Skocz do zawartości
Gość Dawidsfuturx

Konfiguracja Routera 3 Com! Pomocy!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dawidsfuturx

Pytanie w imieniu znajomego:

 

Witam! Mam problem z ustawieniem sobie router'a pod kablówke. Posiadam łacze z ŚTK Vectra 2048kb/s i dynamiczne IP. Kupiłem sobie Router 3Com 3CRWER100-75 i niestety nie mam polskiej instrukcji, a w necie nic nie widze... Dzwoniłem do operatora i podałem numer MAC nowego router'a żeby był aktywowany w siecie, ale niestety połączenia nie udało mi sie uzyskać.

Jak wchodze do ustawień Router poprzez 192.168.1.1 musze dokonać ustawień na których w ogóle się nie znam.I tak na początku musze wybrać pomiędzy:

-PPPoE is required (typically DSL users only);

-ISP provides configuration dynamically (via DHCP);

-ISP has provided a static IP address;

-PPTP is required (some DSL users in Europe);

-Heart Beat Signal (Bigpond/Telstrra) is required;

-L2TP (used by some European providers).

 

Wybieram ISP (nie wiem czy dobrze) potem musze podać Host Name (opcjonalnie) nie wpisuje nic i idę dalej później każe mi wybrać numer MAC więc ustawiam na standardowy Router'a, następnie mam ustawić LAN Settings - LAN IP Address i jest tam IP Address: 192.168.1.1 i Subnet Mask: 255.255.255.0, potem pokazuje się LAN Settings - DHCP Server Setup i mam do wyboru:

-Do not enable the DHCP server;

 

albo

 

-Enable the DHCP server with the following settings: The fields below have been pre-filled with the optimal address range for your network. (IP Pool Start Address: 192.168.1.2; IP Pool End Address: 192.168.1.254).

 

Czy wie ktoś co i jak mam ustawić, albo zna jakąś instrukcje? Pozdrawiam

Edytowane przez Dawidsfuturx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierasz:

 

- ISP provides configuration dynamically (via DHCP)

- DHCP server (LAN) daj sobie na enable

 

I teoretycznie powinno chodzić :) . Jeżeli nie działa, to może provider stosuje TTL =1 żeby "zablokować" podział internetu. Podział łącza jest dozwolony?

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

ustawiałem tak i inaczej i niestety nie działa nie wiem może więcej błędów zrobiłem... Dostawca Internetu stwierdził, że jeżeli chce mieć do jego modemu podłaczone dwa kompy to mam dopłacić 10zł miesięcznie, ale powiedzieli mi w biurze Kablówki, że jeżeli sobie kupie router i podłacze go do modemu a im podam numer MAC tego routera to będę se mógł podłączyć do mojego routera tyle kompów ile będę chciał... Dlatego naprawdę nie wiem co mam zrobić... Nie wiem czy nie oddać routera ze względu na brak polskiej instrukcji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

No więc zrobiłem screen'y ustawień mojego Router'a. Zadzwoniłem do dostawcy internetu i sprawdziłem jaki mam podany numer MAC i taki, jaki jest napisany na obudowie mojego Router'a. Tylko zauważyłem jedną dziwną rzecz. Na obudowie Router'a pisze MAC: 00-0F-CB-FD-56-60, a w ustawieniach (co widać na 5 screen'ie), gdy ustawie "Use the Router's original MAC address pokazuje mi adres MAC: 00-0F-CB-FD-56-61. Skąd ta różnica i który numer MAC powinienem podać dostawcy internetu? Próbowałem dać "Enter a new MAC address manually" i wpisać ten z obudowy, ale nie powodowało to żadnych zmian. Proszę o pomoc. Co i jak powinienem ustawić żeby mój internet z kablówki zaczął działać ?

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

 

 

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Dawidsfuturx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

nie napisales czy to nowy sprzet? ( rozne MACi ? lol )

MAC do ISP podaj z konsoli administracyjnej

nie znam tego providera ale jesli nie masz loga i passa podanego to albo stale IP albo DHCP i filtrowanie po MACu

napisz cos o tym

sprawa jest pewnie banalna ale malo danych :(((((((

P.S.

po co te screeny?

masz user guide?

komp bezposrednio podlaczony ma neta?

jesli tak to daj screena z ipconfig /all

albo netsh diag show test

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

Witam. Tak sprzęt jest zakupiony w serwisie komputerowym więc jest nowy...Tzn. jak mam MAC z konsoli podać? Internet mam z ŚTK i mam podany jakiś numer użytkownika i hasło z tym, że jak np. łącze się tylko przez ten modem co mi dali to nic nie potrzebuje wpisać żadnego hasła i loginu... Co dziwne babka z obługi klienta powiedziała, że mam zmienne IP ale zmienia się ono tylko podczas restartu modemu...No z tymi różnymi MAC'ami to naprawdę nie wiem jak to jest bo tak jak pokazuje ten screen to koncówka MAC'a mojego router to niby 56-61, a na obudowie jest 56-60 (ja podałem dostawcy net'a 56-60) no i próbowałem ustawiać manulanie na ten MAC z obudowy, ale nie skutkowało. Z tym, że ciekawi mnie czemu się różnią te dwa MAC'i jak teoretycznie powinny być takie same... Korzystałem z User Guide (jest tylko po angielsku) rozumiałem więszkość rzeczy i postępowałem według instrukcji, ale nic to nie dało... No pewnie jest to jakiś błachy problem z tym, że ja jestem laikiem w takich sprawach... Podałem screeny, bo najlepiej byłoby gdyby ktoś był tak serdeczny i po kolei powiedział mi co mam w tych ustawieniach pozmieniać... Bardzo proszę o pomoc, bo jest to dla mnie naprawdę duży problem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim kablem polaczony masz ruter z modemem? To raz.

A dwa, skoro dopisali Twoj nowy MAC do listy kabel jest dobry a mimo to nie dziala to:

a) zapomnieli wpisac

b) w ogole nie ma filtrowania

c) dopisali oba.

 

Zatem, aby byc pewnym, sklonuj w ruterze ten mac: 00-0E-18-B6-D5-F7. Ale ja stawiam bardziej na kabelek.

 

Oczywiscie, po zmianie urzadzenia za modemem nalezy zrobic jego restart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

No więc używam kabla który dostałem z router'em tzn. był w pudełku razem... jest to biały zwykły kabel do podłączenia do karty sieciowej. Pytałem i nie mogą dopisać dwóch MAC'ów. Dzwoniłem po pare razy bo nie rozumiałem błedu więc raczej wpisali. Zresztą nieraz potem zmieniałem na ten karty sieciowej żeby podłaczyć laptopa bezpośrednio z modemem. O co chodzi z tym filtrowaniem?

 

Na kablu pisze:

TYPE CM 24AWG (UL) E188630 CSA LL81295 FT4 ETL VERIFIED TIA/EIA-568-B. 2 CAT.5 Patch Cable UTP EVERNEW 6K14KC008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz router do internetu (modemu), komputer do routera i zapodaj screeny:

 

1. Zakładki Status > Status and Logs

2. ipconfig /all

 

EDIT

 

Co do 2 MACów to jeden odpowiada za WAN routera, a drugi za Access Pointa.

 

Co do klonowania MAC to najlepiej wybierz "Enter a new mac adress manually" i wpisz dokładnie taki jaki podałeś dostawcy.

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

IPCONFIG/ALL

STATUS AND LOGS

Internet Settings

LAN Settings

 

Nie wiem co mam zrobić, bo kombinuje z tym i mi nie wychodzi... Chyba oddam po prostu ten router ze względu na to, że nie ma polskiej instrukcji... Chociaż bardzo chciałbym żeby wszystko wyszło na prostą, bo podobno 3 COM to bardzo dobra firma...

 

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Router nie może sobie pobrać adresów DNSów...

 

Dopisz sobie ręcznie DNSy (właściwości protokołu TCP/IP) :

 

81.156.96.2

81.156.96.3

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

Zrobiłem tak jak powiedziałeś i nadal nie działa... restartowałem modem itd... próbowałem parę razy tak jak powiedziałeś i nic:(

IPCONFIG/ALL po ustawieniu tych DNS.

 

Próbowałem ustawić DNS na 81.156.96.2

81.156.96.3

i

88.156.96.2

88.156.96.3

 

nic to nie dało... Poddać się ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie nie zgadza. Jak miales podlaczony komputer bezposrednio do modemu to miales takie IP:

 

sam modem

 

a jak za modemem byl router to takie:

 

router

 

Wychodzi na to ze cos nie tak z routerem (np. nie dziala klonowanie mac). Mozesz sprobowac zaktualizowac firmware. Jak to nie pomoze to śmiało oddawaj router

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

to co zrobić?:( pierona jasnego żebym się tydzień męczył nad takim pieroństwem:P ponoć 3 COM to dobra firma więc nie chciałbym zmieniać tego na inny router, ale... No właśnie, ale nie działa ;((((((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm no dziwne, ze dostaje inne IP mimo sklonowanego adresu. Sproboj wpisac jakiekolwiek hostname i zmienic opcje na Use This PCs MAC adress. Moze wtedy zaskoczy.

 

Jeszcze mozesz sprobowac puscic tracert jak masz wpiety PC przez router. Pusc najlepiej do 212.77.100.101, zeby wykluczyc DNSy...

 

Fajnie by było, jakbyś dał tez ping do wp czy gdziekolwiek. Moze TTL=1 jest. A w biurze obslugi tak gadaja, zebys sie niepotrzebnie meczył...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

PING

Możesz jaśniej napisać? Tzn. jakie hostname? co np. mam wpisać [gluteus maximus] ? o co chodzi z tym tracert? szlag mnie już trafie i chyba pieprze ten router...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

No nic... Zrobiłem taką sytuacje, żeby każdy mógł postawić się na moim miejscu i spróbować mi pomóc... tzn. screeny opisy itd... nikomu się niestety nie udało więc uważam temat za zbyteczne... Moderator może usunąć temat, bo nic nowego nie wnosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

próbowałem wgrać nowe firmware ściągnięty ze strony producenta ale występował jakiś błąd...Bez sensu bawić się czymś co i tak nie zadziała;/

 

 

 

BTW. Pajace z kablówki zamiast coś pomóc podpowiedzieć to wymigują się twierdząc, że to nie ich sprawa bo sam se kupiłem... Niby sam se kupiłem router, ale jak miałem neo to byle z czym bym zadzwonił do tpsy to pomagali...

Edytowane przez Dawidsfuturx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

Próbowałem z wszystkimi możliwymi ustawieniami i nic to nie dało... no cóż problem nie do przejścia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

jutro zadzwonię do sklepu w którym kupiłem router i niech ktoś przyjedzie to zrobić... najwyżej wezmę router i się przejdę do biura obsługi kablówki i niech tam podłączą u siebie i sprawdzą... dzięki za fatygę i pomoc ;)

 

 

 

 

Jakby coś to pisać do "Kakuś_"... Te wszystkie posty dotyczące Router'a 3 COM są pisane przez niego, moim kontem...

Edytowane przez Dawidsfuturx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś miał jakieś pomysły to proszę pisać do mnie... Wszystkie wcześniej posty dotyczące router'a 3 COM pisane przez "Dawidsfuturx" były pisane przeze mnie... Po prostu pisałem z nick'u kumpla... W razie pomysłów proszę o kontakt PW, GG, albo tu w temacie...

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa rozwiązana!!!;-) Wszystko zaczęło działać w momencie kiedy podałem operatorowi numer MAC wyciągnięty z ustawień router'a... Okazuje się, że ten MAC, który był na obudowie to MAC LAN'ów... Jak tylko zmieniłem te MAC'i to wszystko zaczoło bez żadnych zmian działać...

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...