Skocz do zawartości
kamilo23

Jakie Piwo Lubisz Najbardziej ?

Jakie piwo pijesz  

681 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Lech
      134
    • Tyskie
      94
    • Żywiec
      79
    • Kelt
      10
    • Heineken
      76
    • Tatra
      22
    • Warka
      67
    • Reds
      25
    • inne ?
      185


Rekomendowane odpowiedzi

IMO browar.biz jest wystarczający. Nie warto jednak sprawdzać opinii o piwie przed jego wypiciem - na początku kilka razy się na to złapałem. A przecież nikt nie wrzuci części wypowiedzi do spoilera:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O głównej mówiłem..

 

Tylko jaki jest sens czepiania się głównej skoro baza danych piw jest przejrzysta i rozbudowana ;)

 

IMO browar.biz jest wystarczający. Nie warto jednak sprawdzać opinii o piwie przed jego wypiciem - na początku kilka razy się na to złapałem. A przecież nikt nie wrzuci części wypowiedzi do spoilera:)

 

Racja. Najlepiej ocenić piwo samemu i zanotować sobie swoje odczucia, a potem porównać je z opiniami innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się w końcu spróbować Okocima Portera i chociaż podchodziłem do niego dosyć niechętnie to jestem naprawdę mile zaskoczony. O ile Pszeniczne od Okocima było najgorszym pszenicznym jakie zdarzyło mi się pić, o tyle Porter jest naprawdę przyzwoitym piwem. Przyjemna nutka gorzkiej czekolady. Nie ma takich drażniących posmaków palonych, które da się wyczuć np. w Żywcu Porterze (ale wiadomo, to też kwestia gustu, mi osobiście one trochę przeszkadzają). Sprawdziłem później opinie na browar.biz i całkiem spora grupa osób narzeka na alkoholowy posmak - ja go w ogóle nie doświadczyłem. Może jakaś inna partia, może piwo dłużej/krócej leżakowało, może po prostu moje kubki smakowe nie są wystarczająco profesjonalne ;). Ja mogę z czystym sumieniem polecić (oczywiście tym, którzy faktycznie lubią ten gatunek, a nie narzekają na wszystko po kolei).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie żywiec porter i kaper. Chyba najlepsze piwa jakie piłem a było tego sporo ;)

dobre też są wszelkie piwa niepasteryzowane, ale o takie faktycznie niepasteryzowane ciężko. Na początku kasztelan "niepasteryzowany" był niezły, ale się trochę pogorszył i chyba już jest pasteryzowany, chociaz nazwa mówi inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wymienionego wyżej Kapera nie polecam. Przebijający się na pierwszy plan alkohol skutecznie zabija wszelkie inne posmaki. Jedno z gorszych piw jakie ostatnio piłem. Czytając opinie w internecie można jednak zauważyć, że są one dosyć rozbieżne.

 

A co do Kasztelana. Nadal jest niepasteryzowany, ale jest mikrofiltrowany, więc można to uznać za chwyt marketingowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę śmiało polecic TANIE piwko z LIDLa- ARGUS. Najlepszy jest czarny "strong" 7% i cena 1,79 a jak jest promocja to i za 1.59pln puszke mozna miec. Piwo podobne w smaku do okocimia mocnego - w kategorii cena/jakosc ABSOLUTNY TOP !!!!! Kto nie wierzy niech sprobuje - piwko jest chyba w kazdym lidlu. Jest tez wersja standard za 1.59-1.69 oraz jakas damska smakowa ktorej nie testowalem. Takze polecem piwko ARGUS:) Czekam na wasze wrazenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie bawi sie ktoś w warzenie własnego piwa?

Na allegro masa takich "starterów", na forach innych ludzie to zachwalają....

Mam dość pijania szczoch za 2-3zł, a normalne piwo po 5-8zł mnie dobija...

 

To zacznij kupowac normalne piwo po 2-3zł, np. Lubuskie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW, znalazłem na Mokotowie sklep, który sprzedaje Lubuskie po 2 zł/szt. Już nie trzeba jeździć do Piotra i Pawła, gdzie i tak coraz częściej mają braki w asortymencie.

 

Ogólnie sklepik okazał się ciekawy (wręcz niepozorny). Mają tam np. Łomże i Perłe - obie niepasteryzowane, a także Lwówek i Black Bossa z Witnicy (ci od Lubuskiego). Łomża ciekawa, bo nie w bączku 0,33 l, tylko w normalnej butelce i już zupełnie inaczej (gorzej!) smakuje. Z kolei Perła niepasteryzowana też niestety nie powala.

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zacznij kupowac normalne piwo po 2-3zł, np. Lubuskie. ;)

 

Z tym, że koszt wyprodukowania 0,5l piwa domowego to 1zł z groszami, a dobrze zrobione bije na głowę najlepsze sklepówki ;)

 

Tymczasem wczoraj piłem 'Dragonfire' z angielskiego browaru Shepherd Neame. Limitowane piwo produkowane na dzień św. Grzegorza. Naprawdę świetne. Treściwe, jakieś tam nutki toffi i może minimalne palone. Świetna barwa, przez napis na butelce określana jako 'mahoniowa' i faktycznie taka jest. Piana dosyć przeciętna. Nagazowanie również przeciętne jak na nasze standardy, czyli na angielskie pewnie dosyć mocne. Mogę szczerze polecić, z tym, że w Polsce tego piwa raczej nie dostaniecie ;)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW, znalazłem na Mokotowie sklep, który sprzedaje Lubuskie po 2 zł/szt. Już nie trzeba jeździć do Piotra i Pawła, gdzie i tak coraz częściej mają braki w asortymencie.

 

Ogólnie sklepik okazał się ciekawy (wręcz niepozorny). Mają tam np. Łomże i Perłe - obie niepasteryzowane, a także Lwówek i Black Bossa z Witnicy (ci od Lubuskiego). Łomża ciekawa, bo nie w bączku 0,33 l, tylko w normalnej butelce i już zupełnie inaczej (gorzej!) smakuje. Z kolei Perła niepasteryzowana też niestety nie powala.

 

Adres? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łomża ciekawa, bo nie w bączku 0,33 l, tylko w normalnej butelce i już zupełnie inaczej (gorzej!) smakuje.

 

Bo niepasteryzowanych Łomż są 2 rodzaje. Zwykła niepasteryzowana w bączku i niepasteryzowana wyborowa w butelce 0.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka piw, które przyszło mi ostatnio próbować (żeby się nie powtarzać to skopiuję swoje oceny z browar.biz):

 

Cornelius Ale Ale

Dołączona grafika

Kolor: Bursztynowy, lekko mętny. [3]

Piana: Pęcherzyki średnie, bardzo lekko beżowa, opada dosyć szybko ale minimalna warstewka utrzymuje się prawie do końca. [3]

Zapach: Dosyć intensywny, mocne nuty pszeniczne i chyba słodowe. [3.5]

Smak: Bardzo słodki, wyraźne nuty pszeniczne i owocowe, finisz jakby trochę cierpki, goryczka dosyć niska ale długo utrzymuje się na języku. [3]

Wysycenie: Średnie. [3]

Opakowanie: Nie można mu nic zarzucić, duży plus za podanie ekstraktu i słodów. [4]

Uwagi: Piwo faktycznie smakuje jak hybryda ale i weizena. Na pewno jest ciekawe i warte spróbowania, ale nie wiem czy sięgnę po nie jeszcze raz.

 

Cornelius Honig Weizen

Dołączona grafika

Kolor: Jasnozłoty, lekko mętny, jak na pszeniczne chyba nawet zbyt lekko. [2.5]

Piana: Dosyć drobna, biała, trwałość nie najgorsza. [3.5]

Zapach: Dominujący aromat miodu, gdzieś w oddali próbuje przebić się goździk i inne pszeniczne aromaty. [2.5]

Smak: Dominująca kwaskowatość i miód, podobnie jak w zapachu akcenty pszeniczne gdzieś w oddali, prawie brak goryczki. [2.5]

Wysycenie: Spore, ale jak na pszeniczne mogłoby być większe. [4]

Opakowanie: Nie można mu nic zarzucić, plus za podanie ekstraktu i słodów. [4]

Uwagi: Pod koniec już było mi za słodko, ale nie spotkałem się jeszcze z piwem miodowym po którym nie miałbym takiego uczucia. Za bardzo miodowe za mało pszeniczne. Jako piwo na lato może i by się nadało, ale są lepsze alternatywy.

 

Lipcowe Niepasteryzowane (Browar Jagiełło)

Dołączona grafika

Kolor: Złoty, klarowny. [4]

Piana: Biała, pęcherzyki dosyć duże, szybko zanika pozostawiając tylko lekką obrączkę. [2.5]

Zapach: Mocno słodowy, lekka chlebowość. [3]

Smak: Na pierwszym planie fajna, wyrazista goryczka (w miarę picia schodzi na dalszy plan), w tle słodowość, chlebowość i na finiszu jakiś dziwny, jakby metaliczny posmak być może pochodzący od chmielu. Ogólnie piwo dosyć lekkie i fajne, do wypicia kilkoma dużymi łykami [3.5]

Wysycenie: Niskie. Mi to osobiście nie przeszkadza. [4]

Opakowanie: Mała butelka + staromodna etykieta nadają opakowaniu charakteru. Wszystkie dane są. [5]

 

Żytnie (Browar Konstancin)

Dołączona grafika

Kolor: Ciemnobursztynowy, klarowny. [4]

Piana: Jasnobeżowa, gęsta i solidna, mocno oblepia szkło. [5]

Zapach: Średnio intensywny, przypominający piwa pszeniczne. [3]

Smak: Pełny, słodowy i chyba lekko karmelowy, połączony z idealnie współgrającą średnią goryczką, lekko kwaskowaty, są posmaki pszeniczne, do tego dochodzi nietypowy nieznany mi posmak (aczkolwiek bardzo przyjemny), dużo osób tutaj identyfikuje go z żytem wiec pewnie jest coś na rzeczy. [5]

Wysycenie: Dosyć duże, ładnie współgra z całością. [4.5]

Opakowanie: Jest informacja o ekstrakcie i o słodach. Etykieta nie bije na głowę, ale przecież nie o nią w piwie chodzi. [4]

Uwagi: To moje pierwsze piwo żytnie, więc nie mam za bardzo porównania. Mimo wszystko jest to bardzo ciekawe, oryginalne i przede wszystkim smaczne piwo. Jeden z bardziej udanych polskich produktów jakie przyszło mi ostatnio próbować.

 

Hobgoblin (WychwoodBrewery)

Dołączona grafika

Piana: średnioobfita, dosyć szybko opada, jasnobeżowa, pęcherzyki średnie [3]

kolor: ciemnobrązowy, klarowny [5]

wysycenie: dosyć niskie, jak to w angielskich standardach - absolutnie to nie przeszkadza [5]

zapach: średniointensywny, lekko karmelowy, suszone śliwki [3]

smak: treściwe, nutki karmelowe, suszone śliwki, gorzka czekolada, bardzo subtelne nuty palone, kwaskowy finisz, goryczka w sam raz, bardzo pijalne [4]

opakowanie: prezentuje się celująco, brakuje jednak informacji o ekstrakcie/słodach [5]

 

Duvel

Dołączona grafika

Klasyk gatunku, do którego zakupu skusił mnie zestaw z pokalem ;)

piana: biala, pęcherzyki srednie, bardzo trwala, jak juz zacznie opadac to ladnie oblepia szklo

kolor: zloto-cytrynowy, metny

zapach: sredniointensywny, drożdżowy, jakby lekka kwaskowatosc

smak: pełne, czuc moc tego piwa, az rozgrzewa przelyk, niestety lekko wyczuwalny alkohol, mocna cytrusowosc, goryczka sredniowysoka, dosyc specyficzna, po przeczytaniu waszych opini stwierdzam, ze 'grejpruftowa' to bardzo trafne okreslenie

wysycenie: dosyc wysokie

opakowanie: ok, brak info o ekstrakcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Belfast Ale (Whitewater Brewery)

 

piana: bardzo lekko beżowa, średnio gęsta, dosyć szybko opada pozostawiając kożuch

kolor: ciemnobrązowy, klarowny

zapach: mocno owocowy, lekko palony

wysycenie: średnie

smak: wyraźne kawowe i palone posmaki, fajna owocowość, dosyć wysoka, przyjemna goryczka, długo pozostająca na języku, bardzo dobre

opakowanie: ładne

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy u nas pojawiło się piwko w buteleczkach 0,33 Gniewosz. Trzy smaki, ciemne, jasne i koźlak. Wszystkie dobre.

 

http://1.bp.blogspot.com/_DGQPVGvocEQ/TGqlCV4_dnI/AAAAAAAABlo/i19LfA1UO0g/s400/IMG_6016.JPG

 

 

W Realu dostępne na pęczki, a teraz chyba nawet na promocji 1.49 + cena butelki ;) I ja wolę tylko ciemnego.

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w szczecinie :] U mnie w Świętokrzyskiem, wreszcie Kaufland zaczął sprowadzać. Chociaż z dostawy z zeszłego tyg. wziąłem ostatnią butle wczoraj i pusta półka. Ciekawe czy znów przyjdzie czekać m-c na kolejne. A Koźlak świetny, 'jasne" ma zwyczajny smak sikańca, a ciemnego jeszcze nie próbowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wreszcie miałem okazje napić się Belgijskiego Pale Ale z Brackiego.

Mi odpowiada smakowo tak samo jak Scottish Belhaven Ale, a jest 3 razy tańsze! :)

Bardzo dobre piwko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...