Skocz do zawartości
kamilo23

Jakie Piwo Lubisz Najbardziej ?

Jakie piwo pijesz  

681 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Lech
      134
    • Tyskie
      94
    • Żywiec
      79
    • Kelt
      10
    • Heineken
      76
    • Tatra
      22
    • Warka
      67
    • Reds
      25
    • inne ?
      185


Rekomendowane odpowiedzi

Lane jest świetne względem butelkowego, ale trzeba dobrze trafić, bo jak kolega napisał smakuje jak z wodą, a przez to można się zrazić ;)

 

No i cena też jest wyższa. Ostatnio za 0,4 kufel zapłaciłem 4zł, aczkolwiek piwo było wyśmienite :)

Edytowane przez Malutki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię w.w. Pilsner za fajny lajtowy i wytrawny zarazem smaczek... a takze Heinekenik... polskich piw już nie lubię bo to jeden spirytuch smierdzący ;) a kiedyś lubiłem Stronga jeszcze jak był w starych butelkach oraz Królewskie stare z Ciechanowa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię w.w. Pilsner za fajny lajtowy i wytrawny zarazem smaczek...

Chyba Ci się piwo pomyliło, Pilsner nie ma nic związanego z "lajtowym smaczkiem" :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie w osiedlowym samoobsługowym markecie na półkach wylądował niedawno Żywiec Porter (8,9%), 0,5l butelka 3,7 zł. Piwko doskonałe pod każdym względem, bardzo wyrazisty smak. No i ciężko kupić, w Sosnowcu, rozlewają go może w 2 pubach.

 

Tak w ogóle to dziwi mnie to bardzo, dlaczego nie ma kaucji na butelki 0,66l.

 

Naprawdę w naszym kraju mamy wyśmienite piwka, Niemcy mogą się schować, Czesi też ;)

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tada trafiłem na mega crapa wśród piw... Co mnie bardzo dziwi jest to jeden bro spod znaku Guinnessa... Znaczy jak ja mówię Guinness to mam na myśli to

Dołączona grafika

czyli GUINNESS Foreign Extra Stout który jest prze mega ;]. Niestety pokusiło mnie ostanio przez przypadek kupić Guinness Draught aka DRUT:

Dołączona grafika

Nie rozumiem jak te piwa moga tak sie różnić... Drut smakuje jak gorzka woda. Specjalnie kupiłem dwie puszki (każda z innego packa) aby wyeliminować wine transportu itp :lol:. Teraz bardzo żałuje wydania 6 zł za puszeczkę 0,44 [ciach!]ianego piwa które nawet nie klepie (4,2% alku). Pozostało mi sie pobawienie "kuleczkami" z puszki czyli tymi pojemniczkami które mają w sobie LN2 chyba i to jest ta specjalna receptura zachowania smaku... :lol2: - jakiego smaku pytam sie.

Dołączona grafika

 

 

Teraz mam pytanie: ktoś poleci mi jakieś ciemne piwo które można kupić na polskim rynku ? Albo nawet w sklepie z zagranicznymi piwami ? Chodzi mi o piwo górnej fermentacji typu Stout podobne do Guinnessa albo w ostateczności może być jakis porter (tylko to juz chyba nie górnej fermentacji ? nie znam sie ;p).

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam pytanie: ktoś poleci mi jakieś ciemne piwo które można kupić na polskim rynku ? Albo nawet w sklepie z zagranicznymi piwami ? Chodzi mi o piwo górnej fermentacji typu Stout podobne do Guinnessa albo w ostateczności może być jakis porter (tylko to juz chyba nie górnej fermentacji ? nie znam sie ;p).

A Hebana próbowaleś? :> Do dostania w sieciach Bomi, Piotr i Paweł i innych sklepach z dobrymi trunkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak Guinness to tylko z beczki. Ja tam lubię Broka sączyć. I Perełkę :)

Dokładnie. Ile bym dał aby sobie chlapnąć Guinness North Star z beczki ale w Polsce ;p.

Łomże ostatnio ktoś pił ? Ja teraz tylko mocne piwa po niżej 6% nie schodzę. :P

Dla mnie poniżej 6% to nie bro ;). Chociaż z tego co wiem piwo prawdziwe ma zazwyczaj 5-5,5%. Tak to jest jak ktoś z wody sie na bro przenosi.

A Hebana próbowaleś? :> Do dostania w sieciach Bomi, Piotr i Paweł i innych sklepach z dobrymi trunkami.

Tylko ze to jest Dark lager nie Stout :P. Niemniej nie próbowałem wiec skusze sie na pewno. Dzięki za tipa :). Może znajde w leclercu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meine BOŻE! Jaka ta Perła dobra. Piwko za 2zł, 6pak mam za 12zł (pewnie w jakichś większych miastach taniej) a bije na głowę wszystkie te Tyskie, Lechy i inne szczyny. Polecam :)

Która to już osoba mówi ze to dobry bro ;]. Wypada spróbować :). Tylko która jest taka dobra ? mocna, eksport czy chmielowa.

Eh, Dębowe podrożało - obecnie 3 - 3.40 PLN :mur:

Nie wiem gdzie wy kupujecie ale ja mam za 2,69 w lEclercu butle 0,66 dębowe mocne ;]

 

Btw piłem pszenicznego Fratera i jakoś mi nie podszedł. Plusem jest to że ma wyraźnie inny smak to bro ;).

Dołączona grafika

 

Wersja normalna dużo lepsza.

 

A I jeszcze jedno. Wiecie panowie gdzie dosać tego bud'a ?:

http://www.budvar.cz/en/produkty/bud-super-strong.html

Ja spotkałem w PL tylko wersje normal budwieser (czyli premium lager)

 

A tak w ogóle to FAXE 10% for life ;] Szczególnie w 1L puszce. 2 takie szybko wypite i jest niezły FLY :D. To tak jakby wychlać 8 zwykłych broszków.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...