Skocz do zawartości
Golish87

Net W Całym Domu

Rekomendowane odpowiedzi

Stoję przed nie lada problemem: po pierwsze, chcę żeby net działał mi na kompie stacjonarnym, laptopie, PSP i Wii; po drugie, nie chce sie potykać więcej o kabel. Postanowiłem, że zainwestuje trochę kasy w bezprzewodowego neta. Problem polega na tym, że nie wiem jaki sprzęt dokładnie mam kupić. Kumpel doradzał mi to. Zdaję sobie z tego sprawę, że nie dam rady samodzielnie nic skonfigurować, ale liczę na pomoc dostawcy internetu. Najważniejszy jest dla mnie bezproblemowy dostęp do internetu, bez żadnych (zauważalnych gołym okiem) strat itp. Dołączam prowizoryczną mapkę mieszkania. Mam nadzieję, że w tej "konfiguracji" urządzeń wszystko będzie działać bez zarzutu... Klik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ 2. Bardziej chodziło mi o zabezpieczenie przed niepowołanymi użytkownikami np. zza ściany :wink: Rozumiem, że rozstawienie sprzętu sprzyja mojemu planowi?

Co do rozstawienia sprzetow to jest srednie ale ni powinno byc problemow chyba ze po drodze sa sciany nosne (i czy sa zbrojone) , byloby dobrze gdybys zaznaczyl je na rysunku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Bardziej chodziło mi o zabezpieczenie przed niepowołanymi użytkownikami np. zza ściany :wink: Rozumiem, że rozstawienie sprzętu sprzyja mojemu planowi?

do tego to oprocz umiejscowienia ( male znaczenie ) , jest pare innych " wynalazkow "

sygnal i tak przeniknie dosyc daleko i przy odpowiedniej antenie i zbiegu okolicznosci- ciekawski sasiad, bez zabezpieczen podepnie sie do " twojego neta, i nie tylko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam takie pytanie, dot net w całym domu. Ogólnie chodzi mi o to żeby tanim kosztem mieć internet w komórce. Czy może ktoś mi pomóc bo trochę zielony w tym jestem.

Internet mam osiedlowy . I chciałbym żeby komputer (główny) nie musiał być włączony 24h ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam takie pytanie, dot net w całym domu. Ogólnie chodzi mi o to żeby tanim kosztem mieć internet w komórce. Czy może ktoś mi pomóc bo trochę zielony w tym jestem.

Internet mam osiedlowy . I chciałbym żeby komputer (główny) nie musiał być włączony 24h ....

 

ruter- modem+switch, i po twoich problemach ;>>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

do tego to oprocz umiejscowienia ( male znaczenie ) , jest pare innych " wynalazkow "

sygnal i tak przeniknie dosyc daleko i przy odpowiedniej antenie i zbiegu okolicznosci- ciekawski sasiad, bez zabezpieczen podepnie sie do " twojego neta, i nie tylko

Jak wprowadzi do routera adresy MAC uprawnionych sieciówek to się nie podłączy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i ja sie podepne coby nowego topiku nie zakladac.

 

Otoz mam takie pytanie czy takie ustawienie przejdzie, a konkretniej czy sygnal przejdzie..:

 

Dołączona grafika

 

przy uzyciu

 

Linksys WRT54GL-EU v.1.1 link

 

oraz sieciowki:

 

EDIMAX EW-7318USg link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie to są koszta ?

teraz ~150zł , polecam d linka dsl-504T, superłatwa konfiguracja :) mam i nie narzekam.

 

EDIT:

 

z tym netem bezprzewodowym nie wiem, moga byc problemy z sygnalem. Alternatywne ustawienie - mysle ze bedzie ok :))

Edytowane przez jc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...