Skocz do zawartości
sadaman

Internet Radiowy - Radiowo Po Domu - Jakie Urządzenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam bardzo istatne przynajmniej dlamnie pytanie.

Otóż od jakiegość czasu korzystam z dostępu do internetu drogą radiową.

Do tej pory wyglądało to tak że kabel z anteny był wpięty do PC-ta.

Jednak ostatnimi czasy pozbyłem się peceta a zakupiłem Laptopa z wbudowaną kartą sieci bezprzewodowej.

Oczywiście zamierzam wykorzystać dzięki wbudowanej karcie mobilność na jaką ona pozwala - dostęp do netu z każdego zakątka mieszkania.

 

Proszę napiszcie mi jakich urządzeń bądź jakiego urządzenia (marka, model), mogę użyć,

tak by kabel idący od anteny znajdującej się za oknem wpiąć w taki sprzęt który jednocześnie będzie

rozprzestrzeniał sygnał po mieszkaniu (mam na myśli jakąś kambinacje acces + router lub dwa w jednym jeżeli takowe istnieją.)

 

Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item170727580_ovislink_w...niej_od_ss.html w trybie Uniwersal Repeater + - WISP. I jak taka konfiguracja(pokrycie mieszkania sygnałem i wydajność) Ciebie zadowoli to spoko. Jeżeli będą problemy to dokupujesz 2 AP lub router z AP (może być bp. 2 taki sam Ovis, WRT54GL itd.) 1 AP pracuje jako APC (odbiera sygnał wifi), a drugi jako AP - rozsyła sygnał na chate.

 

Druga opcja jest na pewno lepsza i nie będzie z nią problemów, ale jak nie masz duzo kasy to spróbuj najpierw z 1 AP jako reapeter...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 opcja, zupełnie odpada poniewaz tryb Reapter przedłuża sygnał przez tą samą antenę, wiec jesli ma jagi, czy panel na zęwnąrz wiec sygnał nie wskoczy mu do domu, gdy AP np. na parapecie z wewnętrzna ant. łapała sygnał to wtedy mozna to stosowac .

Wiec w tym przypadku opcja 2. APC --- skrętka -- AP >> Laptop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...