Skocz do zawartości
kamilo23

Jakie Piwo Lubisz Najbardziej ?

Jakie piwo pijesz  

681 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Lech
      134
    • Tyskie
      94
    • Żywiec
      79
    • Kelt
      10
    • Heineken
      76
    • Tatra
      22
    • Warka
      67
    • Reds
      25
    • inne ?
      185


Rekomendowane odpowiedzi

O Boże, o Boże, o Boże. Jaki ten Żywcowy Porter jest świetny! 9,5% kopie po głowie jak mało co, ale wiem, że portery mi leżą. Niesamowita goryczka, która jednak szybko ustępuje, tworząc karmelowe niebo w gębie. No i ten zapach. Cudo!

 

No i spirytu nie czuć - jest cudnie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W momencie pisania tego posta popijam sobie Lecha i szczerze mówiąc to nie jest to piwo co kiedyś....paskudny smak, a zapach towarzyszący otwieraniu butelki..jakby ktoś beknął mi prosto w twarz ;) . Z piw, które ostatnio miło mnie zaskoczyły:

 

1. Kasztelan niepasteryzowane - naprawdę niezłe piwko, jak na jasny browar jest w porządku :)

2. Łomża - również niczego sobie, coś innego :D

3. Browar Jabłonowo - Miodowe Mocne <- hehe, pomimo niewygórowanej ceny, naprawde przyjemny smak ^^ (ale tylko schłodzone)

4. Gniewosz - jedyna wada to butelka 0,33 ... za szybko się kończy ;)

5. Koźlak Classic - naprawdę świetne, ciemne piwo...Kupiłem, bo spodobała mi się butelka :) Nie żałuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Boże, o Boże, o Boże. Jaki ten Żywcowy Porter jest świetny! 9,5% kopie po głowie jak mało co, ale wiem, że portery mi leżą. Niesamowita goryczka, która jednak szybko ustępuje, tworząc karmelowe niebo w gębie. No i ten zapach. Cudo!

 

No i spirytu nie czuć - jest cudnie.

 

Mowiłem ;). Ten porter to już klasyka. Mógłbym z Ginesikiem konkurować na zachodzie (dla mnie Guinness troche lepszy ale Żywiec lepiej klepie ;)). Piwo po prostu świetne - ma prawie same zalety:

 

Świetny smak, bardzo wyraźny aromat, kapitalny kolor i pianka (polecam pić zawsze w kuflu albo szklance aby dokładnie czuć zapach piwa ) no i oczywiście 9,5% - spirytu w ogole nie czuć, jak np.: w tanim krapie czyli wszystko naturalne otrzymali. Warte tych 5 zł bo po jednym takim jest już bardzo fajnie + wcześniejsze plusy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos moze polecic jakies piwo dostepne w okolicach Miasteczka Akademickiego AGH oprocz "dominujacych" marek i Perly, Lomzy? Juz troszke mu sie znudzily te piwa. Jakies pomysly? :D

Edytowane przez dobo90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos moze polecic jakies piwo dostepne w okolicach Miasteczka Akademickiego AGH oprocz "dominujacych" marek i Perly, Lomzy? Juz troszke mu sie znudzily te piwa. Jakies pomysly? :D

 

 

Przejdź się na Krowoderską 37, w okolice Nowego Kleparza, na Długą. Na pewno coś znajdziesz ;)

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dla odmiany (czyt. nie było nic ciekawego) dorwałem w netto Amber Natur Niepasteryzowany w cenie ~2.10zł (niestety tylko puszka). Smak od biedy ujdzie - mocno słodowe z lekko wyczuwalną goryczką i alkoholem... Taki lajtowy sikacz :D raczej smakoszem tego piwa nie zostanę, ale z drugiej strony za taką cenę to nie ma na co narzekać...

 

PS. fotka nie moja ale tylko taką znalazłem na necie...

Dołączona grafika

Edytowane przez Wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maraton przebiegnięty, dieta bezchmielowa dobiegła końca, można wrócić do piwa:)

 

Svytrus Ekstra - fajne jasne piwo, a co najważnieszje z przyjemną wyczuwalną goryczą.

 

Cornelius Weizen Bier - smaczny pszeniczniak, szczególnie na tle tworów typu Okocim Pszenicze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam wszystkim Piwo Staropolskie "LACH". Niestety nie mam zdjęć. Naprawdę ma oryginalny smak i aromat. Przyjemność miałem tylko w jednym miejscu, w "Chacie wuja Toma" tuż za Konstancinem. :) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wziąłem Okocim Mocne na ząb - mocny przeciętniak, alkohol wyczuwalny, acz nie spirytopochodny (jak chociażby we wcześniej opisywanej Perle Mocnej). Uwaga - nie pić, jeśli jest się meteopatą. Lekka, acz męcząca bania gwarantowana, szczególnie przy tak dobijającej pogodzie.

 

Puszka 568ml (1 pinta :))

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magnus z browaru Jagiełło

 

wyjątkowy, słodki jak strong, ale ma swój smak i charakter, ciemne piwo, nie ma moim zdaniem konkurencji na polskim rynku w swojej kategorii a kosztuje jedynie 1,9 + butelka (0,33ml) no i ma 6%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Almy trafił fajny porter: Black Boss z Wtinicy (ci co robią chwalone przeze mnie wcześniej Lubuskie). Co prawda nie ma tam silnej goryczy którą tak bardzo lubię, ale nie jest on zbyt słodki i mi smakuje. Piwo aromatyczne, przyjemne w smaku, a do tego nie czuć jego mocy podczas picia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magnus z browaru Jagiełło

 

wyjątkowy, słodki jak strong, ale ma swój smak i charakter, ciemne piwo, nie ma moim zdaniem konkurencji na polskim rynku w swojej kategorii a kosztuje jedynie 1,9 + butelka (0,33ml) no i ma 6%.

 

U mnie 2.8 + butelka, ale za to nie jest słodki jak strong :D

 

Piłem tydzień temu i muszę przyznać że naprawdę dobre piwo, ma taki specyficzny smak i mi trochę przypomina konsystencją rzadki mus czekoladowy :) Czy jak to tam się zwie [; ;] [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Dziś dorwałem na wycieczce w Cieszynie (wreszcie - bo w BB nie spotkałem)...

Smak gdzieś pomiędzy Żywcem a Uterosem - przyjemny, bez jakiegoś większego posmaku spirytusu... Wchodzi nawet lepiej niż Żywiec...

Edytowane przez Wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była sobie Perełka export : sikacz ala lech

Jest sobie perełka zielona chmielowa : O co lubie ( perełka w brazowej butelce to kompletnie inne piwo )

 

No i dzis dorwałem czarna perłe mocna :

Pierwszy łyk no lekko słodem czuc spirytu nie czuje ( 7.6% ) ale pozniej zaczyna sie wkradać gorycz chmielu. W smaku i zapachu przypomina mi Gdańskie ( R.I.P. ) ...

Piana gesta ale szybko opada ( jak we wszytkich perłach )

Wysycenie duże...

 

Raczej wróce do zielonej ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to ale ja ostatnio chlapie łomże zieloną (niepasteryzowaną) w małych butelkach ;). oraz

Dołączona grafika

 

też w małej butelce (330ml) łomże mocną.

Dołączona grafika

 

Zielona lekko chlebowy posmak ale to na plus (a nie <span style='color: red;'>[ciach!]</span>iany,drożdżowy) - w smaku świetne piwko i nawet nie przeszakadza mi że takie tycie ;).

 

EDIT

O tych mniejszych popularnych browarach można poczytać na wykopie.

Ja np. nie wiedziałem, że Kasztelan niepasteryzowany jest od Carlsberga (znalezione w komentarzach).

 

Widać dzisiaj większość to masówki... Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj piłem piwko o wdzięcznej nazwie "Wiśnia w piwie"

Dołączona grafika

Przypadło mi do gustu, bo to takie lekkie piwko do obiadu.

 

Następnie weszło piwo Miodne

Dołączona grafika

Bardzo dobre, miód wyraźnie, bardzo wyraźnie wyczuwalny, ale czuć też goryczke.

 

Jakby ktoś chciał sie napić dobrego piwka w ciekawym klimacie w Poznaniu to polecam pub Liberum Veto. Świetna obsługa, cała lodówka różnych piw butelkowanych, a z kija Perła, Łomża, Specjal i Kasztelan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.majex.com.pl/piwo/grand%20imperial.jpg

Dziś dorwałem na wycieczce w Cieszynie (wreszcie - bo w BB nie spotkałem)...

Smak gdzieś pomiędzy Żywcem a Uterosem - przyjemny, bez jakiegoś większego posmaku spirytusu... Wchodzi nawet lepiej niż Żywiec...

 

To z browaru Amber, poszukaj innych piw od nich w sklepie, w którym je kupiłeś bo wszystkie jakie próbowałem są na wysokim poziomie ;) Edytowane przez Oskaliber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...