Skocz do zawartości
niesforny

Zwolnij, Zwolnij! Czyli Asus Drw-1608p3s

Rekomendowane odpowiedzi

posiadam taki niepokorny napęd dvd wymieniony w temacie i tak samo jak w temacie, proszę o radę jak go trochę "przyciszyć".

 

dawniej miałem cd-romy lg, lite-ona, potem dvd lite-ona i lg, dały się "przyciszać" programem Nero DriveSpeed. a ten asus nie jest na to podatny. po kliknięciu w nero drivespeed na "silent" nic się nie zmienia, chodzi jak wcześniej. ale gdy zatrzymuję / wysuwam płytę (w tym samym programie oczywiście) - to działa. ale zmniejszanie prędkości - o dziwo - nie chce działać.

 

natomiast w cd bremse nie można wybrać pożądanej prędkości, odpowiednio są to:

 

cd-prędkość

40x

 

dvd-prędkość

8x

 

z rozwijanego menu nie można nic wybrać, są tylko te podane wyżej liczby. dziwne, bo wcześniej na napędach dvd / cd lite-ona sterowałem prędkością (wypadałoby chyba w tym wypadku napisać "poziomem hałasu") przez nero drive speed bez jakichkolwiek problemów! a może jakiś inny program? zdziwiłem się, gdy cd bremse nie chciał go uciszyć.

 

z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj czy nie ma jakiegoś firmware które w jakiś sposób stabilizuje napęd. Czasami jest tak że producent wypuszcza bios który spowalnia urządzenie co ma na celu zapewnić pewniejsze nagrywanie i cichszą prace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...