Skocz do zawartości
kamilo23

Jakie Piwo Lubisz Najbardziej ?

Jakie piwo pijesz  

681 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Lech
      134
    • Tyskie
      94
    • Żywiec
      79
    • Kelt
      10
    • Heineken
      76
    • Tatra
      22
    • Warka
      67
    • Reds
      25
    • inne ?
      185


Rekomendowane odpowiedzi

Kasztelan to słabiak - ja ostatnio mam wkręte na wszystkie piwka z AleBrowaru. Trzymają poziom. Ostatnio też degustowałem Weizenbocka browaru Kormoran - wyborny, chociaz slyszałem, że z tym to zależy od partii, strasznie nierówne są.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram Dijkstra - obecnie na rynku mamy renesans starych polskich browarów, które w przeciwieństwie do popularnych sikaczy dostepnych w sklepach, smakuja jak prawdziwe piwo.

 

Spróbujcie jak smakują piwa z browarów Ciechanów, Kormoran, Fortuna, Bojanowo, Lwówek, Browar na Jurze (Pinta) itd, a zapomnicie raz na zawsze że istnieje coś takiego jak Lech, Żywiec czy Tyskie. Między tymi piwami jest przepaść!

Edytowane przez comfort
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - Real, Carefour, przynajmniej u mnie w Krk wydzieliły specjalne stoiska na polskie regionalne piwa (większe ma Cerf). Ostatnio byłem we Fresh Market, maja sklepy w całej Polsce i też ogromny wybór porządnych browarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koźlak - bardzo dobre, występuje w Stokrotce, podobno polskie.

Rebel Vienna i Rebel Miodowe - co prawda z dużego browaru ale naprawdę o charakterystycznym smaku - bije na głowę koncernowe sikacze typu Lech, Tyskie, Żubr i tym podobne.

I polecam też spróbować Trzy Blondynki (Triple Blondes czy jakiś tak) z Tesco - ciekawe połączenie smaków.

Piwa z Namysłowa też niczego sobie.

 

 

Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZUY_BEZCZELNY_CHAM

mi ostatnio zasmakował złoty denar - chmielowy

 

zloty_denar_chmielowy.jpg

 

całkiem przyjemne piwko :biggrin:

Edytowane przez stannley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lidlu są teraz jakieś brytyjskie piwa. Sądząc po etykietach w języku angielskim, dodatkowych naklejkach na szyjkach w jezyku polskim i numerze na kodzie kreskowym jest to faktycznie produkt angielski a nie niby-angielskie by argus jak to czasami bywa.

Kupiłem akurat dzisiaj takie 

 

C1A947C85126A962CBCA296E0E46F.jpg

 

znawcą piw nie jestem ale te ma swój ciekawy smak. Piwa piję dość rzadko i raczej w ilościach jedno danego wieczoru dlatego wolę próbować właśnie takich różnych browarów niż pić tyskie czy lechy. ;-)

 

Swoją drogą przypadła mi do gustu ich etykieta. Nie wiem czy u nich to standard ale akurat na tym jest mała tabelka opisująca wygląd, zapach i smak piwa. U nas na większości piw jest jakiś tekst opisujący mniej więcej czego się spodziewać po piwie ale nie zawsze i już ze 2 razy trafiło mi się, że smak mi nie odpowiadał bo np było strasznie gorzkie. Jak bym przeczytał na etykiecie, że będzie takie to bym nie kupił. 

Edytowane przez Kacimiierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj i dzisiaj spróbowałem sobie dwóch piw. Pierwsze z Pinty Żytorillo. Świetne ciemne piwo z całkiem sporą ilością amerykańskiego chmielu. Po otwarciu butelki, aż czuć ten aromat. Goryczka IBU:68 i według mnie nic więcej temu piwu nie potrzeba.

PD1wnTi.jpg

NAfbpmc.jpg

yVR4llU.jpg

duKnrhY.jpg

aJxZnHC.jpg

 

Drugie piwo to Crazy Mike z Allebrowaru. Piwo w stylu India Pale Ale w wersji amerykańskiej. Jest po prostu mega. Po otwarciu butelki dookoła czuć amerykańskie chmiele. Goryczka 100 IBU więc jest lepiej niż może być. Początkujących piwoszy to piwo może nieco zniechęcić ze względu na goryczkę, ale jak dla mnie to właśnie tak powinno smakować IPA.

Z9JiBiU.jpg

TCFgfS7.jpg

7SkOfWH.jpg

 

Szczerze to wolę wypić dwa takie piwa na miesiąc, zachować zdjęcia butelek i mieć z tego przyjemność. Teraz to już nigdy nawet nie spojrzę w sklepie na jakiegoś koncerniaka. A na jesieni mam w planach uwarzyć własne piwo. Mistrza do naśladowania już mam  https://www.youtube.com/channel/UCLm7DMKc2OAPTihoGQwCWmw. Zobaczymy jak mi to wyjdzie.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Smoky Joe z browara Alebrowar. Masakra na poniedziałek. Jak ktoś lubi strouta to będzie wyśmienite.

Mi od nich kosmicznie smakuje Rowing Jack, polecam. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie da radę zamówić piwa z alebrowar przez internet?

 

Da radę.

link1

link2

link3

 

Z tym, że nigdy nic tam nie kupowałem, więc nie wiem jak to wygląda.

 

Dzisiaj sobie kupiłem do zdegustowania Sunny ALE od Doctor'a Brew. Co tu dużo mówić po prostu klasa. Bardzo ładna piana. Co prawda dosyć agresywnie je nalałem i po jakimś czasie opadła, ale podczas picia cały czas utrzymuje się stabilna cienka warstwa na powierzchni. Piękny aromat chmieli. Aż nie można przestać wąchać butelki po otwarciu. Goryczka na satysfakcjonującym poziomie, niemęcząca.

zhEaUSK.jpg?1

HNa4AGT.jpg?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mu5yzypy.jpg

 

Stout owsiany. Świetny, pożywny, smakowity a i nie za ciężki przy okazji. Ideanly posiłek na koniec pracowitego dnia.

 

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w pobliskim tesco nabyłem takie coś:

 

http://amatorpiwa.blogspot.com/2014/04/rebel-pszenica-dubeltowa.html

P4222818.JPG

 

Dobre, ale nie mogę się oprzeć wrażeniu, że z moimi egzemplarzami (dwoma) coś nie do końca halo - pomimo prawidłowej daty ważności, piana się nie zrobiła, jakkolwiek w smaku nie dopatrzyłem się śladów zepsucia. 

Muszę zrobić jeszcze przynajmniej jedno podejście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio dorwałem:

 

tumblr_mrqstxhvWT1s4ydc8o1_500.jpg

 

Czy to normalne że te piwa z lokalnych browarow maja tak krotkie okresy waznosci?

Kupilem wczoraj, data waznosci do 21.07.2014

 

Swoja droga rewelacyjny Lager, kosztował niecałe 4 zł.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, normalne - małe browary stawiają ostatnio na piwa niepasteryzowane - czy jak to ostatnio modnie się nazywa "nieutrwalone". Ogólnie na plus, jakkolwiek takie piwo jest bardzo wrażliwe na warunki transportu i przechowywania - światło, temperatura.

 

Jakkolwiek to, co kupiłeś, pewnie już stało trochę na półce - prawdopodobnie data ważności wynosiła coś koło 6-9 miesięcy - szukaj daty produkcji na butelce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje faworyty to generalnie Browar Kormoran (Orkiszowe w szczegolnosci + Orkiszowe z miodem) - http://browarkormoran.pl/Nasze-piwa/Orkiszowe-z-Miodem.html

 

Ciechan miodowy - http://www.ciechan.com.pl/index2.php?q=page/12

 

Paulaner, w szczegolnosci ciemny Paulaner.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popijam bardzo różne piwa. Faworyci? Pszeniczniak (Amber) na gorące dni, Ciechan Lagerowe, Lwówek Ratuszowy oraz Namysłów Pils, do grilla nie wzgardzę Warką Strong. Perła Export pita od lat nieco mi się przepiła :P.

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w pobliskim tesco nabyłem takie coś:

 

http://amatorpiwa.blogspot.com/2014/04/rebel-pszenica-dubeltowa.html

 

Ciemny - Lager Dunkel Rebel (w normalnej butelce - 2.99 ostatnio w ramach promo) też jest wart uwagi, jedno z lepszych piw jakie ostatnio piłem.

 

Był tez ostatnio w Żabce Ciechan miód i cytryna - cełkiem niezły, zupełnie inny od wszystkich pospolitych Radlerów.

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...