Skocz do zawartości
anx239

Test Apple Macbook

Rekomendowane odpowiedzi

Witam już z drugą moją recenzją na naszym forum (to chyba raczej taki opis z fotkami a nie typowa recenzja).

 

Dotychczas posiadałem kilka laptopów, w zasadzie same IBM ThinkPad :-). Były to modele 240, A21m, X30, T20, T30, T40. Czyli byłem typowym fanboyem IBM ThinkPad.

 

Ostatnio miałem zamiar przesiąść się na nowszy model laptopa - IBM ThinkPad T60 (no oczywiście znowu IBM). Sprzedałem model T40 i po dozbieraniu kasy szukałem oferty z ww. laptopem dla mnie. Jednak w trakcie surfowania w necie naszła mnie myśl. Z PC-tami siedzę już chyba od '92 roku. Przeszedłem chyba wszystkie etapy ewolucji softu. Od MS-DOS 3.11 + Norton Commander przez Win95, Win98, WinME, WinXP ostatno WinMCE (także jakieś bety Visty). Sprzętu też przewinęło się przez moje ręce multum. Mój pierwszy PC to AT 286 12MHz, 1 MB RAM, 40 MB HD, VGA 256 kB i monitor mono 12", fdd 3,5" i 5,25". Potem ciągła walka o więcej MHz czy tam GHz, więcej MB RAM, więcej GB HD, karty graficzne coraz lepsze itp. Z tego wszystkiego nie miałem prawie wcale czasu aby nacieszyć się sprzętem (no może trochę koloryzuję). Ciągle upgrade sprzętu i softu. Nagle pewna myśl mi błysnęła - DOŚĆ!. I tak doszedłem do tego aby zmienić całkowicie swoje podejście do komputeryzacji:

 

Komputera będę używał jak TV czy DVD. Bez wnikania w szczególy sprzętu czy softu.

 

Z tej myśli wyłoniła się firma Apple. Po przejżeniu oferty mój wybór padł na laptopa Apple MacBook (oparty już o nową linie procesorów Intel Core Duo a nie PowerPC). Jest to najmniejszy z aktualnie produkowanych laptopów tej firmy. Jako, że poruszam się z laptopem w miarę często to szukałem czegoś mobilnego (do 2,5 kg i mały ekran). Komputera używam do przechowywania zdjęć (to chyba najważniejsze), oglądania filmów, słuchania muzyki no i oczywiście do Internetu. Gry generalnie mi się już przejadły. Chociaż lubię czasem w coś zagrać (dodatkowo mam PS2).

 

Z racji moich zastosowań komputera potrzebny był mi w miarę szybki procesor, karta graficzna praktycznie bez znaczenia (raczej zintegrowana = czytaj mniejsze zużycie prądu) i rozsądny czas pracy na baterii. Chętnie WiFi i BT.

 

Pora na dane techniczne komputera:

 

Procesor:

Intel Core Duo T2400 1.83 GHz 667 MHz FSB, 2 MB L2 Cache

 

Chipset:

Intel 945GME

 

Pamięć:

512 MB, DDR2, PC2 5300, maks. 2048MB EDIT - aktualnie 2 GB Dual Channel Corsair 2 x 1GB DDR2 667MHz

 

Karta grafiki:

Intel Graphics Media Accelerator (GMA) 950 - 0 MB (64 - 224) pamięć współdzielona

 

Matryca:

13.3" 16:10, 1280x800 pikseli, ekran panoramiczny z błyszczącą powłoką

 

Dysk twardy:

60GB 5400obr./min. Fujitsu EDIT - aktualnie 120 GB Seagate Momentus 5400.3 8MB NCQ zapis prostopadły

+

Sudden Motion Sensor - czujnik przechyleń komputera (po wykryciu gwałtownego ruchu odsuwa głowicę HDD)

 

Karta dźwiękowa:

zintegrowana karta Intel

 

Złącza:

gniazdo FireWire 400 (8 W), dwa porty USB 2.0 (do 480 MBit/s), gniazdo Mini-DVI obsługujące standardy DVI, VGA, S-Video i Composite (wymaga przejściówek, które dostępne są osobno), Audio IN i OUT (cyfrowe także) i power MagSafe (wtyczka zasilania trzyma się na magnes)

 

Łączność:

10/100/1000 LAN Gigabit Ethernet Adapter, 54 MBit/s AirPort Extreme Wi-Fi (802.11g),

 

Bluetooth 2.0+EDR (Enhanced Data Rate)

 

Napęd optyczny:

Combo DVD-ROM/CD-RW Slot In

 

Gabaryty:

wysokość 27 mm, szerokość 325 mm, głębokość 227 mm

otwarty komputer ma wysokość 17 mm

 

Waga:

2.36 kg

 

Kolor:

biały

 

Akumulator:

bateria litowo-polimerowa o pojemności 55 watogodzin z wbudowanym wskaźnikiem stanu naładowania (LED)

 

Cena:

4599 PLN

 

Inne:

pilot Apple Remote, wtyczka zasilania MagSafe, wbudowana kamera iSight, bogate oprogramowanie: MacOS X 10.4, iLife, PhotoBooth, FrontRow

 

Komputer mieści w dość małym i lekkim pudle. Zapakowany jest w piankę antystatyczna + przekładka między klawiaturą a LCD. Dodatkow w styropiany. W zestawie jest malutki biały zasilacz, pilot na podczeriwień, 2 płyty DVD z systemem i dodatkami. Kilka książeczek. Po włączeniu sprzęt jest całkowicie skonfigurowany (wystarczy utworzyć konto użytkownika). Nie trzeba nic instalować, dogrywać, itp. Ja zakupiłem komputer z systemem Mac OS X w wersji 10.4.6. Po podłączeniu do sieci Internet system zaktualizował się do wersji 10.4.8. Cały system operacyjny + wszelkie oprogramowanie jest w języku angielskim. Dla zainteresowanych językiem polskim możliwe jest użycie Polonizatora. Jest to program całkowicie spolszczający system + dołączone oprogramowanie. Na szczęscie system Mac OS X jest tak łatwy w użyciu, że nie miałem okazji przyjżeć się bliżej Polonizatorowi (dodam, że Polonizator jest dopasowany do konkretnej wersji systemu, np. 10.4.6 ale jest bezpłatnie rozsyłany na płytach dla zarejestrowanych użytkowników przez firmę SAD).

 

Dodatkową zaletą serii MacBook jest możliwość zainstalowania systemów Windows XP i Windows Vista. Uruchomienie tych systemów możliwe jest na dwa sposoby. Po pierwsze wydzielenie na dysku osobnej partycji i instalacja jak na każdym innym pececie, tzn. całkowicie NATYWNIE bez jakiejś emulacji czy innych sztuczek. Sterowniki są nawet udostępniane przez firmę Apple (BootCamp). Drugi sposób to virtualizacja środowiska PC pod systemem Mac OS X. W tym przypadku komputer PC jest emulowany przy użyciu pewnej ilości zasobów Mac OS X i system Windows jest uruchomiony w okienku jak każdy inny program, np. kalkulator :-). Do obsługi virtualizacji potrzebny jest program Parallels Desktop. Dodam od siebie, że po wypróbowaniu obu sposobów usunąłem całkowicie Windows z MacBook-a.

 

Komputerek jest bardzo poręczny i waży w miarę rozsądnie (2,36 kG). Przenosi się go łatwo i nic nie zachacza przy wkładaniu do torby na notka. Obudowa jest wprost wzorcowo spasowana i wykonana. Nic się nie ugina, nie wgniata, nie chrupie przy podnoszeniu.

 

Ekran w matrycy jest błyszczący ale za to o znakomitej wprost jasności (na stronach z testami tego laptopa podają 200 cd/m2). Jest zdecydowanie jaśniejszy od ekranu, który miałem w T40, nie mówiąc o starszych laptopach. Dodatkowo klapa ekranu nie zawiera żadnego zamka. Jest przytrzymywana po zamknięciu przez dosyć silny magnes.

 

Podobnie magnes jest wykorzystany przy wtyczce zasilającej. Nie ma ona żadnych zatrzasków. Po prostu obudowa komputera w miejscu gniazdka zasilającego ma wbudowany magnes. Po zbliżeniu wtyczki sama się podłącza i mocno trzyma. Po szarpnięciu za kabel zamiast laptop spaść na podłogę rozłącza się kabelek. Bardzo sprytne.

 

W obudowę matrycy jest wbudowana kamerka iSight. Ma ona rozdzielczość 640x480 pikseli. Mimo małej rozdzielczości oferuje dobrą jakość obrazu.

 

Do komputera w zestawie dodawany jest także mały pilot. Obsługiwać nim można programy jak iTunes, Quicktime i inne. Głośniej ciszej itp. Dodatkowo po wciśnięciu przycisku Menu na pilocie uruchamia się program FrontRow. Jest to multimedialny kombajn umożliwiający oglądanie filmów DVD, kilpów filmowych, muzyki i zdjęć.

 

Bateria zastosowana w tym laptopie jest wykonana w technologi Litowo Polimerowej. Wystarcza na pracę do 5h (tak, tak - 5h w necie przez kabelek). Oglądnięcie filmów z HDD przez 4h. W baterię wbudowany jest wskaźnik z 5 diód świecących + mały guziczek. Jeden klik i od razu wiemy ile prądu jest w baterii, nawet bez włączania lapka.

 

Wbudowany napęd optyczny jest typu Combo. Co ciekawe nie ma szufladki tylko płytę wkłada się w szczelinę jak w samochodowym CD. Napęd działa cicho i bez wibracji.

 

Zastosowany prcesor Intel CoreDuo zapewnia bardzo płynną pracę tak pod Mac OS X jak i po Windows. Jedynie 512MB RAM-u to tymczasem kula u nogi. Szykuję się właśnie do jedynego upgradu jaki wykonam w tym lapku: 2GB RAM. Po zainstalowaniu na próbę pożyczonej pamięci od znajomej (2GB) system dostał kopa, że hej.

 

Klawiatura zastosowana w tym komputerze jest naprawdę wyśmienita. Klawisze wciskają się z odpowiednim ugięciem i w dodatku bezszelestnie. Między klawiszami są odstępy, wygląda to bardzo ładnie.

 

Touchpad jest w formacie panoramicznym (tak jak ekran) i działa bardzo dokładnie. Jest zastosowany tylko jeden klawisz !!! Aby np. użyć prawego klawisza myszy należy położyć dwa palce na gładziku i kliknąć jedyny klawisz. Przyzwyczaiłem się do tego już po kilku godzinach. Także aby scrollować zawartość okien kładziemy dwa palce na gładziku i przesuwamy - działa znakomicie.

 

Wadami na pewno jest łatwo rysująca się obudowa i 2 porty USB. Aczkolwiek mysz można podłączyć przez BT.

 

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu. Gdyby mi finanse pozwoliły z chęcią bym wymienił mojego blaszaka na iMac 20". EDIT: udało się, kupiłem iMaca 24" :D

 

Acha, z ciekawszych rzeczy to tu (Mac OS X) nie ma wirusów. Przez dwa miesiące użytkowania sprzętu nic nie złapałem a żadnego antywira nie mam.

 

Filmik:

 

Teraz kilka fotek sprzętu:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Na zdjęciu poniżej widać głośniczki:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Poniżej jedyna dioda świecąca w lapku, informuje o uśpieniu systemu (ładnie płynnie rozjaśnia się i ściemnia, moja córka mówi, że laptop chrapie lampką :rolleyes: ):

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Rysunki ze strony Apple Polska

 

Wtyczka MagSafe:

Dołączona grafika

 

Opis złącz:

Dołączona grafika

Edytowane przez anx239

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa nagrzewania się MacBook'a i jego głośność??

Jako, że w jakieś wymagające gry nie grywam to odpiszę tak: przy konwersji pliku wideo kodekiem h264 potrafi się nieźle rozkręcić. Czyli wentylatorek wchodzi na wysokie obroty ale dźwięk jest do zaakceptowania. Temperatura także zdecydowanie rośnie.

Z kolei przy spokojnym surfowaniu w śieci, oglądaniu filmów czy słuchaniu muzyki cisza jest absolutna. Nie słychać wentylatora ani HDD - także w nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Doctor_25, Apple nie ma się lubieć, Apple się wyznaje ! :lol:

Powiedzenie dosyć śmieszne, ale nie dziwie się, że coś w tym jest.

 

Widziałem, to tylko na wystawie sklepowej, więc mogę jedynie powiedzieć, że jest piękny ;)

Miałem styczność z MacBookiem Pro, to po zmianie ramu z 512Mb na 2GB rzeczywiście dostał słusznego kopa.

 

Ogólnie fajny opis.

Gratuluje zakupu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To byl najlepszy twoj wybor :)

 

Uzywam Mac-ow od jakiegos czasu i nic im sie nie rowna. Windows przegrywa na starcie, a nawet linux nie ma szans :) System zbudowany jest na podstawie FreeBSD wiec kazdy moze cos podlubac, wyglad jest lepszy systemu a do tego funkcjonalnosc i szybkosc dzialania. Ja sie zakochalem rowniez w Designu Mac-a - sa poporstu idealnie dopracowane :)

 

Moglbym jeszcze duzo pisac i zachwycac sie nad tymi kompami :)

 

A tak pozatym dobry opis :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To byl najlepszy twoj wybor :)

Dzięki !

 

W swoim "życiu komputerowym" ŻADEN z poprzednich zakupów nie zrobił na mnie takiego wrażenia. Nawet przesiadka z monitora CRT na LCD nie może się z tym równać.

 

EDIT:

 

Tyle kasy za co? - za radość z używania. Warto było!

Edytowane przez anx239

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie rozwala wielki szum podczas obciazenia procka...to nie jest lapek dla mnie...wole jednak bardziej pospolite i przyziemne zabawki. Moze gdybym mieszkal w USA <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie rozwala wielki szum podczas obciazenia procka...to nie jest lapek dla mnie...wole jednak bardziej pospolite i przyziemne zabawki. Moze gdybym mieszkal w USA <_<

Wyraz "wielki" to chyba jednak za mocno powiedziane. Miałem poprzednio np. IBM ThinkPad T30 z Pentium 4 2GHz, tam to był dopiero szum jak się zagrzał.

Jednak abym nie wyszedł na jakiegoś fanatyka napiszę, źe tak - słychać wentylator. Jednak należy zauważyć jak mała i płaska jest obudowa MacBook-a. Dodatkowo napiszę, że nie ma żadnych otworów wentylacyjnych w spodzie obudowy. Jedynie między klapą ekranu a obudową są otworki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się zajeb... podoba ten macbook. Jest śliczny. Ponadto gdybym miał kasę kupił bym go bez wahania, bo choć mój notebook HP nx6110 jest ok, to nie mogę sie jednak przyzwyczaić do tego, że chłodzenie jest tak zaprojektowane, że wentylator nawet podczas przeglądania internetu włącza się praktycznie cały czas. Oczywiście mogę włączyć opcję ciągłej pracy wentylaotra w Biosie i wówczas chodzi na minimum, ale i tak męczy. Ja jednak zrezygnowałbym z systemu operacyjnego Maca i przestawił się na Windowsa.

 

Powiedz mi jeszcze jedną rzecz, jak wygląda sprawa wymiany podzespołów (dysk, pamięć, nagrywarka) i jak się do tego ma gwarancja ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak zrezygnowałbym z systemu operacyjnego Maca i przestawił się na Windowsa.

 

Powiedz mi jeszcze jedną rzecz, jak wygląda sprawa wymiany podzespołów (dysk, pamięć, nagrywarka) i jak się do tego ma gwarancja ??

Gwarantuję Ci, że po zapoznaniu się z Mac OS X nie postawiłbyś Windowsa :rolleyes:

Ja też jak kupowałem tego Maczka to myślałem o Windows jaoko alternatywny system gdyby nie spodobał mi się Mac OS X.

 

Co do rozszeżeń to bez utraty gwarancji można zmienić tylko RAM. Po wyjęciu baterii i odczepieniu małej blaszki jest bardo łatwe dojście.

Dysk twardy też jest bardzo łatwy do wymiany (także przez wyjęcie baterii). Jednak traci się gwarancję - trochę bez sensu. Oczywiście dysk już wyciągałem i sobie oglądałem B-)

Z kolei napęd optyczny to już wyższa szkoła jazdy w rozbieraniu laptopa. Pomijając trudność zdobycia napędu Slot In do MacBook-a to dodatkowo jest masa roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No oki - śliczny jest designa ale parametry a cena to paranoja <_< Za tę cene można kupić coś o wiele wydajniejszego no chyba że komuśserio zależy na Mac OS X

Pozdrawiam

Poznaniak

Paranoja - na pewno tak dla wyznawców MHz, GHz, GB i innych takich.

Ja używam go do tego co opisałem (szeroko pojęte multimedia + długa żywotność pracy na baterii) i dla mnie jest git. Nie myślę o tym, że za tą cenę mógłbym mieć więcej MHz czy GB. Po prostu dla mnie jest OK :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No oki - śliczny jest designa ale parametry a cena to paranoja <_< Za tę cene można kupić coś o wiele wydajniejszego no chyba że komuśserio zależy na Mac OS X

Pozdrawiam

Poznaniak

Macbook ma być mobilny, długo pracować na baterii, cichy (co nie zawsze idzie w parze z notebokami, zwłaszcza na tego rodzaju procesorach) i przedewszystkim estetyczny. Wydajność nie ma tu większego znaczenia, liczy się komfort pracy a nie taktowanie procesora i karty graficznej.

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paranoja - na pewno tak dla wyznawców MHz, GHz, GB i innych takich.

Ja używam go do tego co opisałem (szeroko pojęte multimedia + długa żywotność pracy na baterii) i dla mnie jest git. Nie myślę o tym, że za tą cenę mógłbym mieć więcej MHz czy GB. Po prostu dla mnie jest OK :D

Wyznawca to Ty jesteś ale Maca - kupujesz sprzęt drogi jak niewiadomo co, a bazuje to na tym samym co Asus czy HP (podzespoły) - rozumiem że estetyka powala na kolana ale sprzęt tego pokroju można mieć za ok 2800zł (CoreDuo, GMA, 60Gb, 512 DDR2). I nie jedź po mnie że wyznaje mhz czy gb bo kupiłeś sprzęt bazujący na podzespołach zwykłego notebooka.

 

Macbook ma być mobilny, długo pracować na baterii, cichy (co nie zawsze idzie w parze z notebokami, zwłaszcza na tego rodzaju procesorach) i przedewszystkim estetyczny. Wydajność nie ma tu większego znaczenia, liczy się komfort pracy a nie taktowanie procesora i karty graficznej.

Jedno i drugie w większości przypadów się wyklucza

 

 

Pozdrawiam

Poznaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyznawca to Ty jesteś ale Maca - kupujesz sprzęt drogi jak niewiadomo co, a bazuje to na tym samym co Asus czy HP (podzespoły) - rozumiem że estetyka powala na kolana ale sprzęt tego pokroju można mieć za ok 2800zł (CoreDuo, GMA, 60Gb, 512 DDR2). I nie jedź po mnie że wyznaje mhz czy gb bo kupiłeś sprzęt bazujący na podzespołach zwykłego notebooka.

Jedno i drugie w większości przypadów się wyklucza

Pozdrawiam

Poznaniak

Wiele produktów powstaje na tej samej bazie podzespołów ale różnie bywa później z niezawodnością. Np. auta czy sprzęt RTV.

Owszem za tą cenę (4599zł) można kupić o wiele lepszy/szybszy komputer. To jest jak z kupowaniem auta. Za 35 tyś można kupić nową Dacie Logan MCV (takie nowe kombii) lub 2-3 letnie Audi czy BMW (przykład na autach zupełnie przypadkowy). Ja wybrałem teoretycznie słabsze parametry aczkolwiek opakowane w ładną obudowę wraz z systemem Mac OS X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z racji ze nie przepadam za Apple i ich wynalazkami moge tylko powieedziec:

- sprzet wyglada zaj3biscie !!!

- spoko recka :)

 

ale tyle kasy za to ?:D

Na zdjęciach w sklepach Apple wygląda lepiej a tu to mi się tylko z mydelniczką kojarzy .... żeby nie mówić gorzej.

Ale najważniejsze żeby właścicielowi się podobał.

PS: W życiu Appla nie kupię ,ale chętnie wezmę za darmo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach w sklepach Apple wygląda lepiej a tu to mi się tylko z mydelniczką kojarzy .... żeby nie mówić gorzej.

Ale najważniejsze żeby właścicielowi się podobał.

PS: W życiu Appla nie kupię ,ale chętnie wezmę za darmo .

Mój kolega ze studiów, który pracuje w Apple we Wrocławiu oczywiście kupił sobie lapka. Core 2 Duo, GMA 950, 80GB, 1 GB Ramu, 13,3 LCD, Kamerka 1,3mpix. i dal mi oczywiscie do pomacania. Powiem tak. Nie powiem, zeby byl to brzydki lapek. Ale jest wiele ale. Po pierwsze ten plastik (lodówka) strasznie sie rysuje...co łatwo zaobserwować na spodzie, kąty widzenia LCD w pionie nie są powalające. Touchpad jest wielki to plus. Rogi lapka są ostre i można sobie skóre uszkodzić. Lapek cholernie wyje jak sie go obciąży....np odpalenie windowsa w maszynie wirtualnej strasznie nagrzewa lapka. klawiatura jest fajna, kamerka fajnie dziala...ładny daje obraz. Sam system jakos nie przypadl mi do gustu.....poniewaz jest to system linuxowy więc cięzko sie przyzwyczaic jak sie od zawsze windy uzywalo. Ogolne wrazenie jak najbrdziej poprawne..ale tylko poprawne. Nie jest to lapek ktory moglby czyms wiecej zainteresowac jak obudowa i marka. moim zdaniem przeplacanie za posiadanie jabluszka na klapie mija sie z celem.. W USA te lapki sa tanie...i wtedy rozpatrywal bym zakup takiego lapka...ale w Polsce jakos mi sie to nie widzi. Wolalbym w to miejsce Jakiegos aluminiowego lapka (Asus) z core 2 duo i karta graficzna juz nie zintegrowana ale nie zbyt mocna zeby diabelstwo sie nie grzalo. no i oczywiscie wg mnie 13.3 cali to strasznie male te ikonki sa na pulpicie...mnie oczy bolaly....w teren fajna sprawa..do domu nonsesn. Edytowane przez FSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem świetnie wygląda i wydaje sie bardzo przyjemy . Ale cena hmmmm dla mnie kosmos ,ale skoro właściciel go chwali to dobrze :wink: . Ciekawi mnie jak sie pracuje na czymś takim bo w życiu nie miałem z tym styczności :angry: > Ale ogólnie nice B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek kupujący Macbooka nie zastanawia się nad tym, co może dostać w podobnej cenie. Po pierwsze są to komputery, które przygotowane są do komortowej i przyjemnej pracy a nie do liczenia liczby Pi. Ja osobiście oddałbym połowę wydajnosći mojego procesora w notebooku gdyby tylko był bezgłośny podczas pracy biurowej, tak jak to jest w apple. Nie od wczoraj znam te komputery i wiem jakie potrafią być ciche, nie wspomnę tu już o montowanych napędach w tych maszynach, które praktycznie wogóle nie wpadają w wibracje. Klawiatura jest wygodna i ma przyjemny skok, a o komforcie płynącym z uzytkowania touchpada nie wspominając (czuły jak mało które montowane w laptopach)

 

Jeżeli tak strasznie zależy wam na wydajności to kupcie Sobie w podobnej cenie Acera, który będzie zdecydowanie lepiej wyposażony, ale napewno: nie cichszy, mniej trwały, skrzypiący i z do du...y serwisem.

 

Macbook był, jest i będzie drogi ale jest dedykowany do zupełnie innej grupy ludzi ceniących ponad wszystko wygodę i przyjemność pracy.

 

Facet kupił Sobie Maca bo taki miał kaprys, i z pewnością uzasadniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie zapytam tak -> skoro na laptopie Apple z Core Duo da sie odpalić Windowsa to czy na laptopie nie Aplle z Core Duo MacOS zaskoczy?

Można, poszukaj na Macowych forach a znajdziesz listę lapków na których to działa, bo nie na wszystkich i sposób jak to postawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie zapytam tak -> skoro na laptopie Apple z Core Duo da sie odpalić Windowsa to czy na laptopie nie Aplle z Core Duo MacOS zaskoczy?

Jest cos takiego jak MacOSX dla x86. Tyle ze nie wszystkie sprzety sa z tym kompatybilne i nie daje sie na nich zainstalowac. Ale jest lista sprzetow ktore umozliwiaja prace z MacOSX.

 

Nie pracowalem na takim systemie zainstalowanym na x86, ale na pewno lepiej dziala system na dedykowanym sprzecie.

 

Co do Mac-ow to dodam, ze mnie oporcz tego co wczesniej pisalem, przekonuje dzialanie laptpa na baterii. Uzywam 3 letniego iBook-a, ktory ma do tej pory ta sama baterie, a potrafi na niej dzialac jakies 4,5 godziny. Co w moim 1,5 rocznym Acerze (pomijajac jakosc Acera) - jakosc baterii po tym czasie spadla ze 100% do jakis 70%, wiec za trzy lata to pewnie z 5 minut bedzie trzymala.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MacOS nie ma nic wspólnego z linuxem :mur:

drzewko systemów

Mach+BSD ->Nexstep -> MacOS

nie wal tak tym łbem bo sobie go jeszcze bardziej uszkodzisz niż masz. Ciekawe co pokazujesz. Baaardzo ciekawe. To powiedz mi dlaczego tak blizniaczo mac sys jest podobny do unixa? W dodatku dodam ci ze to na bank system oparty po czesci na unixie bo te wiadomosc mam od pracownikow Apple z Wroclawia. Wiec skocz sobie na to drzewko sam.

 

Mac_OS_X

 

 

a to ze napisalem linux...to sie przejezyczylem bo mialo byc unix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...