Skocz do zawartości
msn

Zapiekanki By Msn

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że już mi się trochę przyjadły normalne kanapki, a potrzeba matką wynalazków, postanowiłem wymodzić coś dobrego.

 

 

Składniki:

* duża bułka tzw. dupka

* boczek

* ser żółty (najlepiej gouda, bez dziur)

* dodatki w postaci oliwek/czosnku/cebulki/patisonów (to już wg. własnych upodobań)

* ketchup

* przyprawy:

- oregano

- sól

- pieprz

 

Sposób przygotowania:

 

Bułkę przekrawamy na pół, obie połówki smarujemy grubszą warstwą ketchupu (ale bez przesady), kładziemy 2-3 plasterki sera, solimy. Na ser kładziemy dwa paski boczku, ew. oliwki. Wszystko pieprzymy i sypiemy oregano.

 

Najlepiej piec w mikrofali w combo (mikrofale + opiekacz) na średniej mocy 4-5minut. Jeżeli mamy kuchenkę bez opiekacza to większa moc 600-700W i ten sam czas.

 

W piekarniku też można zobaczyć, ja nie próbowałem, upiec się upiecze, tylko nie wiem ile trzeba to w nim trzymać.

 

Na koniec dobrze jest potraktować to ketchupem.

 

Danie smaczne i bardzo syte.

 

Dołączona grafika

Bon apetit!

Edytowane przez msn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Wszystko pieprzymy i sypiemy oregano...

heh najbardziej mi sie podoba okreslenie "pieprzymy", nie lepiej napisac sypiemy pieprzem :D

taki maly ot, ale zeby nie robc wiekszego..

praktycznie codziennie produkuje sobie tego typu zapiekanki tyle ze

najpierw szynka, na to ketchup bazylia, pozniej serek na to ewentualnie dodatki takie jak cebulka, czosnek, oliwki itd ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wersja na szybko i bez pieprzenia ;) (bagietka, jakis plasterek szynki, jakis tam ser, keczup heinz, zielone oliwki)

 

Dołączona grafika

 

v2 bedzie jutro :D

Edytowane przez phase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez czasami sobie takie robie, tylko wychodzi to tluste i raczej niezdrowe wiec staram to ograniczac.

 

Teraz mi smaka narobiliscie, wiedzialem zeby do tego topicu nie wchodzic .... :rolleyes:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wersja na szybko i bez pieprzenia ;) (bagietka, jakis plasterek szynki, jakis tam ser, keczup heinz, zielone oliwki)

 

[...]

a'propos bagietki, to znakomite są zapiekanki na bagietce z pieczarkami zapieczonymi serem, może kiedyś opiszę dogłębnie

 

dzisiaj byłem współautorem świetnej tortilli, coś jak twister z KFC i wyszła zajebiście, postaram się opisać jak najszybciej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh najbardziej mi sie podoba okreslenie "pieprzymy", nie lepiej napisac sypiemy pieprzem :D

pooglądaj sobie Makłowicza, on zawsze pieprzy, nigdy nie posypuje pieprzem ;] :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe też mi nowość takie zapiekanki :) Polecam pieczenie nie w mikrofali a w piecyku, różnica jest duża. Oczywiście na korzyść piecyka.

Zdecydowanie popieram, z mikrofali wychodzi gófno nie zapiekanki... Porządna zapiekanka tylko i wyłacznie z piecyka/piekarnika z grillem :-P

 

Swoją drogą, jestem ciekaw, ile tego już zrobiłem przez te pare lat w akademiku... Na pewno liczba 3-cyfrowa, tylko nie wiem, co na początku... :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmikrofail wychodzi to takie miekie sflaczale, nie upieczone (z mikrofali bez piekarnika).

Wlasnie piecze mi sie w piekarniku wiec zobacze jakie wyjdzie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z przypraw proponuje tzatziki.

Ale tzatziki to sos. :huh:

Zioła prowansalskie albo bazylia, oregano, tymianek.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest nasmarowanie bułki, przed polaniem ketchupem, rozgniecionym czosnkiem. Pychota! :)

Edytowane przez enigma_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na chlebku ostatnio dwa razy robiłem i wypas.

 

Chleb smarujemy pół na pół zmieszanym keczupem i przecierem pomidorowym. Na to plaster sera. Na ser bardzo cienki paseczek ogóreczka korniszonego, szyneczki, ja dalem jeszcze pieczareczke marynowaną. to posypujemy pieprzem(w moim wypadku bialym). na to wszystko kładziemy plaster sera, posypujemy papryką i ziołami prowansalskimi. Mniam i pycha ;)

 

BTW. Ten pieprz i papryka wynika u mnie z braku pieprzu cayenne w spiżarce... Bo pieprz cayenne jest wspaniały ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość f.e.a.r.

Dzisiaj się za to zabieram. Boje się, że zostanie z tego popiół jak wlacze na 600W i 4-5 minut... To może 2 na raz ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj się za to zabieram. Boje się, że zostanie z tego popiół jak wlacze na 600W i 4-5 minut... To może 2 na raz ;>

600W sucks :P

jeśli możesz to użyj termoobiegu/crisp/opcji piekarnik. tylko nie mikrofale, proszę... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam cos od siebie :)

 

Mowie na to - relaksiki :),

 

Skladniki: Dluga bulka, mleko, jaja, starty zolty ser ( w ostatecznosci moze byc mozzarella ale nie polecam) pomidor, olej, patelnia :)

 

Odpalamy patelnie z olejem ( tak z 2cm oleju ), w "duzym talerzu" robimy mix ze szklanki mleka i 3 jaj, bulke kroimi w plastry i maczamy we wczesniej przyrzadzonym mixie i na patelnie :)

Na jednej stronie max 2 minuty, przewracamy na druga i sypiemy serem, ta strona sie smarzy 3 minuty, na 1,5 minuty przed koncem, kladziemy plasterek pomidorka :)

 

Jest to wersja mini, mozna probowac z boczkiem i z innym takim :)

 

UWAGA: Bedzie gorace i sute :)))

 

Calosc wychodzi jakies 12 minut :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Ale czego nie ogarniacie? bierzesz talerz, wlewasz w to szklankę mleka+ 3 jajka, obtaczasz w tym bułkę, dajesz na patelnie, najpierw jedna strona, potem druga i koniec :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

picus: Foootke bys wrzucił ;) Musi to byc bardzo tłuste, ale! od swietnie da rade ;)

Spoko, jak nastepnym razem bede to robil i bede mial ze soba tel/foto aparat/pamiec :) to zamieszcze, ale ta potrawa nie jest wogole skomplikowana i wyglada jak zwykla zapiekanka :)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...