Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

moze byc ciezko gdyz przy 3,9ghz jak liczył próbke PI to tempy skakały do 82C ale policzył w sumie :D... wiec musialbym go dobrze schlodzic, a jak slusznie zauwazyles zima jest ciepła :/

Ale nie ma rzeczy niemożliwych co nie ;)

Edytowane przez Bulizzor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehhe to niezle moja padaka niestety max 3.2 ale potrzebuje do tego az 1.5 V zalosny proc mi sie trafil, moze go opchne i zaryzykuje kupno nowego a noz bedzie lepszy :).

 

Panowie mam taka prosbe moze bysmy dali na 1 stronie w Faq'u krotkie info o naszych prockach, a dokladniej chodzi mi o to abyscie podali max Stabilne osiagi ale takie ,ktorych uzywacie w pracy 24/7 i Product Code z pudelka ,date pakowania, FPO i Version.

 

Moj E2160: M0

3 GHz przy napieciu 1.408 z Cpu-Z

Product CODE: BX80557E2160SLA8Z

FPO: Q737A607

VERSION: E15233-001 1.35V max

PACK DATE : 11/01/07

Edytowane przez Kicha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bulizzor ile on ci wyciągnął w SuperPi na 1M ?

tylko 15,922s gdyz ram musialem ustawic na 1:1 bo nie wytrzymywał :/ ale jak wyciagne ze 2gb ramu na czas prób to na 2 kosciach mysle ze se poradzi ;) system poza tym zasyfiony zadnych tam optymalek :)

 

@Kicha maks stabilne osiągi u mnie wyznacza np. poziom mojego szaleństwa (czytaj temperatur) bo na 3,3ghz mialem w stresie po 4h orthosa 79C. Wiec jezeli założymy ze TJ jest na 85C to niewiele brakuje. W kazdym razie warto znalezc "złoty środek" uwzględniając temperatury. Ja jade na 3,2ghz bo różnica w wydajności niewielka a chyba 7C mniej niz przy 3,3ghz (które potrzebuje duzo wiecej voltow niz 3,2ghz) Pudełko niestety w piwnicy wiec nic nie odczytam...wiem tylko ze wersja M0.

Edytowane przez Bulizzor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehhe to niezle moja padaka niestety max 3.2 ale potrzebuje do tego az 1.5 V zalosny proc mi sie trafil, moze go opchne i zaryzykuje kupno nowego a noz bedzie lepszy :).

 

Panowie mam taka prosbe moze bysmy dali na 1 stronie w Faq'u krotkie info o naszych prockach, a dokladniej chodzi mi o to abyscie podali max Stabilne osiagi ale takie ,ktorych uzywacie w pracy 24/7 i Product Code z pudelka ,date pakowania, FPO i Version.

 

Moj E2160:

3 GHz przy napieciu 1.408 z Cpu-Z

Product CODE: BX80557E2160SLA8Z

FPO: Q737A607

VERSION: E15233-001 1.35V max

PACK DATE : 11/01/07

Trochę kiepsko ale nie jest najgorzej ciesz się że robi 3Ghz kolega miał takiego co max 2.9Ghz tyle że to był jeszcze L2. Mój maxik robi 3.32Ghz i jestem zadowolony przy 1.45v teraz mam na 3.25Ghz na 1.4v i jest ok. Temp. trochę duże bo na infinity po 2h mam 59C w orthosie :) no ale to wszystko przez krzywą czape :-P.. Na twoim miejscu jak bym zmieniał to bym kupił jakiegoś używanego selecta e4300 np. :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka wniosków dzisiejszych prób na moim "potworku" ;):

 

- przeszedł 1M SPI przy taktowaniu 3951MHz :D

- TJ w coretemp 0.96 rzeczywiscie bedzie przy 100C a nie 85C - gdyz w trakcie liczenia próbki miałem w porywach 93C (wiekszosc czasu liczenia próbki ponad 90C) :D

- udało mi sie wejsc o jedno "oczko" fsb wyzej (440x9) choc wczoraj nie chcial wskoczyc pomimo napiecia 1,925v. Dziś wskoczył na 1,9v :) (moze to zasługa wyjęcia dwóch kości ramu) SPI nie liczylem - bałem się :D

- przy 1,95v i probie wbicia na 4ghz - pojawil sie error overclokingu (poraz pierwszy u mnie :D) wiec chyba nici z tego

 

Ponizej screeny:

post-128278-1202507641_thumb.jpg

post-128278-1202507671_thumb.jpg

Edytowane przez Bulizzor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze 700mhz wiecej to "tylko" 3sek mniej w spi, moj sys tez zasyfiony strasznie. moja padaka niestety konczy sie przy 3.25ghz :/ ale ram na ~1050 biega. smieszne jest to ze do 3.2 potrzebuje 1.465v a do 3.25 juz 1.55v hehe a na max co daje moja plyta czyli 1.7v i tak niewstaje ponad 410fsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bamboocha wiele osób zauwazylo ze do 3,2ghz proc nie ciągnie (w wiekszosci przypadkow) duzego napiecia natomiast ciut wyzej mhz i juz mu mało ;) u mnie tez tak jest dlatego jade na 3,2ghz :) Moja plytka chyba ponad 2v daje na proca ale przy 1,95v ma juz dość procek :D. Moze kiedy świezo po formacie jeszcze raz sprobuje SPI i zobaczymy co z tego wyniknie ;) Jak narazie jestem b. zadowolony w koncu prawie 4ghz bylo na chłodzeniu powietrzem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny wyniczek jeśli chodzi o MHZ a co do SPI to gdziesik czytałem że w trybie awaryjnym liczy szybciej bo nie ma tylu procesów w tle i wodotrysków. Trzeba to będzie obadać jutro (dziś :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny wyniczek jeśli chodzi o MHZ a co do SPI to gdziesik czytałem że w trybie awaryjnym liczy szybciej bo nie ma tylu procesów w tle i wodotrysków. Trzeba to będzie obadać jutro (dziś :wink: )

Znam lepszy sposób ;) W menedżerze zadań ustaw priorytet czasu rzeczywistego dla procesu super pi. Daje jakieś 0,1 sekundy w niektórych przypadkach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W menedżerze zadań ustaw priorytet czasu rzeczywistego dla procesu super pi. Daje jakieś 0,1 sekundy w niektórych przypadkach

Brzmi jak usuwa łupież w 99%*

 

*w niektórych przypadkach :D

 

Mi dało to 30tysięcznych sekundy.... zawsze cos ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam lepszy sposób ;) W menedżerze zadań ustaw priorytet czasu rzeczywistego dla procesu super pi. Daje jakieś 0,1 sekundy w niektórych przypadkach :D

u mnie taki cuda nie działają , ale odsyfic sys na czas testów warto polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra chyba najlepiej na czystym systemie ale to najwcześniej za swa tygodnie.

Ja dopiero po obronie powalcze ;) sprobuje na 3960MHz zrobic PI po formacie - byleby bylo zimno na dworze inaczej 100C murowane :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bulizzor --> fajny procek, grats !! :)

 

Mnie od superpi bardziej zaciekawilby wynik np. w CINEBENCH, ktory nie jest uzalezniony od optymalizacji systemu, predkosc ramu ma male znaczenie i przy okazji widac jak proc sprawuje sie w praktycznych zadaniach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko

 

mój sprzęt to (chodzi obecnie na takich ustawieniach ) :

 

Core2Duo e2160 @2,7 GHz //rdzeń Conroe// 9 x 300 Mhx na chłodzeniu BOX

GA-965P-DS4

GEIL 2x 512 DDR2 4-4-4-12 CL 800 Mhz

GALAXY 7300GT 550/750 256MB DDR3 1,2 ns

HIEFTEC HPC-420-302-DF - 420 W

 

Komp ni chce iść więcej niż 300 Mhx na FSB

bawiłem się już na rożne sposoby, dawałem mniej Mhz na ramach aby były 1:1 z FSB procka i nic, ale nie podnosiłem napięcia bo nie wiem o ile mogę aby nic nie zepsuć :)

może ma ktoś podobny zestaw i pomoże mi ??

 

Dzięki z góry za odpowiedź !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam zamiar zadać 2 pytania, które pewnie uznacie za głupie/banalne.

1. Czy procki z serii E2*** mają fizycznie 2 rdzenie? Sprzedawca w sklepie komputerowym próbował mi wmówić, że tak nie jest, tak więc wolę się upewnić.

2. Czy w przypadku podkręcenia tego procesora, w razie awarii, gwarancja będzie nadal obowiązywała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko

 

mój sprzęt to (chodzi obecnie na takich ustawieniach ) :

 

Core2Duo e2160 @2,7 GHz //rdzeń Conroe// 9 x 300 Mhx na chłodzeniu BOX

GA-965P-DS4

GEIL 2x 512 DDR2 4-4-4-12 CL 800 Mhz

GALAXY 7300GT 550/750 256MB DDR3 1,2 ns

HIEFTEC HPC-420-302-DF - 420 W

 

Komp ni chce iść więcej niż 300 Mhx na FSB

bawiłem się już na rożne sposoby, dawałem mniej Mhz na ramach aby były 1:1 z FSB procka i nic, ale nie podnosiłem napięcia bo nie wiem o ile mogę aby nic nie zepsuć :)

może ma ktoś podobny zestaw i pomoże mi ??

 

Dzięki z góry za odpowiedź !!

Widać nie najlepsza sztuka się trafiła daj tak z 1.4V i zobacz ile pójdzie i sprawdź czy zasilacz dobrze trzyma napięcia, niby "Szef" ale kumpel takiego trzy razy reanimował i chyba skończy u mnie jako dawca części do moddingu ;) Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak lepsza niz moja, ktora 2700 nie chce stabilnie zrobic na def napieciu. Byc moze ma to zwiazek z vdropem na plycie albo zanizaniem napiecia przez plyte w stosunku do tego co jest z biosu ustawione.

 

Do 3GHz daje z biosu 1,425V, a orthos i tak sie wywala po minucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja spytam o coś takiego, e2160 (9x200):

 

1. jak dam w biosie 8x376 i napięcie 1,3875 to orthos przechodzi

2. jeśli dam 9x 333 i to samo napięcie to się orthos sypie ale już przy 1,40v daje radę.....

 

myślałem, że dla standardowego mnoznika to mniej papu pójdzie niż na zaniżonym a tu jest wręcz odwrotnie..... tylko, że już aby mieć 3.2GHz to pewnie i z 1,5v musi zjadać ;)

 

kombinować jeszcze jakoś aby wydobyć z niego coś więcej niż te 3GHz czy to dla gier i ogólnie systemu to już nie ma znaczenia a tylko proc "cierpi" ???

 

ps. chciałoby sie choć w połowie to co @Bulizzor potrafi - szacuneczek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. chciałoby sie choć w połowie to co @Bulizzor potrafi - szacuneczek ;)

raczej to co procek Bulizzora potrafi :wink:,to nie kwestia umiejetnosci(bo krecic to chyba 90% userów na tym forum potrafi) tylko trafienia niezłej sztuki cepa. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperature sprawdzaj coretemp 0.96 - tutaj tj.max na 100 stopni a inne maja na 85 stopni - roznica do tej wartosci jest podobna

 

wedlug 0.96 bedziesz mial 15 stopni wyzsze temperatury.

 

Sam zylem w przesiwadczeniu ze grzeje sie max do 65 stopni a tutaj po kilku miesiacach okazalo sie ze jest 80 stopni.

 

Generalnie to i tak te temperatury to sa tylko orientacyjnie.

 

 

 

Czy ktos mial cos takiego jak cm812 ? - ciekawa sytuacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mi ciężko uwierzyć żeby mój proc miał o 15 stopni więcej (czyli około 75*C). Ninja jest ledwo ciepła, przy 75 powinna być gorąca. No chyba że te proce mają problem z oddawaniem ciepła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...