Skocz do zawartości
kamilo23

Jakie Piwo Lubisz Najbardziej ?

Jakie piwo pijesz  

681 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Lech
      134
    • Tyskie
      94
    • Żywiec
      79
    • Kelt
      10
    • Heineken
      76
    • Tatra
      22
    • Warka
      67
    • Reds
      25
    • inne ?
      185


Rekomendowane odpowiedzi

Ja ejla kojarzę głównie z wyspami. Choć jak zacząłem grzebać w necie po Twojej wypowiedzi, to dowiedziałem się również o belgijskiej odmianie. Cóż... niewiele jeszcze wiem.

 

BTW, zainteresowało mnie natomiast, że Brackie o którym mówimy jest robione na podstawie receptury domowej piwowarki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygrała konkurs i dostała swoje 5 minut i słusznie! ;)

 

Właśnie szkoda że tylko limitowana seria...

 

I w cale nie porównuje... Chciałem zaznaczyć że miałem na te piwa taką samą reakcje po spróbowaniu. Mianowicie O k... jakie dobre :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ejla kojarzę głównie z wyspami. Choć jak zacząłem grzebać w necie po Twojej wypowiedzi, to dowiedziałem się również o belgijskiej odmianie. Cóż... niewiele jeszcze wiem.

 

Belgia to jest taka sama potęga w produkcji ejli jak UK. Z tym, że obydwa te kraje produkują dosyć charakterystyczne dla siebie piwa, więc nie ma co ich porównywać.

 

BTW, zainteresowało mnie natomiast, że Brackie o którym mówimy jest robione na podstawie receptury domowej piwowarki:)

 

To była pierwsza rzecz jakiej się o nim dowiedziałem i tylko dlatego je kupiłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stronę temu ktoś się pytał o piwa z browaru fortuna. Spróbowałem wczoraj ich portera:

 

Dołączona grafika

 

Kolor: Czarny. Ciemnowiśniowe przebłyski pod światło.

Piana: Dosyć gęsta. Ciemnobeżowo-brązowawa. Po jakimś czasie opada do zera.

Zapach: Intensywny. Dominująca kawa, w tle karmel i czekolada.

Smak: Pełny. Dominuje silny posmak kawowy tak jak w zapachu (wręcz zbyt silny, pod koniec przyćmiewa wszystko inne). Paloność i karmel gdzieś dalej, dobra dosyć wysoka goryczka. Przyjemnie rozgrzewa przełyk i całe ciało, ale alkohol niewyczuwalny.

Wysycenie: Średniowysokie.

Opakowanie: Etykieta jak etykieta. Ekstrakt i słody podane.

Uwagi: Solidny i rozgrzewający - czyli taki jaki powinien być porter.

Edytowane przez Oskaliber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ŁOMŻA EXPORT MIODOWA

Dołączona grafika

 

Całem ciekawe piwo. Cena koło 4 zł imo za dużo. Smak niezły chociaż ja czuje alkohol troche. Bardzo ciekawy posmak miodu ale tylko tak do połowy butli. Ja piłem wersje Export miodową a chyba jeszcze jest zwykła (pewnie lepsza). Gorsza od ciechana ale tą łomże da sie wypić 2,3 z rzędu. Ogólnie niezłe br0 ale cena za wysoka

 

Ocena: 3,5/6.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio u mnie w sklepie pojawiło się piwo Krzepkie (browaru nie podam, bo nie zapamiętałem, a butelki już nie mam). Jasne, bardzo mocne (14.5% ekstraktu i 7.6% alko). Smak dość łagodny, nie czuć alkoholu. Jednak spodziewałem się większej goryczki - piwo ma ją raczej delikatną, przy czym słodkim bym go nie nazwał. Już prędzej nijakim.

Można wypić, nie odrzuca ani nie zniechęca, ale nie wybija się niczym szczególnym i nie pozostaje w pamięci. Ot, po prostu przyzwoite piwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ŁOMŻA EXPORT MIODOWA

[http://1.bp.blogspot.com/_DGQPVGvocEQ/TU2VR8e7jfI/AAAAAAAAB8U/uqXEHkBFE7M/s1600/IMG_7476.JPG

Całem ciekawe piwo. Cena koło 4 zł imo za dużo. Smak niezły chociaż ja czuje alkohol troche. Bardzo ciekawy posmak miodu ale tylko tak do połowy butli. Ja piłem wersje Export miodową a chyba jeszcze jest zwykła (pewnie lepsza). Gorsza od ciechana ale tą łomże da sie wypić 2,3 z rzędu. Ogólnie niezłe br0 ale cena za wysoka

 

Ocena: 3,5/6.

 

3.39 to chyba nie jest tak dużo jak za bardzo dobre piwo? Łomża Miodowa jest jednym z moich ulubionych. Polecam jeszcze za jakiś czas kupić ją ponownie, bo straszne różnice są między partiami.

 

W większej ilości wchodzi aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.39 to chyba nie jest tak dużo jak za bardzo dobre piwo? Łomża Miodowa jest jednym z moich ulubionych. Polecam jeszcze za jakiś czas kupić ją ponownie, bo straszne różnice są między partiami.

 

W większej ilości wchodzi aż miło.

 

ja mam wszędzie za 4 ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że w szczecińskich marketach co raz więcej pojawiło się wymienianych tu piw.

Ostatnio trafiłem obok Łomży Eksport nabyłem tez Miodową. Miodowa znacznie lepsza.

 

Dzisiaj w Tesco kupiłem Wiśnię w Piwie (5.59 PLN). Piwo całkiem dobre, wiśnie czuć bardzo dobrze (jak sok wiśniowy).

 

Drugie dzisiaj to Baltic Porter (4.29 PLN):

Dołączona grafika

Piwo o wyraźnym smaku i aromacie. 8.1% alko, które w sumie czuć na początku. Później jednak ten smak przechodzi w taką goryczkę z lekkim posmakiem kawowo-czekoladowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piwo Żywe browar Amber

Piwo jasne mocne dolnej fermentacji.

Piwko kupiłem w Kerfurze cena około 4zł za butelkę 500ml, piwo niepasteryzowane (bardziej to prawdopodobne bo data ważności miesięczna a nie 4 miesięczna...), smak wyrazisty, słodkawy aczkowlwiek nie tak słodki jak np w.w. Łomża eksport miodowa, pije się przyjemnie i lekko.

Spróbować na pewno nie zaszkodzi, mi smakuje więc polecam.

Nie kwaśne, nie gorzkie takie w sam raz.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaper

 

Dołączona grafika

 

Piłem w pubie ale z butli i musze powiedzieć ze jest OK. Na 3,5/6 zasługuje ;). 8,7% troche czuć ale nie tak bardzo. Wyraźny goryczkowy posmak.

 

Lany w pubie Guinness w PL

 

Dołączona grafika

 

No imo piwo świetne szczególne do jedzenia ale nie warte 17 zł (za lane w pubie 0,56l). Genialna akasamitna i bardzo gęsta piana i niezły smak. Szkoda ze lanego nie mają Guinnessa Forein Extra w Irish pubie w stolicy tylko zwykłego "druta", który jest dużo gorszy ;). Piwo 4,5/6 ale nie jest warte 17 zł ;].

 

Teraz spróbuje wiśnie bo widzę ze dużo osób zachwala ;).

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nalali chociaż jak należy, na 2 razy z koniczynką? ;)

 

Hehe - niestety mu nie wyszła ;). Nie zawsze taka koniczyna wychodzi ale leją dwa razy (tak jak na stronie guinnessa pokazują - tzw dolewka ;)). Ile bym dał za Forein Extra St lane ale to już niestety nie w PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najładniejszą dotychczas koniczynę trafiłem podczas degustacji w fabryce Guinnessa. Z kolei zauważyłem, że w zwykłych irlandzkich pubach koniczynę robi się niemal wyłącznie dla turystów.

 

Około dwa tygodnie temu spędziłem kilka dni w Londku Zdroju. Ale w tamtejszych pubach za każdym razem powalało mnie na kolana. Mimo, że każdorazowo starałem się wybrać inne piwo, to nie trafiłem takiego, które by mi nie smakowało. Nie wykluczam też, że to ogólna "podjarka" klimatem angielskich pubów, ale zdecydowanie żałuję, że nie spisywałem wszystkich piw, które spróbowałem. A te co zapamiętałem, nawet po znalezieniu w Polsce, niestety do tanich nie należą.

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm,

 

Tyskie/Żywiec z sokiem malinowym (do nabycia w auchan)

Złoty Bażant z kolegami (do nabycia w auchan)

Gingers imbirowe samotnie w upał (do nabycia w auchan)

Paulaner jak mam ochote na coś dobrego xD (do nabycia w carefour ok 5zł za 0,5)

Edytowane przez wirion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...