Skocz do zawartości
marx2

200zl Na Upgrade

Rekomendowane odpowiedzi

hej

Aktualnie mam Semprona 2600+ na plycie Gigabyte K8NS (podstawka 754), Radeona 9000 AIW, 2x512 MB RAM DDR1

Celem jest zmiana karty graficznej na taka ktora obsluguje DirectX9c (nie gram w gry 3D wiec wydajnosc 3D jest pomijalna).

Musze miec wyjscie TV, 3xPCI a milo by bylo zmienic na bardziej przyszlosciowa platforme, tuner TV mi niepotrzebny

Co rozwazalem:

1)dokupic za <100zl gforce 5200 (i na razie ta opcja wygrywa)

2)zmienic plyte na integre z chipsetem 6100/6150 (nie znalazlem sensownej plyty, zeby miala 3 sloty PCI + TV-OUT)

3)zmienic na platforme 939 - sa fajne plyty ale platforma rownie malo przyszlosciowa jak 754

4)zmienic na platforme na AM2 - jesli plyta zintegrowana z 6100/6150 - nie znalazlem nic ciekawego, dodatkowo musze zmienic procesor i pamiec, czyli wychodzi duzo drozej

5)zmienic na Intela, na razie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> jakiegos Celerona (ale jakiego?) porownywalnego z moim Sempronem. Wykorzystac plyte ktora uzywa DDR1 np AsRocka albo jakas integre (ale chyba tylko intel robi a to jakies straszne slabizny sa). Dokupic najtansza k. graficzna na PCIExpress. Ta platforma wydaje sie najbardziej przyszlosciowa bo za rok, dwa C2Duo beda sie wysprzedawac i tanio bede mogl zmienic procesor na duzo wydajniejszy. Dodatkowo mam k.gr. z nowym zlaczem i moge w dowolnym momencie zmienic RAM na DDR2

 

Sprzedajac calosc licze optymistycznie ze wzialbym

100zl - Radeon 9000

250zl - K8NS+Semp 2600

Ceny pamieci sa zblizone wiec nie licze

Czyli wychodzi 550zl na plyte procesor i k. graficzna

 

Moze macie jakis lepszy pomysl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedaj cały komp i kup

 

MOBO Biostar tForce 6100 AM2______________________ 233zł

CPU AMD Sempron 64 3000+ AM2 BOX _________________ 169zł

RAM A-Data Vitesta 1GB 667MHz ____________________ 255zł

HDD Seagate 7200.10 80GB SATA2 ______________ 161zł

DVD-RW Asus DRW-1608P3S OEM _______________________ 116zł @Pioneer 111L - KLIK

Zasilacz Modecom MC-300 ATX 300W __________________________ 87zł

 

CAŁOŚĆ: 1021zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orlontko, twoja porada nie ma najmniejszego sensu bo np mam dysk 320GB a ty proponujesz mi 80... W/w Biostar nie ma wyjscia TV-OUT, a nagrywarke mam Benq DW1640 czyli rownie dobra.

Czytac umiem i zalecane zestawy przegladalem ale one maja sie nijak do moich wymagan. Przypominam ze NIE GRAM W GRY 3D wiec wydajnosc w 3D jest mi obojetna, ale istotna jest dla mnie pelna zgodnosc z DX9 w kwestii 2D (np MUSI byc VMR9), np mile widziane sprzetowe wspomaganie MPEG2 czy nawet MPEG4

 

Moze zadam konkretniejsze pytanie:

1) ktory procesor intela jest porownywalny do Semprona 2600+ w kwestii wydajnosci (jakis Celeron lub P4)?

2)czy jest jakas plyta glowna pod Intela ze zintegrowana grafika ale nie Intela?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad2.

http://www.znak.pl/index.php?cid=327&s...ntD101GGCL+bulk

http://www.znak.pl/index.php?cid=327&s...=s775AsuP5RD2VM

 

niestety jedyny na tym chipsecie jaki obslugiwal core2 czyli 775TWINS HDTV r2.0 jest juz nie produkowany a i uzywek praktycznie nie widac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...