Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

jakich na przykład? mam zamiar robić oc na e2200 z karakorum na ok 3 ghz. płytka p31-ds3l. (będzie to moje 1sze oc :-D)

Goodram DDR CL6 to padlina, radzę zmienić na coś bardziej konkretnego, praktycznie 0 o/c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko

 

wczoraj zamontowalem pentagrama karakorum.

 

posmarowalem pasta- ziarnko grochu na srodek i rozsmarowalem na powierzchni proca, a takze na spod radiatora pol ziarnka grochu i tez rozsmarowalem. Przylozylem go do procka i juz mialem montowac ale nie wlozylem kolkow do koszyczka i wyciagnalem go jeszcze raz i juz na radiatorze byl slad od procka ale postanowilem go wlozyc bez ponownego nakladania gdyz to to byla chwilka po smarowaniu i stykaly sie chwilke tylko.

 

Pasta to arctic silver 5, procek e2160, w pokoju okolo 30 stopni.

 

i teraz tak

 

przy 2,7ghz na boxie mialem 43-46 stopnie a w orthosie z 64 stopnie. co dziwne na karakorum i z nowym zasilaczem mam tak samo.. moze przy dluzej pracy w spoczynku z 2-3 stopnie max mniej

 

co najlepsze po podkreceniu na 3.0ghz- identyczne temperatury jak przy 2,7. w stresie max 67.

 

na i na default tez podobnie,to tez dziwne.

 

 

caly czas mam te same tempreratury- ustawienie wentylatora karakorum na max predkosc nic nie daje, temp nie spada, a na minimalnych sie nie zwieksza. Radiator karakorum przy stresie jest chlodny jedynie przy samym procu jest leciutko cieply.

 

czyzbym dal za duzo pasty? a moze powinienem po kontakcie z radiatorem nalozyc ja jeszcze raz? a moze za wczesnie na ocene, czytalem ze pasta musi nabrac swoich wlasciwosci przez jakis czas.

 

a moze czujniki sa walniete? chociaz to malo prawdopodobne..

 

czujnik obudowy umieszczony przy radiatorze karakorum obok ramow pokazuje 36 stopni podczas przegladania internetu itp.

 

 

czekam na rady :)

Edytowane przez Damianos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz dobrze nie pekaj , skoro masz tak samo jak przed zmiana to znaczy ze masz skopany czujnik temp

 

co innego l\kolega wyzej bo jego temp sie zmienila na niekorzysc ;-)

 

i nadal tragedia. 3 razy zmienialem paste i 3 razy to samo. Nakladalem swoim sposobem - zle. Nalozylem i rozprowadzilem cienka blonke za pomoca karty tel. - zle, nalozylem "ziarno grochu" - zle. Wlasciwie wszedzie to samo i to daje mi do myslenia. Zaczynam podejrzewac, ze uwalilem procka, ihs faktycznie prosciutki, ale martwi mnie jedno ciemne jakby zabawrienie na ihs, ktorego "odbicie" powstalo rowniez na spodzie radiatora. Niczym tego sie nie da doczyscic. Idealnie, symetrzycznie rozmieszczone zarowno na procu jak i na coolerze. Zastanawiajacy jest fakt, ze w idle mam wysoko bo 52 na rdzeniach, ale jak wlacze orthosa to nastepuje doslownie lawinowy wzrost temp. z 52 na 88 i potem zaraz jest okolica 95, jakby cooler sie wylaczal, a oczywiscie dziala. Dziwne to wszystko. Co Wy na to?

Edytowane przez Low-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotknij radiatora. Jeżeli nie jest gorący (a taki powinien być przy CPU ~95*C) to wiesz, że walnięte są czujniki.

Powiedz jeszcze czego używasz do pomiaru temp.

uzywam core tempa. Radiator jest wrecz chlodny, przeciez te 30 stopni winien miec przynajmniej, a tu nic. Walniete czujniki - byc moze, ale jak wytlumaczysz to, ze orthos przy 98 stopniach (wg core'a) 2 sek dalej sie wysypuje a biegal w sumie 7 h bez bledow wczesniej na temp max 75, ale faktem jest ze nadal jest chlodny.

Edytowane przez Low-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proc jest w wersji oem. stad posiadam Arctic Cooling Alpine 7, ktory jest de facto odpowiednikiem wydajnosciowym box'a. Stad temperatury bynajmniej na tym arcticu winny byc przynajmniej podobne, jesli nie lepsze o kilka stopni. Aktualnie leci orthos i jest 86 stopni w stresie na defaulcie. Zero oc itp. Jade po ultime albo karakorum i przekonamy sie. Tak jak napisalem po oc do 3.04 moze chodzic i 2 dni bez przerwy w idle i zadnych niespodzianek, ale w stresie nastepuje tak gwaltowny skok temp., ze osiaga 100 stopni, a t jest kres tego procka i cos go pewnie wylacza i tym samym wywala orthosa.

Edit:screeny z temperaturami i orthosem.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez Low-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz dobrze nie pekaj , skoro masz tak samo jak przed zmiana to znaczy ze masz skopany czujnik temp

 

co innego l\kolega wyzej bo jego temp sie zmienila na niekorzysc ;-)

 

a jakby byl skopany to nie pokazywalby jakis kosmicznych temperatur?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik jest walniety, mi core temp podczas testowania orhosem pokazywal nawet przez chwilę 127 stopni :-D

uff wstepnie moge powiedziec, ze sie uporalem. Zakupilem nastepce karakorum (vertical heatpipe z cala miedziana podstawka) i o dziwo temperatury doskonale. Majac na uwadze, ze jest to seria L2 w stresie na 1.4 mam 66-67 stopni(rdzenie). Nie wiem czy to duzo dla tych prockow, ale wazne ze orthos leci i sobie liczy juz 30 min. Trzeba jeszcze miec na uwadze, ze pasta termoprzew jest na procku tyle ile dziala orthos(30 min), czyli w przyszlosci mozna jeszcze liczyc na jakis spadek temperatur. Poki co jest pod obserwacja. Dziekuje za pomoc chlopaki. Niestety moja kieszen zostala wyplukana, ale coz - czego to sie dla kompa nie robi :). Edytowane przez Low-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 23latek

na prirytecie 1 w Orthosie to sobie mozna cały dzien testowac - zapodaj priorytet 9 - to jest wyznacznik stabilnośći procesora.

 

mój robi przy 1.55v [1.6v z poziomu biosu] - 3.6GHz [walidacja pomyslna] - a wyzej nie szłem bo kolejne napiecie w biosie do ustawienia to 1.8 a tyle nie dam na proca.

Edytowane przez 23latek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 23latek

daje spokojnie rade na 1.6v - zaden problem

 

Dołączona grafika

3.5GHz

 

prawie 3 godziny orhosa na priorytecie 9 - E2160 3.25GHz

Dołączona grafika

 

Super PI mod 1.5

Dołączona grafika

18.316 sek

Edytowane przez 23latek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zmieniłem ostatnio płytę główną z GA-945gcm-s2l na foxconn'a P35A-S, chcąc podkręcić mojego pdc do 3ghz i tu zaczął się problem. Najwyższe taktowanie jakie udało mi się osiągnąć to 2,8Ghz przy vcore 1.40v, vram 1.98v i nb 1,28v, ramy póki co są na 700mhz 5-5-5-15. Kiedy ustawiam fsb 300 (10x300) lub 333(9x 333) komp nie wstaje aż do podania napięcia na vcore 1,5v!!. Zwiększanie napięcia na nb i ramach nic nie daje wstaje dopiero na 1,5 v na vcore ale to tylko system, orthos wywala błąd po paru minutach. Czy mam aż taka kiepską sztukę że potrzebuje takich napięć? Jest to rewizja m0 stepping D kupiona w styczniu. Proszę o pomoc bo nie chce katować proca takim napięciem a może jest jakiś sposób na te 3ghz na napięciu poniżej 1,45v??

Mój sprzęt

płyta foxcoon P35A-S

procesor PDC e2180 box +pasta arctic silver 5

ram 2x kingston 1gb 800mhz

grafika leadtek 9600gt

dysk sagate 400gb sata2

zasilacz chieftec 500w

system win XP sp2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 23latek

mój dziś peknął - 3.6GHz poszło jak składka :-)

 

Dołączona grafika

 

A teraz zastanawiam się czy nie iść wyżej aby dowiedzieć się na ilu stanie i ile maksymalnie wyciągnę z niego? Napiecie pozostawię te same co na 3.6 czyli 1.6v [1.55v w systemie] - co mówicie na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...