Skocz do zawartości
kamilo23

Jakie Piwo Lubisz Najbardziej ?

Jakie piwo pijesz  

681 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Lech
      134
    • Tyskie
      94
    • Żywiec
      79
    • Kelt
      10
    • Heineken
      76
    • Tatra
      22
    • Warka
      67
    • Reds
      25
    • inne ?
      185


Rekomendowane odpowiedzi

bo mamy rozne ciemne piwa. inaczej smakuje stout, inaczej porter a jeszcze inaczej ciemny lager. nie jestem wielkim fanem stoutow, ale ten z pinty mi smakowal najbardziej (bardziej niz guiness, primator stout, czy sweet cow z alebrowaru).

ja ostatnio to najchetniej pilbym tylko paulanera dunkelweizena i rowing jacka, ale jako ze kosztuja odpowiednio 6 i 7 zl za butelke to niestety nie da rady. do tego rowing jacka nie zawsze idzie dostać, a szkoda, bo to najlepsze polskie piwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piwa w Lidlu są z całego świata, więc o jakim konkretnie mówisz?

 

 

BTW

Ostatnio spróbowałem to nowe ryżowe jasne (zapomniałem nazwy), genialne. Dobrze schłodzone można pić jak napój.

 

 

@down

O właśnie, dzięki.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cornelius Grejpfrut to faktycznie bardzo dobre "piwko" z tych słodkich, zwłaszcza na gorący dzień. :) Banan i cytryna są niezłe, ale IMO jednak słabsze. Miodowo-pszeniczne jest raczej mdłe i nieciekawe. A porter nie smakuje jak porter, jest baaardzo przesłodzony. Pszeniczne... nie wyróżnia się niczym.

 

Co do Amberu, to zawsze robili dobre piwka: Koźlak, Złote Lwy czy Grand Porter (imo najlepszy polski porter). Nawet te "masowe" zapuszkowane smakują nieźle.

 

Z miodowych polecam Piwo na miodzie gryczanym od Jabłonowa. Ciechany i Łomże się chowają. ;) Niezłe są też "bączki" Jagiełło Miodowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lato kupujac piwo bralem pierwszy z brzegu butelkowy twor. Trafilem akurat na Perla Summer Edition. Musze powiedziec ze polaczenie piwa z odrobina soku jablkowego, to cos co bardzo mi podpasowalo Dołączona grafika Idealne na lato.

Wpadnij do IRL - cydrowych od cholery do wyboru, może będziesz w raju. Ja tego akurat nie cierpię, takim tanim winiakiem smakuje a już takich nie spożywam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przywiozłem fajne buteleczki z Belgii, choć cena odstraszała (~7e za poniższą butlę 0.75l)

Dołączona grafika

 

Jest mętne, niepasteryzowane chyba, i...przecholernie pyszne ;)

Edytowane przez Havoc
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie degustowałem żadnych porterów. Dzisiaj w sklepie ujrzałem takie coś. Nie wiedziałem, że Maber wypuścil coś nowego.

Dołączona grafika

Postanowiłem spróbować i po pierwszych kilku łykach wrażenia jak najbardziej pozytywne. Smakuje właściwie tak jak normalny Grand Imperial Porter tylko po chwili czuć taką ostrość chili. Oczywiście nie tak, żeby wypalało gardło, raczej delikatny ślad w gardle. Jak dla mnie bardzo przyjemne piwo. Nigdy nie próbowałem takiego połączenia wcześniej, teraz jestem za. Na zimowe wieczory super sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne czasy, gdzie można wejść do byle sklepu i cieszyć się z miejsca przynajmniej kilkoma piwami innymi, niż typowe sikacze w stylu tyskich, żywców, okocimiów etc.

 

Od pewnego czasu bez zastanawiania sięgam po któregoś z członków tej zacnej rodziny:

IMG_4409_miloslaw.jpg

Wszystkie są dobre, kwestia tego, na co mam ochotę.

 

Podobnie nie zawodzi:

017375.jpg

 

Albo

IMG_3199_lwowek1.jpg

 

No i oczywiście z pobliskiego ambera:

Amber-piwa.jpg

Pszeniczniak i złote lwy są świetne na ciepłe dni. Granda, koźlaka fajnie wypić wieczorkiem do kolacji. Żywe i Johannes są dobre na każdą okazję :]

 

Ale świetne są też łomże i perły, które są prawie w każdym sklepie i pozwalają cieszyć się piwem.

 

Ech, jakież to miłe czasy nastały... 10 lat temu człowiek się cieszył, jak wszedł do sklepu i mógł kupić faxe'a

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...