Skocz do zawartości
kamilo23

Jakie Piwo Lubisz Najbardziej ?

Jakie piwo pijesz  

681 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Lech
      134
    • Tyskie
      94
    • Żywiec
      79
    • Kelt
      10
    • Heineken
      76
    • Tatra
      22
    • Warka
      67
    • Reds
      25
    • inne ?
      185


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba sobie zrobię listę zakupów na podstawie tego tematu i skoczę do Caref. :]

Żywiec stał się ostatnio niesamowitym sikaczem. Podszedł mi jeszcze Okocim bodajże, dwusłodowy. Ciemny i mocny smak, choć za słodki, to jednak ukochany niegdyś żywiec się chowa.

 

Kupiłem Koźlaka (by Amber). Za dużo goryczy zdecydowanie, nie lubię takich. Picie go jest drogą przez mękę. Aczkolwiek czuć piwo a nie siki/wodę jak to dziś w popularnych markach. Zaproponujecie Panowie coś podobnego jakościowo, ale lżejszego i słodszego? Ten smak chyba nie dla mnie niestety.

 

No to dla Ciebie nie są koźlaki tylko zwykłe dark lagery jak chcesz słodsze i lżejsze. W takim wypadku noteckie i gniewosz. Imho koźlak by Amber jest świetny.

 

1.jak smakuja bocki w porownaniu do porterow?

2. pil ktos svyturusy?

3. pil ktos ale? jak smakuje, gdzie to dostac?

4. moze mi ktos polecic jakiegos dobrego pilsa?

 

1. Nie są aż tak gorzkie. Nie ma takich ostrych jakby palonych posmaków. Amatorsko można by powiedzieć, że bock to takie coś pomiędzy dark lagerem a porterem.

2. Piłem tylko pszenicznego. Całkiem dobry.

3. Szukam od dobrych paru miesięcy i nic nie mogę znaleźć. Niedługo prawdopodobnie będę warzył swoje ale.

4. Ostatnio piłem pilsy głownie przywożone z Niemiec, więc nie przychodzi mi do głowy nic dostępnego w Polsce. Oczywiście Urquell etc., ale to już wymieniłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze mną jest coś najwyraźniej nie tak. Z brakiem uwielbienia do piłki nożnej przychodzi chyba też niechęć do piwa :D

 

Żywiec porter odleciał po wsze czasy, jest ohydny po prostu. Wypicie ilości z samej szyjki było dla mnie męczarnią, dalej nie dałem rady.

 

Czas upolować Gniewosza, jeżeli ten nie da rady to jadę po LabelBlack i pierdziele te piwa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Cearfie na stoisku z piwami świata powinien być, ohydne piwo jak dla mnie... nie wiem co ludzie w nim widzą, smakuje jak zimna kawa, chyba, że ja trafiłem na jakieś podłe sztuki.

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guinness to najlepszy przedstawiciel stouta jaki piłem. Nie mówcie, że piwo jest ohydne dlatego, że nie lubicie całego gatunku. Jak ktoś nie lubi kawy to jej nie pije, a nie próbuje jakąś a potem mówi, że marka jest zła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bobikon

Carrefour albo w Auchan...

 

@slavOK

No właśnie, ten smak zimnej kawy jest świetny :D kwestia gustu ot co... :) Swoją drogą, kiedyś przepadałem za Tyskim, Żywcem i innymi "jasnymi pełnymi" - teraz ich wprost nie trawie...

Edytowane przez Wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio piłem Okocim Porter (chciałem spróbować Żywca Portera, ale nie było, więc wybrałem Okocimia). Pierwszy łyk - całkiem ciekawy smak (taki Koźlak z domieszką czegoś), jednak po wypiciu prawie połowy butelki miałem dość. Jakieś takie słodkie to i mulące, aż się pić odechciało. W efekcie wylałem połowę piwa. Jednak karmel czuć w ustach dalej było, bo jak potem piłem Lomże Eksportową (swoją drogą całkiem fajne piwko) to jeszcze w niej czułem smak karmelu. Porównywał ktoś może Okocimia Portera do Żywca Portera? Bo mam ochotę spróbować jeszcze tego Żywca, ale jak mam to smakować podobnie do ww. Okocimia to jednak dziękuje ;D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żywiec nie ma tego słodkiego posmaku ;) i ma bardziej wyczuwalną goryczkę (jak dla mnie oczywiście) - akurat konsumuję jego drugą butelkę B-) Spróbuj sobie też Utenos'a...

 

Ps. Ktoś próbował się bawić w piwowara ?

Edytowane przez Wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dostane Ginesa? :D

 

W Realu właśnie widziałem.

 

Wziąłem sobie dwa Gniewosze: ciemnego i koźlaka. Zobaczymy ;)

 

A widziałem też Łomżę niepasteryzowaną w takiej butelce jak Gniewosz. Etykietkę miała jak zwykły papier do pakowania :huh:

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w ciągu najbliższych dni prawdopodobnie zaczynam się bawić ;)

 

No właśnie, też mnie ochota nachodzi... Zamiast dłubać przy kompie, to sobie portera uwarze B-)

 

@shoq

http://forum.purepc.pl/findpost-t227616-p3533785.html

Edytowane przez Wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widziałem też Łomżę niepasteryzowaną w takiej butelce jak Gniewosz. Etykietkę miała jak zwykły papier do pakowania :huh:

 

W Szczesinie Łomża NIEPASTYRYZOWANA? A miało być to tylko takie regionalne piwo, ktore mialo sciagac ludzi właśnie tutaj ;d. W samej Lomzy dostepna jest w polowie miejsc sprzedazy

 

Smak piwa jest naprawde dobry, a naklejka specjalnie nawiazuje do starych, lokalnych browarow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Szczesinie Łomża NIEPASTYRYZOWANA? A miało być to tylko takie regionalne piwo, ktore mialo sciagac ludzi właśnie tutaj ;d. W samej Lomzy dostepna jest w polowie miejsc sprzedazy

 

Smak piwa jest naprawde dobry, a naklejka specjalnie nawiazuje do starych, lokalnych browarow

 

Już wiem co wezmę, kiedy będę szedł po kaucję za Gniewosza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Szczesinie Łomża NIEPASTYRYZOWANA? A miało być to tylko takie regionalne piwo, ktore mialo sciagac ludzi właśnie tutaj ;d. W samej Lomzy dostepna jest w polowie miejsc sprzedazy

 

Smak piwa jest naprawde dobry, a naklejka specjalnie nawiazuje do starych, lokalnych browarow

 

Faktycznie musieli zmienić strategię, Małopolska, Mazury i Podlasie też już ich :

Znajdź bączka - Łomża niepasteryzowane

Swoją drogą to dobra tendencja, bo lubię regionalne piwa. I "bączek" wymiata ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie musieli zmienić strategię, Małopolska, Mazury i Podlasie też już ich :

Znajdź bączka - Łomża niepasteryzowane

Swoją drogą to dobra tendencja, bo lubię regionalne piwa. I "bączek" wymiata ;)

 

W wawie jest tez i to koło domu u mnie ;). Kosztuje tylko 1,9 zł ;o magia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...