Skocz do zawartości
Szogun251

Pc Złożony Samodzielnie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, nie do konca wiedziałe czy tutaj to umieścić ale to chyba najlepszy dział.

złożyłem sobie pc

płyta główna to asrockk7upgrade880

procesor xp barton3200+ 400mhz

ram geila 2x256mb 400mhz

dysk baracuda 200GB na sata

radeon 9600

a zasilacz feel 350W

do tego nagrywarka i zwykły czytnik

od samego początku były z nim problemy ale teraz się pogorszyło, często się resetuje a teraz jeszcze doszło że jak po biosie chodzę to strasznie długo trwa zanim przeżuci na nową stronę no i te restarty. procesor ma ok50 stopni a teraz obniżyłem go do 170FSB to ma 45 stopni i już jakiś czas chodzi bez resetu,ponad godzinę ale wiadomo że chcę wykorzystać max mocy a nie tylko część. Co jest nie tak z nim ? bo już mnie szlak trafia,myślę że to płyta ale bez 100% pewności nie chce niczego wymieniać bo to nie będzie łatwe uzbierać na coś nowego. Jeśli to warzne to dodam że na początku miałem problemy wogule z zainstalowaniem systemu, dopiero jak obniżyłem prędkość procesora to się dało ale nadal zawsze się resetował po czasie, podniosłem napięcie o 5% i szczerze mówiąc nie wiem czy od tego moich ram szlak nie trafił i teraz pracuje narazie tylko z jedną kością 256 bo nie mogę znaleźć polskiego dystrybutora tych pamięci a kupiłem je na allegro w sklepie ale okazało się że sklep padł i gość poprostu ma swoich byłych klijętów gdzieś .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat mówi sam za siebie - samodzielnie to nie zawsze znaczy dobrze ! Włożyć części do pudełka to nie wszystko - trzeba to jeszcze odpowiednio skonfigurować !

1) jaki system i SP ?

2) wgrałeś stery do chipsetu ?

3) jakie masz ustawienia CPU i pamięci ( FSB, Vcore, timingi, Vddr)?

4) jakie stery do grafiki i jak ustawiona ?

5) jakie chłodzenie CPU i budy ? - jaka pasta ?, cooler poprawnie założony ?

6) robiłeś jakieś testy, choćby MemTest86 ??

 

Pozdr. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 ) ta plyta nie posiada blokady pci/agp wiec lepiej trzymaj sie 166MHz lub 200MHz

9 ) podaj dokladne info o procesorze czyli : 1.Czy to jest pelny 3200+ czy nie przypadkiem jakies 2500+ @ (najlepiej oznaczenia z procesora spisz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo, ten Modecom Feel 350W... Kaszanka. Nie naleźy oszczędzać na zasilaczu - powtarzam jeszcze raz. Gdyby to był MC-350, to tak, jednakże tutaj mała moc to jedno, ale i model też nienajlepszy.

 

Ano - i zdejmij tą standartową pastę termoprzewodzącą i daj jakąś lepszą, chociażby Titana. Bartek o ile wiem jak ma 55 stopni to dla niego jest już temperatura która pali styki, a 75 stopni..? To to tylko Intele. One się zawsze grzały. Ale jeżeli to jest Athlon Bartek to nie powinieneś mieć więcej niż 50. U mnie zmiana pasty dała zmniejszenie temperatury o jakieś 15-20 stopni (ale z 50-55 do 35-40 a nie takie ekstremalne).

 

Podaj więcej szczegółów.

Edytowane przez obiboqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej wina zasilacza.

Kupiłem zasilacz przez allegro (no name) i działo się tak samo (na sprzęcie Celeron 2.4 S478, R7200, AsRock P4VX4). Myślałem, że to przez procesor bo miał ok. 50 stopni. Jak się później okazało po wymienieniu zasilacza takich problemów już nie było ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko ten Fell jest sprawny, to wystarczy z palcem do takiej konfiguracji.

Może napaćkałeś za dużo pasty na procka i przez to się przegrzewa? Ustaw pamięci ręcznie na 333MHz.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko ten Fell jest sprawny, to wystarczy z palcem do takiej konfiguracji.

Może napaćkałeś za dużo pasty na procka i przez to się przegrzewa? Ustaw pamięci ręcznie na 333MHz.

hmm a czemu na 333 je[li s przystosowane na 400mhz ?? co do konfiguracji to mam skonfigurowane wszystko dobrze, cho od pewnego czasu zaczeBo sie dzia cos takiego zejak pc byB wylaczony to po uruchomieniu sie resetuje od razu i tak przez jakis czas pomalu wlanczajac sie coraz dalej az do startu systemu no i sie resetuja ustawienia w biosie,ale z ta pasta zprubuje bo faktycznie nie wiedziaBem wtedy |e si daje malutk warstwe i najlepiej ja rozsmarowa kart telefoniczn czy czyms takim.a pasta ktoura posiadam to titan a nie zadne silikonowe choc wiadomo ze ta titan to tez cud techniki nie jest ale naprwno lepsza od tamtych. Aktualnie jak mam zmniejszone fsb to pc chodzi juz ponad dobe i jest wszystko dobrze a temperatury to cpu 45 hdd 38 i mobo 35 tak mi pokazuje speedfan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko ten Fell jest sprawny, to wystarczy z palcem do takiej konfiguracji.

Może napaćkałeś za dużo pasty na procka i przez to się przegrzewa? Ustaw pamięci ręcznie na 333MHz.

Wystarczy? No, chyba nie. Do tego komputera musiałbybyć jakiś 400W, ale do tego nie No-Name ale jakiś porządny!

Wejdź na journeysystems.com/power_supply_calculator.php czy coś takiego i oblicz mniej więcej pobór.

 

Ja mam Semprona 2600 na s462, krafikę FX5700, 512 RAMu 2-stick, 1 dysk, 2 napędy. I dla mnie dedykowany jest 350W, 300W nie dałby już rady (cały czas mowa o porządnych). Tak więc do tego kompa tam jak najbardziej porządną 400-tkę, na pewno nie mniej i nie no-name.

Tyle ode mnie.

Dalej radzę nie pracować z takim kompem bo długo nie popracujesz (albo siądzie zasiłka, albo pociągnie za sobą cos jeszcze).

Pzdr.

 

edit: Ano - nie zwróciłem uwagi. Napisałeś:

od samego początku były z nim problemy ale teraz się pogorszyło, często się resetuje a teraz jeszcze doszło że jak po biosie chodzę to strasznie długo trwa zanim przeżuci na nową stronę no i te restarty

Znaczy, ze ten kmputer nie jest nowy?

To potęguje znowu winę zasilacza, bo jeżeli zasiłka jest za słaba to z komputerem są problemy, jednakże zasiłka też coraz bardziej się psuje co niemal zawsze powoduje pogorszenie sytuacji.

 

Jeżeli nie możesz zainstalować systemu itd. - może na pamięciach są bady? Sprawdź memtestem.

 

Aczkolwiek uważam że tutaj na 80% wina leży po stronie "niskobudżetowego" zasilacza.

 

hmm a czemu na 333 je[li s przystosowane na 400mhz ?? co do konfiguracji to mam skonfigurowane wszystko dobrze, cho od pewnego czasu zaczeBo sie dzia cos takiego zejak pc byB wylaczony to po uruchomieniu sie resetuje od razu i tak przez jakis czas pomalu wlanczajac sie coraz dalej az do startu systemu no i sie resetuja ustawienia w biosie,ale z ta pasta zprubuje bo faktycznie nie wiedziaBem wtedy |e si daje malutk warstwe i najlepiej ja rozsmarowa kart telefoniczn czy czyms takim.a pasta ktoura posiadam to titan a nie zadne silikonowe choc wiadomo ze ta titan to tez cud techniki nie jest ale naprwno lepsza od tamtych. Aktualnie jak mam zmniejszone fsb to pc chodzi juz ponad dobe i jest wszystko dobrze a temperatury to cpu 45 hdd 38 i mobo 35 tak mi pokazuje speedfan.

Otwórz kompa i posłuchaj co się dzieje. Jak ja miałem przy w/w konfiguracji kiedyś Codegena 300 to też mi się tak działo, przy czym przy każdym restarcie można było usłyszeć, że cichnie (przestaje się kręcić) głowica dysku. Komputer uruchamiał się ponownie, stawał w miejscu, głowica ruszała i komputer zaczął ponownie startować. Edytowane przez obiboqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obiboqs chyba zartujesz z tymi 400W

takie liczniki poboru mocy mozna miedzy bajki wlozyc.

 

do tego zestawu wystarczy w zupelnosci 300W zasilacz.

(wczesniej moj konfig jeszcze bardziej podkrecony ciagnela wlasnie 3-setka fortrona)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obiboqs chyba zartujesz z tymi 400W

takie liczniki poboru mocy mozna miedzy bajki wlozyc.

 

do tego zestawu wystarczy w zupelnosci 300W zasilacz.

(wczesniej moj konfig jeszcze bardziej podkrecony ciagnela wlasnie 3-setka fortrona)

Wiem, że te liczniki to tak z dystansem, jednakże lepiej więcej niż mniej.

No, do twojego (athlon 1700+, tak?) to jak najbardziej FSP300 wystarczy.

Ale on tutaj mówi o Bartonie 3200 i zasilaczu No-Name 350W.

I nie - nie żartuję, bo zapas jest, aczkolwiek lepszy zapas niż za mało.

Mi wystarczyłby FSP350 - ale połączyłem 2 zasilacze (FSP145 i FSP250), co dało 395W, i uważam że to słuszna decyzja. 250 do płyty, karty graficznej i tego wszystkiego, a 145 do 2 dysków i 2 napędów. Zasilacze (oba) wykorzystane w ~80% (wg tych przeliczników). I przynajmniej nie są na styk, nie są przeciążone i tak dalej.

Zresztą - dość polemiki. Niech [autor wątku] pomierzy napięcia i da jakiś znak życia to wtedy będziemy rozmawiać ;) Tylko bez kłótni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Chieftec 360W ciagnal AXP @ 2.4GHz + 6800GT @ ultra i jeszcze zapasu bylo a Ty mu proponujesz 400W solidne PSU ? :lol: No bez jaj ;)

 

Zwykla delta 300W bedzie z duzym zapasem dla tego konfigu . Tym bardziej , ze wiecej zjada z 5v niz 12v a do tego bardziej nadaja sie starsze i slabsze zasilki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a czemu na 333 je[li s przystosowane na 400mhz ??

Bo VIA nie lubi asynchronicznej pracy pamięci - było o tym pisane wiele razy. Pozatym pamięci mogą nie wyrabiać przy ~410MHz (co z tego, że Geil).

Wystarczy? No, chyba nie. Do tego komputera musiałbybyć jakiś 400W, ale do tego nie No-Name ale jakiś porządny!

Nie no, nie rozwalaj mnie. Do tego kompa wystarczyłby Fortron MDN 250W (proc ciągnie max 80W z 12V, grafa góra 45W z 5V; reszta pi*oko max 50W - to wszystko w ekstremalnym wypadku).

A Felle wcale nie są aż tak słabe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ze dopiero ale cale dnie mnie nie ma w domu a widze ze rozmowa jest dynasmiczna. Mam ograniczony budzet max 200zl a za tyle nie kupie pozadnego zasilacza ale mam jeszcze jeden no name o mocy 300W moze by te 2 polaczyc razem ? to by dalo 650W no to ju| raczej powinno starczyc tylko czy sie tak da jesli ten co jest w pc ma wtyczk zasilajaca 20+4 piny a ten drogi 20pinow.

co do napiec to:

vcore 1,65v

+3,3v - 3,28

+5 - 5,03

+12 - 11,43

-12 - (-1,09)

-5 - (-0,72)

+5vsb - 5,35

vbat - 0,32

oczywiscie przy niektorych napieciach sa male wachania.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ze dopiero ale cale dnie mnie nie ma w domu a widze ze rozmowa jest dynasmiczna. Mam ograniczony budzet max 200zl a za tyle nie kupie pozadnego zasilacza ale mam jeszcze jeden no name o mocy 300W moze by te 2 polaczyc razem ? to by dalo 650W no to ju| raczej powinno starczyc tylko czy sie tak da jesli ten co jest w pc ma wtyczk zasilajaca 20+4 piny a ten drogi 20pinow.

co do napiec to:

vcore 1,65v

+3,3v - 3,28

+5 - 5,03

+12 - 11,43

-12 - (-1,09)

-5 - (-0,72)

+5vsb - 5,35

vbat - 0,32

oczywiscie przy niektorych napieciach sa male wachania.

Pozdrawiam

1. Napięcia mierzone miernikiem czy programem? Jak programem to zmierz miernikiem.

2. Jeżeli chcesz łączyć 2 zasilacze - to nie jest tak że sobie po prostu podepniesz. Musisz połączyć odpowiednim kabelkiem linie GND (masy) i jeszcze kabelek sygnałowy. To jest ryzykowne - bo jeżeli użyjesz zbyt cienkiego kabelka GND lub wogóle go nie użyjesz to wszystko momentalnie pójdzie z dymem. Jeżeli będziesz chciał kiedykolwiek to robić - to napisz mi na PW, mogę Ci dać kilka rad. Aczkolwiek nie rozumiem, dlaczego chcesz ładować aż 600-Watt`owego potwora :blink: To jest dużo za dużo :P Za prąd byś się nie wypłacił. Ja tu sugerowałem 350`tkę albo 400`tkę porządną, ale koledzy i tak mnie zbuczeli bo mówią że za dużo ;) Dobra, wszędzie mówią coś innego, decyzja należy do Ciebie. Jednakże w gruncie rzeczy jedno jest pewne - musi to być zasilacz porządnej marki, do Twojego wystarczy nawet Fortron, Modecom serii MC czy tak jak tu kolega mówi Delta czy Compaq`i (w zasadzie Delta i Compaq to to samo; i nie mówię już o Chieftec`ach, Taganach i tak dalej bo to są super porządne marki ale zasilacze te również sporo kosztują, a do Twojego tak bardzo porządny aż być nie musi).

 

Jeżeli chodzi o wydatek na zasilacz - Fortron 350 kosztuje bodajże 50zł, tak więc jakieś super potężne wydatki to nie będą ;)

 

Tylko najpierw musisz się upewnić, czy to na pewno wina zasilacza - pożycz od jakiegoś elektryka miernik, uruchom kompa i posprawdzaj wszystkie napięcia miernikiem.

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obiboqs

tak 1700+ tylko ze nigdy nie chodzi na defaultcie

ta 300 ciagnela axp na 2.4GHZ (wiecej niz ten barton) gf 6800GT 2xdysk 2x naped optyczny i jeszcze kilka rzeczy

delta robila zasilki dla chifteca ;)

 

 

 

Bo VIA nie lubi asynchronicznej pracy pamięci - było o tym pisane wiele razy.

nie via, a nforce2 nie lubi asynchronicznej pracy ;)

 

ta plyta podaje prockowi napiecie z linia 12V czyli w zupelnosci wystarczy taka delta jak w moim sigu, na allegro ostatnio byly za bezcen - 39zl :lol:

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obiboqs

tak 1700+ tylko ze nigdy nie chodzi na defaultcie

ta 300 ciagnela axp na 2.4GHZ (wiecej niz ten barton) gf 6800GT 2xdysk 2x naped optyczny i jeszcze kilka rzeczy

delta robila zasilki dla chifteca ;)

nie via, a nforce2 nie lubi asynchronicznej pracy ;)

 

ta plyta podaje prockowi napiecie z linia 12V czyli w zupelnosci wystarczy taka delta jak w moim sigu, na allegro ostatnio byly za bezcen - 39zl :lol:

Wiem, Delta to porządna firma.

Jednakże ja zalecałbym profilaktycznie 350W :P

Zresztą, dobra - kłócił się nie będę o nie o to tu chodzi ;)

Zobaczymy co autor powie ciekawego na temat napięć, bo my tutaj się rozpisujemy o zasilaczach a może się okazać że to wina zupełnie czegoś innego <_<

Aczkolwiek zasiłka też do wymiany - chociażby nie była przyczyną to ewidentnie :)

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parametry byly pokazane przez program wiec zmierzylem miernikiem teraz

+3,3v - nie mam pojcia gdzie tego napicia szukac i innych wiec podaje tylko te 2 co zmierzylem

+5 - 5,11

+12 - 12,08

co do zasilacza to ju| nie wiem bo ja my[laBem o nowym a wy podaliscie ceny ale chyba uzywanych.

Nie chce ryzykowac ze kupie zasilacz i beda problemy bo mnie na to nie stac albo ze pochodzi 3 miesiace i sie popsuje i myslalem o ktoryms z tych :

ewentualnie tutaj w jarocinie widzialem zasilacz 400W za 110zl chyba feel ale glowy nie dam.tak czy siak chcialbym dobry zasilacz z zapasem mocy

http://sklep.komputronik.pl/Zasilacze_do_o...pelny,id,34639/

http://www.4max.pl/default.asp?g=112&g...amp;produkt=999

http://sklep.komputronik.pl/Zasilacze_do_o...pelny,id,21951/

http://sklep.komputronik.pl/Zasilacze_do_o...pelny,id,30126/

http://www.4max.pl/default.asp?g=113&g...mp;produkt=2237

http://sklep.komputronik.pl/Zasilacze_do_o...pelny,id,18095/

Juz wole wydac wiecej pieniedzy ale miec napewno dobry i dlugo dzialajacy sprzet niz kupic tani i sie znow denerwowac ze cos nie dziala.

Tylko sam nie wiem ktory ja my[l |e ten 3 byB by raczej dobry.

A wy uwarzacie ze który jest najlepszy z tych co podalem ?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mierzenia napięć to proponuję ten art - http://zenfist.pl/pelen.php?id=40

Co do wyboru zasilacza, to kupował bvm Huntkeya HK350AP. A te zasilacze co my polecamy są naprawdę dobre - pomimo że były prawdopodobnie używane, to są naprawdę wytrzymałe i stabilne konstrukcje. Wcześniejsze używanie nie ma praktycznie rzadnego wpływu na ich działanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj sobie spokoj z zasilkami powyzej 350 wat - kiedys obliczylem ile ciagnie drugi komp w moim sigu (dosc podobny do Twojego) i wyszlo mi ze przy pelnym obciazeniu wszystkich komponentow (co w praktyce jest prawie nieosiagalne) i wyszlo mi 260-270, czyli 300 wystarcza z zapasem byle byl dobry...

 

edit: nie wiem czy dobrze pamietam ale kt600 i kt880 mialy blokade pci/agp

Edytowane przez Mikelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parametry byly pokazane przez program wiec zmierzylem miernikiem teraz

+3,3v - nie mam pojcia gdzie tego napicia szukac i innych wiec podaje tylko te 2 co zmierzylem

+5 - 5,11

+12 - 12,08

co do zasilacza to ju| nie wiem bo ja my[laBem o nowym a wy podaliscie ceny ale chyba uzywanych.

Nie chce ryzykowac ze kupie zasilacz i beda problemy bo mnie na to nie stac albo ze pochodzi 3 miesiace i sie popsuje i myslalem o ktoryms z tych :

ewentualnie tutaj w jarocinie widzialem zasilacz 400W za 110zl chyba feel ale glowy nie dam.tak czy siak chcialbym dobry zasilacz z zapasem mocy

http://sklep.komputronik.pl/Zasilacze_do_o...pelny,id,34639/

http://www.4max.pl/default.asp?g=112&g...amp;produkt=999

http://sklep.komputronik.pl/Zasilacze_do_o...pelny,id,21951/

http://sklep.komputronik.pl/Zasilacze_do_o...pelny,id,30126/

http://www.4max.pl/default.asp?g=113&g...mp;produkt=2237

http://sklep.komputronik.pl/Zasilacze_do_o...pelny,id,18095/

Juz wole wydac wiecej pieniedzy ale miec napewno dobry i dlugo dzialajacy sprzet niz kupic tani i sie znow denerwowac ze cos nie dziala.

Tylko sam nie wiem ktory ja my[l |e ten 3 byB by raczej dobry.

A wy uwarzacie ze który jest najlepszy z tych co podalem ?

pozdrawiam

Hmmm... Takie zasilacze co tu podajesz to się raczej kładzie do C2D lub Athlonów 64 X2 :) Nie, bez przesady, bo te zasilacze będą obciążone zbyt słabo i i tak z pełną wydajnością nie będą pracować a i prądu będą dużo zjadały...

Jeżeli chodzi o zasilacze Chieftec, Tagan czy takie inne to to są już zasilacze z tej najwyższej półki. Ja wiem że mam Semprona 2600, kartę FX 5700, 512MB RAM, 2 dyski, 2 napędy - i mi na PcLab`ie mówili że 300W to "na styk", 350W by wystarczył w zupełności, jednakże ja uwzględniając jakąś późniejszą wymianę podzespołów również połączyłem 2 zasilacze co dało łączną moc 400W (145W+250W). Również dlatego, że dobrej 200-tki nie mogłem w ten czas znaleźć, tak więc (...).

 

Jeżeli chodzi o te zasilacze z najwyższej półki - to na pewno te 300-tki dadzą już sobie radę bez żadnych problemów. Jeżeli z tej półki średniej to ja tutaj wbrew decyzji kolegów ciągle będę trzymał się tej 350-tki, bo uważam, że 300-tka byłaby zbyt obciążona. I zużycie się wtedy zasilacza zwiększa i wszystko. A kupując 350-tkę ani to różnica w cenie wielka, ani to różnica w poborze prądu - bo zbyt obciążona 300-tka może brać czasami myślę nawet nieco więcej niż optymalnie obciążona 350-tka, a to zbyt duże obciążenie tak jak mówię może przyczynić się do szybszego zużycia i tak dalej.

Ja mam 400-tkę i na stabilność i tak dalej nie narzekam, dużo więcej za zasilacz też nie zapłaciłem i różnica w rachunkach też jest niezauważalna. Jednakże jeżeli chodzi o te zasilacze z wyższej półki - no to niestety trzeba wydać więcej, a po co - jak nie trzeba.

 

Ale najpierw sugeruję jeszcze sprawdzenie innych podzespołów - bo może się okazać że nie tu leży problem. Pamiątki można myślę chociaż sprawdzić MEMTESTem spod DOSa i tak dalej. Poza tym ciągle temperaturkę procesora obserwować - bo te Athlony/Semprony miały maksymalną temperaturę pracy 55 stopni, jeżeli osiągały temperatury większe to od razu bardzo mocno spadała wydajność. Cóż - trudno się dziwić. Miałem do czynienia z kilkoma takimi przypadkami właśnie Athlonów Palomino i Thoroughbred`ów gdzie ludziom się wyrobiło łożysko w wentylatorku na radiatorze procesora bo radiator był zawalony kurzem i przywozili mi komputery mówiąc że im się wyłączają, a przyczyną tego było to, że komputer automatycznie się wyłączał gdy procesor osiągnął temperaturkę 110 stopni :P I zanim się wyłączał właśnie stawał w miejscu - obojętnie gdzie. Pomogła zwykła wymiana pasty, wyczyszczenie radiatorka i zmiana wentylatorka, jednakże ten procesor już nie był tak wydajny no bo solidnego "kopniaka" otrzymał.

 

Tak więc sprawdź jeszcze metodą eliminacji pozostałe podzespoły :)

 

Pzdr.

 

p.s. Pozdrawiam Jarocin ;)

 

edit: Podaję linki do idealnych (moim zdaniem) dla Ciebie zasilaczy (tylko przykłady modeli):

http://allegro.pl/item169704442_zasilacz_3...gwarancja_.html

http://allegro.pl/item170970607_delta_350w...es_fvat_ss.html

http://allegro.pl/item170498140_fortron_fs...ro_gwar_fv.html

http://allegro.pl/item171390363_zasilacz_a...n_fv_cichy.html

http://allegro.pl/item171921450_rewelacyjn...ar_kurier_.html (Seasonic też dobra firma, coś a`la Fortron)

Później jeszcze Compaq`i są dobre, ale Compaq chyba nie produkował lepszych niż 250W :P

Później jeszcze ew. Modecom MC-350, ale tego bym zaliczył już bardziej do tej wyższej niż do tej średniej półki

W gruncie rzeczy nie jest Ci potrzebny aż taki potwór i zasilacz który by Ci wystarczył dużo nie kosztuje.

 

Ale może i by ten Feel wystarczył - bodajże po raz trzeci powtarzam - "sprawdź pozostale podzespoły" :)

Pzdr.

Edytowane przez obiboqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+12v1=12.08

+12v2=12.03

+3.3v=3.32

+5v=5.12

-12v=-11.83 do -11.87

+5vsb=5.06

-5v=4.81

No to jesli wszystko dobrze rozumiem to zasilacz daje rade.

A tak na marginesie, z zasilaczami to chyba jest tak |e nawet jak by si wsadzilo 1kw potwora to on tyle pradu nie ciagnie tylko tyle ile rzeczy mamy w kompie i jaka one biora moc.

 

Zapomnialem dodac dzieki obiboqs i pozdrowienia dla krotoszyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli napięcia były mierzone pod obciążeniem, do zasilacz daje radę.

A tak na marginesie, z zasilaczami to chyba jest tak |e nawet jak by si wsadzilo 1kw potwora to on tyle pradu nie ciagnie tylko tyle ile rzeczy mamy w kompie i jaka one biora moc.

tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw fsb normalnie na 200mhz i kup lepszy cooler i dobrą paste, to nie jest wina zasłki, bo feel nie jest jeszcze najgorszy, a ty masz chyba feela2 a one są lepsze (tak słyszałem). Zapewnij procowi lepsze chłodzenie, mój athlon przy 54* wymięka i komp się resetuje, zmieniłem paste, dałem mocniejszego wentyla i teraz chula przy 45 w stresie i nic mu się nie dzieje, a zapomniałbym że śmiga z zasiłką mercury więc w tym przypadku to nie jest wina zasilacza, a tak jak u mnie temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, odpalilem system i zaczolem miernikiem badac wedlug opisu z strony ktura tu byla podana.dysk sie grzeje do 38-40c wiec dalem wiatrak i teraz ma 30-32 stopni a procka mam ustawione na 150fsb w tej chwili i temperature 41 stopni kiepski wynik bo dotychczas jechalem na 180fsb albo 190 ostatnio nawet jak wyczyscilem wiatraki od grafy i proca to mialem 201fsb ale krutko tak pochodzil system bo nastepnego dnia juz zauwarzylem problemy i zmniejszylem.

A dysk czym przebadac ? tylko mam 200GB i nie chcial bym stracic danych bo jest prawie zapelniony, koBo35gb mam tylko wolnej przestrzeni. To co na ile procent dajecie ze to proc sie przegrzewa ? bo ja tez bralem pod uwage ze albo zasilacz albo proc za goracy albo mobo ewentualnie.No ale teraz jestem juz przynajmniej pewien ze zasilacz dobry jest i moze byc :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 7600gs

Miałem wcześniej napisać - wysmażyłem posta i mi się przypadkiem skasował i dałem sobie spokój :D

NeoMagNeT ma najpewniej racje - mój bartek pracował superekstra stabilnie o ile nie osiągał temperatury powyżej 56*C w stresie. Jeżeli miał ok. 50 w idle a w stresie ok. 60 był po prostu niestabilny i to zarówno pod obciążeniem jak i bez niego.

Pamięci i proca ustawia się synchronicznie na sA - wtedy też jest największa wydajność ( z małymi wyjątkami o których słyszałem a których dobrze nie znam :P )

 

Szogun251 - po OC odpal sobie Clockgen'a i zobacz jak się ustawiła szyna pci/agp - jeżeli inaczej niż 33/66 to OC na tej płycie wymaga głębszego zastanowienia bo inaczej można podnosząc fsb usmażyć dysk i/lub karty sieciowe.

and

FFS wklej swoje posty do Worda i obejrzyj jak się czerwono zrobi :/ momentami się nie da tego czytać :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...