Skocz do zawartości
kamilo23

Jakie Piwo Lubisz Najbardziej ?

Jakie piwo pijesz  

681 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Lech
      134
    • Tyskie
      94
    • Żywiec
      79
    • Kelt
      10
    • Heineken
      76
    • Tatra
      22
    • Warka
      67
    • Reds
      25
    • inne ?
      185


Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o ten na ursynowie koło Obi ? To zajebiście ;). Ten svyturys white baltas mnie korci, fanem piwa pszenicznego nie jestem ale lubię od czasu do czasu sobie chlapnąć do dobrego posiłku.

qbass

Dzięki za zaproszenie ;). Kto wie może skorzystam jak się wszystko dobrze potczy.

Tak dokładnie ten. :) Smacznego. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię Warkę, Leżajsk to dla mnie przyziemne piwo bo mieszkam w tym mieście, jest tu dość tanie ~1.80 + kaucja, puszka ~2.35

 

Lech jest spoko ale w większych ilościach jakoś czasem dziwnie smakuje, Heineken jest dobry, Tyskie jest spoko, Harnasia natomiast nie lubię i Tatry zwłaszcza Mocnej, uważam że jeszcze jak kiedyś był Leżajsk Mocny to był lepszy, Warka strong jest dotkliwie za słodka, Dog in the fog kiedyś było i wg, mnie było extra ale nie ma u mnie już tego piwa :sad: Żubr jest też całkiem dobrym piwem w niewygórowanej cenie.

 

Ale ze wszystkich które podałem największy sentyment mam jednak do zwykłego Leżajska w butelce, Warki zwykłej i Doga piwa w zielonej butelce to dla mnie odrębna kategoria, a najlepsze z nich to Lech Premium i Heineken.

 

Żywiec jest dla mnie ewenementem, jest wg. mnie strasznie przereklamowany, drogi, a w rzeczywistości nie jest za dobry, próbowałem go wiele razy bo za każdym razem myślałem że trafiłem na jakąś kiepską partie i nic za każdym razem smakował podobnie nie przypadając mi do gustu, dlatego też dziwie się dlaczego inne piwa należące do grupy Żywiec smakują mi lepiej.

 

Aa przypomniałem sobie o piwie Spiż którego mini browar jest we Wrocławiu i w rynku można się go napić co prawda 8zł za 0.5l ale jest to piwo genialne, wszystkie które wymieniłem wcześniej są jak dla mnie w segmencie niżej :wink:

Edytowane przez pavel54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem ostatnio Perły pils i mocnej. Zwykłe piwo, z puszki a naprawdę miodzio smakowało. Ale z tego co słyszałem jakaś zagraniczna kompania już się interesuje Browarami Lubelskimi... :damage_wall: Z bardziej pospolitych piw dobrze pasuje mi Warka czerwona. Za to strong smakuje jak słodki szczoch.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano bluźnisz Sysak... [;

 

Mnie nadal smakuje Specjal, ale tylko i wyłącznie nad morzem... Przy ciepłym zachodzie słońca, albo w samotności na wschodzie. Uwielbiam... [;

 

A teraz tak - Pił ktoś z Was (Do Warszawiaków) piwo z klubu/pubu szantowego Przechyły? Mają swoje piwo beczkowe, i jest naprawdę zajebiste w smaku. Lekka goryczka, przyjemnie wchodzi, i jest całkiem mocne czego się podczas picia nie odczuwa... Naprawdę polecam przejechać się do tego klubu i zamówić dzban, najlepiej grupką przyjść po 21, zamówić, i oddać się w klimacik żeglarski przy koncertach szantowych... Naprawdę fajna sprawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bluźnisz synu na stronga, nie ładnie :wink:

 

Ale na serio tak jest. Przecia dobrego chłopa bym nie okłamał, nie? ;-) Mam wyczulony, mega-wybredny smak. Zazwyczaj nie ma szansy, żeby jakiś niuans smakowy mi umknął i właśnie smak Stronga mi się nie zgadza. Wiem, że inni tego nie widzą i żłopią, ale ten browar nie smakuje naturalnie jak dobre piwo, tylo czuć w nim sztuczną absolutnie nie-piwną słodycz. :blink: Tego nie lubię w piwie najbardziej a następne w kolejce są sztuczna gorycz i wodnistość. A i kolor stronga też jest dziwny, więc werdykt smakosza jest jeden: Strong ssie, zwykła warka jest dużo lepsza. Amen. ;-) Ale i tak lato już za całkiem niedługo, a wtedy wszystko smakuje jak nektar bogów :lol:

 

Bania!

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak lato już za całkiem niedługo, a wtedy wszystko smakuje jak nektar bogów :lol:!

 

Co do wcześniejszych wywodów, zgadzam się 100 procentowo.

Jednakże to zdanie odnoszące się do piwa nie jest w ogóle prawdziwe!

Że Warka smakuje?, albo inny wynalazek?

 

Wraz ze znajomymi wolimy nie pić, niż żłopać Lechy, czy Warki, nie daj jeszcze z puszki.

Ewentualnie Żywiec, ale naprawdę musimy być spragnieni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Sysakiem, może nie jest to sztuczna słodycz w warce strong ale jest to słodkie piwo i tego nie da się nie zauważyć! mi też nie podchodzi ta słodycz i co poradzić, warki strong nie pijam, za to pijam Warke czerwoną, Lech premium jest też dobrym piwem no i Leżajsk, największy plus tego piwa to oczywiście cena 1.79 - 1.85 + kaucja, a że mieszkam tu to można sobie wybrać wersje butelkową która na 99% jest lepsza :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lechem gardzisz ?! Wstydź się . Zawsze leszek bądź hajneken jak nie ma perełki pod ręką [czyt. 100%"miejsc rozrywki" na mojej wsi]

 

ja pogardzę, tak samo jak heinekrapem ;]. Ostatnio czarne tylko pijam ofc z dużą zawartością % - najlepszy to porter żywca i w dodatku 9,5%. W ogole się przyzwyczaiłem do mocnych br0. Szkoda mi brzucha na coś co ma mniej niż 9% (nie licząc ginesika) ;d.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam pobawić sie i poszukac regionalnych piw. Niestety tych dostęp jest znikomy. Ja często pijam piwo "lubuskie" niepasteryzowane z browaru Witnica. Ale jak widze na półce piwo którego nie piłem to biore. Niestety jedyny sklep w zasięgu gdzie czasem sie coś trafi to intermarche. :mur:

te leszki, heńki, żywce... to wszystko masowe koncernowe wynalazki. niestety czasem sam kupuje leszka lub tatre.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze polecam piwa pszeniczne! Okocim nawet ma swojego pszeniczniaka. dobry jest Frater.

Jeśli ktoś nie pił takiego piwka to w pierwszym kontakcie może zniechęcić go fakt iż jest to piwo mętne. Warto spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj zasmakowałem dwa Ciechany :)

 

Miodowy i Mocny.

Ten pierwszy zmęczyłem do połowy, smakowo bardzo dobry, ale IMO za słodki i już za bardzo nie chciałem pić.

Za to Mocny jest dobry, można się napić, ale dla mnie to i tak jest taka ciekawostka smakowa... spróbować można ale Tyskiego nic nie zastąpi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie chlapie Perłę Chmielowa..

 

Pierwszy łyk : Uuu agresyny mocny smak... ( zabijajacy smak np. sera który lubie jest z piwem ).

 

Nie jest to piwo z stylu " wygładzonego smaku" tylko taki lekki offroad...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 4fun z braku kasy na Zywca portera, ginesa albo nawet na faxe10% przerzuciłem się na wojaka 9% ;d. Pisałem o nim że nawet dobry jak za taką cene ale niestety często czuć ze tak dla wzmocnienia po prostu spirytu dodają... Różnica między puszką a butelką jest wyraźna tylko nie pamiętam które lepsze ;d. (chyba puszka o dziwo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowana większość najbardziej rozreklamowanych piw jest kiepska, mowie tu o warce,lechu,zubrze itp... Tzn masówka, moje ulubione "piwa" to :

 

Perła Chmielowa (prawie na codzienn tanie 2,19-2,50 i sporo lepsze od markowego shitu)

 

Zdrojowe z Konstancina

 

Warnijskie z Kormorana

 

Bracki Koźlak Dubeltowy z Browaru Zamkowego

 

 

Dla ludzi z Łodzi polecę fajny sklep z browarami z całego świata:

 

"Rewelacyjna budka z piwem (oficjalnie sklep ZOFMAR) na Pomorskiej 116 (w głębi, obok sam-u, jadąc Pomorską na Lumumbów po lewej stronie za Matejki)."

 

Link do sklepu: http://www.zofmar.pl/index.htm

 

SuperFakt: http://www.superfakty.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1603&Itemid=120

 

Sklep jest znany w całym mieście, bardzo sympatyczny właściciel, znawca i koneser dobrego piwa.

 

Link do tematu na forum browar.biz: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=54872

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...