Skocz do zawartości
Old Peter

Konsole I Monitor Pc ?

Rekomendowane odpowiedzi

Pomimo iż istnieją podobne tematy w tym dziale, nigdzie nie znalazłem rzeczowego rozwiązania problemu: chcę grać w gry pecetowe i konsolowe na jednym, pecetowym monitorze. Będę podłączał: GC, PS2, Wii.

 

Możliwe rozwiązania:

 

1. Wstawienie karty tunera tv lub taniego grabbera video do peceta, np:

  • Leadtek WinFast TV2000 XP Expert BOX (155zł)
  • Leadtek WinFast VC100 XP PCI (75zł)
i podłączenie konsoli do wejścia wideo karty.

 

Zalety: taniość

Wady: pc musi być ciągłe włączony

Opinia: z lektury setek postów, podejrzewam że jakość obrazu będzie słaba. Niestety nie wiem jak bardzo słaba, i czy nie da się dodatkowo programowo tego poprawić.

 

2. Podłączenie konwertera video->vga do pecetowego monitora. Takich rozwiązań jest kilka, ale wybrałem jedno, moim zdaniem jedyne warte uwagi ze względu na solidność wykonania i jakość działania (miałem inne urządzenie tej firmy, zadowolenie 10/10):

Zalety: taniość

Wady: nie znane

Opinia: wg opisu, urządzenie posiada wszystko co niezbędne, by podłączyć konsolę do monitora PC. Wydaje się być doskonałe.

 

3. Zmiana monitora na multimedialny. Istnieje jeden rozsądny model:

Posiada wszystkie możliwe wejścia wideo (composite, cvbs, euro, s-video).

 

Zalety: jest wszystko

Wady: spore koszty wymiany monitora

Opinia: wygląda na ideał.

 

Pytania do WAS:

Co byście wybrali ?

Która opcja daje najlepszą jakość obrazu ?

Która opcja będzie najwygodniejsza i bezobsługowa ?

Edytowane przez Old Peter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytania do WAS:

Co byście wybrali ?

Która opcja daje najlepszą jakość obrazu ?

Która opcja będzie najwygodniejsza i bezobsługowa ?

 

Najwygodniejsza i bezobslugowa bedzie zmiana monitora. Najlepsza jakosc rowniez uzyskasz przez podlaczenie konsolki do tego monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwygodniejsza i bezobslugowa bedzie zmiana monitora. Najlepsza jakosc rowniez uzyskasz przez podlaczenie konsolki do tego monitora.

Też tak sądzę, aczkolwiek jest to nieco męczące (przy wymianie: sprzedaż starego, zakup nowego monitora), no i najdroższe rozwiązanie. Jeśli ktoś używa tego monitora z konsolą, proszę o opinie jak to się sprawuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj punkt widzenia :

Gralem troche na GC + VGABox + Acer 24. Przyjemnosc grania na LCD jest

niska za wzgledu na a) niska rozdzielczosc b) słabe kolory c) uwypuklony efekt "schodkow"

podlaczenie tego do CRT (Sony E400P) poprawia od razu odbior - kolorki duzo lepsze, krawedzi juz

tak nie czuc, niska rozdzialka wydaje sie tak nie razic.. ale zaczyna razic praca gier w 50/60 Hz co na dluzsza

mete meczy bardzo wzrok :-|

 

Co do PS2 to niestety jest problem z trybem 480p - spora czesc gier nie wspomaga, a czesto wymagane

jest odpalenie gry w 480i i przelaczenie w menu na 480p - chyba nie musze tlumaczyc jak takie rozwiazanie

jest niewygodne

 

Natomiast Wii - tu chyba najwieksze znaczenie bedzie mial "zyroskopowy charakter gier" i maly monitor

po prostu sie nie sprawdzi - aczkolwiek moge sie mylic..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do PS2 to niestety jest problem z trybem 480p - spora czesc gier nie wspomaga, a czesto wymagane jest odpalenie gry w 480i i przelaczenie w menu na 480p

czyli jednak lcd tv, który obsługuje zarówno pal i ntsc, będzie chyba lepszym rozwiązaniem

 

Natomiast Wii - tu chyba najwieksze znaczenie bedzie mial "zyroskopowy charakter gier" i maly monitor

po prostu sie nie sprawdzi - aczkolwiek moge sie mylic..

czytałem w psxextreme, że sensor bar działa tak samo, niezależnie od rozmiaru tv - było testowane nawet na maleństwach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wstawienie karty tunera tv lub taniego grabbera video do peceta, np:

  • Leadtek WinFast TV2000 XP Expert BOX (155zł)
  • Leadtek WinFast VC100 XP PCI (75zł)
i podłączenie konsoli do wejścia wideo karty.

 

Zalety: taniość

Wady: pc musi być ciągłe włączony

Opinia: z lektury setek postów, podejrzewam że jakość obrazu będzie słaba. Niestety nie wiem jak bardzo słaba, i czy nie da się dodatkowo programowo tego poprawić.

Ja tam nie narzekam.

tuner: Winfast TV2000XP Expert + kabel S-Video

soft: DScaler

 

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2488803

tutaj masz screeny jak to wygląda

 

Imo na monitorze z wbudowanym tunerem obraz nie będzie znacznie lepszy. Napewno nie tak znacznie by warto było tyle płacić :P

a tuner + kabel za ok. 120-130zł dorwiesz na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo na monitorze z wbudowanym tunerem obraz nie będzie znacznie lepszy. Napewno nie tak znacznie by warto było tyle płacić :P

Tak coś czułem, że dscaler może pomóc, ale co innego czytać, a co innego zobaczyć to w akcji :) Faktycznie, jakość wyśmienita.

 

Pozwól, że jeszcze trochę przymarudzę; interesuje mnie czy nie masz jakichś "przycięć" obrazu i czy występują u Ciebie przedstawione wyżej przez kolegę sensei problemy z trybami pal/ntsc/i/p ? Chodzi po prostu o to, czy wszystkie gry działają bez dodatkowych kombinacji ?

 

Alternatywa jest ciekawa, bo przede wszystkim tania i mamy jeszcze opcję zgrywania ulubionych scenek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwól, że jeszcze trochę przymarudzę; interesuje mnie czy nie masz jakichś "przycięć" obrazu

nie mam :)

 

czy występują u Ciebie przedstawione wyżej przez kolegę sensei problemy z trybami pal/ntsc/i/p ?

pal/ntsc działa bez problemów - DScaler nawet automatycznie wykrywa i przelacza tryby ;)

co do i/p to przez S-Video nie uzyskasz obrazu bez przepoltu (480p) ;) do tego trzeba kabel component, a tunery raczej nie mają takich wejść (nie wiem jak w tych droższych, bardziej "profesjonalnych" ^^)

 

Chodzi po prostu o to, czy wszystkie gry działają bez dodatkowych kombinacji ?

tak Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie odkopac.

Mam kabel Component do PS2. Wlasnie w przyplywie rozpaczy kupilem za 40 zl. Przejsciowke component -> vga. Czy takie cos polaczone do monitora bedzie dzialac? (dzwiek podlacze bezposrednio do amplitunera) A jesli tak czy obraz bedzie ok? A jesli bedzie ok, to czy nie jestem genialny ze to wymyslilem? ;-)

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kabel Component do PS2. Wlasnie w przyplywie rozpaczy kupilem za 40 zl. Przejsciowke component -> vga. Czy takie cos polaczone do monitora bedzie dzialac?

nie

 

A jesli tak czy obraz bedzie ok?

nie będzie obrazu ;)

 

A jesli bedzie ok, to czy nie jestem genialny ze to wymyslilem? ;-)

jednak nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Zmiana monitora na multimedialny. Istnieje jeden rozsądny model:

Samsung Syncmaster 940MW (~1200zł)

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2088

Posiada wszystkie możliwe wejścia wideo (composite, cvbs, euro, s-video).

Oj, wiecej niz jeden. Dopisz do tego jeszcze:

- Gateway FPD2185W i Samsung 215TW (blizniacze monitory, wejscia: Composite, S-VHS, Component, VGA, DVI, w Samsungu rowniez wejscie audio z wyjsciem na sluchawki)

- LG L226WA-WN (Component, VGA, DVI, HDMI)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Samsung Syncmaster 940MW to wielka lipa,kiedys go testowalem i widocznie smuzyl.

 

Zreszta kazdy tv poniezej 23" udaje tylko multimedialne urzadzenie,aby sie cieszyc jakoscia trzeba wydac sporo wiecej kasy,od dluzeszgo czasu uzywam to co mam w opisie i jestem zadowolony,chociaz zaplacilem tyle co za 26 albo 32" tv :lol2: ale nie mialem wiecej miejsca na biurku,jedynie obraz ze starszych konsolek jest dupiasty-ale material hd jest wysmienity a ja glownie gram na X'e i ps3 i oczywiscie tv dziala mi nacodzien jako monitor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...