WIdząc co i jak , obniżyłem dodatkowo jeszcze jego napięcie na 1.316V i stabilność bez zmian, temepratura zapewne jeszcze troszeczkę niższa, ale to akurat ciężej wyczuć.

 

Więc widząc wiele tu opini o tym procesorze myślę że naprawdę to dobry egzemplarz.

 

PS: seria M0, stepping D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Kupiłem tydzień temu E2160 OEM nówkę za 150zł w esc.pl . i jestem bardzo zadowolony. :) Widziałem że na stykach procka były leciutko odcisnięte ok 3 punkciki od pinów podstawki. Pomyślałem sobie no tak, procek albo używany albo po wstępnej selekcji. :) Ale po złożeniu kompa miło się zaskoczyłem. Na płycie GA-EP35-DS3R bez ruszania Vcore procek spokojnie odpala bez na FSB333=3.0GHz, VIstax64 rusza bez problemu, gierki itp super stabilnie śmigają :D , nie katowałem go Orthosami i czy Prime95 a różnymi użytkowymi aplikacjami....

 

DO tego jego temperatura w średnio wentylowanej obudowie imo bardzo zadowalająca jak na osiągi :), w Idle 26/28C a po wyjściu z jakiejś nowszej gierki 3D 31/32C, na procku kupionym za ok 70zł Freezer 7 PRO z włączoną auto regulacją obrotów czyli 1200-1300RMP zamiast 2500 :). EIST i C1 wyłączone...

 

WIdząc co i jak , obniżyłem dodatkowo jeszcze jego napięcie na 1.316V i stabilność bez zmian, temepratura zapewne jeszcze troszeczkę niższa, ale to akurat ciężej wyczuć.

 

Więc widząc wiele tu opini o tym procesorze myślę że naprawdę to dobry egzemplarz.

 

PS: seria M0, stepping D

Egzemplarz całkiem fajny, ale temperature to źle mierzysz ;) Po wyjściu z gry to procesor traci w 3s kilkanaście stopni. Wiarygodny pomiar to np. program RealTemp włączony podczas grania, który zarejestruje maksymalną temperature + date kiedy została osiągnięta...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtam :razz: moglibyscie napisac ile czasu wam przechodzi super pi 1M na zegarze 3.2ghz u mnie 19s jednak gdy krecilem wyzej to i przy zegarze 3.6ghz jak i 3.7ghz jest 17s ,moze to spowodowane niestabilna praca ze nic szybciej nie przeszedl przy 3.7 ghz ,max proca bylo 3.9 jednak cpu-z sie wlaczyl , ale juz zrzutu ekranu nie moglem zrobic pojawil sie niebieski ekran smierci :angry: ale mysle ze jeszcze sie kiedys powalczy z 2180 bo to procki zajebiaszcze :wink: nie zniszczylo go nawet napiecie ponad 1.8V ,i tem idle 88C ,wiec moze kiedys te 4.0 ghz heh :rolleyes:

post-157238-1215012287_thumb.jpg

post-157238-1215012377_thumb.jpg

post-157238-1215012457_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij sobie SuperPI mod 1.5 to będziesz widział czas do 3 miejsc po przecinku, wtedy zauwazysz roznice...Poza tym nie zawsze wyższe taktowanie daje większą wydajność, zalezy kiedy STRAP się zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtam :razz: moglibyscie napisac ile czasu wam przechodzi super pi 1M na zegarze 3.2ghz u mnie 19s jednak gdy krecilem wyzej to i przy zegarze 3.6ghz jak i 3.7ghz jest 17s ,moze to spowodowane niestabilna praca ze nic szybciej nie przeszedl przy 3.7 ghz ,max proca bylo 3.9 jednak cpu-z sie wlaczyl , ale juz zrzutu ekranu nie moglem zrobic pojawil sie niebieski ekran smierci :angry: ale mysle ze jeszcze sie kiedys powalczy z 2180 bo to procki zajebiaszcze :wink: nie zniszczylo go nawet napiecie ponad 1.8V ,i tem idle 88C ,wiec moze kiedys te 4.0 ghz heh :rolleyes:

kolego pierwsza strona tego tematu post nr 2 !!! masz przykladowe wyniki.... co prawda nie 1M tylko coś bardziej miarodajnego...:-/

Edytowane przez meilbox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem niedawno grfikę z 7900GS na 8800GT.

Płyta to Asus P5KE-WiFi.

Procesor E2180 @ 3200 na 1.425 (bios). Przechodził orthosa 4 h bez problemów. W czasie normalnego użytkowania także.

I tutaj zaczely się schody. Teraz po 15 min grania mam BSODA. 5 min orthosa i BSOD :(

Faktem jest, że ostatnio trochę gorąco i powietrze które owiewa radiator ma 29-30 C a poprzednio 25-27 C, ale temperaury mierzone Speedfunem są raptem 3-4 C większe o tych zanotowanych podczas normalnych - chłodnych dni.

Czy temperatura jest przyczyną spadku podatności na OC mojego procka. Teraz chodzi 3000 MHz (1.325 bios) ale nie miałem czasu pojechać orthosem - tyko 40 min.

A może w związku ze zmianą karty grafiki mój Modecom 400 W MC (nie feel) już nie wyrabia chociaż powinien bo amperów na 12 V mu starcza wg specyfikacji ?

Jakie jest wasze zdanie na ten temat ?? Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Temp na cpu się zwiększyła. Sprawdź temp w stresie a nie IDLE.

2. Możliwe też, że stery się gryzą etc i przez to masz BSODY.

3. No i zawsze zostaje zasilacz ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Temp na cpu się zwiększyła. Sprawdź temp w stresie a nie IDLE.

2. Możliwe też, że stery się gryzą etc i przez to masz BSODY.

3. No i zawsze zostaje zasilacz ;]

Teraz (3000 MHz 1.325 v) idzie mi orthos 1 h 20 min temperatury 52 C na rdzeniach przy Tj max 85.

Na 3200 MHz 1.425 temp 62-63 i BSOD po 5 min (wczesniej 4 h) i to jest dziwne bo w chlodniejsze dni temperatury były podobne.

Dlatego też przypuszczam iż to nie aura pogodowa. Orthos nie powinien miec nic do sterów karty.

I tak chyba sobie zmienie zasilacz na jakiś z modularnym okablowaniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego wszyscy tak uporczywie zmagają sie po xxx godzin z Orthos - em skoro ten program nie służy do żadnych "pożytecznych celów" i tak naprawde nie zawsze pokazuje ta stabilnosc. Moim zdaniem najlepiej jest przetestowac stabilnosc w orthosie przez 2h na prio 8 a reszte testowac w grach itp.

Edytowane przez SPeder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam, jeśli moje pytanie będzie zbyt oczywiste.

 

Otóż podczas podkęcania procka zauważyłem coś dziwnego - kiedy ustawię FSB na 1640 to wtedy CPU-Z czy inne programy pokazują taką właśnie FSB. Natomiast jeśli ustawię 1650 lub wyżej to programy pokazują 1642/1643. Tak jakby mimo ustawienia 1650 automatycznie ustawiało się niżej. Tak samo POST pokazuje wtedy niższy zegar procka niż jak ustawię 1640.

Czy to oznacza, że więcej procek nie pójdzie?

 

Z góry informuję, że to wszystko obserwowałem podczas orthosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...