Skocz do zawartości
kamilo23

Jakie Piwo Lubisz Najbardziej ?

Jakie piwo pijesz  

681 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Lech
      134
    • Tyskie
      94
    • Żywiec
      79
    • Kelt
      10
    • Heineken
      76
    • Tatra
      22
    • Warka
      67
    • Reds
      25
    • inne ?
      185


Rekomendowane odpowiedzi

Fortuna Wiśniowa bardzo dobra, ale jako jedno piwko. Potem może być już za słodko. Czerwony smok mi nie podszedł. Jakiś taki rozwodniony mi się wydawał. Za to Czarny Smok - rewelacja.

 

Lubuskie Jagodowe też ciekawe w smaku i jako jedno piwko bardzo mi smakowało. Znajomi odradzali mi Lubuskie Zielone, dlatego nie piłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem dziś w Carefourze ciekawego pszeniczniaka. Za 3,99 zł dostajemy dobre piwo, choć jak dla mnie mógłby być bardziej wyrazisty - smak jest taki hmm... płytki? Na początku mi to nawet przeszkadzało, ale po wypiciu kilku łyków postawiłbym je ponad Cornelius Weizen z Sulimaru, który ma zbliżoną cenę.

Dołączona grafika

Zaciekawiła mnie również dezinformacja o pochodzeniu piwa. Na butelce można znaleźć info o niemieckich standardach, recepturze Browarmii Królewskiej w Warszawie (a właściwie ich głównego piwowara) i wyprodukowaniu dla Tarczyn Trade. Z ciekawości zacząłem szukać w internecie i okazuje się, że to rzeczywiście piwo z Niemiec. A po niemieckiej pszenicy spodziewałbym się więcej, ale cena przynajmniej nie pustoszy kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten temat żyje?

 

Mnie dziś naszło na ejla.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

To po prawej bardzo dobre, ale potem spróbowałem jeszcze Bishops Finger (po lewej), które okazało się boskie!:) Po raz pierwszy w PL kupiłem piwo z tak intensywną goryczą. Jeśli lubicie gatunek, to zdecydowanie polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wywiad z właścicielem browaru Ciechan

W wywiadzie między innymi o wałku z nazywaniem piw sterylizowanych piwami niepasteryzowanymi co ma sugerować świeżość piwa, które faktycznie leży i pół roku. To na przykład Kasztelan (calsberg) niepasteryzowane okres trwałości pół roku :lol:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna przygoda - pomiędzy sobotą a kacem zakupiłem Lubuskie miodowe które nawet mi smakowało. Inne niż Ciechan, nie waliło mydłem jak Łomża.

A teraz po kacu próbuję przełknąć Żubra Ciemnozłotego - niby ok na początku ale po całej butelce mam dziwne wrażenie że potrzebuję przepłukać gardło kawą i fajkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostanio dziabnąłem sobie ciechana mocnego (7% alku). Niby nic ale był niepasteryzowany i takie tam a date ważności miał do 25.06.2011 ;). Trzy miechy po terminie a smakował bardzo dobrze - czuć było głebie br0. Bede musia spróbować czy mocny nieprzeterminowany 3 miechy też dobrze smakuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Data ważności w piwach jest bardzo umowna. Po niej występuje jakieś tam ryzyko infekcji, ale jeżeli ona jednak nie nastąpi to piwo wciąż będzie dobre, a często nawet lepsze. Wiele osób pije np. portery dobre kilka miesięcy po terminie bo uważają, że w browarze dojrzewają za krótko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja całkiem niedawno miałem okazję zapoznać się z takimi piwkami:

B.R.O.W.A.R...E.D.I...Z.A.P.R.A.S.Z.A

 

Stoisko znalazłem gdzieś na targach rolniczych. Warto spróbować choć dla mnie szału nie ma ale smaki każdy ma swoje.

 

Co do piwek z Witnicy to browar oprócz tradycyjnych piw, wypuścił też piwa smakowe np: wiśniowe.

Browar Witnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Junak Ciemne z Browarów Łódzkich - bardzo słabo ciemne. Ma swoją moc, ale w porównaniu z innymi ciemnymi, dużo mu brakuje. Znacznie ustępuje innym ciemnym piwom. W skali szkolnej (sześciostopniowej) dałbym max 2. Nie kupię kolejnego i nie będę polecał..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info dla mieszkających w stolycy: w monopolu przy Rondzie Waszyngtona powiększył się wybór piw. Można znaleźć np.: Naturalne z Gościszewa, piwa z Browaru Grybów oraz z Browaru Południe. Znalazłem też jakiś ciekawy twór jak Zdrój Świętokrzyski z Kormorana, choć jeszcze nie wiem co olsztyński browar ma wspólnego z województwem świętokrzyskim:) I co najważniejsze, sklep ten oferuje chyba wszystkie piwa z Browaru PINTA. O ile "browar" w tym przypadku jest dobrym określeniem dla tej inicjatywy. Już się nie mogę doczekać, aż schłodzi się Atak Chmielu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Do przemyślenia na dzisiaj...kopie jak na prawdziwego kozła przystało, bardzo dobre... :'D

 

(wiem, że fotka parszywa, ale niefotogeniczne te nowe butle z Miłosławia)

Edytowane przez KHOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako ze obecnie przybywam za granica i nie mam dostepu do swoich ulubionych marek skusilem sie na hasserodera premium pils i powiem szczerze - piwo wchodzi jak marzenie! polecam!

 

Hasseröder - Wikipedia, the free encyclopedia

Edytowane przez grzechuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako ze obecnie przybywam za granica i nie mam dostepu do swoich ulubionych marek skusilem sie na hasserodera premium pils i powiem szczerze - piwo wchodzi jak marzenie! polecam!

Polecam Ci jeszcze ciemnego Köstritzera, z niemieckich.

 

Ja sobie już jakiś czas temu podarowałem piwa masowe (no chyba, że nic innego w zasięgu rąk i paszczy nie mam) i staram sie pijać głównie regionalne. Faworyci to Noteckie Ciemne (Eire), Raciborskie, Piwo na Miodzie Gryczanym (browar Jabłonowo), ciemny Magnus i kilka innych. Na szczęście mam je w stałej sprzedaży w delikatesach pod domem (tylko ceny niestety nasze warszawskie :/).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będąc ostatnio w D u rodzinki pijałem tam veltinsa, bardzo mi podeszło to piwo, w miarę lekkie i takie przyjemne w piciu. Cała rodzinka tylko takie piwo miała, a również na weselnej sali tylko to piwo było dostępne i morze wódki i innych mocniejszych alkoholi, z czego poszła 1/3 :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile ma wspólnego z Veltinsem sprzedawanym w Lidlu(ostatnio jakieś mieszanki z Colą czy cytryną widziałem)?

 

Macie już swoje opinie nt. zyskujących ostatnio na popularności piw smakowych typu np. Perła Summer, Sommersby, Lech Shandy czy Warka Radler?

Ja próbowałem dwóch ostatnich i zdecydowanie bardziej smakuje mi Warka - sprawdza się idealnie jako napój chłodzący na upalne dni ;)

 

A Desperadosa Red ktoś próbował?

 

PS. Ostatnio widziałem jasne piwo o nazwie 'Odrzucone z eksportu' z Browaru Czarnków (0,33l).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem Shandy, mam jeszcze do skosztowania Warkę i zdecydowanie polecam Lecha, a jak piszesz, że Warka taka dobra, to pewnie jeszcze bardziej posmakuje :)

 

A ogólnie polecam takie piwa dla osób, które go na co dzień nie piją i nie lubią zbyt jego goryczy. To fajny, niskoalkoholowy napój :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktos Belgijskie browary? Szukam tu czegos smacznego i na razie jedyne co jakos weszlo to Lefe brown. Ale samych jego rodzaji jest kilkanascie (ruby jest tragiczne) a nie chce kupowac a wszystkiego co stoi na polce, z wiadomych chyba powodow :D

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"odsiecz wiedeńska" z browaru Pinta.

Dołączona grafika

Polecam spróbować. Bardzo pyszny solidny Lager z fajną wyrazistą goryczką. Po spróbowaniu kilku piw z Pinty ten browar staje się moim ulubionym zaraz po Amberze, a może nawet lepiej. Piwa z Amberu zazwyczaj są dosyć słodkie i to mi nie do końca podchodzi, a tutaj za każdym razem otrzymuje dosyć mocny goryczkowaty smak jaki mi odpowiada. Do przetestowania zostało chyba jeszcze cztery czy pięć piw z tego browaru i już widzę, że najczęściej chyba będę wybierał Pintę. Naprawdę jeszcze raz bardzo polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...