Skocz do zawartości
kamilo23

Jakie Piwo Lubisz Najbardziej ?

Jakie piwo pijesz  

681 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Lech
      134
    • Tyskie
      94
    • Żywiec
      79
    • Kelt
      10
    • Heineken
      76
    • Tatra
      22
    • Warka
      67
    • Reds
      25
    • inne ?
      185


Rekomendowane odpowiedzi

Mam świra na punkcie ciechana miodowego , uwielbiam to piwo , jedynie z ceną trochę przesadzają 4,50 to trochę jest a dzisiaj miałem "przyjemność" 5,40 zapłacić za pół litra tego nektaru. Koźlak jest bardzo dobry , jednak cena również jest dość wysoka około cztery i pół blachy jednak smak rekompensuje wydatek , tańszą aczkolwiek równie dobrą alternatywą jest warmiak ciemny około 3,5 za pół literka. Ogólnie uwielbiam piwo niepasteryzowane , pszeniczne, ciemne , palone : żywe , ciechan miodowy , pszeniczny , wyborny , mazowieckie , karpackie , kasztelan, dawne , zdrojowe. Nie wiem dlaczego nie cierpię carlsberga i z racji tego kompletnie nie wchodzi mi polecana tutaj łomża export , która ma podobna nutę smakową. Z tych takich "supermarketowych" piw to od lat tyskie toleruje . reszta średnio. Takiego harnasia , warki , carlsberga , żywca to nie bardzo . heineken jeszcze ujdzie. Z zagramanicznych piw to perroni ujdzie , san miguel , fosters, miller, becka lubię. coronę , ale to wszystko takie lightowe w smaku sikacze. Jak juz ktoś tutaj powiedział piwa naszych południowych sąsiadów Czechów zupełnie inaczej u nas smakują niż u nich a szkoda bo mają czym się pochwalić. Ostatnio odkrywam piwa niepasteryzowane z regionu Łotwa , Litwa i Estonia i tutaj też raczej trzeba pochwalić. Ostatnio popiełem trochę piw importowanych z Indii i Japonii , Kingfisher straszny sikacz i Asashi z Japonii pod sushi mogą być , aczkolwiek nic ciekawego.Z rozrzewnieniem wspominam piwa belgijskie nazw nie podam , aczkolwiek jedno było wiśniowe a drugie czekoladowe z 2 lata temu je piłem i do dzisiaj wspominam tą fantastyczną nutę smakową. Jestem fanem regionalnych marek , lokalnych browarów produkujących na małą skalę, i ubolewam nad "globalizacją" i "komercjalizacją" polskiego rynku piwa.

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam w miarę smakuję , lekko wchodzi i klepie lepiej niż piwo , wracając do piwa to totalny brak kreatywności na rynku poleskiego piwa , brak dobrego piwa smakowego te wszystkie coolery , redsy , fe , czy wasze babcie robiły samemu np sok malinowy taki z ziarenkami malin , jakby ktoś takie piwo wykombinował to fortunę chyba by zbił , albo z żurawiną suszoną , suszonymi malinami , czereśniami , żurawiną jagodami.

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z niepiwnych piw polecam Strongbow'a. Naprawdę dobry "japcok" o naturalnym smaku i schłodzony orzeźwia masakrycznie. Redsy Freeq'i i inny szajs fuj. Desperados półka wyżej od tego, ale też nie. Przy okazji nie wiem co musiałoby mi się stać w język żeby w tym piwie teklę poczuć.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego większość ludzi obstaje za Leszkiem :huh: to piwo nadaje się jak się pije 1-2 bo wtedy fajnie smakuje, a później ten smak zaczyna być uciążliwy :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego nie cierpię carlsberga i z racji tego kompletnie nie wchodzi mi polecana tutaj łomża export , która ma podobna nutę smakową

A faktycznie. U nas w sklepie nie ma Łomży a calsberg był w promocji w takiej samej cenie. Więc kupiłem czteropak. I nawet mi smakuje, ale jednak Łomża lepsza jest, bardziej wyrazista mniej kwaśna. Ale różnice nie są duże a nuta smakowa ogólnie taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Karpackie super mocne 9% - dzisiaj spróbowałem, kosztuje 2,45 zł i ogólnie daje radę.

To piwo jest świetne, pierwszy raz widzę, żeby ktoś o nim wspominał :wink:

 

 

A faktycznie. U nas w sklepie nie ma Łomży a calsberg był w promocji w takiej samej cenie. Więc kupiłem czteropak. I nawet mi smakuje, ale jednak Łomża lepsza jest, bardziej wyrazista mniej kwaśna. Ale różnice nie są duże a nuta smakowa ogólnie taka sama.

2 lata temu wolałem carlsberga, teraz zszedł trochę na drugi plan więc się nie wypowiem, ale jeżeli jest taki, jaki był te 2 lata temu to dla mnie był ponad całą resztą. I otwieracza nie trzeba było nosić :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do piwka, to niespecjalnie przepadam. Podziwiam ludzi co bez problemu >5 piwek jedno za drugim popijają. W domu w ogóle nie piwkuje, tylko na imprezach - jednak i tak wole drinki. Co do firmy, najbardziej smakuje mi Peroni (chociaż nie próbowałem Waszych hitów tutaj - Łomży Export itd). A tak z ciekawości, zauważyliście że na imprezach 95% dziewczyn sączy tylko Desperadosy :D?

no laski teraz tylko desperadosa ;X

mi osobiscie smakuje to piwko, lecz po wypiciu 3 sztuk ten smak mi sie nudzi i brzydnie, nie moglbym sie ujebać tym piwem.

 

a co do ludzi pijacych x piw, to ostatnio moj znajomy chcial sprobowac wypic 5 specjali w 15min, zeszlo mu sie 17min, ale jak sie piwko wzburzylo w żołądku to rzygał pianą na 2 metry :D

anyway specjal to jedyne piwo ktore moge pić w ilosci 10+

reszta mi zaczyna chvjowo smakowac

Edytowane przez TeLe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A desperados jak wam smakuje??

Nie smakuje. Najlepiej to cudo można określić stwierdzeniem "świnka morska" - jako piwo nie smakuje specjalnie, a ten "tequila flavour" ma się do tequili jak szampon do szampana. IMO porażka i cena jest tu zupełnie bez znaczenia, bo nawet za ,59 bym nie pił.

Ostatnio Corona Premium ;) zawsze byłem ciekawy jak smakuje i okazało sie że jest całkiem niezłe :rolleyes:

Całkiem fajna, ale jako ciekawostka, nie coś co regularnie mógłbym pić, podobnie Miller. Ostatnio często sięgam po Pils Leszka, bardzo zasmakował mi jako fajne dopełnienie obiadku. Premium mi zbrzydł, podobnie jak Tyskie i Żywiec. Żywiec Porter trzyma poziom, strasznie mi smakuje, do tego z rzadka Dębowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matko, wieki na forum nie byłem przez te studia ;)

 

Hm. Z ciekawszych polecam Paulanera =). Nalewać zgodnie z instrukcją na butelce. Jednak burżujskie trochę. Ale bardzo mi odpowiada ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perła Export jest cudowna :D

Gdybym tylko miał większy dostęp do tego piwa, to nie pił bym nic innego.

No i ja sie perełki napiłem i jest napawde bardzo dobra. Delikatny smak i to jest idealne sesyjne piwo.

A desperados jak wam smakuje??

Nie, gówien nie pijam ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...