Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

Mają więcej cache'u. Poza tym testy trzeba przejrzeć, zawsze w benchmarkach wypadają lepiej.

 

Mam pytanie, jakie chłodzenie brać? Freezer'a 7 Pro czy Scythe Mugen albo Scythe Ninja Plus? Które najwydajniejsze? Czekam na najtańsze, 'kręćliwe' czterordzeniowce, a dobre chłodzenie by się przydało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają więcej cache'u. Poza tym testy trzeba przejrzeć, zawsze w benchmarkach wypadają lepiej.

 

Mam pytanie, jakie chłodzenie brać? Freezer'a 7 Pro czy Scythe Mugen albo Scythe Ninja Plus? Które najwydajniejsze? Czekam na najtańsze, 'kręćliwe' czterordzeniowce, a dobre chłodzenie by się przydało.

Mugen Ninja Freezer tak to się kształtuję chociaż fatalnie wybrałeś do porównania. Scythe jest 2-2,5 razy droższe. Osobiście mam AC 7 i wraz z innym jegomościem te same procki kręcimy o 95% stabilnie ( mamy po 3.5 ghz ). Bencz to nie gra. A w grze 1-2 fpsy różnicy nie robią a 100 zł w kieszeni tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie czy nie pchnac swojego i dolozyc pare groszy zeby kupic jakiegos 4x00. duzo niechce pchac bo i tak niedlugo ma wyjsc nowy socket. zreszta teraz sa inne wydatki.

kuzynowi jak skladalem kompa to np w grach na tym samym sprzecie proc jego e4500 @ 3ghz mial srednio 3-5fps wiecej. w cs-ie pewnie jeszcze wieksza roznica by byla a to dla mnie akurat wazne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuzynowi jak skladalem kompa to np w grach na tym samym sprzecie proc jego e4500 @ 3ghz mial srednio 3-5fps wiecej. w cs-ie pewnie jeszcze wieksza roznica by byla a to dla mnie akurat wazne :P

Bierzesz E2160 Kręcisz do 3-3,2 Ghz i masz 3-5 fpsów różnicy tylko przez cache. Na więcej nie licz a już szczególnie w CSie 1.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

od paru tygodni mialem ustawione e2160 1.8 na 2,7 bez zmiany napiecia. Wszystko smigalo ladnie, az dzis rano pare razy mi sie zresetowal komputer. normalnie podczas przegladania stron, gdy gre wlaczylem, a przy orhosie przez 10 minut nic sie nie dzialo

 

czy proc sie zmeczyl majac caly czas standardowe napiecie czy co? jest takie cos mozliwe?

 

po ust. biosu na default i ponownym podkrecaniu teraz dalem mu ciut wieksze napiecie. moja plyta to ga p31.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut orthosa o niczym nie świadczy... swoją drogą dziwne, aby przy takim taktowaniu się wysypał.

 

chodzi mi o to ze po restarcie znowu sie resetowal po paru minutach, ale jak puscilem orthosa to lecialo bez bledow przez te 10 minut. wylaczylem ale potem znowu reset. Nie wiem co on za fochy mi tu robi ;p

 

u mnie pare tygodni smigal na 2,7 bez zmiany napiecia, puszczany byl orthos, gralem duzo i nic. temp normalna 30-32 stes max 50.

 

ciut zwiekszylem narazie napiecie, cpu-z pokazuje 1.168 V,ale w biosie mam ciut wieksze ustawione. smiga poki co bez problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie czy nie pchnac swojego i dolozyc pare groszy zeby kupic jakiegos 4x00. duzo niechce pchac bo i tak niedlugo ma wyjsc nowy socket. zreszta teraz sa inne wydatki.

kuzynowi jak skladalem kompa to np w grach na tym samym sprzecie proc jego e4500 @ 3ghz mial srednio 3-5fps wiecej. w cs-ie pewnie jeszcze wieksza roznica by byla a to dla mnie akurat wazne :P

nie wiem czy 4-5 fpsów jest warte dopłaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Jak masz na auto to płyta ustawia co chce w timingach pamięci i zdaje się w napięciu proca.

Przestaw wszystko na sztywno - w temacie o płycie szukaj timingi powinno wyskoczyć.

No i przetestuj proca - zostaw na noc orthosa, 3dmarka05 cpu test zapętl na godzinę.

Na www czasem sa takie fajne flashe, że procek ma sie od czego wysypywać jak nie jest stabilny ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dawidos160 zastanawiałeś się może trochę nad temperaturą? Masz 1.472V w CPUZ to ciekawe ile dałeś w BIOS-ie. Biorąc pod uwagę jeszcze częstotliwość z jaką każesz mu chodzić myślę, że na 100% przekroczyłeś 85 stopni i pewnie zwaliłeś sobie czujnik.

 

Po co Wam ta pogoń za każdym MHz? Nie lepiej nie podnosić napięcia lub podnieść minimalnie by wzrost temperatury był minimalny i wtedy znaleźć maxa do pracy 24/7 dla takiego V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zrobimy jakiś ranking pi w temacie?

Pentiumy trochę odstają od C2D (stąd brak większego sensu w aktywności w forumowym low-clocku),

więc lokalna tematowa rywalizacja byłaby fajna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zrobimy jakiś ranking pi w temacie?

Pentiumy trochę odstają od C2D (stąd brak większego sensu w aktywności w forumowym low-clocku),

więc lokalna tematowa rywalizacja byłaby fajna ;)

ja jestem za ;], mój przy 9x336 liczył 16M w 9,35m, tyle że przydało by się wtedy w 1 poście umieścić coś takiego, bo inaczej zaginie...

 

@bezan, u mnie vdef wysiadło już na fsb 290

 

@dawidos160 przy takim v to ten proc się usmaży, o ile cpu-z pokazuje w miarę dobre, bo core temp pokazuje v1,15 oO, jakie masz w biosie? ja bym na twoim miejscu zrobił coś z tymi czujnikami, co masz za zasilacz?

Edytowane przez DoctorPulse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli już 2 osoby chętne. Jeszcze ze 4, może 5 i można zacząć ustalać szczegóły ;)

proponujesz cos na zasadzie LowClocka czy ogolnie ranking "najszybszego" E2XXX ?

chwlowo mam akurat jednego PDC :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taak, coś jak LC tyle że dla Pentiuma Dual Core.

Myślę, że byłaby kategoria 3.2GHz (realne praktycznie dla każdego) i kategoria as fast as you can.

Mógłbym taki ranking poprowadzić, wydaje się to fajną zabawą. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że kategorie zbędne będą, każdy kto będzie chciał doda najlepszy swój wynik i wsio, na podobnej zasadzie jak ranking pi w extremalnym, takty proca, ustawienia pamięci, i ss z cpu-z i wynikiem pi. A jeśli LC to chyba 2-3 kategorie można by dać (def, 2,5;3,2;max) ;]

Edytowane przez DoctorPulse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Wam ta pogoń za każdym MHz? Nie lepiej nie podnosić napięcia lub podnieść minimalnie by wzrost temperatury był minimalny i wtedy znaleźć maxa do pracy 24/7 dla takiego V?

ja tam nie gonie i dobrze mi z tym :D hehehe

 

A może zrobimy jakiś ranking pi w temacie?

Pentiumy trochę odstają od C2D (stąd brak większego sensu w aktywności w forumowym low-clocku),

więc lokalna tematowa rywalizacja byłaby fajna ;)

jestem za :) nawet wykrece swojego :P tylko niech mi ktos powie, jakie jest bezpieczne V dla procka i temp, to sie mozemy pobawic :) Edytowane przez -=YoGi=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...