Skocz do zawartości
Ozzy_diamond

CTX PR-711-FL 17" i problem

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj kupiłem ten monitor, oglądałem go w sklepie i nic nie zauważyłem. Dopiero teraz nad górną prawą krawędzą ekranu, gdy tło jest jasne(najlepiej białe) jest cienka czerwonawa linia - znika jak tło zmienia się na inny kolor np. zielony.

 

Próbowałem to jakoś usunąć ale nie daję rady, mogę to lekko zneutralizować zmianą konwergencji, ale wtedy w dolnym prawym rogu pojawia się druga taka linia :x :cry:

 

Dodam że jest to monitor na Trinitronie.

 

Co mam z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chech , to jest normalne, takie juz są kineskopy trinitrone a właściwie taka jest ich maska szczelinowa , wszystke kineskopy trinitrona mają te 2 paski nie zwracaj na to uwagi poprostu widać to szczególnie jak na pulpit wzucisz bez tapety tło koloru zielonego (jak w win95,98)lub niebieskiego (Me,2000)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedna sprawa, jaki kontrast najlepiej ustawić, standardowo miałem takie: kontrast 100/100, jasność 50/100. Przy takich ustawieniach kontrast jest tak duży że męczy wzrok 8O

'

takie są ustawienia fabryczne, ale jak ci sie oczy męczą lub na noc zmniejszaj kontrast do 90 a jasność mozesz powiększyc do 55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kontrastu i jasności to na jakich ustawieniach pracujecie?

Ja mam CTX 17' stare pudło ( '97) ale działa doskonale i u mnie kontrast jest na 50 a jasność na 55 i normalnie pracuje wszystko dobrże widac.Jak przeczytałem ten post to wydało mi sie troche dziwne żeby pracować przy tak duzm kontraście. Dlatego che sie dowiedzieć przy jakich istawieniach wy pracujecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaje albo wymiana, albo regulacja...

jeśli zaczniesz regulować stracisz gwarancje :( (chyba że nie dali plomby)

gdybyś był z K-kowa lub okolic to chętnie bym pomógł wyregulować cacko bez naruszania zabezpieczeń...

 

ale do Olsztyna troche za daleko :( :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaje albo wymiana, albo regulacja...

jeśli zaczniesz regulować stracisz gwarancje :( (chyba że nie dali plomby)

gdybyś był z K-kowa lub okolic to chętnie bym pomógł wyregulować cacko bez naruszania zabezpieczeń...  

 

ale do Olsztyna troche za daleko :(  :(

A czy ten objaw jest częsty :?:

 

Mam jeszcze jeden problem w 1280x1024 w dolnym prawym rogu jest gorsza ostrość - cyferki godziny są nieostre - może przy plamce 0.24 jest to za duża rozdzielczość :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ten objaw jest częsty :?:  

 

Mam jeszcze jeden problem w 1280x1024 w dolnym prawym rogu jest gorsza ostrość - cyferki godziny są nieostre - może przy plamce 0.24 jest to za duża rozdzielczość :?:

Jakiś jeden na 30 ma takie problemy - zwykle spowodowane "urazem przy transporcie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...