Skocz do zawartości
kamilo23

Jakie Piwo Lubisz Najbardziej ?

Jakie piwo pijesz  

681 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Lech
      134
    • Tyskie
      94
    • Żywiec
      79
    • Kelt
      10
    • Heineken
      76
    • Tatra
      22
    • Warka
      67
    • Reds
      25
    • inne ?
      185


Rekomendowane odpowiedzi

A zawsze myślałem, że Specjal to ogólnopolskie piwko. Jak dla mnie to jest najlepszy browar. Żadne Lechy, Warki itp. nie dorównują w smaku Specjalowi. Pamiętam jak jeszcze ze 2 lata temu sie płaciło 2,20zł za puszke/butelke, a teraz to już za mniej niż 2,5 nie znajde - przynajmniej u siebie. Ostatnio piłem też niepasteryzowane piwo - Ciechan. Muszę przyznać, że przyjemny smak i takie "lekkie" na żołądku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem właśnie Peroni Nastro Azzuro hmm "jakieś takie ni to pulower ani blezer ";) nie jest złe łatwo wchodzi bez większych niuansów cena ciut za wysoka imo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem właśnie Peroni Nastro Azzuro hmm "jakieś takie ni to pulower ani blezer ";) nie jest złe łatwo wchodzi bez większych niuansów cena ciut za wysoka imo

Peroni to piwo na upał. Mieszkałem pół roku we Włoszech i tam jest wyśmienite, w Polsce już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jak szukasz duzej ilosci %, to sa inne trunki niz piwo ;)

 

Jak dla mnie liderami sa piwa niepasteryzowane: Ciechan zwykly i miodowy, Kasztelan, Zywe. Dalej Kozlak i dlugo, dlugo nic. A potem Krolewskie lub Tyskie.

Od czasu do czasu jakis Guinessik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie jest z pomorza lub okolic ;>

Albo Warmii i Mazur ;] Tutaj też te piwo "rządzi" (chociaż niekoniecznie w nim gustuję). :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jak szukasz duzej ilosci %, to sa inne trunki niz piwo ;)

 

Jak dla mnie liderami sa piwa niepasteryzowane: Ciechan zwykly i miodowy, Kasztelan, Zywe. Dalej Kozlak i dlugo, dlugo nic. A potem Krolewskie lub Tyskie.

Od czasu do czasu jakis Guinessik.

Wiadome ;). Ja jestem zwolennikiem magicznej wody ale od czasu do czasu trza przejść na coś "przyziemnego" jak bro ;). Żywiec Porter,Oko mocne albo Faxe 10% są bardzo dobre ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Dzisiaj test :D

 

Imo za 2,20 nie ma nic lepszego... ba śmiem twierdzić że lepiej podchodzi mi Perła niż Peroni [~4zł] więc coś czuje że portfel zaoszczędzi przez dłuższy czas :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzesz w mordke kopane... Nigdzie nie moge perły znaleźć po norlamnej cenie. Tyle osób chwali to piwo... U mnie jest w sklepie ze sprowadzanymi bro po 6,50 :lol:. Przecież to drożej niż ginesik..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Wiadome ;). Ja jestem zwolennikiem magicznej wody ale od czasu do czasu trza przejść na coś "przyziemnego" jak bro ;). Żywiec Porter,Oko mocne albo Faxe 10% są bardzo dobre ;).

Ja z mocnych to lubię podkaprackie mocne (serio) jak chcę żeby bardziej mnie uderzyło :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzesz w mordke kopane... Nigdzie nie moge perły znaleźć po norlamnej cenie. Tyle osób chwali to piwo... U mnie jest w sklepie ze sprowadzanymi bro po 6,50 icon_lol.gif. Przecież to drożej niż ginesik..

W Wielkopolsce są w normalnych społemoskich sklepach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z mocnych to lubię podkaprackie mocne (serio) jak chcę żeby bardziej mnie uderzyło :>

Ujdzie w tłoku ;). Ostatnio kupiłem jakieś mocne piwo 9% jakiś bakley czy coś takiego - puszka podobna do tej od karpackiego. Total crap omijać szerokim łukiem - ja alkoholu nie marnuje zazwyczaj ale ok 1/4 puszki zostało wylane ;p.

 

Teraz na odstrzał idzie AMSTERDAM 8,4%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jak szukasz duzej ilosci %, to sa inne trunki niz piwo ;)

 

Jak dla mnie liderami sa piwa niepasteryzowane: Ciechan zwykly i miodowy, Kasztelan, Zywe. Dalej Kozlak i dlugo, dlugo nic. A potem Krolewskie lub Tyskie.

Od czasu do czasu jakis Guinessik.

100% pozytyw ;)

Piłem Żywe i jest genialne ale koszt 4,50 robi swoje i na co dzień raczej się nie nadaje. Podobne w smaku jest holederskie piwo leeuw. No i podobnie kosztuje w Holandii półtora euro.

 

lech ! lech ! lech :D

Jeszcze pomiędzy żywym a tyskim jest Lech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla miłośników piwa pszenicznego, którym znudził się Paulaner, Paulaner Dunkel, Franciszkaner czy Obolon, proponuję litewskiego Baltasa i Okocim pszeniczne. Naprawdę bardzo dobre piwka. :)

Edytowane przez Corso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio czteropak Lecha i tragedia. Co to się stało z Lechem? A może dlatego że w puszkach bo zawsze kupowałem w butelkach. Ale ohyda, lura taka bez smaku jak bym pił kwaśno gorzką wodę.

Jednocześnie kuzynka przyniosła cztery piwka Łomża export. Po prostu genialne piwko!!!

Łomża ludzie to jest najlepsze piwo. Zachodnie sikacze wymiękają amstela i hainekena nie wyłączając.

Kolejna rzecz to piłem tez warkę tydzień temu i o dziwo radykalnie się poprawiła. Całkiem niezła jest obecnie, już na pewno lepsza od tego Lecha co go ostatnio zakupiłem. Ja to nie wiem ale to chyba był Lech Kaczyński bo coś z nim nie było w porządku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łomża ludzie to jest najlepsze piwo. Zachodnie sikacze wymiękają amstela i hainekena nie wyłączając.

To Amstel aż taki dobry jest? :blink: Co prawda jedyne piwo jakie mogłem pić w Holandii, ale bez przesady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednocześnie kuzynka przyniosła cztery piwka Łomża export. Po prostu genialne piwko!!!

Łomża ludzie to jest najlepsze piwo. Zachodnie sikacze wymiękają amstela i hainekena nie wyłączając.

Kolejna rzecz to piłem tez warkę tydzień temu i o dziwo radykalnie się poprawiła. Całkiem niezła jest obecnie, już na pewno lepsza od tego Lecha co go ostatnio zakupiłem. Ja to nie wiem ale to chyba był Lech Kaczyński bo coś z nim nie było w porządku ;)

Warka to syf od kiedy jest w grupie żywiec... Takie dobre piwo (właściwie nr jeden strong był dla mnie) kiedyś. Jeszcze z 7 lat temu kupowało sie przy Warce (takiej mieścinie) po prostu cud. W ogole większość polskich piw "stało" na wyższym poziomie gdy nie było takiej komercji. Teraz wszystko leci na lini i smakuje prawie tak samo źle... Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj mialem okazje tak w wiekszej ilosci posmakowac piwa smakowego trixx z biedronki.

pilem je wczesniej, ale to tak jedną sztuke.

dzisiaj mielismy troche popic z okazji jako ze kumpel zdał do nastepnej klasy, no i kupilismy na 3 20 sztuk tego oto piwa.

po kompletnym spożyciu (10 bylo malinowych 10 jablkowych) stwierdzam iż:

piwo jest nieznacznie wrecz gorsze gatunkowo od reddsa, a kosztuje 2zl

piwo to mimo smaku, wydaje sie jakby mialo 0% alkoholu w sobie, poniewaz po wypiciu 6-7 sztuk zaden z nas nie mial nawet oznak podchmielenia ( a jeden ze znajomych ma raczej niezbyt mocną głowę).

 

tak wiec dla smaku i towarzystwa polecam trixxa, jednak po 3 sztukach ten smak juz bardziej przeszkadza niz pomaga w piciu, a podchmielic sie tym nie idzie za ch..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję ostatnio skosztować tzw. "bączka", czyli małe, mocne, polskie piwo - Jako Mocne, 7% w ilości pięć sztuk. Muszę powiedzieć, że jak za 2.20zł (z kaucją), byłem naprawdę zadowolony. :D Dobre, jak ktoś ekonomicznie chce wejść w stan "lekkiej, wakacyjnej". ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wistler

gdy ci smutno buśc bąka :D

 

co do soku z browarem jakoś mi smakuje tylko w upalne dni. Oranżadzie o nazwie Reds itp mówimy stanowcze nie !

 

btw wykupiłem wszystkie perły w moim społemowskim sklepie i bida :( hajneken tylko pozostał :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukając wczoraj po sklepach Perły, trafiłem na Łomże. Do Perły już niestety nie dotarłem, ale wiem gdzie ją znaleść :)

Co prawda piłem z puszki, ale i tak była dobra. A do tego tania [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...