Skocz do zawartości
kamilo23

Jakie Piwo Lubisz Najbardziej ?

Jakie piwo pijesz  

681 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Lech
      134
    • Tyskie
      94
    • Żywiec
      79
    • Kelt
      10
    • Heineken
      76
    • Tatra
      22
    • Warka
      67
    • Reds
      25
    • inne ?
      185


Rekomendowane odpowiedzi

Super, ale dużo wzniosłeś do tematu...

No to sie rozwine: Wyemigrowalem i tesknie za naszym piwem, ktore jest niezrownane i zadne Szwajcarskie czy Niemieckie trunki (które mogę tam legalnie kupować i spożywać w szwajcarii) nie są tak dobre jak nasze piwo.

Tamten post był delikatną aluzją tudzież metaforą mojej tęsknoty za ojczystym browarem, milych wspomnien z nim zwiazanymi i docenienia go po czasie, wtedy gdy juz nie moge go pic kiedy mi sie podoba i z ludzmi z ktorymi mi sie podoba. :(

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pije duzo piwa pszenicznego paulaner i faustus w sczegolnosci frater pszeniczny tez moze byc

A z chmielowych to glownie lech harnas albo kasztelanskie niepasteryzowane

Do niedawna piłem tylko Paulanera i Franciszkanera, teraz uważam że najlepszy jest pszeniczny Obołon. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Franciszek tez zacne piwo ale cena prawie 6pln odstrasza troszke

A o tym Obolonie słyszałem duzo dobrego bede musiał namierzyc i zakupic

 

Btw Czechy to raj dla amatorow pszenicznego trunku ceny np primatora pszenicznego na poziomie zblizonym do dobrych chmielowych

 

A u nas 4 pln to minimum za pszeniczniaka :cry: :cry: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pszeniczne bardzo lubie, zwlaszcza Paulaner czy Edinger, a najbardziej belgijskie Hoegaarden.

 

Bedac w UK bardzo mocno zasmakowalem sie w staroangieslkich Ale, w Polsce rzadko dostepne ale kto mieszka w Gdyni/Gdansku moze sie udac do degustatorni http://www.dompiwa.pl/

 

Czym jest dokladnie Ale: http://www.camra.org.uk/page.aspx?o=100360

 

A z wymienionych to Haineken , z kija. Musi byc swierzy inaczej jest syf. Kiedys Zubr byl dobry, ale to bylo dawno temu chyba.

 

Tak celem informacji rodzaje piwa , bot ktos napisal ze Guinness to jest bitter

 

Lager - piwa jasne jak nasze lechy, czy fosters itp

Bitter - piwa polciemne, w Polsce chyba dosc rzadko wystepujace, w UK najbardziej znane John Smith

Stout - piwo ciemne - Guinness, Murphys. Irlandczycy mowia ze Guiness jest dobry z kija jedynie w Dublinie :D

 

No i ulubione Ale - naturalnie wazone, pol ciemne piwo.

 

Czasami mam wrazenie ze polskie krajowe piwa sa glownie robione na ilosc, a jakosc jest zapominana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pszeniczne mają zbyt łagodny smak. Z tego co się dowiedziałem, bardziej od hefeweizen smakował by mi dunkelweizen ale nie miałem jeszcze okazji.

 

the_quick trzeba by jeszcze dodać podstawową różnicę między polskimi i angielskim piwami. Angielskie to piwa górnej fermentacji, a polskie - dolnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

John mi smakował jak woda ze zbożem. Poległem.

Oj cofam te słowa. John Smiths Extra Smooth jest naprawdę pyszny.

Piwo "azotowe" (nie znam fachowej nazwy) trzeba umieć nalać, tylko wtedy ma ono swój smak.

Info dla niewtajemniczonych: puszkę otwieramy, przechylamy pionowo (do góry dnem :P) nad kuflem i wlewamy naraz całą zawartość. Spokojnie, nic nie ucieknie.

Nie wolno jednej puszki rozlewać do kilku szklanek.

Smacznego.

Edytowane przez paulo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy spotkalem sie z sytuacja, ze Tyskacz kupiony w jednym sklepie smakowal inaczej od tego kupionego w drugim :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwintesencja piwa jest niepowtarzalny smak, dlatego podzielam Twoje zdanie :)

Nie sztuka jest wypic kilka piw, sztuka jest delektowac sie jego smakiem, prawie tak jak z winem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faustus - ha. Dobry, ale nie na wieczorek filmowy, a na spokojna degustacje by nie uschło zbytnio gardło ;) Dobre, choc wydaje mi sie wrecz zupełnie inne od wiekszosci "sikaczy". Tak odmienne, ze ciezko mi powiedziec, czy lepsze od moich ulubionych piw. Warto sprobowac, tyle.

 

Teraz popijam heinekena. Wydaje mi sie byc lepsza "odtrutka" od tyskiego, ktorego pijam czasem w przerwach podczas spijania czarnych specjali..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faustus - ha. Dobry, ale nie na wieczorek filmowy, a na spokojna degustacje by nie uschło zbytnio gardło ;) Dobre, choc wydaje mi sie wrecz zupełnie inne od wiekszosci "sikaczy". Tak odmienne, ze ciezko mi powiedziec, czy lepsze od moich ulubionych piw. Warto sprobowac, tyle.

 

Teraz popijam heinekena. Wydaje mi sie byc lepsza "odtrutka" od tyskiego, ktorego pijam czasem w przerwach podczas spijania czarnych specjali..

Inne, bo to przeciez piwo pszeniczne...

Jak lubisz te klimaty to polecam Franziskaner'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...