Skocz do zawartości
Złodziej

Jakiego Kodeka Brakuje By Mpc Mógł Odtworzyć Film ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam film w dość nietypowym jak "na mnie" formacie. Rozszerzenie mp4. Problem - odtwarza się tylko w Windows Media Player. W Media Player Classic nie ma obrazu. A ma być, grrr...

 

Zawartość "Video" wg Gspot to Codec: avc1, Name: H.264/MPEG-4 AVC, Status: Undetermined.

 

Czyli co - brakuje kodeka ? Tzn. brakuje wszystkim tylko nie WMP ? Cholera... No nic, jakiego brakuje ? Czy za mało info - co jeszcze mam podać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowsze wersje ffdshow umożliwiają dekodowanie H.264 ale podejrzewam, że problem jest raczej z samym kontenerem MP4. Masz zainstalowany Haali Media Splitter? Jeżeli tak to spróbuj wyłączyć wewnętrzny splitter w MPC (Internal Filters --> Source Filters --> MP4/MOV).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o mp4(x.264/h.264) to sam mialem z tym problem :) jesli nie jestes zrazony do paczek kodekow to polecam K-lite codec pack. Sam od kilku lat uzywalem tylko ffdshow-ale w tym przypadku polegly. Niektore filmy chodzily, niektore nie. Z ta paczka chodzi wszystko z z czym mialem kotakt :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowsze wersje ffdshow umożliwiają dekodowanie H.264 ale podejrzewam, że problem jest raczej z samym kontenerem MP4. Masz zainstalowany Haali Media Splitter? Jeżeli tak to spróbuj wyłączyć wewnętrzny splitter w MPC (Internal Filters --> Source Filters --> MP4/MOV).

Takie rozwiązanie wygooglowałem dzisiaj. Sprawdzę później czy działa. Tylko jedno pytanie - czy mając ffdshow (nigdy tego nie używałem!) nie potrzebuję instalować kodeków divx i xvid ? Nie licząc tego co ma Windows w standardzie, to chyba tylko te dwa instalowałem dodatkowo. Coś takiego znalazłem w sieci, że ffdshow: "Filtry pozwalające niezależnie od zainstalowanych kodeków odtwarzać filmy zakodowane w Divx3, Divx4, Divx5 i Xvid, mpeg1 mpeg2 i innych"

 

A na paczki z kodekami reaguję alergicznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie tego CCCP, czy on pobiera za każdym razem, gdy potrzebuje, kodeki z internetu, czy po prostu "ma je w sobie"? Ponieważ przydałoby mi się takie coś na kompie bez internetu, a nie wiem czy zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...