Skocz do zawartości
kamilo23

Jakie Piwo Lubisz Najbardziej ?

Jakie piwo pijesz  

681 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Lech
      134
    • Tyskie
      94
    • Żywiec
      79
    • Kelt
      10
    • Heineken
      76
    • Tatra
      22
    • Warka
      67
    • Reds
      25
    • inne ?
      185


Rekomendowane odpowiedzi

Gość kruper11

@spięty masz rację mam takie samo odczucie.. kieds piwo było lepszej klasy i smakowało jak piwo na chmielu a teraz smakuje jak piwo na spirytusie (szczególnie te mocniejsze) prawdopodobnie to jest zastępczy katalizator zamiast lezakowania to się chrzci lekko spiritem... toteż na drugi dzionek jak piję LEcha łeb mi pęka i czuje się odrętwiały a jak piję Heinekena to tego nie mam to samo z PIlsnerem Urquell...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez wolę raczej wódkę.. najbardizej żołądkowa gorzka bo nie mam po niej kacocha a po piwsku zawsze :lol:

lol :] - To samo Gorzka for life szczególnie z miętą ;]. Ale nie zamulam juz tematu - od biedy Guinness'a wypije czyli raz na pare lat a tak to tylko woda i tyle. Chociaż raz w życiu chciałbym spróbować Guinness North Star ale to tylko w Dublinie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak poza tym panowie to picie jak najwięcej polskiego ;]. Trza być patriotą przecież nie ? Szkoda ze "Gines" jest niepolski ale jak już wspominałem mało piwa pijam.

 

I na koniec - pijmy to co dobre, pijmy polskie ;] (czy to woda czy bro). EOT z mojej strony :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało kasy - Żubr, Łomża

Więcej kasy - Żywiec :rolleyes: bezapelacyjnie no1

Chęć na coś mocniejszego ( bardzo rzadko ) - Dębowe

Edytowane przez eQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.69zł za 0.4 ;] Masz drogie coś sklepy :P

 

Tylko, że u mnie w mieście coś się skończyły. Kobita w sklepie coś mówiła, że w Żywcu nie ma czy co :D

 

Z Polskich: Strong <3, jak jest mniej $$ to Żuberek, od święta Lech ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Desperados <3 ale to tylko odswietnie, bo drogie i niepolskie ;] choc ostatnio zjechali z cena. kiedys trzeba bylo dac 5zl za 0.33, teraz jest to 4zl za 0.4.

Czwórkę to płaciłem w Międzyzdrojach, a wiadomo jak jest nad morzem z cenami..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare postów wyżej została wymieniona Łomża, browarek generalnie postrzegany jako low-budget, ale IMO jest to bardzo dobre i niedoceniane piwko. Zarówno jasne jak i ciemne są bardzo wporządku, poza tym to mazowieckie piwko a ja jestem lokalnym patriotą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim z Łodzi polecam wizytę w sklepie 'piwa regionalne' na Pomorskiej, ok 50m od skrzyżowania z Matejki.

Mają szeroki asortyment piw z małych browarów, można tam kupić m. in. wymienianą wcześniej 'Łomżę', lubelską 'Perłę', praktycznie nie spotykanego już białego Okocima, a co najważniejsze - mają sporo piw niepasteryzowanych: browar 'Amber' (Koźlak, Żywe), piwa z browaru w Ciechanowie (Wyborne, Mozne, Miodowe). Właśnie spijam 'Czarne miodowe' (http://browarfortuna.pl/).

Mają też sporo piw z importu - Bażanty, czeskie Budweisery - plus inne mało znane wynalazki.

Ręczę, że po spróbowaniu kilku piwek z różnych zakątków Polski przestaną wam smakować koncernowe popłuczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry ale juz rzadko spotykany browar to Hevelius Kaper. Dosc drogawe ale ten smak... mmm...

Dołączona grafika

Ale nade wszystko żołądkowa z mięta :D taka zimniuuuutka i jest pięknie :P

Dołączona grafika

Edytowane przez osa512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paszczu zamiast czarnej miodowej sprobuj czarna jest troszke drozsza ale smak powala no i ma kopa jak wszystkie fortuny.

Idąc za radą kupiłem i właśnie testuję :)

 

Powiem tyle, że spodziewałem się czegoś podobnego do Czanego miodowego - ale jest zupełnie inne. Ma więcej z klasycznego portera, zgodnie z tym co o nim piszą pozostawia w ustach korzenno-piernikowy posmak. Zapach powala  :wink: Może w moim Top5 się nie znajdzie, ale na chętnie do niego wrócę.

 

 

Ostanio piłem też niepasteryzowane Grudziądzkie i Kujawskie z Browaru Grudziądz, ale smak kwaśnych drożdźy jakoś do mnie nie trafił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...