Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

Pusc go tak z 2-3 h. Jak nie wywali bledow, to wtedy bedzie sukces.

Tak wielki sukces ludzkiej glupoty.

Jak bede przez 3 godziny smazyl proca w 75 stopniach i mielil komputerem na prozno ,zeby pokazac "stabilny" screen na forum.

 

Chwilowo bardziej mnie interesuje jak nisko moge zejsc napieciem przy 8x333.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[/img]http://images31.fotosik.pl/29/c3c20f5f131ffc6em.jpg[/img]

 

Przy 1.375V poszlo na 3150, ale przy temperaturach w orthosie na poziomie 75 stopni wymieklem i nie katowalem go dalej.

Ma procek potencjal , ale jak nie wyrabia Ninja z rozkreconym na maksa fanderem to chyba bym musial WC zrobic zeby go na 1.4V czy 1.45V puscic.

Na CPU-Z na sscreenie masz dużo niższe Vcore 3,12. To jak to jest? To nie wygląda na 1,35V przecież

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość zakinho

mam procesor z seri SLA93 to jest m0 ? jaki program najrzetelniej pokazuje temperature ?czy w spoczynku temperatura 22 C moze wystapic na tych procesorach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panów, mam takie pytanko(i nie jest to pytanie z gatunku tych na ile podkręcę proca).

Jaka jest szansa ,że uda się uzyskać zegar 2,33Ghz -2,5Ghz na obniżonym napięciu, albo inaczej, czy z P2160 są spore szanse na OC ale z obniżaniem napięcia.Wiadomo że to zależy od sztuki ,ale jakąś średnią można wyciągnąć.Tzn, jeśli sporo egzemplarzy osiąga wysokie zegary na def Vcore ,to jest IMO spora szansa na obniżenie napięcia, przy jednoczesnym OC(2,33-2,4 by mi wystarczyło).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E2160 L2 core tem pokazuje że def powinien być 1,325V /śmiga na codzień na 1,225 i 2700MHz i tem w idle 30-35 st :) więc warto próbować

niestety nie wszytskie biosy umozliwiaja zmniejszenie napiecia ponizej default :(

 

co o tym wyniku sadzicie ? to jeszcze nie koniec

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/00f591955b047d82.html

narazie jest przecietnie, czekamy na wyniki Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest teraz: E2160 L2 z VID 1.325V i napiecie na default + wentyl i pasta (te paski) BOX (wentyl od Delty (?)):

 

pyt.: ile mozna dawac na tym 24/7 bezpiecznie (podkreslam: 24/7), dopoki nie bedzie lepszego chlodzenia:

 

266x9 = 2400 bedzie ok 24/7?

300x9 = 2700? (zakladajac, ze bedzie stable na Vcore auto)? (24/7)

 

 

a co z np. 333x9 = 3000 i Vcore np. 1.35-1.375 (zakladam, ze na 1.325 pewnie nie bedzie stabilnie)? Starczy to chlodzenie co mam obecnie do 24/7?

 

(nie zamierzam na tym zapuszczac Orthosa bez przerwy i EIST bedzie wlaczony przy auto Vcore)

 

jakich tempow samego procka/na rdzeniach nie przekraczac pod zadnym pozorem na dluzej (zeby pochodzil co najmniej z rok-dwa)?

 

czy bezpieczne jest w ogole testowanie mozliwsci o/c tego procka na obecnym chlodzeniu czy lepiej poczekac na lepsze chlodzonko, zanim sie za to zabiore (ale z kolei jak sie okaze, ze moja sztuka to padaka, to szkoda bedzie kasy wydanej na lepsze chlodzenie)?

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to możliwe żeby e2140 kończył sie na fsb 280?Próbowałem wszystkiego,zmiany napięć,zmiany mnożnika na x6 i x7,bez rezultatu.Pamięci pusciłem na 533mhz i timingi 5,5,5,15 też nic nie dało.Nie wiem już co robic :cry:

Posiadam Gigabyte 965p s3 rev.3.4,patriot 800mhz llk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kad2:

 

715 to wlasnie tydzien (poprawcie, jak sie myle)

 

kad2, napisz jeszcze jaka masz pack date (na etykiecie) lub walnij foto calej etykiety jak mozesz.

Pack Date: 08/22/07,nie mam aparatu pod ręką więc niestety nie mogę zrobić zdjęcia

Poważnie myśle nad zmianą procka jeśli ma poprostu wall-a,bo @2,1Ghz to tragedia.

Edytowane przez kad2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to by znaczylo, ze ma FSB walla na 300 MHz - masz L2 czy M0?

M0 .... :/ ... wczoraj bawilem sie jeszczze z nim i ustawilem 8x375... i dochodzi do ładowania systemu ... lecz nie cudowałem bardzo z napieciami mozliwe ze jakbym dał wieksze koło 1.4 to by ruszyło ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M0 .... :/ ... wczoraj bawilem sie jeszczze z nim i ustawilem 8x375... i dochodzi do ładowania systemu ... lecz nie cudowałem bardzo z napieciami mozliwe ze jakbym dał wieksze koło 1.4 to by ruszyło ....

Tyle to mozesz spokojnie na box'ie nawet dac, wiec sie nie krepuj. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile maks napiecie moge dac na procesor e2140? chlodzenie pentagra hp100

na codzien radze nie przekraczac 1,5v :)

 

co o tym wyniku sadzicie ? to jeszcze nie koniec

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/00f591955b047d82.html

 

Polecam ci puscic test SmallFFT a nie Blend bo to nie powie nam zbyt duzo..

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile maks napiecie moge dac na procesor e2140? chlodzenie pentagra hp100

1,5000V pod warunkiem ze tamperatury nie sa wysokie :D

 

edycja:

@Sector mnie ubiegł :P

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jesli chodzi o lowvoltage to nr 1 u ciebie hę? :>

Nie. Miałem Jednego E2180 który robił 3220MHz @ 1,275v i miał FSB 455 :)

 

Ale i tak Najbardziej mi sie podobaja procesory ktore robia swoj MAX MHz na def napieciu...(bo maja fsbwalla :) to przeczy teorii OC :) )

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...