Skocz do zawartości
kamilo23

Jakie Piwo Lubisz Najbardziej ?

Jakie piwo pijesz  

681 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Lech
      134
    • Tyskie
      94
    • Żywiec
      79
    • Kelt
      10
    • Heineken
      76
    • Tatra
      22
    • Warka
      67
    • Reds
      25
    • inne ?
      185


Rekomendowane odpowiedzi

@costi: dostalem obolona w "piotr i pawel" w cenie 3.89.

nawet fote zrobilem bo chcialem sie zapytac co to za piwo, a cyrlicy nie znam ;)

 

http://img174.imageshack.us/img174/6686/zdjcie087.jpg

 

sporo roznych piw maja w tym sklepie, moze cos jeszcze z pszenicznego bym znalazl, ale nie mialem czasu.

jakis typ kupowal przy tej "innej" polce i go zapytalem ktore pszeniczne i polecil obolona, ktorego sam kupowal :)

byl frater, ale pszenicznego braklo.

 

@Corso: slyszalem o okocimie, chociaz narazie nigdzie go nie widzialem (w sumie to nie szukalem :P )

wlasnie bedac za granica najbardziej smakowal mi Franciszkaner ;)

 

BTW

"Pszenica jak marzenie" http://serwisy.gazeta.pl/logo/1,73659,4191224.html

I to jest wlasnie pszeniczny Obolon... :) Polecam tez inne produkty tej marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas wyjazdu na Mazury, zasmakowaliśmy z panną, kumplem i jego dziewczyną w piwie Łomża Wyborowe (pani ekspedientka powiedziała, że ten rodzaj tylko w tych rejonach można dostać). Wszystkie cztery osoby zgodnie stwierdziły, że to jedne z najlepszych piw jakie piliśmy ;)

 

Kto jedzie na Mazury, niech koniecznie spróbuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie lato więc mi smakuje każde piwo. ;-) Nawet nie żartuję. Tyskie, Żywiec, Leżajsk, Tatra Mocna, Warka Czerwona, Lech, Okocim. Kiedyś kręciłem nosem a teraz przy każdym ze zdziwieniem stwierdzałem "dobre!" Tylko żubra nie skomentowałem ale też wypiłem bez narzekania. I mam jedną zasadę jak tylko jestem w kraju i mam okazje pić Polskie piwo, to wszystkie heinekeny i inne wynalazki idą w odstawkę. Szukałem ostatnio Koźlaka i znalazłem w 2 sklepach... ale był wyprzedany. Nie dane mi skosztować. ;-)

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh byłem teraz 2 tygodnie w Czechach...

Jedyne co mogę powiedzieć to to ze cieszę się niezmiernie z powrotu do Polski ;)

 

Starobrno słabe, Redegast słaby, Staropramen słaby, Plzen (czy cuś takiego) słaby, Kozel dał rade do końca drugiego dnia wyjazdu [~25 butelek].

Piłem tez kilka innych, ale generalnie tylko Lezak(Leżak?) smakował jakoś w miarę przyzwoicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spedziałem "wakacje" nad morzem w PL wiec spróbowałem SPECIALa. I musze powiedzieć ze piwo w samu lekko inne niż przeciętne ale ogółem nic nadzwyczajnego ;).

u mnie w okolicach specjal jest najbardziej popularnym piwkiem, tez w 90% przypadkow pije wlasnie specjala,

podoba mi sie w nim to ze ma bardziej intensywny smak niz np lech czy heineken a zarazem ma więcej procentów no i jest tanszy :]

 

ostatnio sprobowalem piwka żywiec porter,

kolor ma jak kawa, wydaje się gęstsze niz normalne piwko,

w smaku dobre, podobne do okocim palone jednakże te 9,5% robilo swoje - momentami bylo w ustach czuc nieprzyjemny smak spirytu jakiegos ;p

Edytowane przez TeLe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ale mi jak narazie perła eksport najlepiej smakuje nie wiem dlaczego , nie piszcie mi a sporobuj tego albo tego , smakuje i koniec.

 

Czy wogole ktos w lodzi wie gdzie perłe aksport kupic ?? Bo zwykła to bezproblemu ale eksport chyba nigdzie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ale mi jak narazie perła eksport najlepiej smakuje nie wiem dlaczego , nie piszcie mi a sporobuj tego albo tego , smakuje i koniec.

 

Czy wogole ktos w lodzi wie gdzie perłe aksport kupic ?? Bo zwykła to bezproblemu ale eksport chyba nigdzie ;/

W mieście mistrzów na odwrót. Eksport jest a zwykłej nie ma. Niemniej eksport to bardzo dobre bro za bardzo dobrą cenę ;)

A ja ostatnio od czasu do czasu pijam sobie Ciechan Miodowe. Fajne piwko lekko słodkawę. Ma jedną wadę cene!!!!!!!!! Aż 4,30 za butelczynę :(

no u mnie z kaucją 4,90. Piwo bardzo dobre ale tylko na jeden raz podczas sesji ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wogole ktos w lodzi wie gdzie perłe aksport kupic ?? Bo zwykła to bezproblemu ale eksport chyba nigdzie ;/

Szukaj w malych sklepach 'monopolowych' dobrze zaopatrzonych, u mnie na Dabrowie nie ma problemu z kupnem tego bro. ;]

Przejdz sie tez do Almy, powinna tam imo byc. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u mnie z kaucją 4,90. Piwo bardzo dobre ale tylko na jeden raz podczas sesji ;) .

Jest drogie ale właśnie do smaku 1 max 2 sztuki bo więcej to lipa. 

 

 

Dodatkowo pijam Wareczke Pstrong tfuuu Strong :] czasem Specjala Tyskie Żywcem się Okocim i takie tam . Omijam Lecha kompletnie mi nie smakuję.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem 24 Łomżę wyborowe w puszcze i szybko mi się znudziło. dobre jest ale ma jakiś taki posmak, który szybko się nudzi. Nie wiem czy export tez tak ma bo nie mogę już kupić piwa w tym miesiącu i trudno ją dostać.

Natomiast kupiłem też Kasztelan biały z Sierpca, (grupa Calsberg). No Panie i Panowie, wielka rzecz, to piwo jest doskonałe, szczerze polecam, sprawdźcie to. Już nie kupie chyba Łomży tylko właśnie Kasztelana ale białego a nie tego mocnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perłe Export można dostać na stacjach BP bynajmniej w moich rejonach. Dużo bardziej podchodzi mi zwykła Chmielowa, export podlatuje bardziej pod zachodnie browary.

 

Staram się unikać koncernowych browarów ale jak już nie mam wyboru to głównie Tyskie jeszcze jakoś uchodzi. Z moich regionów polecam Leżajska również całkiem przyjemne.

Najlepsze piwo jakie do tej pory piłem to Żywe niepasteryzowane z browaru Amber jednak dość trudno go dostać i cena też wysoka.

Edytowane przez rbtck1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spedziałem "wakacje" nad morzem w PL wiec spróbowałem SPECIALa. I musze powiedzieć ze piwo w samu lekko inne niż przeciętne ale ogółem nic nadzwyczajnego ;).

 

[itmg]http://img119.imageshack.us/img119/7591/specjal9fhev8.jpg[/img]

No do niedawna moje główne paliwo.

Niestety ostatnio po[gluteus maximus]dło chyba na smaku, co już się wcześniej zresztą zdarzało.

Mam nadzieję że to chwilowa przypadłość i będę mógł do niego wróci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej tam, sami nie wiecie, że złoto pijecie. ;-) Jak pisałem, że w wakacje przyjechałem do Polski i smakowało mi praktycznie wszystko, i to na tyle, że aż się zastanawiałem, czy na serio takie dobre piwo robimy czy ze mnie się alkoholik robi, tak teraz szczęście przyjeżdżając spowrotem do Szwajcarii i robiąc łyka miejscowego heinekena który smakował jak sik zweryfikowałem swój problem, i stwierdziłem, że jednak polski browar rządzi i dzieli. Potem na potwierdzenie dostałem butelke miejscowego Eichofa Klosterbrau (robiony niby tradycyjnie, ale przez duży browar, którego nikt nie lubi) i miał smak jakby zaczynem do fermentacji były stare kapcie. Innym razem potem siedziałem z anglikami którzy poczęstowali mnie jakimś angielskim browarem z puszki i dla odmiany ten smakował tak metalicznie że równie dobrze mógłby być pierwszym na swiecie pitnym produktem hutniczym.

 

PS. Widzieliście te tatry i warki w półtorejlitrowych plastikowych butelkach? Są śliczne :wub:

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

PS. Widzieliście te tatry i warki w półtorejlitrowych plastikowych butelkach? Są śliczne :wub:

Ten metalicznie to pewnie jakiś napój Troli robiony z rudy żelaza. Zagryzają skubańce bryłą piaskowca.

 

Te plastikowe butle raczej mnie odstraszają niż zachęcają. Szkło jest najlepsze, aluminium przeboleję, ale plastik? No tego już dla mnie za wiele, jedyny plus taki, że sporo tego w butlę wchodzi :D

 

Aktualnie sączę sobie wspominaną parokrotnie Perłę Export i powiem, że piwko bardzo fajne, tylko szkoda, że najbliższy punkt gdzie można ten szlachetny trunek nabyć jest oddalony przynajmniej o pięć rzutów beretem. Na taką odległość nawet skrzydło 4 jaskółek afrykańskich mi go nie przeniesie :P Ale serio piwko bardzo fajne i butelkę ma śmieszną - szyjkę ma jak rasowy kark. Gdyby założyć na nią łańcuch byłoby prawie nie do odróżnienia :>

Edytowane przez bagienny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam wszystkim ciemne piwko Krajan Porter!

kosztuje kolo 4zl, mozna dostac na pewno w sieci Polo Market. piwko ma podobny(jezeli ktos pil) smak do Żywca porter, jednakże nie czuc w nim wcale posmaku spirytu, zimniutkie mi niewyobrażalnie smakowalo na kaca :D no i te 9% jednak ma.

drugie piwko ktore wczoraj zasmakowalem po raz pierwszy to Corona Extra, cena 4,50zl chyba. małe piwko, w smaku podobne do millera, troche za lekkie jak dla mnie, ale idealne jak się nie ma ochoty na smak piwa, a gardzi się smakowymi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...