Skocz do zawartości
heartsonfire

Jakie Nośniki Cd/dvd?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość markee

A ja nie polecam TDK bez pudełek, szczególnie jeżeli jest na nich nadruk bezbarwny (a płyta jest kol. ciemno niebieskiego).

Te z czarnym nadrukiem są OK (a płyty są jasno niebieskie).

Edytowane przez markee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Dla odmiany ja definitywnie odradzam Platinum (po roku czy dwóch żółkną i nie nadają się do niczego), a gorąco polecam TDK. Mam masę TDK, zarówno CD jak i DVD i to R i RW i z żadnym nośnikiem z tej firmy nie miałem nigdy problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TDK, zależy od partii, dobry nośnik to loteria. Sony, bleee, Verbatim jak najbardziej, szczególnie MCC04. Generalnie chodzi o to, że musisz dobrać płytki które obrze się palą na twoim napędzie i zarazem dobrze odczytują na docelowym. Jeśli to będzie ten sam, to sprawa jest teoretycznie łatwiejsza. Sugerowałbym popsrawdzać pare typów od wielu producentów z rozróżnieniem na DVD-R i DVD+R zwracając uwagę na informacje producenta zakodowane na nośniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem 5 plyt TDK (niebieskich) w pudelkach zafoliowanych. 4 z nich poszly do kosza.

 

A co powiecie o verbatimach?

 

Tyle, ze verbatimy sa bardzo drogie. Kiedys kupilem 50szt cd, chyba najlepsze plyty jakie miałem w zyciu...

 

A co jest najbardziej oplacalne we wspolczynniku cena/jakosc?

Najpierw pytasz o verbatimy a potem czepiasz się, że drogie. :damage_wall:

Wcale takie drogie nie są, w proline cake 25sztuk dvd+/-R kosztuje 26pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie zachwalam TDK (tych z niebieskim nadrukiem). Już parę mi poszło do kosza ,a z kilku odczyt jest bardzo wolny. Czasem plik 700 MB przegrywa dobre 8 minut. Za to Verbatimy jak dotąd żadne nie padły przy nagrywaniu i nie ma problemu ze spadkiem odczytu. Nawet w takich Platinum czy Esperanza nie miałem tych problemów co z TDK. PS2 w ogóle nie czyta kopii zapasowych z tych płyt. Nagrałem parę filmów na DVD ,które stacjonarny odtwarzacz normalnie wykrywa ,a mój playstation 2 ich nie widzi w ogóle. :| Może trafiłem na jakąś lipną serie tych płyt (prawie cały wałek 25szt źle wypalonych ) ,ale przy innych co wymieniłem nie było takich problemów. Także ja z TDK nie chcę mieć nic wspólnego ,ale nie oznacza to że jest to zła firma. Jak dla mnie Verbatim ,Platinum ,esperanza. Z tych firm polecam ,bo nie miałem żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój LiteOn 1673S tak się wymądrzył, że nie łyka niczego innego poza TDK'ami. Zresztą z tą firmą nigdy nie miałem problemów, zmarnowałem może kilka płyt ale nie z winy nagrywarki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod dvd wyłącznie Verbatimy ;) pod cd TDK (przeważnie jasno niebieskie) :) nie miałem kompletnie żadnych problemów w takim zestawieniu ..

ale to tylko moje zdanie ;]

Edytowane przez Tymin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei hawki cd bardzo polecam. Sa tanie, nie mialem problemow z nagrywaniem. Czytaly sie bez problemow.

 

Ale hawk dvd kumpel kupil, na necu nie dalo sie wypalic zadnych.

 

A zachwalane TDK 4 na 5 do wyrzucenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z tańszych moge polecić Esperanzy. Tanie i dobre płytki, nigdy żadna mi się żadna nie zepsuła, nie miała wady. Chodzi o cd-r'ki bo z dvd nie mam takiego obycia :)

Kiedyś jechałem na Platinumach, też dobre tylko że zółkną :wink: Właśnie! Kiedyś kilka lat temu były dobre Platinumki, potem zmienili ich design i były takie sobie, coś tam mi sie zepsuło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...