Skocz do zawartości
sadaman

Gigabyte Gn-br01g Nie Pobiera Dns-ów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pozwalam sobie na założenie nowego tematu ponieważ porusza on trochę inny problem.

Otóż od dwóch dni jestem w posiadaniu Routera firmy GIGABYTE model GN-BR01G

Tu znajduje się link jak to ustrojstwo wygląda GIGABYTE GN-BRO1G

 

Korzystam z internetu Radiowego - tzn, antenka typu Yagi znajduje się za oknem jakieś 20metrów od mojego pokoju dlatego też przy antence na maszcie zamontowany został Access Point), z którego do mojego pokoju sygnał wędruje skrętką...ta natomiast wpięta jest do Rotera Gigabyte w gniazdo WAN, ponieważ dostęp do internetu uzyskuje poprzez miedzy innymi logowanie PPPOE.

 

Jako że zrezygnowałem z logowania z poziomu Laptopa - zostało ono powierzone Roterowi który został skonfigurowany pod współprace w tej usłudze.

 

A teraz słów kilka o problemie - otóż teoretycznie wszystko działa dobrze - jednak z jednym mały ale - od czasu do czasu zdarza się przestaje działać internet tzn działa np same komunikatory, a IE oraz OUTLOOK nie działa, innym razem działa tylko IE a nie działa OUTLOOK oraz Komunikatory, nie można logować się też na FTP.

Jedna wielka loteria.

 

Prześledziałem więc dokładnie konfiguracje Rotera i doszedłem do wniosku że nie odbiera a także nie przekazuje on jednego z adresów DNS z TP-sa - adres który jest pobierany poprawnie to 194.204.159.1, brakuje natomiast 194.204.159.1 a zamiast niego widnieje adres za pomoca ktorego loguje sie do konfiga routera czyli 192.168.1.254

 

Poniżej screen pokazujący szczegóły połączeni karty WIFI w laptopie

Dołączona grafika

 

Czy według was istnieje jakieś rozwiązanie tego problemu...i zmuszenie tego urządzenia by pobierał oba DNS od dostawcy.

Dodam jeszcze że w statusie pracy urzadzenie widnieje tylko DNS PRIMARY 194.204.159.1

Zmieniony został także FIRMWARE na najnowszy.

 

Będzie wdzięczny za wszelkie wskazówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...