Skocz do zawartości
mareczosnek

Asus - Problemy Z Prockiem, Nagrzewa Się.

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, problem jest następujący. Mam nowego laptopa, jest generalnie czyściutki, zero zbędnych śmieci, zainstalowałem na nim 3 programy graficzne. AutoCad, Prosteel 3d i Robot Milennium. Dwa pierwsze chodzą szybciutko i bez zarzutu. A Robot M.? tylko co go odpale, nie postawie nawet jednej kreski a już wykorzystanie procesora skacze do 100%, nagrzewa sie i zaczyna pracować wiatrak.... CO ROBIĆ??

 

Marqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, problem jest następujący. Mam nowego laptopa, jest generalnie czyściutki, zero zbędnych śmieci, zainstalowałem na nim 3 programy graficzne. AutoCad, Prosteel 3d i Robot Milennium. Dwa pierwsze chodzą szybciutko i bez zarzutu. A Robot M.? tylko co go odpale, nie postawie nawet jednej kreski a już wykorzystanie procesora skacze do 100%, nagrzewa sie i zaczyna pracować wiatrak.... CO ROBIĆ??

 

Marqs

zaden ale to zaden czlowiek ci nie jest w stanie pomoc...bo nawet nie raczyles napisac jaki masz lapek..coz...chyba na tym forum wrozek nie ma i nie wywroza sobie twojego configa z fusow. podanie modelu lapka tez nie wystracza...dlatego podaj conifg bebechow. :| Edytowane przez FSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, rzeczywiście zapomniałem...Asus A6JC-q170 , ogólnie GeForce 7300, 512MB, Intel Core Duo 1,73 MHz...czyli całkiem spoko ale wiesz, lapek jest jeszcze czysty jak łza, a na stacjonarnym ten program(dokładnie z tego samego źródła i tak samo instalowany) wykorzystuje 1-2% procka, po prostu jakieś grosze a nie całą 100%... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, rzeczywiście zapomniałem...Asus A6JC-q170 , ogólnie GeForce 7300, 512MB, Intel Core Duo 1,73 MHz...czyli całkiem spoko ale wiesz, lapek jest jeszcze czysty jak łza, a na stacjonarnym ten program(dokładnie z tego samego źródła i tak samo instalowany) wykorzystuje 1-2% procka, po prostu jakieś grosze a nie całą 100%... :(

czy uzywasz antywirusa jakigos?...ja kiedys na swoim nie uzywalem....i zawsze jak zainstalowalem program..juz nie pamietam jaki....to po jakims czasie procek zaczal wskakiwac na 100% i caly czas utrzymywal max taktowanie. Ja zainstalowalem antywira problem znikl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz chociaz wgrane latki do XPka, ktore znacznie poprawiaja prace z procesorami dwurdzeniowymi?? Chociaz wystarczy sam XP z SP2 i juz jest oki.

jeśli mówisz o service packu to mam windke XP z sp2, no i popytalem jeszcze kumpli: mówili że jak wirus to by sie tak nie dzialo tylko zjednym programem a z kilkoma, wiec wirus prawdopodobnie odpada. te łatki o których mówisz to jakieś inne czy po prostu sp2? no mówie, czarna rozpacz bo na stacjonarnym wszyściutko ładniutko chodzi a to samo instalowałem :(

 

no i ładnie, wlaśnie odkryłem ze w mozilli jak zaloguje sie na własną pocztę to też fan zaczyna pracować namietnie...zaraz dostane czegoś!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściagnij ten programik.Uruchom aplikacje powodujaca "swirowanie" wentyla,znajdz proces zjadający czas procka ew. odpowiedniego dll'a. Zapytaj google o opinie na jego temat,szukaj też pod kątem wirów,spyware i innego syfu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wiec tak: sprawdzałem antyvirusem - nic nie ma, czyściutko. a program jak zamulał, tak zamula..no i do tego jeszcze jak loguję sie na pocztę, zaczyna pracować wiatrak...a tylko co sie wyloguje- przestaje. W ogóle o co mu chodzi, temu laptopowi?

 

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wiec tak: sprawdzałem antyvirusem - nic nie ma, czyściutko. a program jak zamulał, tak zamula..no i do tego jeszcze jak loguję sie na pocztę, zaczyna pracować wiatrak...a tylko co sie wyloguje- przestaje. W ogóle o co mu chodzi, temu laptopowi?

 

Marek

hehe...taki wlasnie glupi jest speedstep. Ja na swoim sempronie caly czas mialem wlaczanie sie wiatraka. Co odpalisz...juz taktowanie wzrasta i wiatrak musi sie wlaczyc...teraz mam celerona i mam w [gluteus maximus]...bo wiatrak chodzi caly czas tak samo (cicho i mi wogole to nie przeszkadza)..nie ma nic gorszego jak ciagle wlaczajacy sie wiatrakna rozne obroty.

 

a juz nie moglem zdzierzyc jak odpalilem jakis program (wlasnie taki jak ty)..i taktowanie wogole nie spadalo. Tak samo antywirusy (skanowanie)....albo gry, czy obojetnie jaka opercja w produktach adobe....po prostu masakra...moim zdaniem to wlasnie jest niedopracowane jesli chodzi o procki z automatycznym przydzielaniem mocy.

Edytowane przez FSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...