Skocz do zawartości
pietach

Internet Przez Komóre-gprs ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam telefon Nokia 3510i, abonament w orange.

Jaki kupić kabelek żeby połączyc kompa z telefonem i łaczyć się do internetu na zasadzie jak kiedys były modemy i telefon stacjonarny.

Potrzebuje tylko czasami to przeczytania poczty , forum i allegro.

No i jak skonfigurować przeglądarkę oraz telefon - pewnie trzeba uaktywnić jakieś dodatki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie 1 zasadnicze . Jak Ty chcesz na takim małym judaszy co ma 256 kolorów oglądac co kolwiek w internecie ? Po drugie jaki kabelek ? Wgrywasz sobie ustawienia "Internet GPRS" od swojego operatora i korzystasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie chodzi o to żeby łączyć się z komputera przez telefon ?

 

Wysyłasz sobie ze strony orange ustawienia gprs i kupujesz zwykły kabel do komunikacji kompa z telefonem.

 

Ale gra nie jest warta świeczki - bawiłem się tym ze 3 lata temu jak jeszcze nie miałem neta w akademiku. Jedyne co się da to gg - wysłanie i idebranie wiadomości kosztuje grosze. Ale jak zaczniesz latać po allegro, pocztach czy forach to Cie braknie na tym telefonie ( wiem z autopsji), pozatym przesył jest marny więc nie działa to za szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie chodzi o to żeby łączyć się z komputera przez telefon ?

dokładnie o to chodzi....

ale chyba masz racje... bo zlicza ilośc kb więc jakiekolwiek forum czy aukcja na allego z wszelkimi upiększaczami to spore ilości danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak z tym że nie wiem jak teraz kształtują się ceny, napewno jest taniej niż wtedy ( ja płaciłem jak za zboże) ale wydaje mi się że poza gg nie bedzie to "opłacalne" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3510i nie pojdzie ma co prawda gprs ale nie ma modemu ze starych noki to 6310i sam mialem w niej neta via gprs i sobie chwalilem(ale skonfigurowac to nie bylo najprosciej)

a tobie polecil bym ericsona t65 jak ma byc tanio bezprobelmowa konfiguracja instalator pc suita zawiera drivery do niego a i ma program do skonfigurowania polaczenia a

 

taki net nadaje sie tylko do gg pod warunkiem ze korzystasz z gglite bo ma wywalone zbedne reklamy ktore chlona kilobajty

Edytowane przez morron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jakbys mial fon z edge i byl w zasiegu edge wtedy to jako tako dziala o umtsie juz nie mowie bo to jest torpeda ale ceny sa dobijajace nie wiesz kiedy a tu bach i nie ma nic na karcie albo rachunek przychodzi taki ze ci sie tego odechce mozna oczywiscie wziac blueconnect + jakis modem na usb ale to osobny temat w kazdym badz razie z tym telefonem co masz nie ma to sensu no chyba ze tylko gg bo to ciagnie neiwiele danych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zależności od potrzeb kup sobie kartę pre-paidową taką jak Orange Free, gdzie za neta płaci się 3 gr za 100 kb i wsadź do komórki, która będzie miała EDGE (bez niego nie ma mowy o jakimkolwiek komforcie korzystania z neta) no i sposób połączenia z kompem jak wolisz-albo kabel albo BT. Bądź też abonament-za 119 zł/mies. mam limit transferu 4 GB w iPlusie, modem za 100 zł w promocji z HSDPA i net mi śmiga jak na kablu. Radio internetowe chodzi bez problemu. Oczywiście tylko w miastach (tam gdzie jest zasięg UMTS), bo gdzieś na wsi to tylko z gg skorzystasz, a jakakolwiek strona będzie Ci się ładowała przez 5 min np. główna Allegro(!!)

Edytowane przez Kukukakadumba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem jak w Orange, ale w plusie necisza można wsiąść na numer telefonu. Najlepszy bajer jest w tym że umowa jest na czas nieokreślony. Tylko jakiś porządny fonik jest potrzebny :/. Oczywiście mowa o abonamencie

Edytowane przez capone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mozna sobie kupic karty sim iPlus Simdata (plus gsm) za okolo 15zl (20 zl na karcie), ktora wkladasz do telefonu, ktrory jes podpiety pod kompa i masz neta o wiele taniej niz przez zwykla karte sim tzn za 100kb placisz 3gr- czyli kilku godzinna rozmowa na gadu wynosi z 30 groszy, sciagniecie mp3 1zl itd

aha i doladowuje sie to w ten sam sposob co zwykly telefon pre paid, tylko jezeli np chcialbys wykonac rozmowe z tej karty to wtedy placisz 1,20za min - no ale cos kosztem czegs.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...