Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

temp 70C przy 1,45v albo wiekszym to normalka;) ktos tam pisal ze na 1,5v ma 3600 stabilnie to niech zrobi sreena z othrosa i napiecie zeby bylo widac:) napiecie najlepiej miernikiem miezyc;)

jak ma 3600 na 1,5v to bardzo dobra sztuka sie trafila ale ja w to watpie:)

 

ja trafilem 2140 ostatnio ktory idzie 420fsb wiecej nie prubowalem bo nie mialem czasu sie bawic niestety:/ ogolnie spoko procki te 2100 ale szkoda ze takie duze vcore potrzebuja powyzej 3500mhz:/

Edytowane przez Pixelik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż może pokuszę się o próbę zrobienia 3,6 na 1,5 jak tylko uporam się z temperaturami bo wg mnie 70C na WC (3,4 1,45V) jest dalekie od normalności. Jak poprzednio próbowałem 3,6 to w ciągu ułamka sekundy temperatura szła do 90C i to może być wytłumaczenie resetów kompa przy ortosie ale nie musi może procek po prostu nie wyrabia ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(chyba) mam problem z temperatura mojego e2160. Chlodzenie to box z pasta as5, buda w miare dobrze wentylowana. przy napieciu 1.1v z biosu osiaga takie temperatury. Aha, box na 100% dobrze zalozony, pasta tez ok. Aha, temperatura juz raczej nie wzrasta, dobija do 60-61 stopni i koniec. jakies rady/sugestie?

post-22729-1193769653_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(chyba) mam problem z temperatura mojego e2160. Chlodzenie to box z pasta as5, buda w miare dobrze wentylowana. przy napieciu 1.1v z biosu osiaga takie temperatury. Aha, box na 100% dobrze zalozony, pasta tez ok. Aha, temperatura juz raczej nie wzrasta, dobija do 60-61 stopni i koniec. jakies rady/sugestie?

tempy Ok. TYLKO ZMIEN CORE TEMPA NA 0.94 bo 0.95.4 zle odczytuje tempy z prockow L2.

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś części do zestawiku z E2160, jutro jak będę miał więcej czasu to zmontuje, narazie tylko zajrzałem do środka i mam pytanie: Co to za dziwne coś jest na boxowym radiatorze pod spodem..? Te trzy paski. To jest pasta? Jak to działa? Bo przecież chyba do całego proca nie będzie przylegać... Czy też może jak docisnę radiator do procka to się jakoś rozprowadzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm CrystalCPUID nie chce obniżać taktowania. Jest jakiś inny program pod Intela który tak działa ? Chodzi mi o automatyczne obniżenie taktowania gdy komp nic nie robi.

Sorry jeśli było maglowane ale dawno nie miałem procka od niebieskich. A na AMD Crystal działa jak marzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś części do zestawiku z E2160, jutro jak będę miał więcej czasu to zmontuje, narazie tylko zajrzałem do środka i mam pytanie: Co to za dziwne coś jest na boxowym radiatorze pod spodem..? Te trzy paski. To jest pasta? Jak to działa? Bo przecież chyba do całego proca nie będzie przylegać... Czy też może jak docisnę radiator do procka to się jakoś rozprowadzi?

zgadza sie, to jest pasta i ona sie rozplaska po calosci (:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie, to jest pasta i ona sie rozplaska po calosci (:

Hmm... To takie trochę dziwne twarde i wydaje się, że suche jest. No ale... jak tak mówisz to ok. ;) Już lepiej by było jakby dali normalną pastę w tubce. Jestem przyzwyczajony do klasycznych rozwiązań :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc: E2160

Plyta: Foxconn P35A

Pamieci: Kingmaxy 667

Grafika: 8600 gt sonic +

Zasilacz: Chieftec 450

 

Ehhhh :/ ... Proglem polega na tym iz mojego procka stabilnie moge puścić bez zmiany napiecia na 2700mhz ... po tym zaczynają się schody ... staralem sie powiekszyc napiecie i podniesc fsb ale no nie ma sily na tego proca :/ ... (trafił mi sie chyba beznadziejny model :( ) a moze coś źle robie ? tak z ciekawosci przydaje się wyłaczenie w biosie tego czegoś co obniża mhz i mnoznik podczas gdy procesor jest malo użytkowany ? no nie wiem ... :/ ... jakies rady sugestie bardzo mile widziane ....

 

pozdrawiam RR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jupijupi

Ja mam gorszy do 2660MHz musze dac 1.375V wiec sam widzisz... Swoja droga jak bez zmiany napiecia leci na 2700MHz to po zmianie powinien isc wyzej, no chyba, ze ma nisko fsbwall ale w to nie chce mi sie wierzyc...

 

@Sector19

Wiec co jak mam proca L2 to tylko CT0.94? Z niego sa prawdziwe? Skad takie info? Wszyscy ponoc mowili zeby testowac na 0.95, juz nic nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to mozliwe , zeby e2160 mial defaultowe napiecie 1.325V? Bo cos mi sie wydaje ,ze plyta cos zle wykrywa.

Na razie tylko wrzucilem na 9x266 z braku czasu ;)

mi takie wlasnie pokazuje jako def.

 

na coretemp 0.94 mam 45 stopni. w sumie wychodzi na to samo, bo w 0.95 mialem 60 stopni(czy Tj 100 czyli roznica 40) zas teraz mimo tych 45 mam Tj 85stopni. W sumie roznica temperatur jest identyczna:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm CrystalCPUID nie chce obniżać taktowania. Jest jakiś inny program pod Intela który tak działa ? Chodzi mi o automatyczne obniżenie taktowania gdy komp nic nie robi.

Sorry jeśli było maglowane ale dawno nie miałem procka od niebieskich. A na AMD Crystal działa jak marzenie.

Hmm, a nie możesz po prostu w biosie włączyć EIST i C1E ? Samo będzie schodzić na mnożnik 6x i 1.1v ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... To takie trochę dziwne twarde i wydaje się, że suche jest. No ale... jak tak mówisz to ok. ;) Już lepiej by było jakby dali normalną pastę w tubce. Jestem przyzwyczajony do klasycznych rozwiązań :)

znalazlo by sie paru co by cala tubka proca czestowali :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja znalazlem troche czesu na testy, wczoraj od razu z grubej rury 3ghz, ale wywalilo sie po kilkunastu minutach, nie wiem, czy to nie wina wysokotaktowanych ramow i braku podniesionego v (byly w granicach 800mhz cl5, bez podnoszenia v, na starej cfg do 800 i cl4 - stabilnej pracy potrzebowaly 2v), dzis z rana zapodalem wiec dla testow 2,9ghz i leci na stock v tak juz jakis czas, steping procka to M0, pierwszy lepszy z brzegu. ;]

Temp. full load po 66*c na rdzen - box.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba w koncu trafilem procesor ktory nie jest totalna padlina ;)

 

Na razie leci 2.7 z napieciem 1.325 :) Zaraz sprobuje czy wstanie na 9x333

 

Edit : 10 minut orthosa na 3 Ghz juz jest ;) temperaturka w core 0.95 dochodzi do 67/68 stopni.

 

Chyba pora sprobowac wiecej :) Jeszcze 200 Mhz i bedzie mial wiecej Mhz niz moj 805D :mur:

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki wynik podkrecania procka e2140 mozna uznac za sukces oczywiscie na def v?

wynik 380*8=3040 MHZ jest dobry ?

Edytowane przez zakinho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Traxas: a jakie chlodzenie? ja mam 2160 L2 czyli SLA3H 11 tydzien 07 (0711). Z ktorego ty masz tygodnia? I kiedy/gdzie brales procka, ze juz masz 2160 M0? Jakie masz VID (sprawdz w najnowszym coretemp/everest)? Zapodaj zdjecie procka/etykiety na pudelku jak mozesz.

 

Chłodzenie to Silent Tower + dzirura z wiatrakiem działająca jak komin.

Nie mogę robić reklamy bo nie o to tu chodzi na forum. VID sprawdzone wynosi 1,3125 Takie podaje coretemp. Przy tym napięciu robi trochę więcej niż 3000Mhz w granicach 50mhz tak kij razy oko. Do 3200 potrzebuje 1,4V. Uważam to za średni wynik.

 

2796502[/snapback]

Sprawdzales, na ile ma FSB walla twoja sztuka?

Tak 400mhz. Więc też średnio.

 

Padaka to nie jest ale też nie szczyt marzeń ;)

Na co dzień biega na 375x8

Taki średniak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktos pisze ze na def ma wyniki to niech ustawi najpierw 1,325v w biosie na stale a nie na auto ;) i potem kreci procka i mowi ile robi.

 

i sory ale za taka kase chyba nie kupicie procka ktory zrobi 3600mhz na 1,4v ;) wiec jak komus robi 3200 na 1,4v to nie jest zle nie narzekajcie tyle;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Przy 1.375V poszlo na 3150, ale przy temperaturach w orthosie na poziomie 75 stopni wymieklem i nie katowalem go dalej.

Ma procek potencjal , ale jak nie wyrabia Ninja z rozkreconym na maksa fanderem to chyba bym musial WC zrobic zeby go na 1.4V czy 1.45V puscic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc: E2160

Plyta: Foxconn P35A

Pamieci: Kingmaxy 667

Grafika: 8600 gt sonic +

Zasilacz: Chieftec 450

 

Ehhhh :/ ... Proglem polega na tym iz mojego procka stabilnie moge puścić bez zmiany napiecia na 2700mhz ... po tym zaczynają się schody ... staralem sie powiekszyc napiecie i podniesc fsb ale no nie ma sily na tego proca :/ ... (trafił mi sie chyba beznadziejny model ) a moze coś źle robie ? tak z ciekawosci przydaje się wyłaczenie w biosie tego czegoś co obniża mhz i mnoznik podczas gdy procesor jest malo użytkowany ? no nie wiem ... :/ ... jakies rady sugestie bardzo mile widziane ....

to by znaczylo, ze ma FSB walla na 300 MHz - masz L2 czy M0?

 

pyt. do Sector19 i spolka: z jakim najnizszym FSB wallem sie spotkaliscie w 2xxx L2? wlasnie cos kolo 300?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...