Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

z ciekawosci jakie standardowe napiecie ma e2160?

 

bo w biosie mojego gb tego nie widzę :D

 

pod orthosem w cpu z jest niby 1,280V

 

mozliwe ze w stresie mam 68 st? @_@ mierze najnowszym core temp (tjunction 100)

 

chłodze boxem, ale zeby przy 2,4ghz sie tak pocił ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sa chyba takie srednie rezultaty na E2180 (albo poprostu koles mial dobra sztuke / albo sobie jaja robi) - nie wiem. Napisalem specjalnie tutaj, zeby ktos, kto troche siedzi juz w tych prockach, mogl sie do tych rezultatow odniesc. Więc trochę luźniej tam... :D

 

-

Bo ja na:

350x10 @ 1,5v - ~15min orthlos / restart

350x10 @ 1,5125v - ~45min orthlos / restart

 

Nie wspominajac juz o tym, ze temperatury poszly drastycznie do góry:

dla Procesora to juz ponad 80C, a dla core0 i core1 po 74-75C.

 

Tak więc na tym kończy sie moja zabawa z podnoszeniem napięcia - byłoby to szaleństwem :wink:

 

-

Teraz puscilem 345x10 @ 1,5v - TESTY

 

Ogólnie w tych prockach drzemie niesamowity potencjał, no ale przydałoby się WC, a wtedy może i 4ghz by poszło.

Edytowane przez Itachi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem specjalnie tutaj, zeby ktos, kto troche siedzi juz w tych prockach, mogl sie do tych rezultatow odniesc. Więc trochę luźniej tam... :D

Ciesz sie ze masz takiego E2180... sa takie sztuki (moim zdaniem w m0 zbyt czesto)... ktore 2,7GHz nie robia :/ @ 1,275v

 

Ta a pozniej pisza czy mam do sprzedania jakeis Pentiium E robiace 3.5-3.6Ghz na default napieciu...

Dokladnie :)... Stabilnosc testowana Saperem :P "3 godziny sapera full stable :lol2: :lol2: :lol2: " dobrze brzmi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak:

Dołączona grafika

 

Nie mam czasu na orthosy czy inne glupoty :P Komp chodzi od kilku dni non stop, wyciskajac siodme poty w najnowszych gierkach itp - ani jednej zwiechy czy restarta.

I nie jest to koniec jego mozliwosci, proc powinien pojsc na nizszym napieciu, no i wyzsze fsb jak najbardziej w zasiegu moim zdaniem - nie probowalem, bo tak jak mowie - brak czasu. 3 Ghz to optimum, wszystko co trzeba - chodzi :) Pobawie sie wiecej przy nim za kilka dni.

 

Kiepskie mam chlodzenie - pentagram hp-100 lite. Nie za duza ta temperatura? Inne softy tez tyle pokazuja. Max pod obciazeniem dlugim 61-62 st.

Edytowane przez darciob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"3 godziny sapera full stable" :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Dołączona grafika

 

Calkiem fajne E2160 :wink:

 

1,525v @ BOX !!! :rolleyes: (orthosa nie daje bo tempy po 10 sekundach sa TAKIEEEeeee ale 3,4GHz spoko :P

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Niestety jak widzicie saper wywalil blad po 42 sekundach :( :wink: :)
Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos mi sie wydaje ze nie chodzi ci tylko o temp z tym Orthlosem :D

 

pozatym troche dziwny wynik ja tez 3500mhz mam o minute krotszy, a ramy 850mhz jeszcze (timingi i wyzsze mhz) nie krecone... :wink:

 

EDIT: Żeby nie być gołosłownym :D :

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Pozstaly juz tylko pamięci :wink:

Edytowane przez Itachi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos mi sie wydaje ze nie chodzi ci tylko o temp z tym Orthlosem :D

 

pozatym troche dziwny wynik ja tez 3500mhz mam o minute krotszy, a ramy 850mhz jeszcze (timingi i wyzsze mhz) nie krecone... :wink:

Na Boxie dociagnalem orthosa do 3450MHz na 1,525v :)... ale tempy siegaly 80*C na rdzeniach i CPu pokazywalo 90*C Co nie jest zbyt fajna temperatura :) hehe

 

A co do Spi32M to Ty myslisz ze to bylo robione Pi na jaknajlepszy czas...??

 

W miedzyczasie robilem 10 innych rzeczy :)... a pamieci to sa puszczone 1:1 jak widzisz z timingami z kosmosu (wszystko auto na MSI Neo2-FR [kto ma to wie o co chodzi]) to nie mial byc wynik na "kto ma lepiej" tylko... "czy przejdzie" :wink:

 

A ten Twoj wynik na 3,5GHz jest taki SREDNI...

 

Wynik stary jak swiat :P i to na nForce - ktory do Pi sie nie nadaje :P

Dołączona grafika

 

A TU masz PI16M jakie moze byc na E21xx @ 3,0GHZ :)

Dołączona grafika

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostało udowodnione, ze przy odpowiedniej kombinacji alph i wysokiej przepustowosci moze byc nawet czasem szybsze od 965/975, ale nvm ;)

no ale powinno byc T1 tam :)... a niestety nie mialem mozliwosci tego zrobic :P :rolleyes: :lol:

 

Ale co tam... chodzilo raczej o jakis punkt odniesienia :)...

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ze sloweni trafil na milego e2140. Wszystko na ac:

 

http://shrani.si/f/Z/ZP/leJkyw2/sub183.png

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=258061

 

Nie tylko on..

 

Dołączona grafika

 

Napiecie 1.55v bios.

 

na czas nie patrzec bo to komputer do badania stabilnosci a nie robienia wyników..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol to zapodaj sobie Orhlosa i lepiej miej gdzieś gaśnice w pobliżu :lol:

E tam przesadzasz... Scythe Ninja Mini sobie z takim napieciem radzi bez najmniejszego problemu na low obrotach :P... a co dopiero te nowoczesne wynalazki :P

 

Proce godne pozazdroszczenia (oczywiscie chodzi o FSB - godne pozazdroszczenia) bo w e2140 to sie przede wszystkim liczy :), ale w M0 to czesciej spotykane :) niz w L2...

 

Narazie moim rekordem byl E2180 FSB 480MHz BOX :)... teraz ktos go ma... i ciekawe czy to wykorzystuje :P

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sector19:

 

a pamietasz najwyzsze FSB w L2 (2140 lub 2160)?

E2140 - 430MHz FSB - Ostatnio nawet YogiCK takiego dostal z tego co pamietam.

E2160 - 420MHz FSB - Nie pamietam kto go ma ale po schlodzeniu odpowiednim zrobil 499MHz FSB (swietna sztuka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sector mam VID 1,2500 to dobrze? :D Czy napiecie 1,5 jest bezpieczne oczywiscie przy w miare dobrych temperaturkach (60C) ??

 

Zlazlem cos takiego hm....:

 

* 3.0 GHz - > 1.3 v;

* 3.2 GHz - > 1.42 v;

* 3.6 GHz - > 1.55 v;

* 3.7 GHz - > 1.67 v.

Z doświadczenia wiem, że do 3.5Ghz E2160 (takie, które robią 3.0 - 3.1Ghz na 1.275) potrzebują napięcia ~1.5v, za to do 3.6 juz coś około 1.6. Także 3.6 na 1.55 jest nierealne, chyba, że ktoś ma mega super selekta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

E2180, napięcie lekko powyżej 1,57V, nie wiem czy to max bo blok na cpu mam niezbyt wyszukany (bardzo oldschoolowy home-made) i nie mam do niego zapinki :lol: Blok trzyma się na opaskach zaciskowych do pożądkowania kabli, na codzień daje rade, do czegoś "konkretnijeszego" już raczej nie. FSB = 420, chyba nie jest źle, co? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie jest źle, co? ;)

NO fajno fajno... Tylko czas niezbyt wyszukany :P

 

E2180 BOX colling Ram Single :) - i to wcale nie najlepszy E2180 jakiego mialem w lapkach... (chociaz to byl ten FSB 480MHz :P)

 

I jakistam screen @ BOX :)

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...