Skocz do zawartości
fuxmen

wązkie gardło w podkręcaniu

Rekomendowane odpowiedzi

A u mnie waskim gardlem jest chyba zasilacz 300W nie wiem jaka firma (FFC , jest cos takiego ) byl tani ale lepiej mi trzymal niz codegen.

A teraz jak mam Xp 1,7@1,8 to mam 5V w stresie okolicach 4,89-4,86

Nie wiem krecic dalej czy zostawic bo temp sa spoko w stresie 39C

 

Zmiana z 1,7na 1,8 nie zmniejszenia napiecia , jak znawcy to skomentuja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja was przebije :P

Noname 256 133MHz na CL2,5 i nadodatek 150Mhz :P  :twisted:

tyle to norma

mi na CL2 chodza na tyle - tylko ze to kingstony (wlasnie ktore sie kiepawo kreca - moze jak sie wygrzeja bedzie lepiej - chodza tera na 2.8V)

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie waskim gardlem jest chyba zasilacz 300W nie wiem jaka firma (FFC , jest cos takiego ) byl tani ale lepiej mi trzymal niz codegen.

A teraz jak mam Xp 1,7@1,8 to mam 5V w stresie okolicach 4,89-4,86

Nie wiem krecic dalej czy zostawic bo temp sa spoko w stresie 39C

 

Zmiana z 1,7na 1,8 nie zmniejszenia napiecia , jak znawcy to skomentuja ?[/

nic szczegolnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi ze wybuchnie ale po ostatnim padzie zasilacza ( mialem zamiast xp duron 1,3@1,4 i wentyla w zasilce puscilem na 5V ).teraz sie pekam , niby teraz ma chlodznie duzo lepsze ale czy mozna jakos przewidziec ze zasilacz juz ledwo doli ?

czy tylko po tym ze napiecia spadaja ?

Sprzet sie nie wiesza

 

 

 

BTW czy istnieje jakas zaleznosc pomiedzy temp zasilacza a moca jaka daje no wiecie im zimniejszy tym da wiecej mocy ? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak sprawdzić magistralę pci, ale po zatym tak jak mówicie te 150 mhz co wycisłem na tych noname pamiątkach to i tak dużo liczyłem na 142 albo mniej a tu 150 poszło i nic się nie wiesza i wszystko ok

[/b]ogólnie very gut :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel ma SDR Kingstony 150+ (kupił jak jeszcze tanie były)

Tylko wałka ma bo nie może napięcia podwyższyć. Ale na 150 bez zmiany napięcia cl2 chodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel ma SDR Kingstony 150+ (kupił jak jeszcze tanie były)

Tylko wałka ma bo nie może napięcia podwyższyć. Ale na 150 bez zmiany napięcia cl2 chodzą.

masz podobny sprzęt do mojego jeśli chodzi o proca a ja nie mam big coolera na procu i chodzi w takim podkręceniu i nawet się nie przegrzewa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatniej nocy zaryzykoawlem i puscilem tego palomino 1,7 na 2.0+

na magistrali 151 ale kicha nawet przy napieciu 1,85 przy wejsciu do wina mialem blue obrazki :((

to chyba slaba zasilka bo temp bylo w granicach 38C p[o restarcie w biosie . A moze seria slaba AGKA ( chyba)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle moga ile sa. Moje "no name" SDR-rki spoko ida na 148 i CAS 2, ale to juz jest kres ich mozliwosci. Wyzej sa juz jakies szopki w Windzie. (wszysko dotyczy oczywiscie standardowego Vmem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatniej nocy zaryzykoawlem i puscilem tego palomino 1,7 na 2.0+ 

na magistrali 151 ale kicha nawet przy napieciu 1,85  przy wejsciu do wina mialem blue obrazki :((

to chyba slaba zasilka bo temp bylo w granicach 38C p[o restarcie w biosie . A moze seria slaba AGKA ( chyba)

nie koniecznie zasilacz a tak wlasciwie to bardzo maloprawdopodobne najbardziej prawdopodobne za to jest slabo podkrecalna seria i tyle albo pamiatki nie wytrzymaly

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatniej nocy zaryzykoawlem i puscilem tego palomino 1,7 na 2.0+ 

na magistrali 151 ale kicha nawet przy napieciu 1,85  przy wejsciu do wina mialem blue obrazki :((

to chyba slaba zasilka bo temp bylo w granicach 38C p[o restarcie w biosie . A moze seria slaba AGKA ( chyba)

nie koniecznie zasilacz a tak wlasciwie to bardzo maloprawdopodobne najbardziej prawdopodobne za to jest slabo podkrecalna seria i tyle albo pamiatki nie wytrzymaly

pozdrav

Lagier

zobacz na nizszym fsb moze pojdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiatki sa DDR333 i wytrzymuja ustawienia 172mhz cas 2 czy wiecej to nie wiem bo nie probowalem a wtedy byly usatwione tak jak szyna. Duron chodzil mi na takiej magistrali.

 

BTW czy myslicie ze jakby to byl 0,13 to bylyby lepsze wyniki mimo tej slabej zasilki ( T-bred ma mniejszy pobor pradu ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiatki sa DDR333 i wytrzymuja ustawienia  172mhz cas 2 czy wiecej to nie wiem bo nie probowalem a wtedy byly usatwione tak jak szyna. Duron chodzil mi na takiej magistrali.

BTW czy myslicie ze jakby to byl 0,13 to bylyby lepsze wyniki mimo tej slabej zasilki  ( T-bred ma mniejszy pobor pradu ?)

mniejsze vcore a wiec mniejszy pobor pradu wiec teoretycznie powinienes osiagnac lepszy wynik

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...