Skocz do zawartości
kamilo23

Jakie Piwo Lubisz Najbardziej ?

Jakie piwo pijesz  

681 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Lech
      134
    • Tyskie
      94
    • Żywiec
      79
    • Kelt
      10
    • Heineken
      76
    • Tatra
      22
    • Warka
      67
    • Reds
      25
    • inne ?
      185


Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio pilem dwa ciekawe piwa. oba od corneliusa.

premium lager beer - tak czytam teraz opinie na browar.biz to niezbyt pozytywne, ale mi bardzo posmakowalo. jeden z lepszych lagerow jakie pilem.

honig weizen - nie jestem wielkim zwolennikiem miodu. mojej przygody z ciechanem miodowym nie wspominam najlepiej. jednak jak zobaczylem pszenniczno miodowe piwo to postanowilem sie skusic. i sie nie zawiodlem. nie jest tak slodkie jak ciechan, tylko ma przyjemna nute miodowa, troche za malo czuc, ze pszenniczne. ogolnie jednak dobre.

oba kosztowaly po 4,50zl w almie. w kazdym innym sklepie beda jednak tansze o ok. 1zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie obecnie na szczycie mojej listy jest Ciechan "Wyborne", pivko jest po prostu zarąbiste, komu ze znajomych nie dałem spróbować każdemu smakowało - szkoda tylko że tak trudno go dostać :/

 

A tak normalnie to Leszek..

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjal i lech...to dla mnie siki, nawet nie Weroniki, bo mam mile skojarzenia z tym imieniem. Teraz dopijam żywca i nawet nawet... Od pewnego czasu popijam piwo świeże z browaru kormoran, bo ogolnie to co oferuje sie w sklepach jest ohydne, ale mimo wszystko probuje, bo przestać pic piwo nie jest latwo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie dorwałem gniewosza przy okazji otwarcia Kauflandu u mnie we "wsi". Udało mi się kupić jedną butle i od tamtej pory pustka. A sprawdzam codziennie :D Mówię o Gniewioszu Koźlaku. Spróbowałem też zwykłego, nic specjalnego. Ale koźlaczek przecudny! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okocim Pszeniczne - utwierdziłem się, że je lubię :). Moje pierwsze pszeniczne, ale zbyt dużego wyboru u mnie nie ma.

Żywiec porter - po opiniach znajomych spodziewałem się czegoś niezbyt dobrego, ale mylili się :) Można się tym "najeść" ;p

Perła Chmielowa - w smaku bardzo podobne do Okocim Premium Pils, ale nie tak wodniste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łomża miodowa - 10/10 - Ciechan się chowa. Super piwo, polecam.

Argus @ Lidl - 5/10 - Smak średni, ale ocena taka, bo idealnie nadaje się na spożywanie w ilościach +10 np. podczas wypadu nad jezioro. Bardzo tanie.

Irish Beer - 7/10 - Dobre w smaku, treściwe piwo. Można wypić 2-3, więcej to już męczarnia.

 

Czytając poniższy post przypomniałem sobie o jeszcze bardzo smacznym piwie. A raczej o piwach. W Wawie przy Arkadii jest taka knajpka, która sama na miejscu piwo robi (tam gdzie kelnerki tak poprzebierane są) i bardzo ciekawe oraz BARDZO SMACZNE trunki oferują :)

Edytowane przez kretfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łomża miodowa - 10/10 - Ciechan się chowa. Super piwo, polecam.Argus @ Lidl - 5/10 - Smak średni, ale ocena taka, bo idealnie nadaje się na spożywanie w ilościach +10 np. podczas wypadu nad jezioro. Bardzo tanie. Irish Beer - 7/10 - Dobre w smaku, treściwe piwo. Można wypić 2-3, więcej to już męczarnia.Czytając poniższy post przypomniałem sobie o jeszcze bardzo smacznym piwie. A raczej o piwach. W Wawie przy Arkadii jest taka knajpka, która sama na miejscu piwo robi (tam gdzie kelnerki tak poprzebierane są) i bardzo ciekawe oraz BARDZO SMACZNE trunki oferują :)

 

osobiscie wole wypic mniej a lepszego i ewentualnie poprawic mocniejszym trunkiem niz pic te szczochy :) bo inaczej sie tego piwa nie da nazwac, jeszcze z sokiem mozna to przelknac ale bez...

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie dorwałem gniewosza przy okazji otwarcia Kauflandu u mnie we "wsi". Udało mi się kupić jedną butle i od tamtej pory pustka. A sprawdzam codziennie :D Mówię o Gniewioszu Koźlaku. Spróbowałem też zwykłego, nic specjalnego. Ale koźlaczek przecudny! :)

 

Szkoda, że oprócz nazwy z prawdziwym koźlakiem to piwo ma niewiele wspólnego. 14% ekstraktu to jest bardziej ciemny lager niż koźlak. Ale piwko samo w sobie faktycznie przyjemne.

 

Okocim Pszeniczne - utwierdziłem się, że je lubię :). Moje pierwsze pszeniczne, ale zbyt dużego wyboru u mnie nie ma.

Żywiec porter - po opiniach znajomych spodziewałem się czegoś niezbyt dobrego, ale mylili się :) Można się tym "najeść" ;p

 

Okocim Pszeniczne - miałem przyjemność (a może raczej nieprzyjemność) spróbować kilka dni temu. Zdecydowanie najgorsze pszeniczne piwo jakie miałem okazję spróbować. Nie polecam.

Żywiec Porter - po prostu ludzie kupują portery i spodziewają się nie wiadomo czego. Ten gatunek trzeba lubić, a są tacy co nie lubią po prostu całości gatunku i oczerniają daną markę. Polacy produkują jedne z lepszych porterów bałtyckich na świecie i powinniśmy się z tego cieszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Oskaliber

Cóż, nie przeczę, iż mogą być lepsze pszeniczne od Okocimia, lecz na "pszenicznym szlaku" jestem niedawno, jak trafię coś innego to porównam i możliwe, iż będzie Okocim gorszy.

@Porter

Może przesadziłem z tym "najedzeniem się". To kwestia gustu co kto lubi, stwierdziłem tylko iż znajomym nie podeszło(kiedyś pili coś ciemnego, ponoć im nie podeszło i teraz niechętnie do tego podchodzą) a ja na pewno powrócę do Niego przy okazji.

 

@zizzy

Sam nie miałem okazji, ale słyszałem że jest bardzo dobre. U mnie nawet po 2.20 były w sklepie, ale już nie było.

Edytowane przez draenei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie wole wypic mniej a lepszego i ewentualnie poprawic mocniejszym trunkiem niz pic te szczochy :) bo inaczej sie tego piwa nie da nazwac, jeszcze z sokiem mozna to przelknac ale bez...

 

Jestem pewien, ze to piwo (Argus) nie jest najlepsze. Ale podczas jego picia nie mam mysli "o fak, co za syf". Zeby nie bylo - Nie pijam go ostatnio, bo sa lepsze trunki. Po prostu jest to klasa srednia i to za "pol darmo" :)

 

Kolejny dzien z Lomza Miodowa. Jest super, nie nudzi sie.

Edytowane przez kretfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie bawi sie ktoś w warzenie własnego piwa?

Na allegro masa takich "starterów", na forach innych ludzie to zachwalają....

Mam dość pijania szczoch za 2-3zł, a normalne piwo po 5-8zł mnie dobija...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Oskaliber

Cóż, nie przeczę, iż mogą być lepsze pszeniczne od Okocimia, lecz na "pszenicznym szlaku" jestem niedawno, jak trafię coś innego to porównam i możliwe, iż będzie Okocim gorszy.

 

Spróbuj sobie chociażby Paulanera. Chociaż jest bardzo popularny i ogólnodostępny to wciąż pozostaje bardzo dobrym i poprawnym pszeniczniakiem. Na pewno dostrzeżesz różnicę.

 

Panowie bawi sie ktoś w warzenie własnego piwa?

Na allegro masa takich "starterów", na forach innych ludzie to zachwalają....

Mam dość pijania szczoch za 2-3zł, a normalne piwo po 5-8zł mnie dobija...

 

Ja się bawię w warzenie (w sumie niedawno zacząłem), tylko nie z żadnych śmiesznych puszek z allegro. To nie jest żadna sztuka zrobić z czegoś takiego piwo i jak chcesz naprawdę solidne piwo to wszystko od zera, czyli zacieranie słodu, chmielenie itp (koszty są jeszcze mniejsze niż robienie z tych allegrowych puszek, wychodzi około 1zł za piwo). Tutaj kilka zdjęć z mojego ostatniego warzenia jakbyś miał ochotę popatrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seniortrapezza

Na kaca dobre każde byle zimne jak upał jest! Ale grzńca w piachu na plaży też pić, można jak już się smaku nie czuje i mózgownica alkoholku potrzebuje, a chłodzenia nie ma w pobliżu (ciekły azot czy suchy lód). Zależy jak komu piwo wchodzi! Najlepsze fazy miałem perzy domowym winku i bimbrze z mirabelek na ruskim gazie dawno, dawno temu . . . jak sam se alkoholu nie produkujecie to musicie go kupić ze sklepu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze podsumowanie.

 

Ciechan Wyborny - 10/10 Bardzo smaczne, bardzo dobre i w ogóle żadnych negatywnych odczuć podczas picia. W dużych ilościach równie dobry, co w małych.

Ciechan Maciejowy - 8/10 Dobre, bardzo ciekawy smak.

Tatra - 3/10 Fuuuu, tak niedobre, że ciężko się pije. Zostawia bardzo nieciekawy posmak.

Strong - 1/10 Ocena aż tak wysoka, bo dało się dopić do końca (w wielkich męczarniach). Niedobre, niedobry posmak i w ogóle trzymać się z daleka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heban !!

Udalo mi sie zakupic go ze 2-3 razy

Mile w smaku czarne piwo, nie wali gorycza jak okocim porter.

Nawet dla kobitek (moja bardzo milo zaskoczona byla)

Cena ~4 zl

 

Warto chocby sprobowac

 

Dałem 4.26. Sprawdzę jutro ;) Jak by co to będzie na Ciebie (kasę oddasz przelewem) :P Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz szczęście i nie musisz robić zwrotu :P Właśnie się nim delektuję ;)

 

W sumie warte jest swojej ceny. Dobry przyzwoity smak. Na pewno kiedyś jeszcze trafi do mojego koszyka. Nie od razu bo w Auchanie mają całkiem ciekawą kolekcję ciemnych piw i jeszcze kilka do spróbowania będzie.

 

Przy okazji w sieci znalazłem różne informacje nt. miejsca produkcji Hebana, bo jeden jest produkowany w polskim browarze Jurand, drugi w czeskim Litovel, a trzeci w niemieckim Herrnbräu. W zasadzie etykiety mają identyczne, ale wiadomo, że różnica w smaku też może być. Mój akurat był (skończył się właśnie :( ) produkcji czeskiej.

 

PS. jak ktoś nie ma pomysłu na startup, to niech zrobi portal z ocenami piwa (taki a'la filmweb dla browarów ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.browar.biz/piwa.php

 

Co w tym miejscu jest Twoim zdaniem napaćkane? Mając taką konkurencje jak browar.biz nikt nie jest w stanie zrobić żadnej lepszej piwnej bazy danych, bo na browar.biz nikt nie narzeka bo nie ma ku temu żadnych powodów.

 

A co do Hebana to w Jurandzie nie jest produkowany już od dawien dawna.

Edytowane przez Oskaliber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś dwie Wiśnie w Piwie - o ile zwykle unikam piwa smakowego jak ognia, to dałem mu szansę - bardzo, ale to bardzo przyjemne i łagodne piwko "poobiednie". Nie za ciężkie jak Żywcowy Porter, nie za słodkie jak Desperados, nie za gorzkie jak Tyskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.browar.biz/piwa.php

 

Co w tym miejscu jest Twoim zdaniem napaćkane? Mając taką konkurencje jak browar.biz nikt nie jest w stanie zrobić żadnej lepszej piwnej bazy danych, bo na browar.biz nikt nie narzeka bo nie ma ku temu żadnych powodów.

 

O głównej mówiłem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...