Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Wiem, że gdzieś to tu było, ale w sumie ktoś obeznany da mi szybką odpowiedź.

Jakie najwyżesz bezpieczne napięcie można zapodać dla E2180 ?

Def. to chyba 1,35V.

 

Podkręciłem go do 2,8GHz, przy 1,4V, ale cokolwiek wyżej i przy ładowaniu mignie BSOD i restart.

 

Płyta GA-P31-DS3L

 

Z góry dziękuję za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam takie pytanko odnosnie temp procka bo mam E2160 podkrecone na 2,7GHz na dev V. Na boxowym wentylatorze w orhosie w Small FFT temp dochodzi do 65 stopni a w pokoju jest ok 22 ( w lecie to juz w ogóle odlatuje). Czy temp nie jest za wysoka jak na dev V?? Tj ma 85C a VID 1.3V (realne ok 1.28V) Bo z tego co widze to taka temp osiągacie przy 1.35-1.45V a nie na 1.28 i to czesto przy boxowych coolerach. Pasta zmieniona na ceramique. Chcialem dac wiecej papu na 1.35-1.375V ale boxowy cooler nie jest w stanie tego utrzymac a nei chce jechac na temp rzedu 70 stopni na codzien.

Edytowane przez gof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdobyłem E2180 i teraz tak:

Podczas działania Orthosa włączyłem programy: Core Temp, Real Temp, Cpu-z, Everest.

Orthos i Everest pokazują 2,0Ghz a reszta 1,8Ghz. Coś jest nie tak? :P

 

I ile mogę przetaktować na BOX chłodzeniu aby temp nie były za wysokie i były bezpieczne do codziennego użytkowania?

Teraz w idle/stress jest koło 30/55 (by Everest, Speedfan) - dojadę tak z 2,8?

 

Stepping D, Rewizja M0.

Edytowane przez kaczan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ile mogę przetaktować na BOX chłodzeniu aby temp nie były za wysokie i były bezpieczne do codziennego użytkowania?

Tyle, aby temp nie były za wysokie i były bezpieczne do codziennego użytkowania

 

kręć kręć, na boxie napięcie niegrożące temperaturami 75*C+ (przy "stresie naturalnym", nie orthos) to tak ~1,40-1,45V, zobacz ile stabilne na tym wyciśniesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze OC:

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Stabilne 3GHz :) Orthos tylko godzinę, ale nie miałem czasu więcej. W grach również stabilnie.

Na 3.2GHz Orthos wywala błąd, na pewno trzeba napięcia podnieść :)

Kiedyś spróbuje wycisnąć więcej - czuje że pójdzie jeszcze sporo wyżej, ale na razie 3 mi wystarczy :)

Bardzo cieszę się z wyboru tego MSI, podkręcanie to bajka :P

 

Tylko skąd wyciągnąć prawdziwe dane na temat napięć? Cpu-z i speedfan pokazują 1,29 a w biosie jest 1.3250 na default. Czyli bios = prawda?

Edytowane przez kaczan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze OC:

Stabilne 3GHz :) Orthos tylko godzinę, ale nie miałem czasu więcej. W grach również stabilnie.

Na 3.2GHz Orthos wywala błąd, na pewno trzeba napięcia podnieść :)

Kiedyś spróbuje wycisnąć więcej - czuje że pójdzie jeszcze sporo wyżej, ale na razie 3 mi wystarczy :)

Bardzo cieszę się z wyboru tego MSI, podkręcanie to bajka :P

 

Tylko skąd wyciągnąć prawdziwe dane na temat napięć? Cpu-z i speedfan pokazują 1,29 a w biosie jest 1.3250 na default. Czyli bios = prawda?

Żadnych głupich bsodów na takim napięciu? Jak masz Crysisa, albo CS:S to pograj trochę. U mnie też jest niby ładnie, pięknie i szałowo, orthoss po 12h przechodzi, sprawdzałem na innych memkach, innym gpu itp, czasem sypią się bsody nvidia, usb i inne :lol:

 

Odkręciłem cpu i problem zniknął. Jakieś pomysły? Od 1.32 do 1.45V po jakimś czasie BSOD na 3GHz. Bios najnowszy. A może zmiana napięć na NB coś pomoże? Jeśli tak, to ile max mogę dać, żeby foxconn nie odpłynął, bo to całkiem w pytkę płyta.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 3 dni wszystko w normie. W CS:S grałem i w inne gry na steamie (HL2, DoD) i wszystko w porządku.

Crysisa mam ale nie grałem :) Mogę wypróbować.

No nie wiem, w napięciach nic nie zmieniałem.

Teraz jadę normalnie na 3GHz i na 3.1 też by poszło bez zmiany napięć - tak mi się wydaję.

Wyżej podciągnę jak wymienię chłodzenie na cpu i postaram się o lepszy przewiew budy bo trochę ciasno jest :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, co jest u mnie, raz wszystko hula a raz bsody usb, raz nvidia.dll, tylko po o/c. Myślę, że cpu się kończy :(

 

Heh, część sprzętu mamy identyko, a u mnie te same problemy. Pisałem już o tym w temacie o Foxie. Dla mnie to problem albo pamięci, albo płyty, bo po odkręceniu pamięci wszystko działa bez błędów, natomiast gdy są podkręcone, niekoniecznie jakoś kosmicznie, to wywala te błędy co u Ciebie. I chyba to problem jednej kostki ramu (niestety jedną mam kingstona, nie elpidę), bo ta druga, starsza na elpidzie potrafi chodzić na 1000 i nie wykrzacza się. A tej drugiej nie można podkręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, więc nie jestem sam. A próbowałeś na innych memkach? Orthoss u ciebie przechodzi? Z ciekawości wyjmę memki i przetestuje. BTW na blend też testowałem 2x1GB i wszystko szło pięknie. IMHO mobo, cpu albo ramy.

 

EDIT

 

Dam nawiew na ramy, ustawię cepa na 3GHz, 1.4V, memki 2:3 (1000MHz) i zobaczymy jak to będzie.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta jedna kostka na 100MHz przechodzi orthosa po kilkanaście godzin (proc na 3,2 także). Z włożonymi dwoma pracującymi na takiej częstotliwości się nie da, bo ta druga nie wyrabia i się nawet nie uruchamia. Na standardowym taktowaniu nie sprawdzałem. Na innych ramach też nie bo po prostu innych nie mam, a nie mam już ochoty kombinować. Ustawiłem na 800, mam spokój a różnica nie jest wielka a ja nie jestem aż takim fanatykiem. Choć oczywiście trochę szkoda potencjału tej elpidy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki parę problemów z testem podkręconego procesora, do czego zamieszczam screen

a) Nie wiem czemu, ale Orthos widzi 3600Ghz, aczkolwiek to raczej nie problem, chociaż nieco mnie to dziwi

b) czasami wyskakuje mi błąd który widać na screenie, pomimo to komputer dalej pracuje stabilnie, a procesor nie wywala się

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki parę problemów z testem podkręconego procesora, do czego zamieszczam screen

a) Nie wiem czemu, ale Orthos widzi 3600Ghz, aczkolwiek to raczej nie problem, chociaż nieco mnie to dziwi

b) czasami wyskakuje mi błąd który widać na screenie, pomimo to komputer dalej pracuje stabilnie, a procesor nie wywala się

 

IMG

Orthos mnoży przez najwyższy mnożnik w procesorze dlatego pokazuje 3600

Bład wyskakuje też przy niepodkręconym procku? Możliwy problem ze sterownikami od grafy lub sama grafą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy błąd wyskakuje przy nie podkręconym procesorze, ale mogę sprawdzić. Błąd występował przy starszych sterownikach, jaki i tych najnowszych - 178.24, monitor na chwile się wyłącza tak jakby przechodził w stan czuwania wystarczy ruch myszką i po pewnym czasie znów wraca na pulpit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Temat długi -> za długi by całego czytać. Więc trochę pójdę na łatwiznę i zapytam.

 

Dołączona grafika

 

Tak to wygląda w HWMonitor. Czyli Tcase wyższe niż na rdzeniach (Tjunction).

 

Mobas P35 neo2

Proc e2200@2936MHz przy 1.375 w BIOS czyli rzeczywiste ~1.35V

Chłodzenie -> shuriken (2200 obr/min)

 

Problem w tym że Tcase max to 73 dla tego proca ale widać że czujnik coś nie tenteges. Więc czym się kierować w tym przypadku. Czy założenie by nie przekraczać 80 na rdzeniach wystarczy wobec tego?

 

Przy tych nastawach jest ok ale chciałbym wejść wyżej a przy 1.45/1.46V to będzie już 77 stopni przy katowaniu orthosem. Czy taka temp będzie ok? Czy jednak nie kombinować i zostać przy tym co mam czyli 2.936GHz co daje max 60 na rdzeniach przy katowaniu orthosem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że Tcase max to 73 dla tego proca ale widać że czujnik coś nie tenteges. Więc czym się kierować w tym przypadku. Czy założenie by nie przekraczać 80 na rdzeniach wystarczy wobec tego?

 

Przy tych nastawach jest ok ale chciałbym wejść wyżej a przy 1.45/1.46V to będzie już 77 stopni przy katowaniu orthosem. Czy taka temp będzie ok? Czy jednak nie kombinować i zostać przy tym co mam czyli 2.936GHz co daje max 60 na rdzeniach przy katowaniu orthosem.

U mnie to Tcase jest zawsze mniejsze niż temp poszczególnych rdzeni przeważnie o 1-2 stopnie... wg mnie nie przejmuj się Tcase tylko obserwuj temp rdzeni.

Staraj się nie przekraczać 75 stopni podczas orthosa, a zwykłe programy i tak nie rozgrzeją procka do tych tepmeratur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Tak czy inaczej jakaś trefna sztuka się trafiła 1.5V w BIOS czyli 1.46V rzeczywiste na p35 neo2 i proc nie chce trzymać 3.2GHz. 20 min. w orthosie i się sypie. W sumie nie zmienione napięcie FSB ani na NB ale przy 291 FSB to chyba to raczej nie zmieni sytuacji.

 

Edit:

A do 3.5 by przeszedł SPI to trza już było 1.6 dawać

Dołączona grafika

Edytowane przez foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Tak czy inaczej jakaś trefna sztuka się trafiła 1.5V w BIOS czyli 1.46V rzeczywiste na p35 neo2 i proc nie chce trzymać 3.2GHz. 20 min. w orthosie i się sypie. W sumie nie zmienione napięcie FSB ani na NB ale przy 291 FSB to chyba to raczej nie zmieni sytuacji.

 

Edit:

A do 3.5 by przeszedł SPI to trza już było 1.6 dawać

Sprawdź na niższych mnożnikach, moze Ci pamięci już nie wyrabiają? Do testów podnieś jednak może napiecie na nb i fsb żeby mieć pewność ze one Cię nie ograniczają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...